Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 10:30 (4 dni)

Szkolenie ze współpracy w załodze MCC (Multi Crew Cooperation)

Aktywny Usługi 2026/BZP 00403949

Numer referencyjny: ZP/3/VI/2026

Zamawiający

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Księżycowa 5

01-934 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5222548391

REGON: 016321074

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń specjalistycznych polegających na szkoleniu ze współpracy w załodze MCC(H) w warunkach przepisów IFR (ang. Instrument Flight Rules). Szkolenia muszą odbywać się w formule zgodnej z zatwierdzeniem Organizacji Szkoleniowej w zakresie prowadzenia przedmiotowego szkolenia, oraz aktualnymi przepisami nadzoru lotniczego, w szczególności z rozporządzeniem Komisji Europejskiej nr 1178/2011. Program szkolenia Wykonawcy musi obejmować nie mniej niż 25 godzin zegarowych szkolenia teoretycznego realizowanych zdalnie, oraz nie mniej niż 20 godzin zegarowych szkolenia praktycznego realizowanego stacjonarnie w wyznaczonej przez Wykonawcę siedzibie szkoleniowej z zastosowaniem zatwierdzonego do przedmiotowego szkolenia symulatora klasy co najmniej FNPT II. Wykonawca musi dysponować ważnym dla ośrodka szkolenia zatwierdzeniem nadzoru lotniczego kraju podlegającego pod europejski nadzór lotniczy (EASA - Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) do prowadzenia szkoleń będących przedmiotem Zamówienia (tj. ATO - Approved Training Organisation). Część teoretyczna będzie odbywała się w formie zdalnej, część praktyczna w formie stacjonarnej. Zamawiający wymaga, aby część praktyczna szkolenia prowadzona w formie stacjonarnej odbyła się na terenie Unii Europejskiej (UE). 2. Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 2 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia).

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
Wykorzystanie do szkolenia symulatora klasy co najmniej FNPT II z odwzorowaną kabiną śmigłowca EC135 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Najniższa cena

2 200 PLN

Średnia cena

89 627 PLN

Najwyższa cena

1 674 800 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Edukacja i Kształcenie Zawodowe. EKZ. Norbert Fleischer Olsztyn 32 6 000 PLN 92 700 PLN
Edukacja i Kształcenie Zawodowe. EKZ. Norbert Fleischer Olsztyn 22 2 823 PLN 62 100 PLN
Terapia Szkolenia Doradztwo. RIF. Robert Fleischer Olsztyn 16 - -
BPR Consulting Paulina Rydz Łódź 10 82 784 PLN 256 286 PLN
Dariusz Tomczak Wasilków 5 2 700 PLN 13 500 PLN
Edukacja Ekologiczna Dagmara Hirsz Łódź 5 85 467 PLN 256 400 PLN
Fundacja Innovatio Lublin 5 - -
Paweł Siemiatkowski Gliwice 3 2 700 PLN 8 100 PLN
Katarzyna Szczepkowska –Szyszko Warszawa 2 - 80 160 PLN
PCPiR Spz .o.o. Warszawa 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Szkolenia dotyczące mikrobiogazowni i biogazowni rolniczych oraz spółdzielni energetycznych

Fundacja Miasto 169 000 PLN

2026-08-24 15:35:25Z

Konserwacja i digitalizacja zbioru szklanych negatywów z Zelowa

MICHAŁ KOŻURNO KONSERWATOR DZIEŁ SZTUKI -

2026-08-19 12:51:22Z

Kompleksowa organizacja 4 wizyt studyjnych (3 krajowe i 1 zagraniczna)

Wojciech Miłosz Biuro Projektów Europejskich -

2026-08-19 07:12:22Z

Organizacja i przeprowadzenie szkoleń z zakresu aspektów formalno-prawnych oraz umiejętności miękkich dla pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Polski Instytut Rozwoju sp. z o.o. 1 674 800 PLN

2026-08-13 11:44:43Z

PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA ANATOMICZNEGO NA PREPARATACH LUDZKICH NIEUTRWALONYCH (KADAWERY) DLA KADRY DYDAKTYCZNEJ AWF WARSZAWA

CENTRUM EDUKACJI MEDYCZNEJ SP. z o.o. 168 000 PLN

2026-08-11 10:13:29Z

Opracowanie i organizacja akcji edukacyjnej pt. „Lekcja o Funduszach Europejskich IXa”.

PRownia – Sztuka Relacji Anna Zakrzewska -

2026-08-03 08:41:34Z

„Przeprowadzenie działań edukacyjnych w zakresie ochrony powietrza na terenie Gminy Grabów nad Pilicą latach 2026-2028.”

Amis Paulina Kokoszkiewicz -

2026-07-24 12:56:02Z

„Usługa przeprowadzenia szkoleń trenerskich dla Akademii Trenera JST”

KONSORCJUM DORADCZO-SZKOLENIOWYM SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-07-24 11:20:17Z

Usługa kompleksowego przygotowania i przeprowadzenia 2-dniowego spotkania sieciującego CUS z wizytą studyjną w miejscach gdzie realizowane są usługi społeczne, połączone z seminarium (...)

PCPiR Spz .o.o. -

2026-07-24 05:28:33Z

Trenerka w zakresie doradztwa metodycznego (Część 1) do zespołu wdrażającego standardy pracy doradców metodycznych w tym w zakresie mentoringu, tutoringu i coachingu (Zespół wdrożeniowy)

IMPULS SZKOLENIA DOROTA TOMASZEWICZ -

2026-07-22 15:01:49Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 350 PLN Średnia: 85 168 PLN Max: 1 674 800 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Szkolenie ze współpracy w załodze MCC (Multi Crew Cooperation)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 016321074

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Księżycowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-934

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@lpr.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lpr.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Szkolenie ze współpracy w załodze MCC (Multi Crew Cooperation)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-667c90d5-e923-42ab-8915-2f931812cd3f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00105694/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.16 Szkolenie MCC

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zamawiający informuje, że zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, projekt pn. „Szkolenia kadry Lotniczego Pogotowia Ratunkowego”, numer: FERS.01.13-IP.07-0009/25

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-667c90d5-e923-42ab-8915-2f931812cd3f

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://ezamowienia.gov.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): https://bip.lpr.com.pl/rodo

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): https://bip.lpr.com.pl/rodo

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/3/VI/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń specjalistycznych polegających na szkoleniu ze współpracy w załodze MCC(H) w warunkach przepisów IFR (ang. Instrument Flight Rules). Szkolenia muszą odbywać się w formule zgodnej z zatwierdzeniem Organizacji Szkoleniowej w zakresie prowadzenia przedmiotowego szkolenia, oraz aktualnymi przepisami nadzoru lotniczego, w szczególności z rozporządzeniem Komisji Europejskiej nr 1178/2011. Program szkolenia Wykonawcy musi obejmować nie mniej niż 25 godzin zegarowych szkolenia teoretycznego realizowanych zdalnie, oraz nie mniej niż 20 godzin zegarowych szkolenia praktycznego realizowanego stacjonarnie w wyznaczonej przez Wykonawcę siedzibie szkoleniowej z zastosowaniem zatwierdzonego do przedmiotowego szkolenia symulatora klasy co najmniej FNPT II. Wykonawca musi dysponować ważnym dla ośrodka szkolenia zatwierdzeniem nadzoru lotniczego kraju podlegającego pod europejski nadzór lotniczy (EASA - Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) do prowadzenia szkoleń będących przedmiotem Zamówienia (tj. ATO - Approved Training Organisation).
Część teoretyczna będzie odbywała się w formie zdalnej, część praktyczna w formie stacjonarnej. Zamawiający wymaga, aby część praktyczna szkolenia prowadzona w formie stacjonarnej odbyła się na terenie Unii Europejskiej (UE).
2. Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 2 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia).

4.2.6.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Wykorzystanie do szkolenia symulatora klasy co najmniej FNPT II z odwzorowaną kabiną śmigłowca EC135

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 112 ust. 2 uPzp, dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający, na podstawie art. 95a ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze (Dz.U. z 2025 r. poz. 1431, z późn. zm.), wymaga, aby Wykonawca był wpisany do rejestru podmiotów szkolących w zakresie zatwierdzenia MCC(H)- szkolenie w zakresie współpracy w załodze wieloosobowej (Multi Crew Cooperation), prowadzonego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1139 z dnia 4 lipca 2018 r. w sprawie wspólnych zasad w dziedzinie lotnictwa cywilnego i utworzenia Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego oraz zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 2111/2005, (WE) nr 1008/2008, (UE) nr 996/2010, (UE) nr 376/2014 i dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/30/UE i 2014/53/UE, a także uchylające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 552/2004 i (WE) nr 216/2008 i rozporządzenie Rady (EWG) nr 3922/91 (Dz.U. L 212 z 22.8.2018, s. 1–122, z późn. zm.) uznaje się za równoważne temu wymaganiu certyfikat zatwierdzenia organizacji szkoleniowej ATO wydany przez odpowiednią władzę lotniczą państwa członkowskiego EASA

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełniania warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp, odpowiednio Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, podmiotu udostępniającego zasoby, w zakresie w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, według załącznika nr 4 do SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru podmiotów szkolących wydane przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego lub, w przypadku Wykonawców spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, certyfikat zatwierdzenia ośrodka szkolenia (ATO) wydany przez odpowiednie władze lotnicze innego państwa członkowskiego EASA

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 uPzp, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy na warunkach i w zakresie określonym w załączniku nr 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 12:30

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 13:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 10:30
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe) 80511000-9 (Usługi szkolenia personelu) 80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

Okres realizacji

16 miesiące