Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 10:00 (4 dni)
Świadczenie usługi obsługi technicznej budynku PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie
Numer referencyjny: 20/26
Zamawiający
POLSKA AGENCJA PRASOWA SPÓŁKA AKCYJNA W LIKWIDACJI
ul. Bracka 6/8
00-502 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5260250742
REGON: 012890438
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 5 do SWZ
Załącznik nr 5 do SWZ.pdf
Załącznik nr 7 do SWZ
Załącznik nr 7 do SWZ.docx
Załącznik nr 3 do SWZ
Załącznik nr 3 do SWZ.docx
Załącznik nr 6 do SWZ
Załącznik nr 6 do SWZ.docx
Specyfikacja Warunków Zamówienia
SWZ 20_26_finał.pdf
Załącznik nr 1 do SWZ
Załącznik nr 1 do SWZ.docx
Załącznik nr 4 do SWZ
Załącznik nr 4 do SWZ.docx
Załącznik nr 2 do SWZ
Załącznik nr 2 do SWZ.docx
Odpowiedzi na pytania
Odpowiedzi na pytania.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 14 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50710000-5 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych)
Najniższa cena
170 429 PLN
Średnia cena
322 565 PLN
Najwyższa cena
502 434 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ZIMB-AD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa | 1 | - | - |
| ST&T Kądziela, Zawadzki Spółka Jawna Warszawa | 1 | 409 585 PLN | 409 585 PLN |
| ST&T Kądziela, Zawadzki, Żelisko Spółka Jawna Warszawa | 1 | - | - |
| KLM FUSE SP.ZO.O WARSZAWA | 1 | 207 811 PLN | 207 811 PLN |
| ELMARK MAREK POPŁAWSKI Białystok | 1 | - | - |
| Mera Technik Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 170 429 PLN | 170 429 PLN |
| Firma Handlowa Usługowa GAMA Dariusz Grzegorzewski Radom | 1 | 502 434 PLN | 502 434 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Usuwanie awarii instalacji elektrycznych w placówkach Zespołu Żłobków m.st. Warszawy
2026-09-02 14:00:04Z
Świadczenie usługi konserwacji instalacji oraz urządzeń klimatyzacji, wentylacji i oddymienia, znajdujących się w obiektach i lokalach Sądu Okręgowego w Warszawie.
2026-06-29 08:12:08Z
Świadczenie usług serwisowych w zakresie urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych oraz instalacji piorunochronnej w Oddziale Okręgowym NBP w Białymstoku
2026-06-11 14:17:29Z
Usługi konserwacji i usuwania awarii w zakresie robót elektrycznych w nieruchomościach powierzonych w zarząd MZL w Radomiu
2026-04-17 12:00:24Z
Usługa wykonywania okresowej konserwacji urządzeń i instalacji elektronicznych systemów zabezpieczeń w obiektach Straży Granicznej
2026-03-27 07:59:19Z
Usługa wykonywania okresowej konserwacji urządzeń i instalacji elektronicznych systemów zabezpieczeń w obiektach Straży Granicznej
2026-03-17 12:36:56Z
Usuwanie awarii instalacji elektrycznych w placówkach Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.
2026-02-26 13:59:45Z
Cała Polska — 48 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412588 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usługi obsługi technicznej budynku PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: POLSKA AGENCJA PRASOWA SPÓŁKA AKCYJNA W LIKWIDACJI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012890438
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bracka 6/8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-502
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pap.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pap.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność agencji informacyjnych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usługi obsługi technicznej budynku PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f8ef595-9353-40f0-8008-1292400d126f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412588
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6f8ef595-9353-40f0-8008-1292400d126f3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-6f8ef595-9353-40f0-8008-1292400d126f
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, zostały zamieszczone w Regulaminie Platformy dostępnym na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz w zakładce „Centrum Pomocy”. Sposób sporządzenia, wysyłania i odbierania
korespondencji elektronicznej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 70 ustawy.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z m.in. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) Zamawiający informuje, że:
1) Administratorem danych osobowych jest Polska Agencja Prasowa S.A.
w Likwidacji, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8, tel.: +48 (22) 5092222. Kontakt w sprawie danych osobowych:
ochronadanych@pap.pl.
2) Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do udziału
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
3) Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi m.in. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia.
4) Szczegółowe cele przetwarzania danych zostały wskazane w ustawie z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
5) Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, Wykonawcom biorącym udział
w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
6) Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
7) W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
a) dostępu do treści swoich danych, na podstawie m.in. 15 ogólnego rozporządzenia,
b) sprostowania danych, na podstawie m.in.16 ogólnego rozporządzenia.
8) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan,
iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
9) Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją
niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia Umowy o udzielenie zamówienia publicznego.
10) Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 20/26
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest obsługa techniczna, przeglądy okresowe oraz naprawa instalacji technicznych i urządzeń zainstalowanych w budynku PAP S.A. w likwidacji przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.
4.2.6.) Główny kod CPV: 50710000-5 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych i mechanicznych instalacji budynkowych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:1) nie podlegają wykluczeniu;
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego
w ogłoszeniu o zamówieniu i niniejszej SWZ.
2. Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy dotyczących:
1) zdolności zawodowej – Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie min. 4 usługi obejmujące swoim zakresem obsługę techniczną budynku (jedna usługa w ramach jednej umowy) o wartości minimum 400.000,00 zł brutto każda usługa.
W przypadku usług nadal wykonywanych, warunek zostanie uznany za spełniony, gdy wartość zrealizowanej/zrealizowanych usługi/usług (jedna usługa w ramach jednej umowy) będzie nie mniejsza niż 400.000,00 zł brutto każda usługa,
2) zdolności technicznej – Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym:
a) co najmniej jedną osobą przeznaczoną do realizacji tego zamówienia, która ma odbyte szkolenie (przeprowadzone przez Honeywell Sp. z o.o.) w zakresie obsługi systemu zarządzania budynkiem EBI R410 firmy Honeywell,
b) co najmniej jedną osobą przeznaczoną do realizacji tego zamówienia, która ma odbyte szkolenie (przeprowadzone przez Honeywell Sp. z o.o.) w zakresie w zakresie obsługi centralki pożarowej XLS 1000 firmy Honeywell,
c) co najmniej jedną osobą przeznaczoną do realizacji tego zamówienia, która ma odbyte szkolenie w zakresie obsługi technicznej urządzeń Reflex, w tym Reflex Variomat,
d) co najmniej jedną osobą przeznaczoną do realizacji tego zamówienia, która potrafi obsługiwać agregat chłodniczy Carrier 30RA/RH "B" Sterownik Pro-Dialog,
e) co najmniej jedną osobą przeznaczoną do realizacji tego zamówienia, która potrafi obsługiwać klimatyzatory na wodę lodową Carrier 42EF7HC 42N-50,
f) co najmniej jedną osobą przeznaczoną do realizacji tego zamówienia, która ma odbyte szkolenie w zakresie BHP instalacji elektrycznej i sanitarnej,
g) co najmniej jedną osobą przeznaczoną do realizacji tego zamówienia, która posiada świadectwo kwalifikacyjne D1, SEP do 20 kV,
h) co najmniej dwoma osobami przeznaczonymi do realizacji tego zamówienia, które posiadają świadectwa kwalifikacyjne E1, SEP do 20 KV,
j) osobami przeznaczonymi do realizacji tego zamówienia, które potrafią obsługiwać system zarządzania budynkiem EBI firmy Honeywell,
k) osobami przeznaczonymi do realizacji tego zamówienia, które potrafią obsługiwać centralkę pożarową XLS 1000 firmy Honeywell.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości minimum 1.000.000,00 zł. Wykonawca zobowiązany jest posiadać określone powyżej ubezpieczenie przez cały okres obowiązywania umowy z Zamawiającym.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 6500,00 zł (słownie: sześć tysięcy pięćset złotych).2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dokonać przelewu na rachunek bankowy Zamawiającego 92 1090 1056 0000 0001 0104 7072, wpisując w tytule płatności: „Wadium – nr sprawy 20/26/ZP”.
4. Jeżeli wadium będzie wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 2 lit. b) – d), Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności, dokonywane będą w formie aneksu.2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy gdy:
1) zachodzi konieczność zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia;
w przypadku, gdy nie można było tego przewidzieć w chwili podpisania umowy i nie wynika z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę.
2) niezbędna jest zmiana sposobu lub terminu wykonania zobowiązania z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, o ile zmiana taka jest korzystna dla Zamawiającego lub jest konieczna w celu prawidłowego wykonania Umowy,
3) nastąpiły zmiany ogólnie obowiązujących przepisów, prawa miejscowego oraz wymogów dotyczących Zamawiającego bezpośrednio odnoszących się do praw i obowiązków stron umowy; zmiany Umowy dokonane mogą być tylko w zakresie niezbędnym do dostosowania zapisów Umowy do wprowadzonych przepisów,
4) zaistnieje siła wyższa; zmiana umowy dopuszczalna jest tylko w takim zakresie, aby po ustaniu działania siły wyższej Wykonawca mógł wykonać przedmiot zamówienia w sposób zgodny z SWZ. Pod pojęciem "siły wyższej" rozumie się wszystkie zdarzenia zewnętrzne niemożliwe do przewidzenia i niemożliwe do zapobieżenia przez strony(ę) umowy, a zaistniałe po podpisaniu umowy,
w szczególności takie jak:
a) wojny, działania wojenne, inwazje, działania wrogów zagranicznych;
b) terroryzm, rewolucje, powstania, wojny domowe;
c) epidemie, pandemie, stan wyjątkowy;
d) rozruchy z wyjątkiem tych, które są ograniczone wyłącznie do pracowników Wykonawcy lub jego podwykonawców lub Zamawiającego;
e) zanieczyszczenie i inne podobnie niebezpieczne skutki spowodowane przez substancje toksyczne, z wyjątkiem tych, które mogą być przypisane użyciu przez Wykonawcę takich substancji;
f) działania sił przyrody, huragany, powodzie;
g) ogólnokrajowe bądź regionalne spory w przemyśle lub też spory, które są częścią ogólnonarodowej lub regionalnej kampanii, a którym Strona nie mogła zapobiec.
3. Zmiany powyższe będą wprowadzane aneksami zawieranymi przez Strony. Aneksy będą obowiązywać od dnia ich zawarcia ze skutkiem od dnia wejścia w życie zmian przepisów będących podstawą do zmiany umowy albo od dnia zawnioskowanego przez Stronę, jeżeli będzie to termin późniejszy.
4. Zmiana terminu świadczenia usługi będącej przedmiotem niniejszej umowy, jest możliwa tylko w zakresie niezbędnym, to jest o okres przedłużenia ponad okresy wynikające z niniejszej umowy oraz przepisów prawa tak, aby Wykonawca po ustaniu przeszkód mógł wykonać przedmiot zamówienia w sposób zgodny ze specyfikacją warunków zamówienia.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-6f8ef595-9353-40f0-8008-1292400d126f
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 12:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 28.08.2026
- Termin składania ofert
- 08.09.2026 10:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
12 miesiące