Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 135 421 PLN
Świadczenie usług utrzymaniowych dla Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy
Zamawiający
MIASTO KATOWICE
ul. Młyńska 4
40-098 Katowice, Śląskie
NIP: 6340010147
REGON: 000515780
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| SKTC sp z.o.o. | Mysłowice | 2220912017 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SKTC sp z.o.o. (Mysłowice) | Umowa podpisana | - | 135 421 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 51 rozstrzygniętych przetargów (CPV 72000000-5)
Najniższa cena
245 902 PLN
Średnia cena
575 895 PLN
Najwyższa cena
1 092 240 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. K. Warszawa | 3 | 433 457 PLN | 433 457 PLN |
| OPTeam S.A. Tajęcina 113 | 2 | - | 971 873 PLN |
| Asseco Poland Spółka Akcyjna Rzeszów | 2 | - | 304 425 PLN |
| Smartech IT PSA Bielany Wrocławskie | 2 | 750 000 PLN | - |
| Asseco Poland SA Rzeszów | 2 | - | - |
| TK-MED Sp. z o.o. Chorzów | 2 | 787 274 PLN | 787 274 PLN |
| Pixel Technology spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Łódź | 2 | - | - |
| INFO-LIDER sp. z o.o. Katowice | 2 | 245 902 PLN | 245 902 PLN |
| ASSECO Poland S.A. Rzeszów | 2 | - | - |
| ASSECO POLAND SPÓŁKA AKCYJNA Rzeszów | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Objęcie nadzorem autorskim oprogramowania INFOMEDICA+/AMMS+ 2
2026-09-03 06:56:23Z
Zakup usługi SOC i systemu SIEM dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
2026-08-19 08:49:26Z
Świadczenie usług utrzymaniowych dla Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy
2026-08-14 10:42:25Z
27-P-26 Zakup usług cyberbezpieczeństwa dla Szpitala Miejskiego w Gliwicach Sp. z o.o.
2026-08-10 09:02:37Z
Usługa SOC (Security Operations Center) na okres 36 miesięcy
2026-07-22 11:41:17Z
Stworzenie w pełni redundantnego środowiska wirtualizacyjnego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
2026-07-20 07:09:52Z
Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie aplikacji mobilnej w ramach projektu pn. Budowa ścieżki historycznej „Wrzesień 1939 r. w Gminie Wyry”
2026-07-14 12:13:57Z
Przedłużenie wsparcia technicznego dla systemu URPM na okres kolejnych 3 lat
2026-07-08 08:01:58Z
Administracja całym środowiskiem bazodanowym zawierającym dane medyczne oraz podniesienie poziomu niezawodności i bezpieczeństwa baz Oracle w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
2026-07-07 09:09:48Z
27-P-26 Zakup usług cyberbezpieczeństwa dla Szpitala Miejskiego w Gliwicach Sp. z o.o.
2026-07-02 06:54:49Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393018 z dnia 2026-08-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług utrzymaniowych dla Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KATOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515780
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młyńska 4
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-098
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@katowice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.katowice.eu
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług utrzymaniowych dla Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dfe61060-439e-4351-bdd3-da8804f30fb2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393018
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W prowadzonym postępowaniu BZP.271.1.29.2023 zamawiający przewidział udzielenie zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegające na powtórzeniu podobnych usług o łącznej wartości nie większej niż 30% wartości zamówienia. Zamówienie takie zostanie udzielone na warunkach takich samych jakie zostały zawarte w umowie podstawowej. Zamówienie może zostać udzielone gdy zaistnienia konieczności dłuższego okresu wykonywania usługi o kolejny okres (kwartał) wykonywania usługi w przypadku gdy postepowanie przetargowe nie zostanie rozstrzygnięte i nie zostanie wybrany wykonawca dla pełnienia usługi utrzymaniowej na kolejny okres.
Zamawiający uwzględnił całkowitą wartość tego zamówienia przy obliczaniu wartości ww. zamówienia publicznego.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: BZP.271.1.29.2023
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.1.44.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Opis przedmiotu zamówienia publicznego
W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do objęcia usługami serwisowymi obecnie funkcjonujący „Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy” (KISMiA), tj. m.in.:
a) Przegląd kwartalny infrastruktury technicznej.
b) Utrzymanie i modyfikacja analityk.
c) Diagnozowanie problemów ze sprzętem oraz z infrastrukturą KISMIA.
d) Obsługa bądź wsparcie Zamawiającego w obsłudze zgłoszeń gwarancyjnych.
e) Monitorowanie zdarzeń i incydentów bezpieczeństwa, parametrów pracy sprzętu serwerowego, macierzy oraz urządzeń sieciowych.
f) Obsługa zgłoszeń serwisowych
g) Dokonywanie zmian w konfiguracji sprzętu oraz komponentów sytemu KISMIA.
h) Instalacja aktualizacji oraz poprawek wydawanych przez producentów oprogramowania zainstalowanego w ramach KISMIA oraz monitorowanie zmian w oprogramowaniu jak również rekomendowanie ich instalacji.
i) Aktualizowanie oprogramowania na urządzeniach systemu KISMIA zgodnie z zaleceniami producenta.
j) Przeprowadzanie szkoleń z obsługi systemu KISMIA oraz merytoryczne wsparcie Zamawiającego wraz z konsultacjami technicznymi.
k) Dokumentowanie wszystkich dokonywanych zmian systemu KISMIA.
l) Prace demontażowe i montażowe wraz z konfiguracją bądź rekonfiguracją sprzętu.
m) Okresowe przeglądy systemów i urządzeń zainstalowanych w DATACENTER oraz pomieszczeniu agregatu prądotwórczego.
n) Serwis klimatyzacji Stulz
o) Dokumentowanie i okresowe raportowanie wszystkich interwencji serwisowych.
p) Mycie kamer w ilości nie przekraczającej 20% kamer systemu KISMiA
q) Wykonywanie niezbędnych przeglądów konserwacyjnych.
Warunki świadczenia usług utrzymaniowych
Usługi utrzymania powinny być świadczone w trybie 24h przez 7 dni w tygodniu i obejmą:
a) Usuwanie wszelkiego rodzaju incydentów z czasem reakcji maksymalnie do 4 godzin od momentu zgłoszenia,
b) Czas usunięcia awarii sprzętu – do 48 godzin od czasu zgłoszenia błędu
c) Czas usunięcia błędu oprogramowania:
i. Błędu krytycznego – do 24 godzin od czasu zgłoszenia błędu
ii. Innego błędu – do 72 godzin od czasu zgłoszenia błędu
Na czas naprawy gwarancyjnej sprzętu Wykonawca zapewni sprawny sprzęt zastępczy o identycznych parametrach działania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SKTC sp z.o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2220912017
7.3.3) Ulica: Jabłoniowa 2
7.3.4) Miejscowość: Mysłowice
7.3.5) Kod pocztowy: 41-400
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 135421,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 14.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 135 421 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE