Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 328 454 PLN

Sukcesywne dostawy środków czystości, materiałów higienicznych jednorazowego użytku oraz worków na odpady medyczne

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00159683

Numer referencyjny: 2026.01.ZP

Zamawiający

WOJEWÓDZKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO

ul. Twardowskiego 18

70-320 Szczecin, Zachodniopomorskie

NIP: 8522184546

REGON: 811640482

Opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy środków czystości

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
termin jednorazowej dostawy 40%

Część 2

Cena 60%
termin jednorazowej dostawy 40%

Część 3

Cena 60%
termin jednorazowej dostawy 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Delko Esta sp. z o.o. Stargard 8991000547
PPHU ALGA Paweł Pinkowski Wierzbno 6221532595
-

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Delko Esta sp. z o.o. (Stargard) Umowa podpisana 89 258 PLN 178 515 PLN
2 PPHU ALGA Paweł Pinkowski (Wierzbno) Umowa podpisana 74 969 PLN 149 939 PLN
3 - Unieważniono - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 39830000-9 - Środki czyszczące)

Najniższa cena

19 278 PLN

Średnia cena

109 704 PLN

Najwyższa cena

260 166 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Danmar s.c. A.N. Ciesielczyk M.D. Chmielińscy Szczecin 2 62 624 PLN 125 248 PLN
POLOR Sp. z o. o. Szczecin 2 61 430 PLN 122 860 PLN
Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "Deobox" Rafał Stępień, 36 - 060 Głogów Małopolski Głogów Małopolski 1 19 278 PLN 19 278 PLN
Agencja Handlowa MILENA, Elżbieta Pros Bydgoszcz 1 260 166 PLN 260 166 PLN
CENTRUM ZAOPATRZENIA ARKADY Choszczno 1 102 723 PLN 102 723 PLN
PPHU ALGA Paweł Pinkowski Wierzbno 1 74 969 PLN 149 939 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Gastro Centrum Adam Koprowski Piła 1 103 963 PLN 103 963 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sebastian Białobrzycki Hurtownia Artykułów Higienicznych JOBIKO DALKI 1 222 054 PLN 222 054 PLN
Bialmed Spółka z.o.o. warszawa 1 162 943 PLN 162 943 PLN
POLOR Sp. z o. o. Szczecin 1 56 020 PLN 56 020 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawy chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów do utrzymania czystości dla Centrum Opieki nad Dzieckiem im. K. Maciejewicza w Szczecinie

PPHU ALF KLOREK, MOSKALIK SP.J. 85 690 PLN

2026-09-01 06:37:40Z

Dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2.

Merida Spółka z.o.o. 103 573 PLN

2026-08-03 06:29:10Z

Dostawa środków czystości, etykiet do oznaczania leków oraz naczyń papierowych do maceratorów dla USK-2.

Bialmed Spółka z.o.o. 162 943 PLN

2026-08-03 06:29:10Z

Środki czystości II

Henry Kruse Sp. z o.o. -

2026-07-10 11:02:15Z

Dostawę środków czystości, chemii profesjonalnej dla SP ZOZ MSWiA w Szczecinie.

POLOR Sp. z o. o. 87 842 PLN

2026-07-07 11:27:02Z

Dostawę środków czystości, chemii profesjonalnej dla SP ZOZ MSWiA w Szczecinie.

POLOR Sp. z o. o. 35 018 PLN

2026-07-07 11:27:02Z

Dostawa środków czystości, chemii profesjonalnej, sprzętu do utrzymania czystości oraz wyposażenia pomocniczego dla SP ZOZ MSWiA w Szczecinie.

POLOR Sp. z o. o. 56 020 PLN

2026-06-19 08:30:44Z

Dostawa środków czystości, chemii profesjonalnej, sprzętu do utrzymania czystości oraz wyposażenia pomocniczego dla SP ZOZ MSWiA w Szczecinie.

Danmar s.c. A.N. Ciesielczyk M.D. Chmielińscy 28 782 PLN

2026-06-19 08:30:44Z

Dostawa środków czystości, chemii profesjonalnej, sprzętu do utrzymania czystości oraz wyposażenia pomocniczego dla SP ZOZ MSWiA w Szczecinie.

