Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)

Świadczenie usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynku Warszawskiego Szpitala Południowego sp. z o.o.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00400725

Numer referencyjny: TP/60US/08/2026

Zamawiający

Warszawski Szpital Południowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. rtm. Witolda Pileckiego 99

02-781 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5252491419

REGON: 142628955

Opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 - Usługa sprzątania

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 49 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków)

Najniższa cena

18 304 PLN

Średnia cena

385 905 PLN

Najwyższa cena

907 308 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Piotr Jakubowski MIKO Warszawa, 2 - -
ICM INVEST Sp. z o.o. Bronisze 2 217 166 PLN 434 331 PLN
Anna Kania AKAN Borowie 2 - -
ATUT Nieruchomości Agata Marciniak Warszawa 2 18 304 PLN 348 706 PLN
Barbara Jakubczak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą P.U. SOS Barwit Barbara Jakubczak Warszawa 2 585 824 PLN 585 824 PLN
Dorota Świderska Firma Usługowa GARDEN Zakroczym 2 - -
AMLUX SP. z o.o. Warszawa 1 - -
AWIMA SP. JAWNA B.WIŚNIEWSKI Krajowy numer identyfikacyjny: REGON 016067546 Józefów 1 - -
Omerto Sp. z o.o. Gdynia 1 837 000 PLN 837 000 PLN
JAK-BUD Jakub Budziński Wola Podłężna 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Usługi utrzymania czystości (własny sprzęt, środki czyszczące i higieniczne) w budynkach Sądu Rejonowego w Mławie

Eco-Clean Olga Wrzeszcz 336 722 PLN

2026-08-28 07:01:13Z

UTRZYMANIE CZYSTOŚCI NA TERENIE PŁYWALNI „WODNE PIASKI” PRZY UL. PIASKOWEJ 1A ORAZ PŁYWALNI PRZY UL. KRÓLOWEJ JADWIGI W LEGIONOWIE

Omerto Sp. z o.o. 837 000 PLN

2026-08-26 06:51:45Z

Usługa sprzątania modułów mieszkalnych w Domach Studenta „Sarna” „Rogaś” „Jelonek” położonych przy ulicy Konarskiego w Warszawie Dzielnica Bemowo po przeprowadzonym remoncie (2 części).

ICM INVEST Sp. z o.o. 291 695 PLN

2026-08-24 09:01:09Z

Usługa sprzątania modułów mieszkalnych w Domach Studenta „Sarna” „Rogaś” „Jelonek” położonych przy ulicy Konarskiego w Warszawie Dzielnica Bemowo po przeprowadzonym remoncie (2 części).

ICM INVEST Sp. z o.o. 142 637 PLN

2026-08-24 09:01:09Z

Sprzątanie wnętrz budynków Urzędu Dzielnicy Mokotów oraz sprzątanie i odśnieżanie terenów zewnętrznych wokół budynku Urzędu przy ul. Rakowieckiej 25/27

Barwit Barbara Jakubczak 907 308 PLN

2026-08-17 07:00:50Z

Sprzątanie nieruchomości pozostających w zasobie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o.

OSTIN SPÓŁKA CYWILNA 618 338 PLN

2026-08-07 13:33:15Z

Sprzątanie nieruchomości pozostających w zasobie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o.

D.Z. Profesjonalne Sprzatanie Emilian Typek -

2026-08-07 13:33:15Z

„Usługa utrzymania czystości pomieszczeń w budynkach Instytutu Pileckiego w Augustowie”

Pawlukowski Łukasz Usługi dla biznesu 217 415 PLN

2026-07-16 11:31:15Z

Usługa kompleksowego sprzątania, doczyszczania i bieżącego utrzymania czystości w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bemowo w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich 70 wraz z przyległym terenem zewnętrznym

AMLUX SP. z o.o. -

2026-07-10 12:19:14Z

Sprzątanie powierzchni wewnętrznych nieruchomości administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy

ATUT Nieruchomości Agata Marciniak -

2026-07-10 08:14:22Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 4 539 PLN Średnia: 324 565 PLN Max: 907 308 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynku Warszawskiego Szpitala Południowego sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Warszawski Szpital Południowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142628955

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. rtm. Witolda Pileckiego 99

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-781

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szpitalpoludniowy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalpoludniowy.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynku Warszawskiego Szpitala Południowego sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d556f02b-a2e4-470c-bdf9-58b4df5cc9c7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400725

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitalpoludniowy.ezamawiajacy.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest na platformie zakupowej https://szpitalpoludniowy.ezamawiajacy.pl/.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowe informacje dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarte w SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe informacje dotyczące obowiązku informacyjnego RODO zostały zawarte w SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń stosowania RODO zostały zawarte w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: TP/60US/08/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 - Usługa sprzątania

4.2.6.) Główny kod CPV: 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

5.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
5.1.1 zdolności do występowania w obrocie gospodarczym (art. 112 ust. 2 pkt ustawy Pzp);
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek powyższy zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie w trybie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.
5.1.2 uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów (art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp);
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek powyższy zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie w trybie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.
5.1.3 w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej (art. 112 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp);
Warunek powyższy zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną minimum 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100).
5.1.4 w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej (art. 112 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp);
Zamawiający uzna ww. warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
1) Posiada doświadczenie w okresie ostatnich trzech lat (liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w wykonaniu co najmniej dwóch usług tożsamych z przedmiotem zamówienia, tj. usług sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków szpitala o łącznej wartości zamówienia co najmniej 200.000,00 zł brutto (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100), w tym przynajmniej jedna usługa o wartości zamówienia nie mniejsza niż 100.000,00 zł brutto (słownie: sto tysięcy złotych 00/100) trwających min. 3 miesiące każda.
Za wykonaną usługę Zamawiający rozumie taką usługę, która została zrealizowana i odebrana przez Zamawiającego/Odbiorcę jako należycie wykonana. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ewentualnego sprawdzenia prawdziwości przedstawianych danych, które będą wyszczególnione w ofercie.
W przypadku, gdy rozliczenie pomiędzy Wykonawcą/podmiotem a Zamawiającym/Odbiorcą za wykonane zamówienie zostało dokonane w innej walucie niż w złotych polskich – Zamawiający dokona przeliczenia tej kwoty na złote polskie na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych, określonych w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego (tabela A) na dzień zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli w dniu zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nie było publikacji NBP średnich kursów walut (tabela A), to Zamawiający dokona przeliczenia tej wartości na wartość w złotych według średniego kursu NBP (tabela A) dla danej waluty z pierwszego dnia następującego po zamieszczeniu ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w którym opublikowane zostały przez NBP średnie kursy walut (tabela A).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 6.4.1 odpisu z właściwego rejestru lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy;
6.4.2 zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
6.4.3 oświadczenia Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;
6.4.4 oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych;
6.4.5 zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 6.4.7 Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej minimum 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100).
6.4.8 Wykaz usług, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat (liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane (zwanym w SWZ „Wykazem usług” – wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ) oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z projektem umowy stanowiącym załącznik do SWZ.

1. Jeżeli w trakcie obowiązywania Umowy nastąpi, mająca wpływ na koszty wykonania Umowy przez Wykonawcę, zmiana:
1) stawki podatku od towarów i usług;
każda ze Stron ma prawo żądać zmiany wysokości wynagrodzenia należnego na podstawie Umowy o wartość wzrostu kosztów wykonania Umowy wynikającego z wprowadzonej zmiany.

7. Zamawiający, zgodnie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, przewiduje zmiany postanowień niniejszej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy w poniższym zakresie:
1) zwiększenie lub zmniejszenie ilości asortymentu, będącego przedmiotem Umowy
i wyszczególnionego w Załączniku nr 1 do niniejszej Umowy, bez zmiany całkowitej Wartości Umowy, o której mowa w § 2 ust. 5 niniejszej Umowy
2) zakupu towaru o tych samych parametrach lecz niższej cenie jeżeli nastąpi zmiana ceny producenta lub zostanie dopuszczony nowy, równoważny produkt o niższej cenie
3) przedłużenia terminu realizacji umowy, o którym mowa w § 3 ust. 1 niniejszej umowy,
z chwilą niewykorzystania przez Zamawiającego Wartości Umowy, o której mowa
w § 2ust. 5 niniejszej umowy, nie dłużej niż o 90 dni.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-28 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://szpitalpoludniowy.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-28 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-26

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków
90911200-8 (Usługi sprzątania budynków) 90900000-6 (Usługi w zakresie sprzątania i odkażania) 90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

Okres realizacji

3 miesiące