Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 469 000 PLN

Utworzenie oraz wyposażenie dziennego ośrodka wsparcia „Aktywny Senior” w ramach programu „Aktywni Seniorzy – Asy” na lata 2026 - 2030

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00339624

Numer referencyjny: ZP.271.05.2026

Zamawiający

Gmina Skulsk

Targowa 2

62-560 Skulsk, Wielkopolskie

NIP: 6652985887

REGON: 311019243

Opis przedmiotu zamówienia

Remont pomieszczeń w Dziennym Domu Seniora w Buszkowie – Parcelach. Szczegółowy zakres robót stanowi przedmiar robót stanowiący załącznik nr 9 do SWZ

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Długość okresu gwarancji 40%

Część 2

Cena 60%
Długość okresu gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
AX-BUD Inwestycje sp. z o.o. Kijowiec 665-296-20-18
AX-BUD Inwestycje sp. z o.o. Kijowiec 665-296-20-18

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 AX-BUD Inwestycje sp. z o.o. (Kijowiec) Umowa podpisana 395 000 PLN 395 000 PLN
2 AX-BUD Inwestycje sp. z o.o. (Kijowiec) Umowa podpisana 74 000 PLN 74 000 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 60 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków)

Najniższa cena

74 000 PLN

Średnia cena

1 692 742 PLN

Najwyższa cena

11 962 900 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Budownictwo drewniane DREWKO oraz usługi noclegowe RANCZO Miłosz Żarnowski Pleszew 2 696 132 PLN 696 132 PLN
DOR-BUD DAWID PAWLAK SKOKI 2 397 000 PLN 397 000 PLN
Kepińskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Handlu i Usług " PKB" Sp. z o.o. Kępno 2 514 779 PLN 415 779 PLN
MARBUD Mirosław Pokrzywka - Lider Konsorcjum; Sarbka 19 2 348 000 PLN 348 000 PLN
RAMAL-PAWILONY Sp. z o.o. Oborniki 2 1 790 000 PLN 3 580 000 PLN
KOSOX SEBASTIAN KACZMARCZYK Potasze 2 945 000 PLN 945 000 PLN
Z.P.H.U. "ZBYCH-TRANS" Zbigniew Bilski Sompolno 2 - -
AX-BUD Inwestycje sp. z o.o. Kijowiec 2 234 500 PLN 469 000 PLN
Zakład Blacharsko Dekarsko Budowlany Antoni Hirt Grójec Wielki 2 238 529 PLN 238 529 PLN
ORLIKON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Poznań 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wymiana pokrycia dachowego na budynku Przedszkola w Siekowie

Zakład Blacharsko Dekarsko Budowlany Antoni Hirt -

2026-08-19 09:47:51Z

"Budowa świetlicy wiejskiej w Pakówce"

Budownictwo drewniane DREWKO oraz usługi noclegowe RANCZO Miłosz Żarnowski -

2026-08-18 09:33:15Z

Utworzenie oraz wyposażenie dziennego ośrodka wsparcia „Aktywny Senior” w ramach programu „Aktywni Seniorzy – Asy” na lata 2026 - 2030

AX-BUD Inwestycje sp. z o.o. 395 000 PLN

2026-08-13 11:18:12Z

Utworzenie oraz wyposażenie dziennego ośrodka wsparcia „Aktywny Senior” w ramach programu „Aktywni Seniorzy – Asy” na lata 2026 - 2030

AX-BUD Inwestycje sp. z o.o. 74 000 PLN

2026-08-13 11:18:12Z

Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Moniuszki 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 w Wągrowcu

KOSOX SEBASTIAN KACZMARCZYK -

2026-08-13 05:53:24Z

Budowa dwóch budynków usługowo-handlowych przy ulicy Powstańców Wielkopolskich.

RAMAL-PAWILONY Sp. z o.o. 2 330 000 PLN

2026-08-10 15:53:44Z

Modernizacja łazienek w budynku Szkoły Podstawowej w Biskupicach Ołobocznych.

Euroflora Ireneusz Otwiaska w spadku -

2026-08-07 08:53:30Z

Budowa żłobka w Bolewicach oraz Budowa DDP w Bolewicach

Usługowy Zakład Ogólnobudowlany NOR-BUD Norbert Chudy -

2026-08-07 07:28:36Z

WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH W ŻŁOBKU PTYŚ ORAZ ŻŁOBKU CALINECZKA W RAMACH ZADANIA INWESTYCYJNEGO POZNAŃSKI ZESPÓŁ ŻŁOBKÓW – PRACE MODERNIZACYJNE

S&J HOME INVEST Sp. z o.o. -

2026-07-31 08:55:12Z

Rozbudowa i przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Elizanowie - utworzenie centrum wielopokoleniowego

KREATORZY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 695 100 PLN

2026-07-31 08:16:33Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 43 PLN Średnia: 2 378 498 PLN Max: 15 696 538 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Utworzenie oraz wyposażenie dziennego ośrodka wsparcia „Aktywny Senior”
w ramach programu „Aktywni Seniorzy – Asy” na lata 2026 - 2030

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Skulsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019243

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Targowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Skulsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-560

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug.skulsk@skulsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://skulsk.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie oraz wyposażenie dziennego ośrodka wsparcia „Aktywny Senior”
w ramach programu „Aktywni Seniorzy – Asy” na lata 2026 - 2030

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88c991ab-6b68-4a84-91ab-4facbf421be4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339624

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-88c991ab-6b68-4a84-91ab-4facbf421be4

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 4.5 Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), informuje jakie są wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na https://ezamowienia.gov.pl, tj.:
• stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
• komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
• zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0,
• włączona obsługa JavaScript,
• zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
• Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
• Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.05.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont pomieszczeń w Dziennym Domu Seniora w Buszkowie – Parcelach. Szczegółowy zakres robót stanowi przedmiar robót stanowiący załącznik nr 9 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa wyposażenia z montażem w budynku Dziennego Domu Seniora w Buszkowie – Parcelach.
Szczegółowe zestawienie wyposażenia stanowi - Załącznik nr 10 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 39290000-1 - Wyposażenie różne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

dotyczy części I zamówienia
4) zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w zakresie jeżeli Wykonawca:
a) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał (zakończył) co najmniej: 2 roboty budowlane użyteczności publicznej.

W przypadku wykazania warunków przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia , a także w przypadku polegania na zdolności lub sytuacji innych podmiotów, warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca samodzielnie lub jeden z konsorcjantów lub inny podmiot na którego zdolnościach technicznych lub zawodowych polega wykonawca spełnia samodzielnie w/w wymogi

b) Dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń zgodnie z art. 12, art. 12a ust 1 oraz art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. 2021 r. poz. 2351) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1646); Osoba ta powinna 5-letnie doświadczenie zawodowe przy wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie jako kierownik budowy/ robót w budowie/rozbudowie /przebudowie obiektów budowlanych.

c) dysponuje jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych zgodnie z art. 12, art. 12a ust 1 oraz art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2021 r. poz. 2351) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2021.1646).
UWAGA Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji osób wskazanych powyżej co oznacza, że Wykonawca musi dysponować 2 osobami posiadającymi uprawnienia i kwalifikacje wskazane powyżej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wadium – dotyczy tylko części 1 zamówienia
Oferta winna być zabezpieczona wadium w wysokości: 9.000,00zł (słownie: dziewięć tysięcy złotych, 00/100) z dopiskiem: „Utworzenie oraz wyposażenie dziennego ośrodka wsparcia „Aktywny Senior”
1. w ramach programu „Aktywni Seniorzy – Asy” na lata 2026 – 2030 wadium może być wniesione w jednej lub w kilku następujących formach:
1) w pieniądzu, na rachunek Zamawiającego nr: 30853400061100016900122580
2) w gwarancjach bankowych
3) w gwarancjach ubezpieczeniowych
4) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j . Dz. U. z 2020 r. poz. 299 z późn. zm.).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-29 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https:// ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-29 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.07.2026
Termin składania ofert
29.07.2026 08:00
Wartość umowy
469 000 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 39290000-1 (Wyposażenie różne) 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Okres realizacji

do 2026-10-30