Danmar s.c. A.N. Ciesielczyk M.D. Chmielińscy 96 466 PLN

2026-06-19 08:30:44Z

Sukcesywne dostawy środków czystości, materiałów higienicznych jednorazowego użytku oraz worków na odpady medyczne

Delko Esta sp. z o.o. 89 258 PLN

2026-04-28 12:00:21Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 92 PLN Średnia: 73 662 PLN Max: 663 702 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywne dostawy środków czystości, materiałów higienicznych jednorazowego użytku oraz worków na odpady medyczne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811640482

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Twardowskiego 18

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 70-320

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m_optacy@999.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.999.szczecin.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy środków czystości, materiałów higienicznych jednorazowego użytku oraz worków na odpady medyczne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2579553e-a979-4cf5-a39b-e2a35f9ce898

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159683

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1274604

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1274604

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W przedmiotowym postępowaniu
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej:
1) platformy do obsługi postępowań przetargowych, dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/999_szczecin;
2) poczty elektronicznej:m_optacy@999.szczecin.pl
- z zastrzeżeniem, iż oferta wraz z załącznikami oraz podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe mogą zostać przekazane
wyłącznie za pomocą powyższej Platformy. Pozostałe informacje w SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 2026.01.ZP

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy środków czystości

4.2.6.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1) przedłużenie okresu obowiązywania umowy na zamówienie podstawowe o nie więcej niż 6 miesięcy i może nastąpić w przypadku, gdy do zakończenia terminu realizacji całkowita wartość wynagrodzenia brutto nie zostanie w pełni wykorzystana, Zamawiający nie korzysta ze wznowienia a Wykonawca zaoferuje tożsamą cenę za przedmiot Umowy;
2) przedłuzenie okresu realizacji Umowyna wnzowienie, które będzie polegało na przedłużeniu tego okresu o nie więcej niż 6 miesięcy i może nastąpić w przypadku, gdy do zakończenia o terminu realizacji całkowita wartość wynagrodzenia brutto nie zostanie w pełni wykorzystana, Zamawiający nie korzysta ze wznowienia a Wykonawca zaoferuje tożsamą cenę za przedmiot Umowy;

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia Umowy, polegającego na powtórzeniu realizacji zakresu podstawowego Umowy na okres 12 kolejnych miesięcy.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich wagami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnianie kryteriów:
 cena brutto - 60%
 termin jednorazowej dostawy - 40%
Kryterium 1 będzie obliczone za pomocą następującego wzoru:
Cena brutto = [(Cn : Cb) x 60 %] x 100
gdzie:
Cn - cena najniższa (brutto)
Cb - cena wynikająca z oferty badanej (brutto)

Kryterium 2 – punkty w tym kryterium będą przyznawane zgodnie z poniższym:

Ilość dni roboczych jednorazowej dostawy
3 - 40,00 pkt.
4 - 30,00 pkt.
5 - 20,00 pkt.
6 - 10,00 pkt.
7 - 0,00 pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin jednorazowej dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy jednorazowych materiałów higienicznych

4.2.6.) Główny kod CPV: 33760000-5 - Papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki do rąk i serwety

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1) przedłużenie okresu obowiązywania umowy na zamówienie podstawowe o nie więcej niż 6 miesięcy i może nastąpić w przypadku, gdy do zakończenia terminu realizacji całkowita wartość wynagrodzenia brutto nie zostanie w pełni wykorzystana, Zamawiający nie korzysta ze wznowienia a Wykonawca zaoferuje tożsamą cenę za przedmiot Umowy;
2) przedłuzenie okresu realizacji Umowyna wnzowienie, które będzie polegało na przedłużeniu tego okresu o nie więcej niż 6 miesięcy i może nastąpić w przypadku, gdy do zakończenia o terminu realizacji całkowita wartość wynagrodzenia brutto nie zostanie w pełni wykorzystana, Zamawiający nie korzysta ze wznowienia a Wykonawca zaoferuje tożsamą cenę za przedmiot Umowy;

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia Umowy, polegającego na powtórzeniu realizacji zakresu podstawowego Umowy na okres 12 kolejnych miesięcy.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich wagami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnianie kryteriów:
 cena brutto - 60%
 termin jednorazowej dostawy - 40%
Kryterium 1 będzie obliczone za pomocą następującego wzoru:
Cena brutto = [(Cn : Cb) x 60 %] x 100
gdzie:
Cn - cena najniższa (brutto)
Cb - cena wynikająca z oferty badanej (brutto)

Kryterium 2 – punkty w tym kryterium będą przyznawane zgodnie z poniższym:

Ilość dni roboczych jednorazowej dostawy
3 - 40,00 pkt.
4 - 30,00 pkt.
5 - 20,00 pkt.
6 - 10,00 pkt.
7 - 0,00 pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin jednorazowej dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy worków na odpady medyczne

4.2.6.) Główny kod CPV: 18930000-7 - Worki i torby

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1) przedłużenie okresu obowiązywania umowy na zamówienie podstawowe o nie więcej niż 6 miesięcy i może nastąpić w przypadku, gdy do zakończenia terminu realizacji całkowita wartość wynagrodzenia brutto nie zostanie w pełni wykorzystana, Zamawiający nie korzysta ze wznowienia a Wykonawca zaoferuje tożsamą cenę za przedmiot Umowy;
2) przedłuzenie okresu realizacji Umowyna wnzowienie, które będzie polegało na przedłużeniu tego okresu o nie więcej niż 6 miesięcy i może nastąpić w przypadku, gdy do zakończenia o terminu realizacji całkowita wartość wynagrodzenia brutto nie zostanie w pełni wykorzystana, Zamawiający nie korzysta ze wznowienia a Wykonawca zaoferuje tożsamą cenę za przedmiot Umowy;

