Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)

Utrzymanie i remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z remontami i czyszczeniem studni chłonnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00398133

Numer referencyjny: P-52/26

Zamawiający

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

Ludwika Kondratowicza 20

00-983 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5252248481

REGON: 015259640

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są remonty dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z remontami studni chłonnych, na drogach będących w zarządzie m.st. Warszawy Dzielnicy Targówek. 2. Przedmiot zamówienia, w tym w szczególności opis robót budowlanych oraz stawiane im wymagania, opisują: 1) projektowane postanowienia umowy – stanowiące zał. nr 5 do SWZ 2) przedmiar robót – stanowiący zał. nr 6 do SWZ. Przedmiar stanowi podstawę sporządzonego przez Wykonawcę kosztorysu ofertowego opracowanego metodą uproszczoną. Sporządzony przez Wykonawcę kosztorys ofertowy będzie stanowić zał. nr 7 do podpisanej umowy. 3) specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiąca zał. nr 7 do SWZ. 3. Zakres robót: a) koniecznych do wykonania obejmuje roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w następującym ujęciu generalnym: 1) roboty w zakresie burzenia (rozbiórkowe), 2) roboty w zakresie usuwania gruzu (transport gruzu), 3) roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 4) fundamentowanie ulic (podbudowa), 5) roboty w zakresie budowy dróg głównych (ławy i krawężniki), 6) roboty w zakresie nawierzchni ulic, 7) roboty w zakresie chodników (dodatkowo zadania z Budżetu Obywatelskiego), 8) roboty odwadniające (naprawa i czyszczenie studni), 9) roboty instalacyjne, 10) roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych. b) towarzyszących do wykonania obejmuje wykonanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem zezwolenia wejścia w teren. 5. Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części. 6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 70%
długość okresu gwarancji 20%
czas reakcji (w godzinach) 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg)

Najniższa cena

120 PLN

Średnia cena

2 193 248 PLN

Najwyższa cena

15 971 092 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A. Gostynin 6 4 641 723 PLN 13 925 170 PLN
BUDROMOST-STARACHOWICE Sp. z o.o. Wąchock 4 2 904 001 PLN 8 712 003 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. Jasieniec 3 1 484 519 PLN 4 453 558 PLN
ANAT WITOLD POCIEJEWSKI Płochocin 3 823 055 PLN 2 469 164 PLN
Kruszywosort PPHU Wiktor Siadaczka Radom 3 355 630 PLN 711 260 PLN
Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid "Czystość" Spółka Jawna Wołomin 3 11 232 923 PLN 33 698 770 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Lubartów 3 2 042 538 PLN 6 127 614 PLN
WIKRUSZ Sp. z o.o. Miedzna 3 3 406 600 PLN 10 219 801 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych S.A. Gostynin 3 4 111 020 PLN 12 333 060 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Spółka Akcyjna Gostynin 3 3 250 000 PLN 6 122 219 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont dw nr 722 na odcinku od km 0+035 w miejscowości Pilawa do km 2+422 w miejscowości Chojnów, gmina Piaseczno, powiat piaseczyński, województwo mazowieckie – nr postępowania 131/26

PHU TOWEMO Monika Szczygieł 5 304 530 PLN

2026-08-31 10:42:19Z

Naprawy dróg gminnych o nawierzchni mineralno-asfaltowej

P.P.H.U. ,, ANETKA” Aneta Cieślińska -

2026-08-27 12:23:52Z

Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SP. Z O.O -

2026-08-26 12:40:41Z

Remont drogi wojewódzkiej nr 544 Przasnysz – Ostrołęka od km 129+900 do km 131+500 (m. Nowy Krasnosielc)– nr postępowania 014/26

Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. -

2026-08-18 11:20:24Z

Remont dw nr 805 na odcinkach: od km 0+000 do km 0+605 (z wył. mostu) w m. Warszawice oraz od km 1+688 do km 2+480 w m. Warszawice, gm. Sobienie Jeziory, powiat otwocki, woj. maz.–nr postęp. 130/26

TOMIRAF SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA 2 842 579 PLN

2026-08-17 08:34:32Z

Wzmocnienie drogi powiatowej nr 1511W w Milanówku (ul. Nowowiejska i Kazimierzowska)

"Fal-Bruk" Sp. z o.o., Sp. k. -

2026-08-14 10:27:43Z

Remont drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od km 12+375 do km 13+216 w m. Stara Iwiczna, gmina Lesznowola, powiat piaseczyński, województwo mazowieckie – nr postępowania 126/26

PHU TOWEMO Monika Szczygieł 1 827 727 PLN

2026-08-13 09:22:09Z

Wykonanie zamówienia podobnego do umowy nr 121/MZDW/03/2026/R z dnia 26.03.2026 r. w zakresie: "Remont dr. woj. nr 541 od km 102+900 (102+931) do km 104+510 (104+541) odc. Żuki-Żółtowo.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Spółka Akcyjna -

