Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 186 516 PLN

UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW GMINY ŁAZISKA

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00286403

Numer referencyjny: PPI.271.5.2026

Zamawiający

GMINA ŁAZISKA

Łaziska 76

24-335 Łaziska, Lubelskie

NIP: 7171801259

REGON: 431019632

Opis przedmiotu zamówienia

Część I: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Zamawiającego. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej,

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 80%
Zaakceptowanie klauzul dodatkowych 20%

Część 2

Cena 80%
Zaakceptowanie klauzul dodatkowych 20%

Część 3

Cena 80%
Zaakceptowanie klauzul dodatkowych 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
COMPENSA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP Warszawa 5260214686
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH TUW Warszawa 52623491108
SALTUS TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH Sopot 1180130637

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 COMPENSA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP (Warszawa) Umowa podpisana 150 000 PLN 150 000 PLN
2 TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH TUW (Warszawa) Umowa podpisana 35 013 PLN 35 013 PLN
3 SALTUS TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH (Sopot) Umowa podpisana - 1 503 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 29 rozstrzygniętych przetargów (CPV 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe)

Najniższa cena

22 254 PLN

Średnia cena

179 380 PLN

Najwyższa cena

433 500 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA VIENNAINSURANCE GROUP S. A. Warszawa 1 - -
Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA Warszawa 1 352 338 PLN 352 338 PLN
Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Warszawa 1 - -
SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Sopot 1 - -
Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Sopot 1 22 254 PLN 22 254 PLN
TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Warszawa 1 - -
Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. Warszawa 1 - -
SALTUS TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH Sopot 1 - 1 503 PLN
UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie Warszawa 1 267 044 PLN 267 044 PLN
Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA Vienna Insurance Group Warszawa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowe ubezpieczenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świdniku

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER POLSKA SA 105 525 PLN

2026-07-31 08:21:31Z

Kompleksowe ubezpieczenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świdniku

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A 433 500 PLN

2026-07-31 08:21:31Z

Ubezpieczenie mienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A -

2026-07-28 10:21:23Z

UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW GMINY ŁAZISKA

COMPENSA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP 150 000 PLN

2026-07-24 11:40:24Z

UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW GMINY ŁAZISKA

TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH TUW 35 013 PLN

2026-07-24 11:40:24Z

UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW GMINY ŁAZISKA

SALTUS TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH 1 503 PLN

2026-07-24 11:40:24Z

Usługa ubezpieczenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA 352 338 PLN

2026-05-20 08:48:22Z

Usługa ubezpieczenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. -

2026-05-20 08:48:22Z

Usługa ubezpieczenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim

Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń Spółka Akcyjna -

2026-05-20 08:48:22Z

Usługa ubezpieczenia Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki - 2 części

PZU SA -

2026-05-04 09:52:44Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 146 PLN Średnia: 179 445 PLN Max: 897 379 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW GMINY ŁAZISKA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁAZISKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łaziska 76

1.5.2.) Miejscowość: Łaziska

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-335

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminalaziska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminalaziska.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW GMINY ŁAZISKA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f2cd7457-03ba-4cf0-b72e-abb4f5520ce4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286403

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036491/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Ubezpieczenie mienia Gminy Łaziska

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminalaziska.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Adres strony internetowej prowadzonego Postępowania oraz strony internetowej, na której będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem: https://gminalaziska.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure w zakładce Lista postępowań PZP „Aktualne”.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 14.5 Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gminy Łaziska; https://gminalaziska.ezamawiajacy.pl/ lub https://oneplace.marketplanet.pl
14.6 Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”.
14.7 Rejestracja Wykonawcy trwa maksymalnie do 6 godzin. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku rejestracyjnego otrzyma informacje, o możliwości przyspieszenia procedury założenia konta, wówczas należy skontaktować się pod numerem telefonu podanym w ww. potwierdzeniu.
14.8 Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, za pośrednictwem Platformy zakupowej.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Gminy Łaziska, telefon kontaktowy: tel. (81 8276920). W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: iod@data-partners.pl Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
 dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
 wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: PPI.271.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Zamawiającego.
Zakres ubezpieczenia obejmuje:
1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk,
2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk,
3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej,

