Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Rozbudowa ulicy Wiewiórowskiego w Krotoszynie
Zamawiający
MIASTO I GMINA KROTOSZYN
Krotoszyn, Wielkopolskie
NIP: 6211693428
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| GM Snadna Witkowska Spółka Jawna | Krotoszyn | REGON 250446498 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | GM Snadna Witkowska Spółka Jawna (Krotoszyn) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 159 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6)
Najniższa cena
100 062 PLN
Średnia cena
2 317 871 PLN
Najwyższa cena
28 531 817 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Roboty Drogowo Budowlane Jacek Karpinski Złotów | 5 | 2 343 688 PLN | 7 031 064 PLN |
| Zakład Drogowo-Budowlany NOJAN Jan Nowak Grodzisk Wielkopolski | 3 | 4 879 178 PLN | 14 637 533 PLN |
| WŁADYSŁAW SZYLING P.P.U.H. „HURT-TRANS, KAWIKO” Zabartowo | 3 | 217 269 PLN | 217 269 PLN |
| FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA NEKLA | 3 | 560 500 PLN | 1 121 000 PLN |
| Transbruk Marek Begier Spółka komandytowo-akcyjna Nekla | 3 | 8 457 419 PLN | 16 914 837 PLN |
| WALD BRUK Sp. z o.o. Żółków | 3 | 466 061 PLN | 932 122 PLN |
| ROBERT JACHIMOWSKI ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY Poznań | 2 | 619 530 PLN | 1 239 061 PLN |
| Lon-Pol Sp. z o.o. Siedlec | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz Kalisz | 2 | 1 873 836 PLN | 3 747 673 PLN |
| TRAP Przedsiębiorstwo Wielobranżowe s.c. Poznań | 2 | 663 062 PLN | 1 326 124 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
BUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ WRAZ Z MIEJSCAMI POSTOJOWYMI PRZY UL. O. MARIANA ŻELAZKA [POZNAŃ]
2026-08-31 09:48:23Z
Żelazno – budowa drogi gminnej na działce drogowej nr 23/11
2026-08-28 12:57:25Z
Żelazno – budowa drogi gminnej na działce drogowej nr 23/11
2026-08-28 12:42:21Z
Rozbudowa ulicy Wiewiórowskiego w Krotoszynie
2026-08-27 13:04:01Z
Przebudowa dojazdu pożarowego – drogi leśnej o nr DL22 i DL25 w Leśnictwie Brodniczka
2026-08-25 11:42:09Z
Budowa drogi leśnej w Leśnictwie Wysocko oddz. 429/431
2026-08-25 11:37:56Z
Przebudowa dróg na terenie Gminy Wierzbinek.
2026-08-25 11:34:34Z
Budowa drogi gminnej w miejscowości Czeszewo ul. Lipowa
2026-08-24 08:24:37Z
Budowa dróg gminnych –Rynek Osiedle Murator.
2026-08-24 08:21:07Z
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku od skrzyżowania z DP nr 2929P Racławki - Chwalibogowo do ronda w m. Grzymysławice – etap II
2026-08-20 05:10:29Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410920 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa ulicy Wiewiórowskiego w Krotoszynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA KROTOSZYN
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854872
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Kołłątaja 7
1.4.2.) Miejscowość: Krotoszyn
1.4.3.) Kod pocztowy: 63-700
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 62 722 74 54
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.krotoszyn.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.krotoszyn.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8866b1bf-c55d-4213-afc8-0f0b4ad8962c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410920
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00430881
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa ulicy Wiewiórowskiego w Krotoszynie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa ulicy Wiewiórowskiego w Krotoszynie. Roboty budowlane obejmują :
- budowę od podstaw ulicy Wiewiórowskiego o długości ok. 1700 mb: jezdnia o nawierzchni z BA, ścieżki rowerowe, ścieżki pieszo – rowerowe, chodniki, zjazdy o nawierzchni z kostki, oznakowanie, zieleń;
- kanalizację deszczową – kanały, studnie, wpusty;
- oświetlenie uliczne;
- przebudowę kolizji z siecią energetyczną, gazową, telekomunikacyjną;
- stabilizację nowych punktów granicznych na podstawie projektów podziałów nieruchomości;
- nasadzenia drzew;
- aktualizację warunków technicznych przebudowy kolizji sieci energetycznych wydanych przez Energa Operator, sieci gazowych wydanych przez PSG sp. z o.o., sieci telekomunikacyjnych wydanych przez Orange sp. z o.o. oraz Zapnet;
- aktualizację projektów wykonawczych przebudowy kolizji w zakresie sieci energetycznych, gazowych i telekomunikacyjnych oraz ich uzgodnienie z właścicielami/zarządcami tych sieci tj. odpowiednio Energa Operator, PSG sp. z o.o., Orange sp. z o.o., Zapnet;
- uzgodnienie dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Wiewiórowskiego dostarczonej przez zamawiającego z zarządcą sieci gazowej PSG sp. z o.o., w zakresie kolizji z siecią gazową na odcinku od posesji nr 54 do ulicy Sulmierzyckiej i uzyskanie w tym zakresie warunków technicznych;
- skuteczne zgłoszenie zakończenia robót w PINB w Krotoszynie.
W przypadku gdy w konsekwencji zaktualizowania warunków technicznych przebudowy kolizji z sieciami infrastruktury technicznej konieczne okaże się przebudowanie infrastruktury powstałej po zatwierdzenia projektu budowlanego rozbudowy ulicy Wiewiórowskiego i wydaniu decyzji zrid, opracowanie projektu budowlanego oraz uzyskanie decyzji PnB lub zgłoszenie wykonania robót w tym zakresie zleci Zamawiający.
W takim wypadku projekt budowlany będzie mógł powstać po pozytywnym uzgodnieniu przez zarządcę sieci opracowanego przez Wykonawcę projektu wykonawczego.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-14
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2025-08-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): GM Snadna Witkowska Spółka Jawna
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250446498
4.3.3.) Ulica: ul. Transportowa 3
4.3.4.) Miejscowość: Krotoszyn
4.3.5.) Kod pocztowy: 63-700
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 13033620,45 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00560094/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 5
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu realizacji umowy w związku z opóźnieniami związanymi z uzyskaniem uzgodnień i pozwoleń na prace przy infrastrukturze gazowej, telekomunikacyjnej i energetycznej oraz trwającymi w pasie drogowym budowanej ulicy pracami zleconymi przez spółkę Energa Operator w zakresie budowy sieci średniego napięcia (wniosek Wykonawcy datowany na dzień 18.07.2025 r.)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wydłużenie terminu umownego do 31.12.2025 r.; zakres rzeczowy zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu realizacji umowy w związku opóźnieniami wynikłymi z warunków atmosferycznych, długim czasem załatwiania formalności związanych z wyłączeniami napięcia na sieci energetycznej podlegającej przebudowie, prowadzeniem przez inne podmioty prac w obrębie placu budowy (budowa przyłączy), koniecznością dostosowania niwelety jezdni do zabudowy powstałej po opracowaniu projektu, problemami związanymi z rozbiórką ogrodzeń (wniosek Wykonawcy datowany na dzień 19.12.2025 r)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wydłużenie terminu umownego do 30.04.2026 r.; zakres rzeczowy zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu realizacji umowy w związku opóźnieniami wynikłymi z panującymi do połowy marca br. warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi prowadzenie robót, oraz sytuacją na rynku cen paliw i asfaltu związaną z konfliktem w Iranie (wniosek Wykonawcy datowany na dzień 23.04.2026 r.)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wydłużenie terminu umownego do 15.06.2026 r.; zakres rzeczowy zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana wynagrodzenia umownego w związku z koniecznością wykonana robót dodatkowych oraz zamiennych (zgodnie z protokołem konieczności: nr 1 dla robót dodatkowych z dnia 31.03.2025r., nr 2 dla robót zamiennych z dnia 26.09.2025r., nr 3 dla robót dodatkowych z dnia 08.10.2025r. oraz nr 4 dla robót zamiennych z dnia 30.03.2026r.)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy na skutek wystąpienia robót dodatkowych oraz zamiennych. Wynagrodzenie umowne po zmianie: 13 203 163,72 PLN brutto
5.4.6.) Wartość zmiany: 169543,27
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu realizacji umowy w związku z trwającymi formalnościami związanymi z opracowaniem branżowych projektów technicznych uwzględniających zmiany projektowe oraz weryfikacją geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej Kartograficznej. Roboty budowlane zostały wykonane w całości, pozostała do realizacji część formalna związana ze skutecznym zgłoszeniem w PINB zakończenia robót oraz stabilizacja nowych punktów granicznych związanych z podziałami nieruchomości w trakcie procedury wydawania ZRiD-u (wniosek Wykonawcy datowany na dzień 12.06.2026 r.)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wydłużenie terminu umownego do 30.07.2026r.; zakres rzeczowy zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 12984459,04 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Odbiór robót budowlanych: 31.07.2026 r. Zgłoszenie zakończenia robót budowlanych: 21.07.2026 r.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 27.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE