Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 437 442 PLN

Świadczenie usług telekomunikacyjnych wraz z dostawą urządzeń

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00202325

Numer referencyjny: TP/26-2026/DZP-p

Zamawiający

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin, Lubelskie

NIP: 7120103692

REGON: 000001353

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług telekomunikacyjnych w standardzie GSM, w rozumieniu ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wraz z dostawą aparatów telefonicznych oraz kart SIM do wind (bez urządzenia) na zasadzie abonamentu. Szczegółowy opis dotyczący przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach do SWZ, tj.: 1) Załącznik nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), 2) Załącznik nr 1a do OPZ - Zestawienie oferowanych urządzeń, 3) Załącznik nr 1b do OPZ - Biling elektroniczny dla telefonii komórkowej, 4) Załącznik nr 1c do OPZ - Wykaz budynków UMCS objętych zasięgiem GSM.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Parametry techniczne oferowanych urządzeń 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Orange Polska S.A. Warszawa 5260250995

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Orange Polska S.A. (Warszawa) Umowa podpisana 430 468 PLN 437 442 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 2 rozstrzygniętych przetargów (CPV 64212000-5 - Usługi telefonii komórkowej)

Najniższa cena

430 468 PLN

Średnia cena

430 468 PLN

Najwyższa cena

430 468 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Orange Polska S.A. Warszawa 1 430 468 PLN 437 442 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 28 przetargów

Min: 6 240 PLN Średnia: 123 760 PLN Max: 430 468 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług telekomunikacyjnych wraz z dostawą urządzeń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001353

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-031

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81 537 59 65

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@mail.umcs.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umcs.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług telekomunikacyjnych wraz z dostawą urządzeń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c758419-1bf7-418b-a6d8-fbbf70b4e4d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202325

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044356/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Świadczenie usług telekomunikacyjnych GSM wraz z dostawą urządzeń

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

umcs.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy, pod adresem: umcs.ezamawiajacy.pl i pod oznaczeniem sprawy (TP/26-2026/DZP-p) oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule.
Środki komunikacji elektronicznej, zgodnie z pkt 7 Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem internetowym: umcs.ezamawiajacy.pl
Bezpośredni link do postępowania:
https://umcs.ezamawiajacy.pl/pn/UMCS/demand/282501/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej, zgodnie z pkt 7 Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem internetowym: umcs.ezamawiajacy.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z załącznikiem do Specyfikacji Warunków Zamówienia - Klauzula informacyjna z art. 13 RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z załącznikiem do Specyfikacji Warunków Zamówienia - Klauzula informacyjna z art. 13 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: TP/26-2026/DZP-p

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług telekomunikacyjnych w standardzie GSM, w rozumieniu ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wraz z dostawą aparatów telefonicznych oraz kart SIM do wind (bez urządzenia) na zasadzie abonamentu.
Szczegółowy opis dotyczący przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach do SWZ, tj.:
1) Załącznik nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2) Załącznik nr 1a do OPZ - Zestawienie oferowanych urządzeń,
3) Załącznik nr 1b do OPZ - Biling elektroniczny dla telefonii komórkowej,
4) Załącznik nr 1c do OPZ - Wykaz budynków UMCS objętych zasięgiem GSM.

4.2.6.) Główny kod CPV: 64212000-5 - Usługi telefonii komórkowej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

64210000-1 - Usługi telefoniczne i przesyłu danych

32250000-0 - Telefony komórkowe

31712112-8 - Karty SIM

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w przedmiotowym postępowaniu, zgodnie ze szczegółowymi zapisami określonymi w projektowanych postanowieniach umowy.
Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji określone są w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiącymi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 27 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Opis kryteriów oceny ofert, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem ich wag oraz sposobu oceny ofert, określony został w pkt 13 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Parametry techniczne oferowanych urządzeń

