Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 291 492 PLN

Wycinka drzew wraz z frezowaniem pni i korzeni, pielęgnacja drzew, usuwanie wiatrołomów w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego (2).

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00294213

Numer referencyjny: BZP.272.26.2026

Zamawiający

POWIAT LUBIŃSKI

ul. Jana Kilińskiego 12B

59-300 Lubin, Dolnośląskie

NIP: 6922340500

REGON: 390647222

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac polegających na wycince drzew i usuwanie wiatrołomów, frezowanie pni oraz prace interwencyjne w trybie awaryjnym.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Termin płatności faktury 30%
Czas reakcji 10%

Część 2

Cena 60%
Termin płatności faktury 30%
Czas reakcji 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Hortus Angelika Korodaj Legnica NIP: 691 248 57 28
F.U.H „Mamut” Dariusz Żmurko Piechowice NIP: 691 103 50 06

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Hortus Angelika Korodaj (Legnica) Umowa podpisana 145 692 PLN 145 692 PLN
2 F.U.H „Mamut” Dariusz Żmurko (Piechowice) Umowa podpisana 145 800 PLN 145 800 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 73 rozstrzygniętych przetargów (CPV 77211400-6 - Usługi wycinania drzew)

Najniższa cena

14 800 PLN

Średnia cena

131 642 PLN

Najwyższa cena

388 147 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Pielęgnacja Zieleni i Wycinka Drzew Dario-Alpin Dariusz Kraśniewicz Wołów 2 54 000 PLN 54 000 PLN
Selton Sp. o.o.z Wrocław 1 55 300 PLN 55 300 PLN
Selton Sp. z o.o. Wrocław 1 14 800 PLN 14 800 PLN
ARBO LIFE GOŁUCHÓW 1 - -
DUCH KRZYSZTOF FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA "DREW-BUD" Gościszów 1 388 147 PLN 388 147 PLN
F.U.H. "Mamut" Dariusz Żmurko Piechowice 1 52 575 PLN 52 575 PLN
Topol Rafał Topolski Chociwel 1 - -
Usługi Ogrodnicze Elitelas sp. z o.o. Baranów Sandomierski 1 212 760 PLN 212 760 PLN
F.U. "Wiewiórka" Dariusz Chotyński Brześć Kujawski 1 - -
GRUPA REALIZACYJNA Sp. z o.o. Wrocław 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wycinka drzew wraz z frezowaniem pni i korzeni, pielęgnacja drzew, usuwanie wiatrołomów w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego (2).

Hortus Angelika Korodaj 145 692 PLN

2026-08-24 07:28:18Z

Wycinka drzew wraz z frezowaniem pni i korzeni, pielęgnacja drzew, usuwanie wiatrołomów w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego (2).

F.U.H „Mamut” Dariusz Żmurko 145 800 PLN

2026-08-24 07:28:18Z

Świadczenie usług polegających na pielęgnacji i wycince drzew i krzewów z terenu gminy i miasta Lwówek Śląski

DUCH KRZYSZTOF FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA "DREW-BUD" 388 147 PLN

2026-08-19 07:26:58Z

Prace porządkowe i pielęgnacyjne zieleni na terenie miasta Wrocławia

Selton Sp. z o.o. 199 978 PLN

2026-08-12 11:21:39Z

Usługa polegająca na wycince i podcince drzew/ krzewów na terenie gm. Kobierzyce

Pielęgnacja Zieleni i Wycinka Drzew DARIO-ALPIN Dariusz Kraśniewicz -

2026-07-28 06:10:02Z

Cięcie i pielęgnacja oraz wycinka drzew i krzewów (na podstawie decyzji na wycinkę drzew i krzewów)

Pielęgnacja Zieleni i Wycinka Drzew Dario-Alpin Dariusz Kraśniewicz -

2026-07-02 09:14:54Z

Wycinka i karczowanie drzew i krzewów rosnących na działce 1065 obręb Nowe Miasto w Dzierżoniowie, w miejscu projektowanego cmentarza i parkingu, w ram. zad. pn.: „Rozbudowa cmentarza komunalnego..."

