Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 101 628 PLN

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych – 3 części

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00334232

Numer referencyjny: DZP.26.10.2026.ZP.D

Zamawiający

INSTYTUT MEDYCYNY WSI IM. WITOLDA CHODŹKI

ul. Dra Kazimierza Jaczewskiego 2

20-090 Lublin, Lubelskie

NIP: 7120103781

REGON: 000288521

Opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych - Część nr 1: 13 pozycji

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 100%

Część 2

Cena 100%

Część 3

Cena 100%

Dokumenty zamówienia

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Aesculap Chifa Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 788 00 08 829
Aesculap Chifa Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 788 00 08 829
Medicus Sp. z o. o. Ska Tychy 6462875090

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Aesculap Chifa Sp. z o.o. (Nowy Tomyśl) Umowa podpisana 80 938 PLN 80 938 PLN
2 Aesculap Chifa Sp. z o.o. (Nowy Tomyśl) Umowa podpisana 17 828 PLN 17 828 PLN
3 Medicus Sp. z o. o. Ska (Tychy) Umowa podpisana 2 863 PLN 2 863 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33140000-3 - Materiały medyczne)

Najniższa cena

1 018 PLN

Średnia cena

57 756 PLN

Najwyższa cena

727 405 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Advance Europe Biuro Techniczno-Handlowe Sp. z o. o. Warszawa 11 34 639 PLN 153 124 PLN
ZARYS INTERNATIONAL Sp. z o.o. Zabrze 11 37 147 PLN 408 620 PLN
ZARYS International Sp. z o.o. Zabrze 6 46 092 PLN 240 461 PLN
BIALMED Sp. z o.o. Warszawa 4 41 434 PLN 165 738 PLN
ZARYS International Sp. z o.o. ul. Ziemska 44, 41-803 Zabrze Zabrze 3 76 177 PLN 119 217 PLN
SINMED Sp. z o.o. Przyszowice 3 26 013 PLN 85 673 PLN
Zarys International Group Sp. z o.o. Sp. k. Zabrze 3 27 534 PLN 82 603 PLN
Medtronic Poland Sp. z o.o. Warszawa 3 61 614 PLN 145 137 PLN
Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. ul. Stefana Żeromskiego 17 95-200 Pabianice Pabianice 2 31 064 PLN 62 128 PLN
Dräger Polska sp. z o.o. Warszawa 2 - 2 176 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych – 3 części

Aesculap Chifa Sp. z o.o. 80 938 PLN

2026-08-31 12:50:22Z

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych – 3 części

Aesculap Chifa Sp. z o.o. 17 828 PLN

2026-08-31 12:50:22Z

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych – 3 części

Medicus Sp. z o. o. Ska 2 863 PLN

2026-08-31 12:50:22Z

Sukcesywna dostawa rękawic diagnostycznych jednorazowych - 1 część

Mercator Medical Spółka Akcyjna 153 035 PLN

2026-08-31 10:50:00Z

„Dostawa włókien światłowodowych do lasera Dornier THULIO na potrzeby COZL”.

Meden-Inmed Sp. z o.o. 226 800 PLN

2026-08-26 09:58:12Z

Dostawa obłożeń i wyrobów medycznych na potrzeby SPZOZ w Radzyniu Podlaskim

PANEP s.r.o. Brněnská 1246, 665 01 Rosice u Brna, Republika Czeska Nr rejestru 255 50 250 NIP: CZ 255 50 250 Adres do korespondencji: PANEP s.r.o. Sp. z o.o. Oddział w Polsce ul. Karpacka 24/B6 43-316 Bielsko-Biała 170 570 PLN

2026-08-25 13:05:04Z

Dostawa obłożeń i wyrobów medycznych na potrzeby SPZOZ w Radzyniu Podlaskim

ZARYS International Sp. z o.o. ul. Ziemska 44, 41-803 Zabrze 81 963 PLN

2026-08-25 13:05:04Z

Dostawa obłożeń i wyrobów medycznych na potrzeby SPZOZ w Radzyniu Podlaskim

Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. ul. Stefana Żeromskiego 17 95-200 Pabianice 35 456 PLN

2026-08-25 13:05:04Z

Dostawa obłożeń i wyrobów medycznych na potrzeby SPZOZ w Radzyniu Podlaskim

ZARYS International Sp. z o.o. ul. Ziemska 44, 41-803 Zabrze NIP: 6481997718 22 602 PLN

2026-08-25 13:05:04Z

Dostawa obłożeń i wyrobów medycznych na potrzeby SPZOZ w Radzyniu Podlaskim

ZARYS International Sp. z o.o. ul. Ziemska 44, 41-803 Zabrze 21 206 PLN

2026-08-25 13:05:04Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 944 PLN Średnia: 58 690 PLN Max: 491 456 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych – 3 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT MEDYCYNY WSI IM. WITOLDA CHODŹKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288521

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dra Kazimierza Jaczewskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-090

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczneimw@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.imw.lublin.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych – 3 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9883c76-f82e-4578-982d-fc2257e678e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334232

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d9883c76-f82e-4578-982d-fc2257e678e1

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się przy
użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
Środki komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej określa rozdział 6 SWZ.
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d9883c76-f82e-4578-982d-fc2257e678e1

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć
udział, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie
eZamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce „Centrum Pomocy”.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej
w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady
Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach
rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i
przekazuje się jako załączniki.
W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie
wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
1) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i
przekazuje się jako załącznik), lub
2) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści
wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się
drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do
komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień,
zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej
wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym,
mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu
udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny,
wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ
zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia ( w tym SWZ) wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających
komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za
pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail:
zamowieniapubliczne@imw.lublin.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych określa rozdz. 25 SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje dotyczące ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych określa rozdz. 25 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.26.10.2026.ZP.D