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia Umowy, polegającego na powtórzeniu realizacji zakresu podstawowego Umowy na okres 12 kolejnych miesięcy.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich wagami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnianie kryteriów:
 cena brutto - 60%
 termin jednorazowej dostawy - 40%
Kryterium 1 będzie obliczone za pomocą następującego wzoru:
Cena brutto = [(Cn : Cb) x 60 %] x 100
gdzie:
Cn - cena najniższa (brutto)
Cb - cena wynikająca z oferty badanej (brutto)

Kryterium 2 – punkty w tym kryterium będą przyznawane zgodnie z poniższym:

Ilość dni roboczych jednorazowej dostawy
3 - 40,00 pkt.
4 - 30,00 pkt.
5 - 20,00 pkt.
6 - 10,00 pkt.
7 - 0,00 pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin jednorazowej dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Minimalny poziom zdolności:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy składający ofertę wykazali, że dysponują, lub będą dysponować odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zgodnie z poniższym:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedno zamówienie odpowiadające swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia:
Dla części 1 - dostawa środków czystości, na kwotę nie mniejszą niż: 45 000,00 zł brutto;
Dla części 2 - dostawa jednorazowych środków higienicznych (np. papier toaletowy, ręczniki papierowe), na kwotę nie mniejszą niż: 40 000,00 zł brutto;
Dla części 3 – Zamawiający nie precyzuje warunku.
W przypadku dostaw nadal wykonywanych, Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli do dnia upływu terminu składania ofert Wykonawca zrealizował zamówienie w wysokościach nie mniejszych niż wskazane powyżej. Zamawiający nie dopuszcza, by celem wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu Wykonawcy łączyli poszczególne zamówienia o niższej wartości celem osiągnięcia wymaganej w warunku wartości dostaw.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Dla części 1, 2 i 3 zamówienia:
a) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
b) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP, w art. 109 ust. 1 pkt 5, 7-10 PZP oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Dla części 1 i 2 zamówienia:
wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych
w przypadku, gdy oferta obejmuje rozwiązania równoważne opisywanym w Rozdziale 2 SWZ:
Dla części 1, 2 i 3 zamówienia:
1) wykazu produktów i rozwiązań równoważnych oraz
2) kart technicznych lub kart katalogowych lub certyfikatów lub specyfikacji produktów lub innych dokumentów równoważnych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w SWZ lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Powyższego przepisu nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) Formularz cen jednostkowych (dla każdej z części osobno)
2) oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale 1, Dział VIII pkt. 1 ppkt 1 SWZ;
3) zobowiązanie innego podmiotu oraz jego oświadczenie, o których mowa w Rozdziale 1 Dział VIII pkt. 1 ppkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy);
4) dokumenty, z których wynika uprawnienie do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy);
5) przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli dotyczy)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

zgodnie z SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z rozdziałem 3 SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-26 10:30

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1274604

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-26 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-04-24

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

Część 3 : Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

W przypadku decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty po przeprowadzeniu negocjacji, Zamawiający zaprosi do negocjacji trzech Wykonawców, których oferty uzyskały najkorzystniejszy bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny ofert.

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

PRZESŁANKI WYKLUCZENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 7 USTAWY Z DNIA 13 KWIETNIA 2022 R. O SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZANIACH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA WSPIERANIU AGRESJI NA UKRAINĘ ORAZ SŁUŻĄCYCH OCHRONIE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO
zamawiający wykluczy wykonawcę:
1) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) 765/2006 2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącym środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. U. UE.L. 2006.134.1, dalej: „rozporządzenie 765/2006”) i ozporządzeniu Rady (UE) 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie
środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających itegralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. U. UE.L. 2014.78.6, dalej: „rozporządzenie 269/2014”) albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z
dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm.);
2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2025 r. poz. 644 z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od
dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2025 r. poz. 514 z późn. zm.);
3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 z późn. zm.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu na
Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm.).
2026-03-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.03.2026
Termin składania ofert
26.03.2026 09:30
Wartość umowy
328 454 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 39830000-9 - Środki czyszczące
39830000-9 (Środki czyszczące) 33760000-5 (Papier toaletowy chusteczki higieniczne ręczniki do rąk i serwety) 18930000-7 (Worki i torby)

Okres realizacji

12 miesiące