Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi
Zamawiający
Urząd Miasta Łodzi
Łódź, Łódzkie
NIP: 7250028902
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PZU S.A. | Warszawa | - |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PZU S.A. (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 50 rozstrzygniętych przetargów (CPV 66510000-8)
Najniższa cena
420 PLN
Średnia cena
189 332 PLN
Najwyższa cena
885 159 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Warszawa | 2 | 325 821 PLN | 601 642 PLN |
| InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group Warszawa | 2 | 59 775 PLN | 119 549 PLN |
| PZU S.A. WARSZAWA | 2 | - | - |
| UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Warszawa | 2 | 156 011 PLN | 272 022 PLN |
| SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Sopot | 2 | 236 217 PLN | 540 011 PLN |
| Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA Vienna Insurance Group Warszawa | 1 | 885 159 PLN | 885 159 PLN |
| UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA Warszawa | 1 | - | - |
| Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Warszawa | 1 | - | - |
| TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Warszawa | 1 | 44 578 PLN | 44 578 PLN |
| Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Sopot | 1 | 353 263 PLN | 313 263 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi
2026-08-12 06:30:17Z
UBEZPIECZENIE GMINY GŁUCHÓW NA OKRES 23.07.2026 – 22.07.2029 R.”
2026-07-28 13:24:39Z
UBEZPIECZENIE GMINY GŁUCHÓW NA OKRES 23.07.2026 – 22.07.2029 R.”
2026-07-28 13:24:39Z
UBEZPIECZENIE GMINY GŁUCHÓW NA OKRES 23.07.2026 – 22.07.2029 R.”
2026-07-28 13:24:39Z
UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW POWIATU PAJĘCZAŃSKIEGO
2026-07-27 06:44:54Z
UBEZPIECZENIE MAJĄTKU I INNYCH INTERESÓW POWIATU PAJĘCZAŃSKIEGO
2026-07-27 06:44:54Z
Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Zarządu Lokali Miejskich
2026-07-24 13:54:54Z
Ubezpieczenie majątku i innych interesów Gminy Rzgów
2026-07-21 12:02:07Z
Ubezpieczenie majątku i innych interesów Gminy Rzgów
2026-07-21 12:02:07Z
Ubezpieczenie majątku i innych interesów Gminy Rzgów
2026-07-21 12:02:07Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388288 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104
1.4.2.) Miejscowość: Łódź
1.4.3.) Kod pocztowy: 90-926
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d838019-e8b7-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388288
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie dialogu konkurencyjnego na podstawie: art.170 ustawy w zw. z art. 153 pkt 3 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia, w oparciu o procedurę zamówień publicznych, w trybie dialogu konkurencyjnego jest Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia (OC).
1. Przedmiot i zakres ubezpieczenia
a) Ubezpieczeniem objęta jest odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego wynikająca z posiadania mienia lub prowadzenia działalności w zakresie własnych bądź powierzonych zadań, w tym zadań publicznych określonych w przepisach prawa. Zakres ubezpieczenia obejmuje wszystkie inne zadania publiczne oraz prowadzoną przez Ubezpieczonego działalność z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej objętej ochroną ubezpieczeniową w ramach odrębnych postępowań publicznych (tzn. z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej związanej z wykonywaniem funkcji zarządu dróg, zarządzaniem zielenią miejską i ciekami wodnymi, wykonywaniem czynności oczyszczania miasta, w tym zimowym utrzymaniem dróg a także odpowiedzialności cywilnej związanej z posiadaniem i zarządzaniem mieniem zarządzanym lub administrowanym przez Zarząd Lokali Miejskich). Ubezpieczeniem objęta jest także odpowiedzialność cywilna z tytułu prowadzenia działalności socjalnej, kulturalnej, oświatowej (edukacyjnej), reklamowej, rekreacyjnej, sportowej oraz wszelkich innych przejawów aktywności Ubezpieczonego.
b) Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna zarówno z tytułu czynów niedozwolonych (odpowiedzialność deliktowa), jak również z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (odpowiedzialność kontraktowa). Ochroną ubezpieczeniową objęta jest również odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego z tytułu wprowadzenia produktów do obrotu (OC produkt) bez względu na moment jego wprowadzenia.
c) Zakres ubezpieczenia obejmuje odpowiedzialność za szkody w postaci zarówno strat rzeczywistych (damnum emergens), utraconych korzyści, jakie poszkodowany odniósłby, gdyby mu szkody nie wyrządzono (lucrum cessans), a także należne zadośćuczynienie, o ile wynika ze szkody osobowej, bez względu na odmienne postanowienia ogólnych lub szczególnych warunków ubezpieczenia.
d) Zakres ubezpieczenia obejmuje odpowiedzialność za szkody osobowe (na osobie), szkody rzeczowe (na mieniu), tzw. czyste straty finansowe oraz ich następstwa, do których naprawienia poszkodowanemu Ubezpieczony jest zobowiązany w myśl przepisów prawa. Jeżeli Umowa lub ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia mówią o „szkodzie” należy przez to rozumieć szkodę osobową (na osobie), rzeczową (na mieniu) lub tzw. czystą stratę finansową.
e) Zakres ubezpieczenia obejmuje również szkody wyrządzone wskutek rażącego niedbalstwa.
3.9.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PZU S.A.
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1026250,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 011-028151
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przedłużenie umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zgodnie z art. 6 ust. 3 umowy przedłużeniu uległ okres obowiązywania umowy o kolejne 12 miesięcy tj. do dnia 30 czerwca 2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 1436750,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1436750,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 12.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE