Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 260 159 PLN

Utrzymanie szlaków operacyjnych i dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Dębica w 2026 roku II postępowanie

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00336077

Numer referencyjny: SA.270.18.2026

Zamawiający

Nadleśnictwo Dębica

Rzeszowska 142

39-200 Dębica, Podkarpackie

NIP: 8720007454

REGON: 350545560

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie prac z zakresu bieżącego utrzymania szlaków operacyjnych i dróg leśnych obejmujących w szczególności: − odtworzenie lub wykopanie rowów przydrożnych, − profilowanie korony drogi lub szlaku za pomocą równiarki, nadanie odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych, − zakup, transport, wbudowanie kruszywa, − zagęszczeniu nawierzchni za pomocą walca wibracyjnego o masie własnej 8 – 10 ton, − remont lub zakup i zamontowanie przepustów drogowych wraz z przyczółkami prefabrykowanymi, − wykonanie i montaż wodospustów, − udrażnianie wodospustów, − karczowanie pni, − inne prace godzinowe wykonane sprzętem mechanicznym oraz prace ręczne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Załadunek Usługi Handel Gałuszka Joanna Jaworze Dolne 9a NIP: 8722234183

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Załadunek Usługi Handel Gałuszka Joanna (Jaworze Dolne 9a) Umowa podpisana 260 159 PLN 260 159 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 51 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Najniższa cena

36 686 PLN

Średnia cena

769 135 PLN

Najwyższa cena

10 433 531 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Jasło 8 87 192 PLN 697 535 PLN
Zakład Usług Transportowo-Drogowych i Budowlanych Eugeniusz Kos Bircza 3 114 826 PLN 114 826 PLN
Przedsiebiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Staszów 3 551 737 PLN 551 737 PLN
EUROVIA POLSKA S.A. Bielany Wrocławskie 3 496 708 PLN 496 708 PLN
Spółdzielnia Usług Drogowo-Rolniczych Grodzisko Dolne 125c 3 344 428 PLN 1 033 283 PLN
Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka Brzostek 3 304 115 PLN 304 115 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. Z O.O. w Jaśle Jasło 2 898 940 PLN 898 940 PLN
Usługi Transportowo-Sprzętowe Warsztat Samochodowy Andrzej Maziarz Basznia Dolna 2 120 742 PLN 198 709 PLN
Zakład Transportowo Drogowy Jolanta Oleksów Przemyśl 2 89 661 PLN 89 661 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Spółka z o.o. w Jaśle Jasło 2 264 747 PLN 529 494 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na działkach nr ewid. 34 i 42”

Zakład Usług Transportowo-Drogowych i Budowlanych Eugeniusz Kos -

2026-09-02 06:27:00Z

„Przebudowa dróg na terenie Gminy Czermin”.

Przedsiębiorstwo Budowlane POLBUD Tomasz Darowski 508 439 PLN

2026-08-28 12:47:30Z

„Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 718/3, 948/17, 949/3 w m. Warzyce w km 0+000-0+200” i „Utwardzenie placu postojowego przy budynku Szkoły Podstawowej w Szebniach”

Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka -

2026-08-28 11:42:30Z

„Przebudowa drogi wewnętrznej nr ew. 718/3, 948/17, 949/3 w m. Warzyce w km 0+000-0+200” i „Utwardzenie placu postojowego przy budynku Szkoły Podstawowej w Szebniach”

Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka -

2026-08-28 11:35:29Z

Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Malawa na działce o nr ewid. 54

Zakład Transportowo Drogowy Jolanta Oleksów -

2026-08-27 10:59:09Z

Remont dróg na terenie Gminy Tryńcza – etap II

Spółdzielnia Usług Drogowo-Rolniczych 274 142 PLN

2026-08-27 09:12:49Z

„Remont i przebudowa dróg na terenie Gminy Jasło”

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych Sp. Z O.O. w Jaśle -

2026-08-26 08:26:22Z

„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Borownica na działkach nr ewid. 34 i 42”

Zakład Usług Transportowo-Drogowych i Budowlanych Eugeniusz Kos -

2026-08-25 06:31:39Z

Utrzymanie szlaków operacyjnych i dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Dębica w 2026 roku II postępowanie

Załadunek Usługi Handel Gałuszka Joanna 260 159 PLN

2026-08-21 10:00:25Z

Przebudowa nawierzchni dróg z masy asfaltowej na terenie Gminy Lubaczów

PBI Infrastruktura S.A. 942 204 PLN

2026-08-21 08:39:11Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 46 000 PLN Średnia: 1 385 692 PLN Max: 13 987 308 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Utrzymanie szlaków operacyjnych i dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Dębica w 2026 roku II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Dębica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350545560

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rzeszowska 142

1.5.2.) Miejscowość: Dębica

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: debica@krakow.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debica.krakow.lasy.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie szlaków operacyjnych i dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Dębica w 2026 roku II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f61e537-97bd-4303-b0aa-6d08ce0a472f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336077

