Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 182 192 PLN

TP.D.ZDL.37.26_Zakup i dostawa podłóż wraz z dzierżawą analizatora do hodowli bakterii i grzybów z krwi i płynów ustrojowych na potrzeby Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 12 miesięcy

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00314734

Numer referencyjny: TP.D.ZDL.37.26

Zamawiający

SZPITAL WOJEWÓDZKI W OPOLU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Augustyna Kośnego 53

45-372 Opole, Opolskie

NIP: 7543106048

REGON: 531418151

Opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa podłóż wraz z dzierżawą analizatora do hodowli bakterii i grzybów z krwi i płynów ustrojowych na potrzeby Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 12 miesięcy Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został: 1) we Wzorze umowy (wraz z załącznikami) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, 2) w FORMULARZU CENOWYM stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ (i jednocześnie Załącznik nr 1 do umowy), 3) w SPECYFIKACJI FUNKCJONALNO-TECHNICZNEJ stanowiącej załączniki nr 3 do SWZ, które stanowić będą załączniki do zawartej umowy 4) w FORMULARZU OFERTOWYM stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. Warszawa 5271055984

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 182 192 PLN 182 192 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 40 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne)

Najniższa cena

2 678 PLN

Średnia cena

140 600 PLN

Najwyższa cena

374 891 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
DiaHem AG Diagnostic Products Bülach 3 235 650 PLN 471 299 PLN
Roche Diagnostics Polska Sp. z o. o. Warszawa 2 272 051 PLN 272 051 PLN
KSELMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Grudziądz 2 126 611 PLN 126 611 PLN
bioMérieux Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 331 828 PLN 331 828 PLN
Rovers Polska Sp. z o.o. Piaseczno 1 48 055 PLN 48 055 PLN
SHIM-POL A.M. BORZYMOWSKI E. Borzymowska-Reszka Sp. jawna Izabelin 1 44 920 PLN 44 920 PLN
KAWA.SKA Sp. z o.o. Zalesie Górne 1 - -
IKENTON Sp. z o.o. Wrocław 1 55 080 PLN 55 080 PLN
LGC STANARDS Sp. z o. o. Łomianki 1 22 648 PLN 22 648 PLN
RADIOMETER Sp. z o. o. Warszawa 1 - 206 799 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

TP.D.ZDL.37.26_Zakup i dostawa podłóż wraz z dzierżawą analizatora do hodowli bakterii i grzybów z krwi i płynów ustrojowych na potrzeby Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 12 miesięcy

Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. 182 192 PLN

2026-07-24 11:35:47Z

Dostawa odczynników do koagulologii wraz z dzierżawą analizatorów

KSELMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 126 611 PLN

2026-07-15 11:08:38Z

Dostawa substancji chemicznych i akcesoriów histopatologicznych dla Zakładu Patomorfologii SP ZOZ Opolskie Centrum Onkologii w Opolu

Elektro Med Grzegorz Pałkowski Ul. Zabierzowska 11 32-005 64 613 PLN

2026-07-09 08:19:54Z

Dostawa substancji chemicznych i akcesoriów histopatologicznych dla Zakładu Patomorfologii SP ZOZ Opolskie Centrum Onkologii w Opolu

Elektro Med Grzegorz Pałkowski 139 271 PLN

2026-07-09 08:19:54Z

Dostawa substancji chemicznych i akcesoriów histopatologicznych dla Zakładu Patomorfologii SP ZOZ Opolskie Centrum Onkologii w Opolu

KAWA.SKA Sp. z o.o. -

2026-07-09 08:19:54Z

Dostawa odczynników do badań hormonalnych, infekcyjnych, wirusowych wraz z dzierżawą analizatora immunodiagnostycznego z oprzyrządowaniem i niezbędnym wyposażeniem

Roche Diagnostics Polska Sp. z o. o. 272 051 PLN

2026-07-08 11:20:13Z

Dostawa odczynników do badań hormonalnych, infekcyjnych, wirusowych wraz z dzierżawą analizatora immunodiagnostycznego z oprzyrządowaniem i niezbędnym wyposażeniem

Roche Diagnostics Polska Sp. z o. o. -

2026-07-08 09:23:50Z

Dostawa odczynników do koagulologii wraz z dzierżawą analizatorów

KSELMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-06-30 08:50:17Z

ZWR.D.ZDL.26.26_Zakup i dostawa odczynników do wykonania 12 000 badań na analizatorze ABL90 FLEX wraz z dzierżawą modułu do zarządzania analizatorami przez okres 36 miesięcy.

RADIOMETER Sp. z o. o. 206 799 PLN

2026-05-25 07:20:59Z

Zakup i dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą analizatora diagnostycznego i stacji uzdatniania wody.

Roche Diagnostics Polska sp.z o.o. 374 891 PLN

2026-05-13 11:17:53Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 421 PLN Średnia: 116 274 PLN Max: 846 968 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
TP.D.ZDL.37.26_Zakup i dostawa podłóż wraz z dzierżawą analizatora do hodowli bakterii i grzybów z krwi i płynów ustrojowych na potrzeby Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 12 miesięcy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL WOJEWÓDZKI W OPOLU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531418151

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Augustyna Kośnego 53

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-372

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetagidlg@szpital.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.opole.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością samorządu województwa opolskiego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

TP.D.ZDL.37.26_Zakup i dostawa podłóż wraz z dzierżawą analizatora do hodowli bakterii i grzybów z krwi i płynów ustrojowych na potrzeby Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 12 miesięcy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3f927e3-662f-4e0d-a9b3-4f984cea6583

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314734

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00119685/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Zakup i dostawa podłóż wraz z dzierżawą systemu do hodowli bakterii i grzybów z krwi i płynów ustrojowych dla potrzeb Zakłądu Diagnostyki Laboratoryjnej przez 12 miesięcy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1334286

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1334286

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Zamawiający wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: TP.D.ZDL.37.26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa podłóż wraz z dzierżawą analizatora do hodowli bakterii i grzybów z krwi i płynów ustrojowych na potrzeby Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 12 miesięcy
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został:
1) we Wzorze umowy (wraz z załącznikami) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ,
2) w FORMULARZU CENOWYM stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ (i jednocześnie Załącznik nr 1 do umowy),
3) w SPECYFIKACJI FUNKCJONALNO-TECHNICZNEJ stanowiącej załączniki nr 3 do SWZ, które stanowić będą załączniki do zawartej umowy
4) w FORMULARZU OFERTOWYM stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp,
2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. art. 7 ust. 1 ustawy
z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 8.1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania i spełniania warunków udziału
w postępowaniu Zamawiający żąda dołączenia do Formularza ofertowego (Załącznik nr 4 do SWZ), Formularza Cenowego (Załącznik nr 2 do SWZ) i Specyfikacji Funkcjonalno-technicznej (Załącznik nr 3 do SWZ):
1) aktualnego na dzień składania ofert OŚWIADCZENIA O BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA
Z POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO I SPEŁNIANIU WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, przedmiotowe oświadczenie składa każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to musi potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy
z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
2) OŚWIADCZENIA PODMIOTU UDOSTĘPNIAJĄCEGO ZASOBY zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy). Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów,
w celu wykazania braku istnienia podstaw wykluczenia oraz odpowiednio spełnienia warunków udziału
w postępowaniu, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, składa także oświadczenie Podmiotu/-ów udostępniającego/-ych zasoby, podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji tego/tych podmiotów zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ,
3) ZASTRZEŻENIE nieudostępniania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie
z wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy). Jeżeli Wykonawca zastrzega niejawność informacji przekazywanych Zamawiającemu w toku postępowania, na podstawie art. 18 ust. 3 ustawy Pzp zobowiązany jest, wraz z przekazaniem takich informacji wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Niedochowanie należytej staranności poprzez niepodjęcie niezbędnych działań w celu zachowania poufności informacji mających stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa oraz brak wykazania, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa skutkuje jawnością informacji,
4) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy). Również Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustalają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, składając stosowne pełnomocnictwo wraz z ofertą.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument lub dokumenty powinny zostać wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem,
2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę/ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dowodami potwierdzającymi, że przygotowanie oferty/oferty częściowej nastąpiło niezależnie od Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z wzorem stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 8 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z wzorem umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1334286

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-09 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-07

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
30.06.2026
Termin składania ofert
14.07.2026 08:00
Wartość umowy
182 192 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne)

Okres realizacji

12 miesiące