Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 26 079 PLN

Udzielenie kredytu w rachunku bieżącym dla Gminy Zagrodno

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00421939

Zamawiający

GMINA ZAGRODNO

52

59-516 Zagrodno, Dolnośląskie

NIP: 6941566139

REGON: 390647676

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
PKO BP. S.A. WARSZAWA 5250007738

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 PKO BP. S.A. (WARSZAWA) Umowa podpisana 26 079 PLN 26 079 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 9 rozstrzygniętych przetargów (CPV 66113000-5)

Najniższa cena

26 079 PLN

Średnia cena

239 129 PLN

Najwyższa cena

454 372 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Radków z/s w Nowej Rudzie Nowa Ruda 1 - -
PKO BP. S.A. WARSZAWA 1 26 079 PLN 26 079 PLN
Bank Gospodarstwa Krajowego Warszawa 1 - -
Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu Lubań 1 236 937 PLN 236 937 PLN
Bank Spółdzielczy w Legnicy Legnica 1 454 372 PLN 454 372 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 50 przetargów

Min: 26 079 PLN Średnia: 496 782 PLN Max: 880 631 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Udzielenie kredytu w rachunku bieżącym dla Gminy Zagrodno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAGRODNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647676

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 52

1.5.2.) Miejscowość: Zagrodno

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-516

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzagrodno@zagrodno.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zagrodno.info/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.platformazakupowa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Udzielenie kredytu w rachunku bieżącym dla Gminy Zagrodno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b834ded9-5e41-4cd3-9207-c09aca9330da

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421939

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Udzielenie kredytu w rachunku bieżącym może być wykonane przez operatora bankowego z którym Gmina Zagrodno prowadzi obsługę bankową. W związku z powyższym jedynym podmiotem dla tego zamówienia jest PKO BP S.A.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.26.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 26079,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Gmina wnioskuje o udzielenie kredytu w rachunku bieżącym z przeznaczeniem na finansowanie przejściowego deficytu budżetu oraz zapewnienie bieżącej płynności finansowej w trakcie roku budżetowego.

Kredyt będzie stanowił źródło krótkoterminowego finansowania ewentualnych przejściowych niedoborów środków pieniężnych, wynikających w szczególności z rozbieżności pomiędzy terminami realizacji wydatków a wpływem dochodów budżetowych, w tym dochodów z tytułu podatków i opłat lokalnych, subwencji, dotacji oraz innych należności budżetowych.

Uruchamianie środków z kredytu będzie następowało w miarę występowania zapotrzebowania na środki pieniężne, a jego wykorzystanie będzie miało charakter krótkoterminowy i służyło zachowaniu płynności finansowej Gminy oraz terminowej realizacji zobowiązań wynikających z wykonywania zadań publicznych.

Kredyt nie będzie przeznaczony na finansowanie wydatków niezwiązanych z realizacją budżetu Gminy. Spłata wykorzystanego kredytu będzie następowała z bieżących wpływów na rachunek budżetu Gminy, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartej umowy kredytowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 26079,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 26079,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 26079,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PKO BP. S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250007738

7.3.3) Ulica: ŚWIĘTOKRZYSKA 36

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.5) Kod pocztowy: 00-116

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 26079,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2026-09-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
04.09.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
26 079 PLN
Wartość umowy
26 079 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 66113000-5
66113000-5 (Usługi udzielania kredytu)