Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 143 172 PLN
Usługa asysty technicznej OPTIMED STD - lokalnego systemu typu HIS
Zamawiający
SP ZOZ WSPR w Białymstoku
Poleska 89
15-874 Białystok, Podlaskie
NIP: 5422503045
REGON: 050622576
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| MEDNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ | Katowice | 6751811676 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MEDNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Katowice) | Umowa podpisana | - | 143 172 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Podlaskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 72511000-0)
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| CGI Polska Spółka Akcyjna Warszawa | 1 | - | 149 649 PLN |
| CGI Polska Spółka Akcyjna Warszawa | 1 | - | 140 220 PLN |
| CGI Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie Warszawa | 1 | - | - |
| MEDNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Katowice | 1 | - | 143 172 PLN |
| Mednow Sp. z o.o. Katowice | 1 | - | - |
| Comarch S.A. Kraków | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Usługa asysty technicznej systemu ERP CGI Egeria
2026-08-27 06:00:28Z
Usługa asysty technicznej
2026-08-18 06:59:41Z
Usługa asysty technicznej OPTIMED STD - lokalnego systemu typu HIS
2026-08-18 06:27:19Z
Usługa asysty technicznej systemu ERP CGI Egeria
2026-07-09 12:59:23Z
Usługa Asysty Technicznej i Nadzoru Autorskiego systemów klasy HIS na rok 2026
2026-06-23 07:12:51Z
Usługa Asysty Technicznej systemu Comarch ERP Egeria na rok 2026
2026-03-25 07:51:37Z
Cała Polska — 15 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395109 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa asysty technicznej OPTIMED STD - lokalnego systemu typu HIS
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SP ZOZ WSPR w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050622576
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Poleska 89
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-874
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wspr.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pogotowie.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6da00daa-f6b5-4c7f-bd52-a228983d712c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa asysty technicznej OPTIMED STD - lokalnego systemu typu HIS2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6da00daa-f6b5-4c7f-bd52-a228983d712c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395109
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00615889/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Usługa asysty technicznej
1.3.9 Usługa asysty technicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze i związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów–w związku z faktem,iż nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze,a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.W ramach umowy nr PN/18/11/2013 z 27.11.2013r. UMWP zlecił dostarczenie i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego dla projektu PSIeZ.Za realizację umowy odpowiadał Comarch Polska S.A.Aktualnie pełnym prawem do oprogramowania,wprowadzania zmian oraz podejmowania i zezwalania na podejmowanie czynności zmierzających do odtworzenia kodu źródłowego,disasemblacji,dekompilacji z wyłączeniem Opr Narzędziowego i Opr Systemowego,dysponuje MEDNOW Sp.zo.o.Spółka złożyła oświadczenie,iż jest jedyną firmą,która posiada prawa majątkowe i autorskie do systemów,które w sposób kompletny i autoryzowany jest w stanie świadczyć na terenie Polski.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-8bb7985c-42a6-4793-91db-93cc81f64244
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EOP.332.30.26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 120000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa asysty technicznej OPTIMED STD - lokalny system typu HIS tj. szpitalny system informacyjny (hospital information system); służący do obsługi pacjentów w podmiocie leczniczym i rozliczeń; oraz moduły: OPTIMED APTEKA - służący jako moduł apteka centralna, OPTIMED APTECZKI ODDZIAŁOWE - służący jako moduł apteczki oddziałowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72511000-0 - Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MEDNOW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6751811676
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 143172,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 18.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 143 172 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE