Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 06:00 (5 dni)

„Świadczenie usług pocztowych” dla wszystkich jednostek organizacyjnych Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00379198

Numer referencyjny: ZP-BZ-0006/26

Zamawiający

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strzelców Bytomskich 207

41-914 Bytom, Śląskie

NIP: 6262619005

REGON: 276902504

Opis przedmiotu zamówienia

„Świadczenie usług pocztowych” dla wszystkich jednostek organizacyjnych Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 33 rozstrzygniętych przetargów (CPV 64110000-0 - Usługi pocztowe)

Najniższa cena

2 381 PLN

Średnia cena

390 201 PLN

Najwyższa cena

1 612 694 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Poczta Polska S.A. Warszawa 5 187 649 PLN 375 298 PLN
Poczta Polska Spółka Akcyjna Warszawa 3 365 412 PLN 580 576 PLN
POCZTA POLSKA S.A. Warszawa 2 329 549 PLN 329 549 PLN
"POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA" Warszawa 2 310 994 PLN 310 994 PLN
Poczta Polska Spółka Akcyjna Warszawa 1 287 893 PLN 287 893 PLN
Poczta Polska S.A. Warszawa 1 - -
POCZTA POLSKA S.A Warszawa 1 - -
POCZTA POLSKA S. A. Warszawa 1 389 173 PLN -
POCZTA POLSKA S.A. Warszawa 1 549 584 PLN 549 584 PLN
POCZTA POLSKA S.A WARSZAWA 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla potrzeb Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.

Speedmail Sp. z o.o. -

2026-08-25 12:06:10Z

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Starostwa Powiatowego w Zawierciu

Poczta Polska SA 167 898 PLN

2026-08-12 12:53:57Z

„ŚWIADCZENIE USŁUG POCZTOWYCH W OBROCIE KRAJOWYM I ZAGRANICZNYM NA POTRZEBY MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W MYSŁOWICACH W 2026 ROKU (pierwsze półrocze)”

POCZTA POLSKA S.A. -

2026-07-17 09:15:01Z

Świadczenie usług pocztowych na rzecz Starostwa Powiatowego w Lublińcu

Poczta Polska Spółka Akcyjna -

2026-07-16 08:55:23Z

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych dla Politechniki Częstochowskiej

POCZTA POLSKA S.A -

2026-07-08 10:19:57Z

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych dla Politechniki Częstochowskiej

Poczta Polska Spółka Akcyjna 215 164 PLN

2026-07-08 10:05:30Z

2025 - (3) Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach

POCZTA POLSKA S.A -

2026-07-02 07:15:40Z

Sukcesywne świadczenie usług pocztowych dla Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: IA1.283.21.2024.EO

Poczta Polska Spółka Akcyjna -

2026-06-30 11:42:02Z

ŚWIADCZENIE USŁUG POCZTOWYCH W OBROCIE KRAJOWYM I ZAGRANICZNYM NA POTRZEBY MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W MYSŁOWICACH W 2026 ROKU (drugie półrocze)”

POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA 86 534 PLN

2026-06-30 08:31:27Z

Świadczenie na rzecz Urzędu Miasta Rybnika usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, z podziałem na dwa zadania

Poczta Polska S.A. 372 918 PLN

2026-06-26 06:14:01Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 381 PLN Średnia: 551 141 PLN Max: 2 985 070 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
„Świadczenie usług pocztowych” dla wszystkich jednostek organizacyjnych
Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jliliental@srk.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

górnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Świadczenie usług pocztowych” dla wszystkich jednostek organizacyjnych
Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e1d0c3f-cff9-4941-a3c4-aa4f99e30f47

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00379198

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.srk.com.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://efo.coig.biz

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Środkiem komunikacji elektronicznej jest Platforma Zakupowa EFO dostępna pod adresem https://efo.coig.biz Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest
bezpłatne.
4. Środkiem komunikacji elektronicznej możliwym do wykorzystania przy składaniu
wyjaśnień, informacji lub uzupełnień jest także poczta elektroniczna, adres e-mail: jliliental@srk.com.pl i przetargi@srk.com.pl
5. Inne wymagania techniczne w zakresie wysyłania i odbierania dokumentów
elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji
przekazywanych przy użyciu Platformy Zakupowej:
1) dopuszczalne przeglądarki internetowe:
− Microsoft Edge lub Google Chrome, alternatywnie Mozilla Firefox (od wersji
100). Wykorzystywana przeglądarka internetowa będzie miała włączoną
obsługę JavaScript oraz zainstalowane oprogramowanie Java (JRE) – zgodne z
zaleceniami ze strony dostawcy Java, alternatywnie oprogramowanie do
pobrania z Openwebstart.com oraz Eclipse Temurin JRE (plik instalacyjny
.MSI) ze strony Adoptium.net.
− minimalna rozdzielczość ekranu wymagana do poprawnego wyświetlania
1366x786.
2) pozostałe wymagania techniczne:
− dostęp do sieci Internet;
6. Komputer klasy PC komputer klasy PC z jednym z następujących systemów
operacyjnych: Windows 10, Windows 11 (bez wsparcia dla Windows XP, Windows Vista,
Windows7/8). Wymagania dotyczące podpisywania elektronicznym podpisem
kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym dokumentów składanych
przez Platformę zakupową.
Platforma Zakupowa wspiera rozwiązania dostarczane przez firmy:
1) Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów
Wartościowych S.A.,
2) Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej
S.A.,
3) Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Asseco Data Systems S.A.,
4) Kwalifikowane Centrum Certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A.;
Zgodnie z pkt 12 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP-BZ-0006/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Świadczenie usług pocztowych” dla wszystkich jednostek organizacyjnych
Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

4.2.6.) Główny kod CPV: 64110000-0 - Usługi pocztowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający uzna warunek w zakresie zdolności technicznej i zawodowej jeżeli
Wykonawca wykaże się:
1. należytym wykonaniem usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu
składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy
- w tym okresie, w ramach jednej lub kilku umów polegających na świadczeniu
usług pocztowych o łącznej wartości minimum 480 000,00 zł brutto wraz
z dowodami określającymi czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane
należycie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: zgodnie z zapisami SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: zgodnie z zapisami SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Tak

6.3.1.) Adres internetowy aukcji: https://laip-srk.coig.biz/

6.3.2.) Opis aukcji elektronicznej:

zgodnie z pkt 24 SWZ

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca przystępujący do postępowania zobowiązany jest do wniesienia wadium na całość przedmiotu zamówienia w kwocie: 14 000,00 złotych (słownie: czternaście tysięcy
złotych 00/100)

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadkach wynikających wprost z przepisów ustawy Pzp oraz w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych Projekcie umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-13 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma Zakupowa EFO

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-13 08:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-11

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
05.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 06:00
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 64110000-0 - Usługi pocztowe
64110000-0 (Usługi pocztowe)

Okres realizacji

12 miesiące