2026-08-11 13:50:33Z

Wymiana warstwy ścieralnej na drodze powiatowej nr 3503W Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom

"BUDROMOST - STARACHOWICE" Sp. z o.o. 2 693 488 PLN

2026-08-11 07:05:56Z

Remont cząstkowy nawierzchni dróg

South Stream S.A. 179 997 PLN

2026-08-10 15:40:10Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 909 PLN Średnia: 1 190 671 PLN Max: 14 888 144 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Utrzymanie i remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z remontami i czyszczeniem studni chłonnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludwika Kondratowicza 20

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-983

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: targowek.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.targowek.waw.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie i remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z remontami i czyszczeniem studni chłonnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b435928-cdf7-4741-abb4-fc7e4f21f4d1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398133

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630153/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Bieżące remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z budową i remontami studni chłonnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/314068/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/314068/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: opisane SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): opisane w SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): opisane w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: P-52/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 4095950,86 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są remonty dróg gminnych o nawierzchniach rozbieralnych, tłuczniowych i gruntowych wraz z remontami studni chłonnych, na drogach będących w zarządzie m.st. Warszawy Dzielnicy Targówek.
2. Przedmiot zamówienia, w tym w szczególności opis robót budowlanych oraz stawiane im wymagania, opisują:
1) projektowane postanowienia umowy – stanowiące zał. nr 5 do SWZ
2) przedmiar robót – stanowiący zał. nr 6 do SWZ. Przedmiar stanowi podstawę sporządzonego przez Wykonawcę kosztorysu ofertowego opracowanego metodą uproszczoną. Sporządzony przez Wykonawcę kosztorys ofertowy będzie stanowić zał. nr 7 do podpisanej umowy.
3) specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiąca zał. nr 7 do SWZ.
3. Zakres robót:
a) koniecznych do wykonania obejmuje roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w następującym ujęciu generalnym:
1) roboty w zakresie burzenia (rozbiórkowe),
2) roboty w zakresie usuwania gruzu (transport gruzu),
3) roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne,
4) fundamentowanie ulic (podbudowa),
5) roboty w zakresie budowy dróg głównych (ławy i krawężniki),
6) roboty w zakresie nawierzchni ulic,
7) roboty w zakresie chodników (dodatkowo zadania z Budżetu Obywatelskiego),
8) roboty odwadniające (naprawa i czyszczenie studni),
9) roboty instalacyjne,
10) roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych.
b) towarzyszących do wykonania obejmuje wykonanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem zezwolenia wejścia w teren.
5. Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części.
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233330-1 - Fundamentowanie ulic

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45232452-5 - Roboty odwadniające

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy polegających na powtórzeniu zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, w zakresie powtórzenia podobnych robót budowlanych, o których mowa w pkt 3 poniżej.
2. Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w stosunku do wartości zamówienia podstawowego określono do kwoty brutto 2 519 009,78 zł w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach przedsięwzięcia opisanego w SWZ oraz w § 1 ust. 3 i 4 projektowanych postanowień umowy. Udzielone zamówienie będzie realizowane na warunkach umowy podstawowej.
3. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych będzie obejmowało remonty nawierzchni dróg na terenie Dzielnicy Targówek w Warszawie w tym:
1) roboty w zakresie burzenia (rozbiórkowe),
2) roboty w zakresie usuwania gruzu (transport gruzu),
3) roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne,
4) fundamentowanie ulic (podbudowa),
5) roboty w zakresie budowy dróg głównych (ławy i krawężniki),
6) roboty w zakresie nawierzchni ulic,
7) roboty w zakresie chodników,
8) roboty odwadniające (naprawa i czyszczenie studni),
9) roboty instalacyjne - regulacja pionowa studzienek kanalizacyjnych, regulacja pionowa zaworów wodociągowych, regulacja zaworów gazowych, regulacja studzienek telefonicznych.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: długość okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: czas reakcji (w godzinach)

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Za spełniających warunki udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, zamawiający uzna Wykonawcę, który :
1) wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej:
a) dwóch zamówień, których przedmiotem były budowa lub przebudowa lub remont dróg o nawierzchniach rozbieralnych na drogach kategorii co najmniej gminnej o wartości brutto nie mniejszej niż 600 000,00 zł, (słownie: sześćset tysięcy złotych) - każda, oraz
b) dwóch zamówień, których przedmiotem były budowa lub przebudowa lub remont dróg o nawierzchni tłuczniowej (dopuszczalna jest budowa podbudów tłuczniowych dróg o nawierzchniach rozbieralnych, betonowych lub mineralno-bitumicznych), o wartości brutto nie mniejszej niż 500 000,00 zł, (słownie: pięćset tysięcy złotych) - każda,
2) skieruje do realizacji zamówienia co najmniej jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności drogowej do kierowania robotami budowlanymi, której to osobie zamierza powierzyć funkcję kierownika robót drogowych. Doświadczenie w zakresie pracy przy realizacji robót drogowych (liczba lat) co najmniej 5 lat.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia mogą oni polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
W przypadku o którym mowa powyżej, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – załącznik nr 8.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek określony w ust. 1 pkt 1 lit. a) lub ust.1 pkt.1 lit. b) musi być spełniony w całości przez co najmniej jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
4. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w ust. 1 w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
5. W przypadku gdy wykonawca polega na zdolnościach innego podmiotu w zakresie doświadczenia, warunek określony w ust. 1 pkt 1 lit. a) lub ust.1 pkt.1 lit. b) musi być w całości spełniony przez podmiot udostępniający zasoby.
6. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona zostanie wezwany przez Zamawiającego, do złożenia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, rodzaju, dat i miejsca wykonania oraz podmiotów na rzecz, których roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z warunkiem określonym w Dziale VI ust. 1 pkt 1 SWZ – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ;
2) dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyny niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
3) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie z warunkiem określonym w Dziale VI ust. 1 pkt 2 SWZ – wg wzoru stanowiącego zał. nr 4 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Zawartość oferty, oświadczenia lub dokumenty wymagane w postępowaniu:
1) wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie Formularza oferty;
2) załączenie do oferty oświadczenia Wykonawcy stanowiącego potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania - załącznik nr 1 do SWZ;
3) załączenie do oferty oświadczenia Wykonawcy stanowiącego potwierdzenie, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu – załącznik nr 2 do SWZ;
4) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, załączenie do oferty oświadczeń, o których mowa w pkt. 2) i 3) dotyczy każdego podmiotu;
5) w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, załączenie do oferty oświadczeń, o których mowa w pkt. 2) i 3) dotyczących każdego podmiotu wraz z zobowiązaniem każdego podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa powyżej musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów;
6) w przypadku, gdy oferta została podpisana przez inną osobę niż umocowana w dokumencie rejestrowym Wykonawcy, dokument (np. pełnomocnictwa) potwierdzającego, że oferta została złożona przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy;
7) w przypadku, gdy oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa – dokument zawierający dowody, o którym mowa w ust. 6 SWZ;
8) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
9) kosztorys ofertowy opracowany przez Wykonawcę metodą uproszczoną w oparciu o przekazane przez Zamawiającego przedmiary robót wykonane w układzie kosztorysowym – załącznik nr 6 do SWZ, który stanowi integralną część oferty.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1) Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 58 ustawy).
2) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
3) Dokument pełnomocnictwa musi być załączany do oferty, w postaci elektronicznej, zgodnie z zasadami określonymi w Dziale VII ust. 1 SWZ.
4) Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem, który w imieniu wykonawców występujących wspólnie złoży ofertę w systemie.
5) Wszyscy wykonawcy składający ofertę wspólną muszą zostać uwidocznieni w Formularzu oferty, o którym mowa w Dziale VII ust. 2 pkt 1 SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj, zakres zmian i warunku ich wprowadzenia zostały zamieszczone w § 11 projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zamowienia.um.warszawa.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

UWAGA! Zamawiający rekomenduje, aby Wykonawca, przed przystąpieniem do składania oferty w systemie, zapoznał się z Instrukcją korzystania z systemu, o której mowa w Dziale VIII ust. 2 SWZ oraz zasadami rejestracji w systemie, o którym mowa w Dziale VIII ust. 7 SWZ. Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami składa się w formie elektronicznej (opatrzonej
kwalifikowanym podpisem elektronicznym, lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), pod rygorem nieważności. Złożenie oferty wymaga od Wykonawcy zarejestrowania się, zalogowania w systemie informatycznym dostępnym pod adresem wskazanym w Dziale I SWZ oraz przeprowadzenia wszelkich czynności
niezbędnych do złożenia oferty, o których mowa w Instrukcji korzystania z systemu, o której mowa w Dziale VIII ust. 2 SWZ. Szczegółowe zasady przygotowania oferty i dokumentów, zawartość oferty, dokumenty wymagane w postępowaniu, opisane zostały w Dziale VII SWZ.
2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
19.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45111100-9 (Roboty w zakresie burzenia) 45111220-6 (Roboty w zakresie usuwania gruzu) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45233330-1 (Fundamentowanie ulic) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45233252-0 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic) 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania) 45333000-0 (Roboty instalacyjne gazowe) 45232452-5 (Roboty odwadniające) 45314200-3 (Instalowanie linii telefonicznych) 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych) 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233330-1 - Fundamentowanie ulic 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 45232452-5 - Roboty odwadniające 45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Okres realizacji

3 miesiące