Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 737 508 PLN
Usługa obsługi prawnej i doradztwa prawnego w zakresie realizacji projektu: „Rozwój infrastruktury kultury Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim”
Numer referencyjny: 19P/2026
Zamawiający
Muzeum Narodowe w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5260309719
REGON: 000275990
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
SWZ_wersja dostępna
19P_2026 - SWZ_wersja dostępna.pdf
Załącznik nr 3 _wzór umowy
19P_2026 - Zalacznik nr 3 do SWZ - Wzor umowy_edytowalne.docx
SWZ
SWZ_19P.pdf
Załączniki nr 1,2,5,6,7_wersje edytowalne
19P_2026 - Załączniki nr 1,2,5,6,7 edytowalne.docx
Załączniki _wersja dostępne
Załączniki do SWZ_wersje dostępne.zip
Opis przedmiotu zamówienia
Załącznik nr 4- OPZ_edytowalne.docx
Odpowiedzi na pytania i zmiana terminu_wersja dostępna
19P_2026-Odpowiedzi na pytania_9.07_wersja dostępna.pdf
OPZ po zmianie_wersja dostępna
Załącznik nr 4- OPZ_po zmianie_wersja dostępna.pdf
OPZ po zmianie
Załącznik nr 4- OPZ_po zmianie_9.07.26.docx
Ogłoszenie o zmianie
2026_BZP 00333769_01_ogłoszenie o zmianie.pdf
Odpowiedzi na pytania
Odpowiedzi na pytania.pdf
Informacja o kwocie
Informacja o kwocie.pdf
Informacja o kwocie_ wersja dostępna
Informacja o kwocie_wersja dostępna.pdf
Informacja z otwarcia
Informacja z otwarcia.pdf
Informacja z otwarcia_wersja dostępna
Informacja z otwarcia_wersja dostępna.pdf
Informacja o wyborze_wersja dostępna
Informacja o wyborze_wersja dostępna.pdf
Informacja o wyborze
Informacja o wyborze.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Kancelaria Prawna Rafał Zygmunt | Warszawa | 526–03-09-719 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Kancelaria Prawna Rafał Zygmunt (Warszawa) | Umowa podpisana | - | 737 508 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79100000-5 - Usługi prawnicze)
Najniższa cena
399 PLN
Średnia cena
291 656 PLN
Najwyższa cena
589 223 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Ćwik i Partnerzy. Radcowie prawni i Adwokaci Warszawa | 1 | 336 961 PLN | 336 961 PLN |
| Joanna Malawska Kancelaria Radcy Prawnego Joanny Malawskiej Warszawa | 1 | - | - |
| Kancelaria Prawna Rafał Zygmunt Warszawa | 1 | - | 737 508 PLN |
| Kancelaria Radcy Prawnego Kinga Krzyżewska (Lider Konsorcjum) Konstantów | 1 | 139 482 PLN | 81 365 PLN |
| Olejnik Kancelaria Radców Prawnych Sp. partnerska. Warszawa | 1 | - | - |
| Ćwik i Partnerzy. Radcowie prawni i Adwokaci Warszawa | 1 | 202 182 PLN | 202 182 PLN |
| Pawełczyk i Wsp olnik Kancelaria Radców Prawnych Katowice | 1 | - | - |
| Lider konsorcjum: Marta Knap-Bolesta KANCELARIA ADWOKACKA MARTA KNAP-BOLESTA Siedlce | 1 | 589 223 PLN | 589 223 PLN |
| Lider konsorcjum: Marta Knap-Bolesta KANCELARIA ADWOKACKA MARTA KNAP-BOLESTA, ul. Pusta 5/9 lok. 26, 08-110 Siedlce NIP: PL 8252000512 Siedlce | 1 | 292 248 PLN | 292 248 PLN |
| Kancelaria Adwokacka Igor Frydrykiewicz, Adwokat Szczecin | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Świadczenie usług w zakresie obsługi prawnej na rzecz jednostek i komórki organizacyjnej KSP
2026-07-31 11:51:09Z
Usługa obsługi prawnej i doradztwa prawnego w zakresie realizacji projektu: „Rozwój infrastruktury kultury Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim”
2026-07-30 08:04:41Z
Zakup usług prawnych wspierających Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami (DRIM) w realizacji Projektu pn. "Innowacyjne zamówienia publiczne" finansowanego ze środków FENG 2021-2027
2026-07-27 10:39:41Z
Kompleksowa usługa przygotowania i przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
2026-07-22 09:41:06Z
Obsługa prawna Wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
2026-07-14 13:38:59Z
Usługi doradztwa prawnego świadczone przez Olejnik Kancelaria Radców Prawnych Sp. partnerska.