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania uprawnień, tj.:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada uprawnienia do wykonywania działalności telekomunikacyjnej, tzn. jest wpisany do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej (t.j. Dz. U. z 2025r., poz. 820).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnego na dzień złożenia następującego podmiotowego środka dowodowego.
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej opisanego w pkt 5.2 ppkt 2) SWZ, Zamawiający żąda: aktualnego zaświadczenia o wpisie do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, wydanego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Na ofertę składają się:
1) Wypełniony formularz oferty (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodny ze wzorem formularza oferty, stanowiącym załącznik do SWZ.
W przypadku złożenia oferty bez użycia załączonego formularza oferty, złożona oferta musi zawierać wszelkie informacje wymagane w SWZ i wynikające z zawartości wzoru formularza oferty.
2) Wypełniony formularz – zestawienie oferowanych urządzeń (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodny ze wzorem formularza (załącznik nr 1a do OPZ – zestawienie oferowanych urządzeń).
W przypadku złożenia oferty bez użycia załączonego formularza – zestawienie oferowanych urządzeń (załącznik nr 1a do OPZ), złożona oferta musi zawierać wszelkie informacje wymagane w treści wzoru formularza.
Wypełniony przez Wykonawcę formularz – zestawienie oferowanych urządzeń, stanowi integralną część formularza oferty i nie podlega on uzupełnieniu po terminie składania ofert.
Do oferty winny być dołączone:
1) Wypełnione oświadczenia wskazane w pkt 6.1 SWZ (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodne ze wzorami oświadczeń, według wzorów stanowiących załączniki do SWZ.
2) Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile umocowanie do dokonania przedmiotowej czynności nie wynika z dokumentów rejestrowych (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Dopuszczalna jest elektroniczna kopia notarialnie potwierdzona przez notariusza.
3) W przypadku złożenia oferty wspólnej – pełnomocnictwo, zgodnie z pkt 6.3 ppkt 5) SWZ.
4) Wypełnione oświadczenie o którym mowa w pkt 6.3 ppkt 3) SWZ (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodne ze wzorem oświadczenia, według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ – jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej, przez kilku przedsiębiorców (konsorcjum) lub przez spółkę cywilną:
1) Oświadczenie potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu, wymienione w pkt 6.1 ppkt 1) SWZ, oświadczenie potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu wymienione w pkt 6.1 ppkt 2) SWZ oraz oświadczenie o którym mowa w pkt 6.3 ppkt 3) SWZ, składa oddzielnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
2) Dokument wymieniony w pkt 6.2 SWZ, formularz oferty oraz zestawienie oferowanych urządzeń, są składane przez pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (art. 117 ust. 4 ustawy).
4) Poza oświadczeniami i dokumentami wymienionymi w ppkt 1) - 3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winni załączyć do oferty pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 6.3 ppkt 5) SWZ (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).
5) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania. Dokument pełnomocnictwa powinien zostać podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem. Oferta musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający zawrze umowę, według projektowanych postanowień umowy zawartych w SWZ z Wykonawcą, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zgodnie z art. 308 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej zwaną ustawą), z zastrzeżeniem art. 308 ust. 3 pkt 1) lit. a) ustawy oraz zgodnie z postanowieniami Działu VII ustawy.
2. Zmiana umowy w sprawie zamówienia publicznego może nastąpić w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.
3. Zmiana umowy może nastąpić w przypadkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do SWZ.
4. Strona występująca o zmianę postanowień umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności zmiany.
5. Wniosek o zmianę postanowień umowy musi być wyrażony na piśmie.
6. Zmiany umowy nie mogą naruszać postanowień zawartych w art. 454 – 455 ustawy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-28 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: umcs.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-28 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-05-27

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zmianami) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514).
2026-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
16.04.2026
Termin składania ofert
28.04.2026 09:00
Wartość umowy
437 442 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 64212000-5 - Usługi telefonii komórkowej
64212000-5 (Usługi telefonii komórkowej) 64210000-1 (Usługi telefoniczne i przesyłu danych) 32250000-0 (Telefony komórkowe) 31712112-8 (Karty SIM) 64210000-1 - Usługi telefoniczne i przesyłu danych 32250000-0 - Telefony komórkowe 31712112-8 - Karty SIM

Okres realizacji

27 miesiące