Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 189 506 PLN

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół wraz z zapewnieniem opieki w roku 2026/2027

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00374652

Numer referencyjny: Za.271.05.2026

Zamawiający

GMINA LUDWIN

51

21-075 Ludwin, Lubelskie

NIP: 5050123397

REGON: 431019610

Opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027 na trasach: – trasa nr I (ilość dzieci – 6): Kaniwola 67 – Rozpłucie Drugie 2 (3,9); Rozpłucie Drugie – Rogóźno 39A (3,1 km); Rogóźno 39A - Stary Radzic 12 ( 16,8 km); Stary Radzic 12 - OR-W w Łęcznej ul. Litewska 16 (12,2 km); . Przybliżona odległość trasy nr I (przywóz + odwóz) samochodem przystosowanym do przewozu dziecka niepełnosprawnego – 72 km. – trasa nr II (ilość dzieci – 4): Jagodno 23A - Dratów 94A (14,4) ; Dratów 94A – Ludwin-Kolonia 54A (5,9 km); Ludwin-Kolonia – Zezulin Niższy 78A (7,1); Zezulin Niższy 78A - Stary Radzic 26 (6,7 km); Stary Radzic 26 - SOS-W w Bystrzycy (13,8 km); SOS-W w Bystrzycy – SOSW Lublin ul. Spółdzielczości Pracy 65 (12,6); SOSW Lublin ul. Spółdzielczości Pracy 65 - SOS Lublin ul. Wyścigowa 31 (7,5 km). Przybliżona odległość trasy II (przywóz + odwóz ) samochodem przystosowanym do przewozu dziecka niepełnosprawnego –136 km. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin płatności faktur 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
N.Z.O.Z. B.D.M. UNI-MED s.j. Łęczna 060385476

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 N.Z.O.Z. B.D.M. UNI-MED s.j. (Łęczna) Umowa podpisana 189 506 PLN 189 506 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 38 rozstrzygniętych przetargów (CPV 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)

Najniższa cena

420 PLN

Średnia cena

194 535 PLN

Najwyższa cena

720 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
SAMOCHODOWE USŁUGI TRANSPORTOWE PIĄTEK WIESŁAW Łęczna 3 626 PLN 150 320 PLN
N.Z.O.Z. B.D.M. UNI-MED s.j. Łęczna 2 189 506 PLN 189 506 PLN
Firma Handlowo - Usługowa "DAW-KAM" Grzegorz Kulik Tymin 53 2 289 491 PLN 289 491 PLN
BUS SERWIS JAROSŁAW DECYK Zofiówka 2 772 PLN 123 520 PLN
Sławomir Czopek USŁUGI TRANSPORTOWE, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MEDITRANS" s.c. Jolanta Czopek Sławomir Czopek Ryki 2 - -
Kolumna Transportu Sanitarnego TRIOMED Sp. z o.o. Lublin 2 720 000 PLN 720 000 PLN
Usługi Transportowe - Przewóz Osób, Zbigniew Paszkowski w spadku Świdnik 2 - -
NZOZ Trans Medic Sp. z o.o. Lublin 2 317 200 PLN 634 400 PLN
P.W. IMPEX TRANS Mariusz Besztak Strzeszkowice Duże 311 1 - -
Garden Service - Jacek Przybysz Świdnik 1 571 769 PLN 571 769 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zapewnienie transportu i opieki dzieciom z orzeczeniami do kształcenia specjalnego oraz uczniom w czasie drogi do szkoły zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Świdnik

Usługi Transportowe - Przewóz Osób, Zbigniew Paszkowski w spadku -

2026-09-02 13:02:01Z

Zapewnienie transportu i opieki dzieciom z orzeczeniami do kształcenia specjalnego oraz uczniom w czasie drogi do szkoły zamieszkałym na terenie Gminy Miejskiej Świdnik

Usługi Transportowe - Przewóz Osób, Zbigniew Paszkowski w spadku -

2026-09-02 13:02:01Z

Dowożenie uczniów do szkół na terenie gminy w roku szkolnym 2026/2027

Firma Handlowo - Usługowa "DAW-KAM" Grzegorz Kulik 289 491 PLN

2026-09-01 07:26:55Z

Dowóz uczniów z terenu Gminy Niemce do SOSW w Bystrzycy w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028

Impex Trans Mariusz Besztak -

2026-08-28 12:01:57Z

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół wraz z zapewnieniem opieki w roku 2026/2027

N.Z.O.Z. B.D.M. UNI-MED s.j. 189 506 PLN

2026-08-26 08:28:10Z

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego dzieci do szkół z terenu Gminy Ludwin w drodze do szkół oraz w drodze powrotnej wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027

Garden Service - Jacek Przybysz 571 769 PLN

2026-08-25 07:34:11Z

Dowóz uczniów niepełnosprawnych

FASTBUS AUTOCENTER Filip Warzecha 335 415 PLN

2026-08-20 08:42:22Z

Zakup biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do szkół i placówek w Wilkowie i Zagłobie zgodnie z rozkładem jazdy i wykazem przystanków wraz z zapewnieniem opieki.

Przedsiębiorstwem Produkcyjno- Handlowym „AGRO” Sp. z o.o. -

2026-08-17 09:58:33Z

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego dzieci do szkół z terenu Gminy Ludwin w drodze do szkół oraz w drodze powrotnej wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2025/2026

P.W. IMPEX TRANS Mariusz Besztak -

2026-08-12 12:43:00Z

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół wraz z zapewnieniem opieki w roku 2025/2026

N.Z.O.Z. B.D.M. UNI-MED s.j. -

2026-08-12 12:32:21Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 4 PLN Średnia: 208 858 PLN Max: 939 455 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół wraz z zapewnieniem opieki w roku 2026/2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUDWIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019610

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 51

1.5.2.) Miejscowość: Ludwin

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-075

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 817570901

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ludwin@gminaludwin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaludwin.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół wraz z zapewnieniem opieki w roku 2026/2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba0f0253-e179-469e-97e6-4a8e746dcd50

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00374652

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00065660/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół w roku 2026/2027

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.gminaludwin.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia.gminaludwin.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p.z.p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 1513 z późn. zm.).
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują:
1) drogą elektroniczną: ludwin@gminaludwin.pl;
2) poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://zamowienia.gminaludwin.pl
4. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, wymaga utworzenia konta https://zamowienia.gminaludwin.pl/#/authentication/register
5. Rejestracja i korzystanie z Platformy https://zamowienia.gminaludwin.pl/#/authentication/register
6. Zgodnie z 67 ustawy p.z.p., Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy.
1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer;
4) Włączona obsługa JavaScript;
5) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie *.pdf.;
6) Podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Użytkownika lub aplikacja komputerowa spełniająca funkcje takiego czytnika (tzw. podpis chmurowy).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Za.271.05.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług w zakresie transportu osobowego, przewóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz szkół wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027 na trasach:
– trasa nr I (ilość dzieci – 6): Kaniwola 67 – Rozpłucie Drugie 2 (3,9); Rozpłucie Drugie – Rogóźno 39A (3,1 km); Rogóźno 39A - Stary Radzic 12 ( 16,8 km); Stary Radzic 12 - OR-W w Łęcznej ul. Litewska 16 (12,2 km); . Przybliżona odległość trasy nr I (przywóz + odwóz) samochodem przystosowanym do przewozu dziecka niepełnosprawnego – 72 km.
– trasa nr II (ilość dzieci – 4): Jagodno 23A - Dratów 94A (14,4) ; Dratów 94A – Ludwin-Kolonia 54A (5,9 km); Ludwin-Kolonia – Zezulin Niższy 78A (7,1); Zezulin Niższy 78A - Stary Radzic 26 (6,7 km); Stary Radzic 26 - SOS-W w Bystrzycy (13,8 km); SOS-W w Bystrzycy – SOSW Lublin ul. Spółdzielczości Pracy 65 (12,6); SOSW Lublin ul. Spółdzielczości Pracy 65 - SOS Lublin ul. Wyścigowa 31 (7,5 km). Przybliżona odległość trasy II (przywóz + odwóz ) samochodem przystosowanym do przewozu dziecka niepełnosprawnego –136 km.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-01 do 2027-06-25

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Cena i termin płatności faktur

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności faktur

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Spełnieniem warunku będzie wykazanie się wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Spełnieniem warunku będzie wykazanie się przez Wykonawcę posiadania licencji na przewóz osób.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Spełnieniem tego warunku będzie jeśli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę w wysokości co najmniej: 150 tys. zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych).
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Spełnieniem warunku będzie przedstawienie przez Wykonawcę wykazu usług i udokumentowanych referencji minimum dwóch – dotyczących dowozu osób niepełnosprawnych w okresie ostatnich 3 lat, o wartości wykonanej dwóch usług – co najmniej 100 000,00 tys. zł brutto każda (słownie: sto tysięcy złotych) – potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie; (Załącznik nr 4 do SWZ).
Spełnieniem warunku będzie przedstawienie przez Wykonawcę informacji o ilości pojazdów – co najmniej 2 (słownie: dwa), które będą wykorzystywane do realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi pojazdami, posiadających aktualne dowody rejestracyjne, świadczących usługi transportowe na rzecz Zamawiającego (Załącznik nr 5 do SWZ).
Spełnieniem tego warunku będzie przedstawienie przez Wykonawcę informacji o ilości pracowników, którymi dysponuje wykonawca, którzy będą wykonywać zamówienie, posiadających wymagane uprawnienia i kwalifikacje, zgodnie z ustawą z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 poz. 1251 z późn. zm.): 2 kierowców + 2 opiekunów; (Załącznik nr 6 do SWZ).
Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.
Zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika.
Polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę w wysokości co najmniej: 150 tys. zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych).
Wykaz usług i udokumentowanych referencji minimum dwóch – dotyczących dowozu osób niepełnosprawnych w okresie ostatnich 3 lat, o wartości wykonanej usługi – co najmniej 100 tys. zł brutto każda (słownie: sto tysięcy złotych) – potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie; (Załącznik nr 4 do SWZ).
Informacja o ilości pojazdów – co najmniej 2 (słownie: dwa), które będą wykorzystywane do realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi pojazdami, posiadających aktualne dowody rejestracyjne, świadczących usługi transportowe na rzecz Zamawiającego (Załącznik nr 5 do SWZ).
Informacja o ilości pracowników, którymi dysponuje wykonawca, którzy będą wykonywać zamówienie, posiadających wymagane uprawnienia i kwalifikacje, zgodnie z ustawą z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 poz. 1251 z późn. zm.): 2 kierowców + 2 opiekunów; (Załącznik nr 6 do SWZ).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Załącznik nr 1 - Formularz Ofertowy.
Załącznik nr 8 - Zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów Wykonawcy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium 2.000,00 PLN (słownie: dwa tysiące złotych).
2. Wadium winno być wniesione przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 11.08.2026 r. do godz. 11:00.
3. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego
• Bank Spółdzielczy w Cycowie• Nr rachunku: 52 8191 1055 2001 0000 0042 0006.
z dopiskiem: Wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej – „Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół”.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego.
4. Wadium może być wniesione również w jednej lub kilku innych formach jak:
1) gwarancjach bankowych;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. , poz. 98).
Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem następnych ustępów.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została
wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p. oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-11 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zamowienia.gminaludwin.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-11 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.08.2026
Termin składania ofert
11.08.2026 09:00
Wartość umowy
189 506 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)

Okres realizacji

01.09.2026 - 25.06.2027