Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 947 992 PLN

Termomodernizacja budynku zamieszkania zbiorowego - Domu Pomocy Społecznej w Damaszce wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz remontem więźby dachowej

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00302363

Numer referencyjny: 2/RB/2026

Zamawiający

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W DAMASZCE

1

83-209 Damaszka, Pomorskie

NIP: 5931674269

REGON: 190557399

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w budynku Domu Pomocy Społecznej w Damaszce, polegające na wykonaniu remontu więźby dachowej wraz z wykonaniem jej termomodernizacji oraz wyminą pokrycia dachowego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE ZDZISŁAW BRONK KAMIONKA 5891032517

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE ZDZISŁAW BRONK (KAMIONKA) Umowa podpisana 947 992 PLN 947 992 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 8 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze)

Najniższa cena

110 959 PLN

Średnia cena

433 840 PLN

Najwyższa cena

947 992 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Sebastian Paluchowski Seb-Inwest Pelplin 2 110 959 PLN 110 959 PLN
"TADMAR" Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Kiedrowicz Nieżychowice 43 1 383 407 PLN 383 407 PLN
adi-dach Usługi Budowlane Robert Dymek Kartuzy 1 - -
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE ZDZISŁAW BRONK KAMIONKA 1 947 992 PLN 947 992 PLN
Karol Sitkowski Usługi Budowlane Montażowe Dekarskie Potęgowo 1 293 000 PLN 293 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 152 przetargów

Min: 39 700 PLN Średnia: 564 721 PLN Max: 4 943 524 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku zamieszkania zbiorowego - Domu Pomocy Społecznej w Damaszce wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz remontem więźby dachowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W DAMASZCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190557399

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1

1.5.2.) Miejscowość: Damaszka

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-209

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.kubista@dpsdamaszka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dpsdamaszka.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

opieka społeczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

opieka społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku zamieszkania zbiorowego - Domu Pomocy Społecznej w Damaszce wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz remontem więźby dachowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0bd892ae-3af6-43ee-a25e-65421b0af8d4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302363

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00098811/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Termomodernizacja budynku zamieszkania zbiorowego - Domu Pomocy Społecznej w Damaszce wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz remontem wieźby dachowej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dpsdamaszka

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/dpsdamaszka

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: rozdz. X Opis sposobu przygotowania ofert.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Załącznik nr 6 do SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 2/RB/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w budynku Domu Pomocy Społecznej w Damaszce, polegające na wykonaniu remontu więźby dachowej wraz z wykonaniem jej termomodernizacji oraz wyminą pokrycia dachowego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Procentowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – zamawiający nie określa warunku udziału w postepowaniu w tym zakresie
b) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający wymaga wpisu na listę członków izby inżynierów budownictwa osób, wykonujących funkcję kierownika budowy w zakresie prac konstrukcyjno– budowlanych bez ograniczeń;
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 400 000,00 zł
d) zdolności technicznej lub zawodowej - Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że:
1. nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej dwie roboty budowlane, o wartości nie mniejszej niż 200.000,00 zł brutto każda, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów na rzecz których, roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone,
2. dysponuje następującymi osobami skierowanymi do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnymi za świadczenie usług tj.
-zatrudnia na podstawie stosunku pracy osoby, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia publicznego;
-dysponuje osobą dedykowaną do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowanej bez ograniczeń.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: rozdz. VI SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: rozdz. VI SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

rozdz. VI SWZ

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

rozdz. VI SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-07 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platformazakupowa.pl/pn/dpsdamaszka.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-07 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-05

2026-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
22.06.2026
Termin składania ofert
07.07.2026 08:00
Wartość umowy
947 992 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze) 45320000-6 (Roboty izolacyjne) 45420000-7 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie) 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

Okres realizacji

do 2026-10-30