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-07-28 do 2029-07-27

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 21.1 Zgodnie z dyspozycją art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający określił w opisie przedmiotu zamówienia standardy jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, którymi są:
- przedmiot ubezpieczenia,
- sumy ubezpieczenia,
- okresy ubezpieczenia,
- optymalna kompleksowość ochrony ubezpieczeniowej,
- rodzaj ubezpieczenia,
- pełność i szczelność ochrony ubezpieczeniowej (warunki i zakres),
- sprawna likwidacja szkód, szybkość wypłaty odszkodowań oraz ich kompensacyjność,
- obowiązki ubezpieczającego i ubezpieczonego, spełniając w ten sposób wymóg niezbędny do nadania kryterium ceny wagi przekraczającej 60%.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Zaakceptowanie klauzul dodatkowych

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Zamawiającego. Zakres ubezpieczenia obejmuje:
1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych,
2) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów na terenie państw należących do Systemu Zielonej Karty, a niebędących członkami Unii Europejskiej (tzw. ubezpieczenie Zielona Karta – ubezpieczenie bezskładkowe),
3) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco,
4) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów,
5) ubezpieczenie assistance i mini assistance (ubezpieczenie bezskładkowe, jeśli wykonawca takie posiada).

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-07-28 do 2029-07-27

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 21.1 Zgodnie z dyspozycją art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający określił w opisie przedmiotu zamówienia standardy jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, którymi są:
- przedmiot ubezpieczenia,
- sumy ubezpieczenia,
- okresy ubezpieczenia,
- optymalna kompleksowość ochrony ubezpieczeniowej,
- rodzaj ubezpieczenia,
- pełność i szczelność ochrony ubezpieczeniowej (warunki i zakres),
- sprawna likwidacja szkód, szybkość wypłaty odszkodowań oraz ich kompensacyjność,
- obowiązki ubezpieczającego i ubezpieczonego, spełniając w ten sposób wymóg niezbędny do nadania kryterium ceny wagi przekraczającej 60%.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Zaakceptowanie klauzul dodatkowych

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych
Straży Pożarnych oraz sołtysów zamawiającego. Zakres ubezpieczenia obejmuje:
1) ubezpieczenie bezimienne następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w nawiązaniu do ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o Ochotniczych Strażach Pożarnych.
3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków sołtysów.
5.2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera:
załącznik nr 1 do SWZ dotyczący części I, II i III Zamówienia:
• Klauzule dodatkowe rozszerzające zakres ochrony: obligatoryjne i fakultatywne
• Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający założenia do poszczególnych rodzajów ubezpieczeń: warunki obligatoryjne oraz definicje pojęć i inne postanowienia szczególne dla ubezpieczenia majątku i odpowiedzialności cywilnej, dla ubezpieczenia pojazdów mechanicznych, oraz dla ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczych Straży Pożarnych Zamawiającego, członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i sołtysów.

4.2.6.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-07-28 do 2029-07-27

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 21.1 Zgodnie z dyspozycją art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający określił w opisie przedmiotu zamówienia standardy jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, którymi są:
- przedmiot ubezpieczenia,
- sumy ubezpieczenia,
- okresy ubezpieczenia,
- optymalna kompleksowość ochrony ubezpieczeniowej,
- rodzaj ubezpieczenia,
- pełność i szczelność ochrony ubezpieczeniowej (warunki i zakres),
- sprawna likwidacja szkód, szybkość wypłaty odszkodowań oraz ich kompensacyjność,
- obowiązki ubezpieczającego i ubezpieczonego, spełniając w ten sposób wymóg niezbędny do nadania kryterium ceny wagi przekraczającej 60%.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Zaakceptowanie klauzul dodatkowych

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
7.1.1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 u.p.z.p.; oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
7.1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 112 ust. 2 pkt 2 i w art. 114 u.p.z.p., dotyczące posiadania zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w dziale II, o którym mowa w ustawie z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz.U. z 2025r. poz. 1526 ze zm.), a w przypadku, gdy rozpoczęli oni działalność przed wejściem w życie ustawy z dnia 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz.U.1996.11.62 ze zm.) zaświadczenie Ministra Finansów o posiadaniu zgody na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

30.1. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie oraz z SWZ.
30.2. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności, powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonywanie umowy może zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
W powyższym przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-23 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami i/lub dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy zakupowej na adres: https://gminalaziska.ezamawiajacy.pl w zakładce „oferty”

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-23 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-22

2026-06-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
11.06.2026
Termin składania ofert
29.06.2026 08:00
Wartość umowy
186 516 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe
66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe)

Okres realizacji

28.07.2026 - 27.07.2029