Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 207 626 PLN

Usługa bileterska i szatniarska w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego.

Rozstrzygnięty Usługi 2025/BZP 00313953

Numer referencyjny: DS-Z-271-2/25

Zamawiający

Teatr Ludowy

os. Teatralne 34

31-948 Kraków, Małopolskie

NIP: 6750007305

REGON: 000278787

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi bileterskiej i szatniarskiej w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego, polegającej na kompleksowej obsłudze publiczności biorącej udział w wydarzeniach organizowanych przez Teatr poprzez m.in. udzielanie informacji związanych z organizacją wydarzenia, sprawdzanie biletów i prowadzenie obsługi szatni. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie personelu wykonawcy 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
SPEKTANTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Kraków REGON 389176772

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 SPEKTANTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków) Umowa podpisana 207 626 PLN 207 626 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 10 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79952100-3 - Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnych)

Najniższa cena

73 677 PLN

Średnia cena

73 677 PLN

Najwyższa cena

73 677 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Karol Lucjan Music ul. Rolników 23, 43-252 Golasowice Golasowice 3 - -
EVENT TECHNOLOGY MARCIN WOJCIESZKO Bochnia 2 73 677 PLN 73 677 PLN
TARGET sp. j. Anna łada, Marcin Rokicki Warszawa 1 - -
Kulis 1 Grosse sp. j. Kraków 1 - -
JGMG spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Ostrów 1 - 224 550 PLN
ZORGA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Kraków 1 - -
SPEKTANTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Kraków 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługa bileterska i szatniarska w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego

ZORGA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-09-02 07:19:04Z

Usługa bileterska i szatniarska w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego.

SPEKTANTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-18 12:52:23Z

Kompleksowa usługa organizacji wydarzenia plenerowego w Tarnowie: Organizacja trzydniowej imprezy pn. „Jarmark Galicyjski” w dniach 26.06.-28.06.2026 r.

EVENT TECHNOLOGY MARCIN WOJCIESZKO -

2026-07-20 20:25:15Z

Świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru

Kulis 1 Grosse sp. j. -

2026-07-02 08:20:32Z

Kompleksowa usługa organizacji wydarzenia plenerowego w Tarnowie: Organizacja trzydniowej imprezy pn. „Jarmark Galicyjski” w dniach 26.06.-28.06.2026 r.

EVENT TECHNOLOGY MARCIN WOJCIESZKO 73 677 PLN

2026-06-24 21:08:43Z

Zapewnienie scen, nagłośnienia, oświetlenia oraz obsługi technicznej podczas 5 plenerowych wydarzeń CKP

Karol Lucjan Music ul. Rolników 23, 43-252 Golasowice -

2026-06-24 11:20:53Z

Zapewnienie scen, nagłośnienia, oświetlenia oraz obsługi technicznej podczas 5 plenerowych wydarzeń CKP

Karol Lucjan Music ul. Rolników 23, 43-252 Golasowice -

2026-06-24 11:20:53Z

Zapewnienie scen, nagłośnienia, oświetlenia oraz obsługi technicznej podczas 5 plenerowych wydarzeń CKP

Karol Lucjan Music ul. Rolników 23, 43-252 Golasowice -

2026-06-24 11:20:53Z

świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru oraz prowadzenie sprzedaży biletów do MICET oraz gadżetów reklamowych

TARGET sp. j. Anna łada, Marcin Rokicki -

2026-06-12 09:48:09Z

Obsługa realizacyjna wydarzeń plenerowych „Krakowska Lekcja Śpiewania”

JGMG spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 224 550 PLN

2026-05-06 08:40:47Z

Cała Polska — 61 przetargów

Min: 67 896 PLN Średnia: 646 505 PLN Max: 3 730 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa bileterska i szatniarska w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Teatr Ludowy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278787

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: os. Teatralne 34

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-948

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ludowy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ludowy.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa bileterska i szatniarska w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8dab398c-a421-4c69-b3d6-85e543773dd2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00313953

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00111857/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługa bileterska i szatniarska w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8dab398c-a421-4c69-b3d6-85e543773dd2

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem internetowym: https://ezamowienia.gov.pl.
3. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
4. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania - link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-8dab398c-a421-4c69-b3d6-85e543773dd2
5. Identyfikator postępowania (ID) na Platformie: ocds-148610-8dab398c-a421-4c69-b3d6-85e543773dd2
6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie ani logowania.
7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące RODO (klauzule informacyjne z art. 13 i art. 14 RODO) zostały opisane w Rozdziale 27 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DS-Z-271-2/25

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi bileterskiej i szatniarskiej w trakcie trwania spektakli Teatru Ludowego, polegającej na kompleksowej obsłudze publiczności biorącej udział w wydarzeniach organizowanych przez Teatr poprzez m.in. udzielanie informacji związanych z organizacją wydarzenia, sprawdzanie biletów i prowadzenie obsługi szatni.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 79952100-3 - Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

