Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 10:00 (Jutro)

Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych i chemicznych do celów prac naukowo-badawczych

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00410918

Numer referencyjny: DZP.261.373.2026.MA.TP1

Zamawiający

INSTYTUT PODSTAWOWYCH PROBLEMÓW TECHNIKI PAN

ul. Adolfa Pawińskiego 5B

02-106 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5250008979

REGON: 000326026

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników producenta Merck (SIgma Aldrich) lub równoważnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyszczególnieniem rodzaju i liczby odczynników, został określony w Formularzu asortymentowo - cenowym, który stanowi Załączniki nr 1.1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Wysokość stałego upustu na odczynniki spoza listy 40%

Część 2

Cena 60%
Wysokość stałego upustu na odczynniki spoza listy 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne)

Najniższa cena

347 PLN

Średnia cena

98 486 PLN

Najwyższa cena

1 021 202 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STI Bartosz Czajkowski Poznań 5 12 034 PLN 60 172 PLN
Idalia Ludwikowscy Sp.jawna Radom 4 6 213 PLN 24 851 PLN
Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o. Warszawa 4 26 359 PLN -
BIOKOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Janki 4 3 580 PLN 14 319 PLN
Biokom spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Janki 3 8 917 PLN 26 752 PLN
Symbios Sp. z o.o. Gdańsk 3 16 169 PLN 54 785 PLN
RADIOMETER Sp. z o.o. Warszawa 3 250 202 PLN 750 605 PLN
Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. Warszawa 3 42 512 PLN 47 498 PLN
Argenta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Poznań 3 26 297 PLN 198 325 PLN
Life Technologies Polska Sp. z o.o. Warszawa 3 111 174 PLN 333 521 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa odczynników do Biologii Komórkowej

Merck Life Science Sp. z o.o. 22 140 PLN

2026-09-01 10:28:46Z

Dostawa odczynników do biochemii i immunochemii na analizatorze Cobas 6000 firmy Roche

Roche Diagnostics Polska Sp.zo.o. 245 372 PLN

2026-08-31 08:48:31Z

Dostawa odczynników, materiałów kontrolnych, kalibratorów i materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów do badań gazometrycznych

RADIOMETER Sp. z o.o. 467 185 PLN

2026-08-31 08:36:43Z

Dostawa odczynników, materiałów kontrolnych, kalibratorów i materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów do badań gazometrycznych

RADIOMETER Sp. z o.o. 247 996 PLN

2026-08-31 08:36:43Z

Dostawa odczynników, materiałów kontrolnych, kalibratorów i materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów do badań gazometrycznych

RADIOMETER Sp. z o.o. 35 424 PLN

2026-08-31 08:36:43Z

Dostawa odczynników genetycznych – wg 2 pakietów.

ROCHE DIAGNOSTICS POLSKA SP. Z O.O. 109 689 PLN

2026-08-18 07:23:18Z

Dostawa odczynników genetycznych – wg 2 pakietów.

ANALITYK EWA KOWALCZYK 81 488 PLN

2026-08-18 07:23:18Z

Dostawa odczynników do biologii komórkowej

Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. 21 720 PLN

2026-08-17 08:49:14Z

ZP/CZD/039/25 DOSTAWA ODCZYNNIKÓW DO APARATU PHADIA 250

HVD Holding AG spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-13 12:46:42Z

Dostawa podłoży mikrobiologicznych, testów i surowic dla PSSE w Radomiu 2026r.

Krajowe Towarzystwo Gospodarcze Semigat Spółka Akcyjna 4 043 PLN

2026-08-13 09:02:46Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 421 PLN Średnia: 100 265 PLN Max: 936 101 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych i chemicznych do celów prac naukowo-badawczych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT PODSTAWOWYCH PROBLEMÓW TECHNIKI PAN

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000326026

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adolfa Pawińskiego 5B

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-106

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pretargi@ippt.pan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ippt.pan.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Badania i edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych i chemicznych do celów prac naukowo-badawczych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57a7c1ff-8be0-4d4d-896a-8c49fdde9c5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410918

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00098705/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych_etap I

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Odczynniki w niektórych częściach postępowania lub poszczególnych pozycjach formularzy asortymentowo – cenowych są finansowane z projektów krajowych i projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, szczegółowo wymienionych w SWZ

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ipptpan

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/ipptpan

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z rozdziałem XIII SWZ pkt. II

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.261.373.2026.MA.TP1

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników producenta Merck (SIgma Aldrich) lub równoważnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyszczególnieniem rodzaju i liczby odczynników, został określony w Formularzu asortymentowo - cenowym, który stanowi Załączniki nr 1.1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Wysokość stałego upustu na odczynniki spoza listy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników producenta R&D Systems lub równoważnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wyszczególnieniem rodzaju i liczby odczynników, został określony w Formularzu asortymentowo - cenowym, który stanowi Załączniki nr 1.2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Wysokość stałego upustu na odczynniki spoza listy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ § 10 Zmiany Umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/ipptpan

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 12:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.14
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne) 33696300-8 (Odczynniki chemiczne) 33696300-8 - Odczynniki chemiczne

Okres realizacji

12 miesiące