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych - Część nr 1: 13 pozycji

4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

PRAWO OPCJI
Zamawiający przewidział w ramach przedmiotowego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja polega na zwiększeniu ilości zamawianego towaru do maksymalnie 20% wartości umowy brutto.
1) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego.
2) Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać.
4) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego.
5) ceny jednostkowe zamawianego przedmiotu zamówienia będą zgodne z cenami podanymi w Ofercie Wykonawcy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych - Część nr 2: 3 pozycje

4.2.6.) Główny kod CPV: 33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

PRAWO OPCJI
Zamawiający przewidział w ramach przedmiotowego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja polega na zwiększeniu ilości zamawianego towaru do maksymalnie 20% wartości umowy brutto.
1) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego.
2) Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać.
4) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego.
5) ceny jednostkowe zamawianego przedmiotu zamówienia będą zgodne z cenami podanymi w Ofercie Wykonawcy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne dostawy specjalistycznych wyrobów medycznych i produktów leczniczych antyseptycznych do oczyszczania ran, dekontaminacji ciała oraz sterylnych żeli lubrykacyjnych - Część nr 3: 2 pozycje

4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

PRAWO OPCJI
Zamawiający przewidział w ramach przedmiotowego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja polega na zwiększeniu ilości zamawianego towaru do maksymalnie 20% wartości umowy brutto.
1) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać, lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego.
2) Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
3) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać.
4) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego.
5) ceny jednostkowe zamawianego przedmiotu zamówienia będą zgodne z cenami podanymi w Ofercie Wykonawcy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Dotyczy części nr 2
Zamawiający wymaga
przez co rozumie się, iż wykonawcy którzy składają ofertę na przedmiot oferty kwalifikowany jako produkt leczniczy posiadają odpowiednio do rodzaju prowadzonej działalności:
aktualną koncesję / zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej / składu celnego/ składu konsygnacyjnego/ zezwolenie na wytwarzanie produktów stanowiących przedmiot umowy
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Dotyczy części nr 2:
Zamawiający wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowych w postaci :
Zezwolenie lub koncesja na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej lub zezwolenie GIF na prowadzenie składu konsygnacyjnego lub składu celnego lub zezwolenie na wytwarzanie produktów stanowiących przedmiot umowy.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wymaga w niniejszym postępowaniu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj.:
1) w przypadku zaoferowania produktów równoważnych: katalogi oferowanego produktu: karty katalogowe, karty specyfikacyjne lub inne dokumenty dotyczące parametrów technicznych produktu, certyfikaty i/lub inne dokumenty, zawierające informacje potwierdzające spełnienie parametrów wymaganych w SWZ i w opisie przedmiotu zamówienia dla produktu, zawierające podstawowe dane produktu w tym potwierdzających równoważność. Dokumenty powinny zawierać co najmniej: nazwę producenta i nr katalogowy.
2) Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
3) Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

W przypadku zaoferowania produktów równoważnych: katalogi oferowanego produktu: karty katalogowe, karty specyfikacyjne lub inne dokumenty dotyczące parametrów technicznych produktu, certyfikaty i/lub inne dokumenty, zawierające informacje potwierdzające spełnienie parametrów wymaganych w SWZ i w opisie przedmiotu zamówienia dla produktu, zawierające podstawowe dane produktu w tym potwierdzających równoważność. Dokumenty powinny zawierać co najmniej: nazwę producenta i nr katalogowy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wszelkie uzupełnienia lub zmiany treści umowy wymagają dla swej ważności zachowania formy pisemnej.
2. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Strony przewidują możliwość aneksowania umowy w następujących przypadkach:
1) W przypadku:
a) zaprzestania produkcji lub czasowego wstrzymania produkcji danego asortymentu,
b) wygaśnięcia świadectwa rejestracji,
c) decyzji właściwego organu o czasowym wstrzymaniu w obrocie lub wycofaniu danego produktu
- Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć produkt o takich samych cechach i takim samym zastosowaniu przy założeniu, iż cena jednostkowa produktu nie może być wyższa od ceny przetargowej, a w przypadku, gdy dany produkt będzie tańszy Wykonawca obniży cenę przetargową.
2) W przypadku obniżenia przez producenta ceny produktu, Wykonawca ma obowiązek zgłosić wskazaną zmianę Zamawiającemu. W takiej sytuacji strony zawrą stosowny aneks do umowy uwzględniający proporcjonalną zmianę ceny, od chwili jej zmiany przez producenta.
3) Zmiany przez producenta danego produktu nazwy handlowej, nr katalogowego lub sposobu konfekcjonowania przy zachowaniu jego parametrów technicznych – w takim przypadku cena jednostkowa produktu nie może ulec podwyższeniu.
4) W przypadku niezrealizowania całości umowy na wniosek Wykonawcy i za zgodą Zamawiającego lub na wniosek Zamawiającego dopuszcza się przedłużenie terminu realizacji umowy do czasu wykorzystania ilości i wartości brutto przedmiotu umowy przy uwzględnieniu § 1 ust. 2 i 3.
3. Zamawiający informuje, że skorzysta z możliwości zmiany umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 2-4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w przypadku zaistnienia potrzeby takiej zmiany i po spełnieniu określonych w ustawie przesłanek.
4. Zmiany w umowie będą wprowadzane od momentu zaistnienia zdarzenia powodującego konieczność wprowadzenia zmiany, w odpowiednim do zaistniałego zdarzenia zakresie.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-17 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-17 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-15

2026-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
09.07.2026
Termin składania ofert
17.07.2026 07:00
Wartość umowy
101 628 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33140000-3 - Materiały medyczne
33140000-3 (Materiały medyczne) 33631600-8 (Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne)

Okres realizacji

24 miesiące