79950000-8 - Usługi w zakresie organizowania wystaw, targów i kongresów

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie personelu wykonawcy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia następujące warunki udziału w postępowaniu:
1) zdolność do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie;
2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie;
3) sytuacja ekonomiczna lub finansowa - Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie;
4) zdolność techniczna lub zawodowa – Zamawiający wyznacza warunek dotyczący doświadczenia i kadry - warunek ten zostanie spełniony, jeżeli :

a) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje co najmniej 2 zamówienia (2 odrębne usługi), obejmujące swoim zakresem obsługę publiczności, które realizowane są w sposób ciągły przez okres co najmniej 12 miesięcy, a ich wartość wynosi nie mniej niż 100 000 zł brutto w ramach jednego zamówienia;

b) Wykonawca wykaże, że dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia osoby spełniające następujące wymagania:

- osoba pełniąca funkcję koordynatora obsługi publiczności, posiadająca doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika lub koordynatora usługi, która kierowała i/lub koordynowała co najmniej jednym zamówieniem polegającym na obsłudze publiczności, trwającym nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy;

- co najmniej cztery osoby przewidziane do wykonywania stałej obsługi publiczności, a każda z tych osób posiada co najmniej 6 miesięczne doświadczenie zawodowe związane z bezpośrednią obsługą klienta (obsługa oparta na indywidualnym kontakcie z klientem) oraz posiada:
• znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, potwierdzoną uczestnictwem w szkoleniu z tego zakresu,
• znajomość przepisów bhp, potwierdzoną uczestnictwem w szkoleniu z tego zakresu.

Uwaga :
- pod pojęciem „obsługa publiczności” Zamawiający rozumie w szczególności: świadczenie usług polegających na obsłudze wydarzeń z udziałem publiczności (z wyłączeniem wydarzeń plenerowych), polegających między innymi na udzielaniu informacji organizacyjnych osobom biorącym udział w wydarzeniu, sprawdzaniu biletów i prowadzeniu usługi szatniarskiej;
- w przypadku gdy wartość wykazywanych zamówień (umów) jest określona w innej walucie niż PLN, dokonane zostanie przeliczenie tej wartości na PLN na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w tabeli kursów średnich NBP z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
- ocena spełniania warunku określonego w ppkt 4b) powyżej, dokonywana będzie w oparciu o wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, Zamawiający zażąda złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Ww. oświadczenie zaleca się sporządzić według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, Zamawiający zażąda złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa powyżej, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed terminem składania ofert – wykaz usług wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ;
2) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami - wykaz osób zaleca się sporządzić według wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ.
W zakresie osób przewidzianych do stałej obsługi publiczności Zamawiający wymaga przedłożenia wykazu osób, które posiadają co najmniej 6 miesięczne doświadczenie zawodowe związane z bezpośrednią obsługą klienta (obsługa oparta na indywidualnym kontakcie z klientem) oraz posiadają:
• znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, potwierdzoną uczestnictwem w szkoleniu z tego zakresu,
• znajomość przepisów bhp, potwierdzoną uczestnictwem w szkoleniu z tego zakresu.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. W celu skutecznego złożenia oferty Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1.1. Formularz ofertowy, wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy – interaktywny formularz ofertowy dostępny w systemie, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ;
1.2. Formularz oceny oferty, który należy uzupełnić o wymagane dane, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SWZ;
1.3. Pełnomocnictwo – jeżeli dotyczy – do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
1.4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) – jeżeli dotyczy, pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp.
2. W celu potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą podmiotowe środki dowodowe:
2.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 273 ust. 2 ustawy Pzp w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, stanowiące dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, oświadczenie składane wraz z ofertą na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia oraz w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, podpisane odpowiednio przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ;
2.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te winny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, o którym mowa w tym punkcie składa każdy wykonawca jako oświadczenie własne.
2.3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców - Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ.
2.4. W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na podstawie w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp – jeżeli dotyczy:
a) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby (zgodnie z art. 125 ust. 5 ustawy Pzp), według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ;
b) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (zaleca się skorzystanie z wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Zgodnie z Rozdziałem 12 SWZ.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
3. W stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunków dotyczących posiadania przez Wykonawcę doświadczenia - warunek określony w Rozdziale 10 ust. 5 ppkt 4a) SWZ, warunek musi zostać spełniony w całości przez jednego w Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej
umowy, zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ.
2. Zmiany umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały przewidziane w § 11 Projektowanych postanowień umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-07-18 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego Formularza ofertowego udostępnionego przez zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-07-18 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 507 oraz z 2025 poz. 172), z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124 1285, 1723 i 1843) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej ;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz 2024 poz. 619, 1685, 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub
będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej.
2025-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
08.07.2025
Termin składania ofert
18.07.2025 08:00
Wartość umowy
207 626 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.15
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 79952100-3 - Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnych
79952100-3 (Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnych) 79950000-8 (Usługi w zakresie organizowania wystaw targów i kongresów) 79950000-8 - Usługi w zakresie organizowania wystaw, targów i kongresów

Okres realizacji

12 miesiące