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034098/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Utrzymanie szlaków zrywkowych i dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Dębica w 2026 roku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://platformazakupowa.pl/pn/lasy_debica

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: http://platformazakupowa.pl/pn/lasy_debica

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów i oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1513 z późn. zm.)
2. Zamawiający korzysta w niniejszym postępowaniu z Platformy https://platformazakupowa.pl która umożliwia Wykonawcy złożenie
oferty w postępowaniu, a także komunikację z Zamawiającym. Dostęp do platformy jest dla Wykonawcy bezpłatny.
3. Wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka
Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
d) komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
e) Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP.
Szczegółowe wymagania dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych dotyczących korespondencji elektronicznej zostały
określone w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych
osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o
ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.) – dalej: RODO – tym samym dane osobowe podane przez Wykonawcę będą
przetwarzane zgodnie z RODO oraz zgodnie z przepisami krajowymi. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest
Nadleśnictwo Dębica. Dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z
przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego. Odbiorcami przekazanych przez Wykonawcę danych
osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania zgodnie z art. 8 oraz art. 96 ust. 3
Ustawy Pzp, a także art. 6 Ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Dane osobowe Wykonawcy zawarte w
protokole postępowania będą przechowywane przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia. Jeżeli
czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy. Zamawiający nie planuje
przetwarzania danych osobowych Wykonawcy w celu innym niż cel określony powyżej. Wykonawca jest zobowiązany, w związku z
udziałem w przedmiotowym postępowaniu, do wypełnienia wszystkich obowiązków formalnoprawnych wymaganych przez RODO i
związanych z udziałem w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia. Należą do nich obowiązki informacyjne z:
- art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te Wykonawca bezpośrednio pozyskał i
przekazał Zamawiającemu w treści oferty lub dokumentów składanych na żądanie Zamawiającego,
- art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane Wykonawca pozyskał w sposób pośredni, a które to dane Wykonawca
przekazuje Zamawiającemu w treści oferty lub dokumentów składanych na żądanie Zamawiającego

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zamawiający informuje, że:
- udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO (dane osobowe dotyczące wyroków skazujących i czynów
zabronionych) w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp, do upływu
terminu na ich wniesienie;
- udostępnianie protokołu i załączników do protokołu ma zastosowanie do wszystkich danych osobowych, z wyjątkiem tych, o
których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (tj. danych osobowych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne,
przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych oraz przetwarzania danych genetycznych,
danych biometrycznych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej lub danych dotyczących zdrowia, seksualności lub
orientacji seksualnej tej osoby), zebranych w toku postępowania o udzielenie zamówienia;
- w przypadku korzystania przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane przez Zamawiającego, z uprawnienia, o którym mowa
w art. 15 ust. 1–3 RODO (związanych z prawem Wykonawcy do uzyskania od administratora potwierdzenia, czy przetwarzane są dane osobowe jego dotyczące, prawem Wykonawcy do bycia poinformowanym o odpowiednich zabezpieczeniach, o których mowa
w art. 46 RODO, związanych z przekazaniem jego danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej oraz
prawem otrzymania przez Wykonawcę od administratora kopii danych osobowych podlegających przetwarzaniu), Zamawiający
może żądać od osoby występującej z żądaniem wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub
daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia;
-skorzystanie przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane, z uprawnienia, o którym mowa w art. 16 RODO (uprawnienie do
sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych), nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników;
- w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO,
nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania;
- w przypadku, gdy wniesienie żądania dotyczącego prawa, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO spowoduje ograniczenie
przetwarzania danych osobowych zawartych w protokole postępowania lub załącznikach do tego protokołu, od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w
art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SA.270.18.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie prac z zakresu bieżącego utrzymania szlaków operacyjnych i dróg leśnych obejmujących w szczególności:

odtworzenie lub wykopanie rowów przydrożnych,
− profilowanie korony drogi lub szlaku za pomocą równiarki, nadanie odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych,
− zakup, transport, wbudowanie kruszywa,
− zagęszczeniu nawierzchni za pomocą walca wibracyjnego o masie własnej 8 – 10 ton,
− remont lub zakup i zamontowanie przepustów drogowych wraz z przyczółkami prefabrykowanymi,
− wykonanie i montaż wodospustów,
− udrażnianie wodospustów,
− karczowanie pni,
− inne prace godzinowe wykonane sprzętem mechanicznym oraz prace ręczne.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności analogiczne, jak
opisane w opisie przedmiotu zamówienia („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w
SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach
Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i
wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji
mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 50% Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy,
zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w
ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym
stanowiącym część Oferty.
Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich
zlecenie.
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w szczególności w przypadku:
- wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie
przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym utrzymaniem szlaków i dróg,
− konieczności powtórzenia poszczególnych prac stanowiących przedmiot zamówienia− powierzenia Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego
Wykonawcę (na Obszarze Realizacji umowy),
− niewykonania całości zamówienia podstawowego