2026-07-02 15:03:14Z
Świadczenie usług w zakresie obsługi prawnej na rzecz jednostek i komórki organizacyjnej KSP
2026-07-01 11:46:55Z
Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
2026-06-15 10:05:10Z
Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
2026-06-15 09:23:07Z
Świadczenie usług pomocy prawnej dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
2026-06-15 09:23:07Z
Cała Polska — 90 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319511 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Usługa obsługi prawnej i doradztwa prawnego w zakresie realizacji projektu: „Rozwój infrastruktury kultury Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Narodowe w Warszawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275990
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleje Jerozolimskie 3
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-495
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mwojewoda@mnw.art.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mnw.art.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa obsługi prawnej i doradztwa prawnego w zakresie realizacji projektu: „Rozwój infrastruktury kultury Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02fea8c3-26a7-4c79-820e-f2458d0c9ee5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319511
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00096078/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.11 Usługa obsługi prawnej i doradztwa prawnego w zakresie realizacji projektu: „Rozwój infrastruktury kultury Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim”
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
„Rozwój infrastruktury kultury Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim” dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027”
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02fea8c3-26a7-4c79-820e-f2458d0c9ee53.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://ezamowienia.gov.pl
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w
sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)(Dz.
Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str.1),dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
a. administratorem danych osobowych wskazanych w złożonych ofertach jest Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3,
00-495 Warszawa; b. z inspektorem ochrony danych osobowych można się skontaktować poprzez e-mail iodo@mnw.art.pl;
c. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym
postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
d. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w
oparciu o przepisy ustawy;
e. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z przepisami ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy; f. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem
ustawowym
określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy; g. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą
podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
h. posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (przy czym skorzystanie z prawa do
sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień
umowy
w zakresie niezgodnym z ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa
w art. 18 ust. 2 RODO (przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w
celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na
ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): i. nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków
formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu. Do obowiązków tych należą m.in. obowiązki wynikające z RODO, w
szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i
od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał. Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie
miał zastosowania, gdy i w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami (vide: art. 13 ust. 4). Ponadto wykonawca będzie musiał wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych,
których dane przekazuje zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z
włączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.
3. W celu zapewnienia, że wykonawca wypełnił ww. obowiązki informacyjne oraz ochrony prawnie uzasadnionych interesów osoby
trzeciej, której dane zostały przekazane
w związku z udziałem wykonawcy w postępowaniu, Zamawiający wymaga złożenia
w treści formularza oferty oświadczenia o wypełnieniu przez niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14
RODO.
4. Do spraw nieuregulowanych w SWZ mają zastosowanie przepisy ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320) oraz przepisy RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 19P/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa obsługi prawnej i doradztwa prawnego w zakresie realizacji projektu: „Rozwój infrastruktury kultury Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim”, realizowanego z dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 w ramach Działania 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej VII priorytetu Kultura
4.2.6.) Główny kod CPV: 79100000-5 - Usługi prawnicze
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2029-12-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają niżej określone warunki udziału w postępowaniu.1) zdolność do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) sytuacja ekonomiczna lub finansowa:
Zamawiający wymaga aby wykonawca posiadał opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł.
4) zdolność techniczna lub zawodowa:
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże się:
a) posiadaniem odpowiedniego doświadczenia tj. w okresie ostatnich czterech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych, wykonuje co najmniej:
a. trzy usługi polegające na świadczeniu pomocy prawnej i doradztwa prawnego w zakresie przygotowania i przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w ramach projektów dofinasowanych ze środków Unii Europejskiej na rzecz podmiotu zobowiązanego do stosowania ustawy – Prawo zamówień publicznych, z czego co najmniej jeden projekt miał wartość nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych), a wartość minimum 2 postępowań, prowadzonych w ramach tych projektów i zakończonych wyborem wykonawcy (podpisaniem umowy) była równa lub przekraczała progi unijne;
b. co najmniej dwoma usługami polegającymi na świadczeniu stałej obsługi prawnej jednostki sektora finansów publicznych przez okres minimum jednego roku w trybie ciągłym, których zakres obejmował doradztwo z zakresu stosowania Prawa zamówień publicznych, o wartości w skali jednego roku nie mniejszej niż 100 000 zł brutto, a w ramach przynajmniej jednej z nich wykonawca zapewniał minimum dwa dyżury stacjonarne w siedzibie zamawiającego, każdy po co najmniej 4 godziny.
c. co najmniej jedną usługą polegającą na świadczeniu stałej obsługi prawnej jednostki sektora finansów publicznych przez okres minimum jednego roku w trybie ciągłym, w ramach której odbywały się minimum dwa dyżury stacjonarne w siedzibie zamawiającego, każdy po co najmniej 4 godziny, o wartości w skali jednego roku nie mniejszej niż 100 000 zł brutto, której zakres obejmował doradztwo prawne z zakresu stosowania Prawa budowlanego w przetargach na roboty budowlane oraz doradztwo prawne na rzecz Zamawiającego w zakresie realizacji przynajmniej jednej umowy na roboty budowlane o wartości co najmniej 24 000 000 zł brutto.
d. co najmniej jednej usługi, której przedmiotem było świadczenie stałego doradztwa prawnego na rzecz instytucji kultury o wartości co najmniej 50 000 zł brutto rocznie (12 kolejnych miesięcy w trybie ciągłym);
b) dysponowaniem osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, posiadającymi odpowiednie kwalifikacje, uprawnienia i doświadczenie, tj. wykaże iż dysponuje lub będzie dysponował zespołem osób zdolnych do realizacji zamówienia, w którym:
I. przynajmniej 1 osoba, która będzie w ramach realizacji zamówienia odbywać dyżury stacjonarne w siedzibie Zamawiającego, zatwierdzać wzory pism i wydawać opinie prawne co do podejmowania określonych czynności w toku postępowań, spełnia łącznie następujące warunki:
i. posiada uprawnienie do świadczenia pomocy prawnej w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 499 ze zm.) albo ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (tekst jedn. Dz.U. z 2024 poz. 1564 ze zm.), w postaci tytułu zawodowego radcy prawnego albo adwokata, lub jako prawnik zagraniczny w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczpospolitej Polskiej (tekst jedn. Dz.U. z 2020 poz. 823) oraz co najmniej 8 letnie doświadczenie zawodowe (okres wykonywania zawodu radcy prawnego, adwokata lub jako prawnik zagraniczny)
ii. posiada zdobyte w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej i doradztwa prawnego w zakresie prawa zamówień publicznych na rzecz podmiotów zobowiązanych do stosowania ustawy Pzp,
iii. posiada zdobyte w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert doświadczenie w doradztwie dotyczącym przygotowania i przeprowadzenia przynajmniej 5 postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego, których przedmiotem były dostawy lub usługi, z których przynajmniej 2 były realizowane w ramach projektów dofinasowanych ze środków Unii Europejskiej;
iv. posiada zdobyte w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert doświadczenie w reprezentowaniu strony w co najmniej 3 postępowaniach odwoławczych przed Krajową Izbą Odwoławczą, zakończonych wyrokiem korzystnym dla reprezentowanej strony, z czego przynajmniej jeden raz stroną reprezentowaną był zamawiający;
v. posiada zdobyte w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania ofert doświadczenie w sporządzaniu przynajmniej dwóch protokołów postępowania (podpis osoby musi figurować pod protokołem, jako osoby sporządzającej protokół).
(Kierownik Zespołu)
II. co najmniej 1 osobą, spełniającą następujące warunki:
i. posiada uprawnienie do świadczenia pomocy prawnej w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 499 ze zm.) albo ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (tekst jedn. Dz.U. z 2024 poz. 1564 ze zm.), w postaci tytułu zawodowego radcy prawnego albo adwokata, lub jako prawnik zagraniczny w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczpospolitej Polskiej (tekst jedn. Dz.U. z 2020 poz. 823) oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe (okres wykonywania zawodu radcy prawnego, adwokata lub jako prawnik zagraniczny);
ii. posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej i doradztwa prawnego w zakresie zamówień publicznych oraz prawa budowlanego na rzecz podmiotów zobowiązanych do stosowania ustawy Pzp,
(Zastępca Kierownika Zespołu - prawnik ds. zamówień publicznych)
III. co najmniej 1 osobą, która łącznie spełnia następujące warunki:
i. posiada uprawnienie do świadczenia pomocy prawnej w rozumieniu ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 499 ze zm.) albo ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (tekst jedn. Dz.U. z 2024 poz. 1564 ze zm.), w postaci tytułu zawodowego radcy prawnego albo adwokata, lub jako prawnik zagraniczny w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczpospolitej Polskiej (tekst jedn. Dz.U. z 2020 poz. 823), oraz co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe (okres wykonywania zawodu radcy prawnego, adwokata lub jako prawnik zagraniczny);
ii. posiada co najmniej 5 letnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej i doradztwa prawnego w zakresie prawa budowlanego, w tym w zakresie:
- obsługi prawnej projektów z zakresu robót budowlanych (min. 3 projekty, w tym 1 dotyczący prac budowlanych przy zabytku).
- sporządzania opinii prawnych dotyczących procesów inwestycyjno-budowlanych, w tym związanych z robotami budowlanymi przy zabytku,
- opiniowania, sporządzania i negocjowania umów z generalnymi wykonawcami, podwykonawcami i dostawcami,
- kompleksowej obsługi w zakresie dochodzenia roszczeń, w szczególności dotyczących inwestycji budowlanych
(prawnik ds. prawa budowlanego).
Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia funkcji wymienionych w pkt I - III przez jedną osobę, w przypadku gdy posiada wymagane doświadczenie w więcej niż jednym obszarze z tym, że jedna osoba może pełnić funkcje w maksymalnie dwóch obszarach, a liczba osób w zespole nie może być mniejsza niż 3.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2 do SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych dotyczących:
1) potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
• kopię posiadanej i opłaconej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej (lub innego dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia) na kwotę nie mniejszą niż 1.000 000,00 zł.;
2) potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej:
• wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 4 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.
Wzór wykazu usług stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
• wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu czynności do wykonywania których będą delegowani oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wzór wykazu osób stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 58 ustawy. W takim przypadku, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3. Jeżeli oferta wykonawców, o której mowa w zdaniupoprzedzającym, została wybrana, zamawiający może żądać przed
zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców. 2. Oświadczenie, o którym mowa w rozdz. XI ust. 1 składa odrębnie każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz podmiot trzeci, na którego potencjał powołuje się wykonawca celem potwierdzenia spełnienia
warunków udziału w postępowaniu. • W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia
Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało
umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych wykonawców należy załączyć do oferty. •
Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie:
- postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
- wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu
siedziby,
- ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Określone szczegółowo w załączniku nr 3 do SWZ (projekt umowy).7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-10 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamówienia.gov.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-10 09:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-08
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.07.2026
- Termin składania ofert
- 13.07.2026 07:00
- Wartość umowy
- 737 508 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.15
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2029-12-31