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Badaniu w kryterium oceny ofert podlegać będą oferty niepodlegające odrzuceniu

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W celu oceny zdolności Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia Zamawiający wymaga od Wykonawcy wykazania spełnienia następujących warunków udziału w postępowaniu:
1) w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
2) w zakresie uprawnień doprowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
3) w zakresie sytuacji finansowej i ekonomicznej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
4) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający określa następujące, minimalne warunki w zakresie zdolności technicznej i zawodowej:
a)
posiadania wiedzy i doświadczenia: Warunek w zakresie doświadczenia zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował co najmniej dwie (2) roboty budowlane polegające na naprawie dróg lub szlaków (wykonywanie robót przywracających pierwotny stan drogi lub szlaku) o wartości nie mniejszej niż 50 000,00 zł co najmniej każda, wykonane (zakończone) w ramach dwóch umów, z podaniem ich wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
b)
posiadania potencjału technicznego: Warunek w zakresie potencjału technicznego zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje niżej wymienionym sprzętem, co najmniej po jednej sztuce:
• mała koparka o napędzie gąsienicowym o masie własnej do 8 ton,
• koparka na podwoziu gąsienicowym o pojemności łyżki typu „skarpówka” min. 0,25 m3,
• ciągnik z napędem 4x4 o mocy min. 140 kW (190 KM) wyposażony w przekładnię biegów pełzających,
• spycharka o mocy min. 75 KM,
• zagęszczarka płytowa o masie ponad 100 kg i sile odśrodkowej min. 20 kN,
• walec wibracyjny do zagęszczania nawierzchni o masie własnej 8-10 ton,
• równiarka,
• samochód samowyładowczy.
c)
posiadania osób: Warunek w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej dwoma (2) osobami, w tym minimum 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia na koparkę oraz mimimum jedną (1) osobą posiadającą uprawnienia do kierowania samochodami samowyładowczymi kategorii prawa jazdy minimum C.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający, przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w
wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych
środków dowodowych:
1) wykazu robót budowlanych wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w
okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości,
przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te
roboty budowlane zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty
sporządzone przez podmiot, na rzecz którego u roboty budowlane sługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń
powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać
tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych, referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich
należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. W wykazie należy wskazać wyłącznie te roboty
budowlane które potwierdzają spełnienie warunku udziału w postępowaniu;
2) Wykazu osób skierowanych do wykonania zamówienia
3) Wykazu sprzętu

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający, przed
udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie
krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym
Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy
wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu złożenia przedmiotowych środków dowodowych

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Oferta powinna zawierać:
1) formularz oferty sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ;
2) kosztorys sporządzony według danych wynikajacych z przedmiaru;
3) dokument elektroniczny potwierdzający wniesienie wadium w formie innej niż pieniądz, w przypadku gdy Wykonawca składa wadium w tej formie (poręczenie, gwarancja), sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozdziale 17 SWZ. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu na rachunek bankowy Zamawiającego, Wykonawca może dołączyć do oferty potwierdzenie przelewu w postaci elektronicznej;
4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ;
5) (jeżeli dotyczy) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia zawarty jest w Załączniku nr 6 do SWZ;
6) (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Przykładowy wzór zobowiązania został zawarty w Załączniku nr 9 do SWZ;
7) dokument potwierdzający umocowanie osoby podpisującej ofertę do działania w imieniu Wykonawcy – odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu pierwszym, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów formularzu oferty.
8) (jeżeli dotyczy) pełnomocnictwo, w przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika – dotyczy to również przypadków składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie, czyli np. uczestników konsorcjum, wspólników spółki.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 2 700,00 zł

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do
reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć
do oferty.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia nie muszą posiadać określonej formy prawnej w celu
złożenia oferty.
4. Zamawiający nie określa dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagań związanych z
realizacją zamówienia w inny sposób niż w odniesieniu do pojedynczych Wykonawców.
5. Zapisy w SWZ oraz załącznikach dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Pozostały zakres w SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy zostały zawarte w Załączniku nr 5 do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy na warunkach określonych w Projektowanych
postanowieniach umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-28 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_debica

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-28 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-26

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których
mowa w art. 94 ustawy Pzp.
Zamawiający nie przewiduje możliwości zorganizowania wizji lokalnej dla zainteresowanych Wykonawców.
Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania
umowy, przed zawarciem umowy, w wysokości 4 (cztery) % ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.
2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
29.07.2026 07:00
Wartość umowy
260 159 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Okres realizacji

do 2026-12-31