Topol Rafał Topolski -

2026-07-02 05:49:13Z

Wycinka i pielęgnacja drzew oraz krzewów rosnących na terenach wchodzących w skład parków pałacowych wpisanych do rejestru zabytków

ZIELONE USŁUGI ARTUR MARCZAK; 25 330 PLN

2026-06-12 11:58:15Z

Wycinka i pielęgnacja drzew oraz krzewów rosnących na terenach zielonych w obrębie miasta i gminy Kąty Wrocławskie w 2026 roku

F.U.H. "Mamut" Dariusz Żmurko 52 575 PLN

2026-05-19 06:55:14Z

„Wykonanie wycinki drzew wraz z frezowaniem pni na głębokość 10 cm oraz zabiegi pielęgnacyjne na drzewach na terenie gminy Siechnice "

ARBO LIFE -

2026-05-13 11:01:32Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 852 PLN Średnia: 147 969 PLN Max: 520 952 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wycinka drzew wraz z frezowaniem pni i korzeni, pielęgnacja drzew, usuwanie wiatrołomów w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego (2).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT LUBIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647222

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 12B

1.5.2.) Miejscowość: Lubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiat-lubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: powiat-lubin.bip.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wycinka drzew wraz z frezowaniem pni i korzeni, pielęgnacja drzew, usuwanie wiatrołomów w pasach dróg powiatowych na terenie powiatu lubińskiego (2).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27812cca-c4b6-4436-a9d7-77c6082b8fb5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294213

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024041/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Wycinanie i pielegnacja drzew pasów dróg powiatowych. Usuwanie wiatrołomów, nasadzenia

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-lubin.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-lubin/demand/297223/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024 r., poz. 1513 tj.) - za pośrednictwem Platformy dostępnej bezpłatnie pod adresem https://powiat-lubin.ezamawiajacy.pl, poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący
do modułu korespondencji.
2. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień, ofert oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wysłania na Platformie.
3. Oferty składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym za pośrednictwem Platformy.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Starostwa Powiatowego w Lubinie pod adresem
https://powiatlubin.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl
2. Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”.
3. Rejestracja konta następuje automatycznie poprzez podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym, osobistym lub profilem zaufanym) lub poprzez kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu, a jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie, konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. W związku z tym zamawiający zaleca wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia Oferty w postaci elektronicznej.
4. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem sekcji „Wiadomości”.
5. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e mail: oneplace@marketplanet.pl.
6. Zamawiający zgodnie z § 2 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452) - zwane dalej „Rozporządzeniem" określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako:
a) dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES,
b) dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem.
7. Zamawiający, zgodnie z § 3 ust. 1 ww. Rozporządzenia określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
b) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
d) włączona obsługa JavaScript;
e) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie pdf.
8. Zamawiający zgodnie z § 3 ust. 1 ww. Rozporządzenia, określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, doc, xls, docx, xlsx,, jpg, jpeg, tif, tiff, zip, 7z, xml, XMLsig, XAdES, CAdES.
Z powodu ograniczonej ilości znaków, pozostała część wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej, znajduje się w SEKCJI IX - INFORMACJE DODATKOWE

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z Rozdziałem I pkt 7 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.272.26.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac polegających na wycince drzew i usuwanie wiatrołomów, frezowanie pni oraz prace interwencyjne w trybie awaryjnym.

4.2.6.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności faktury

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas reakcji

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pielęgnacja drzew wraz z usuwaniem odrostów wokół pnia drzewa.

4.2.6.) Główny kod CPV: 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności faktury

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas reakcji

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa.
1. Warunek dla każdej części zamówienia: w zakresie posiadania doświadczenia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia przedmiotowy warunek jeżeli wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę w zakresie wycinki lub pielęgnacji lub wycinki i pielęgnacji drzew w ramach której wykonano zadanie o wartości minimum 80 000,00 zł (brutto).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia, tj. oświadczenia potwierdzającego aktualność informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w Rozdziale V ppkt. 1.2 SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego w Rozdziale IV pkt 2 SWZ – wg Załącznika nr 5 do SWZ.
2. W przypadku gdy ofertę złożył wykonawca, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 Pzp, Zamawiający żąda również dokumentów, o których mowa w Rozdziale V ppkt 2.1 a) SWZ dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia, tj.:
a) wykazu wykonanych usług wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane – wg załącznika nr 7 do SWZ dla Części 1 i/lub Części 2,
b) dowodów (referencji) określających, czy usługi wyszczególnione w załączniku nr 7 do SWZ dla Części 1 i/lub Części 2 zostały wykonane należycie.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
4. W przypadku złożenia oferty wspólnej, żaden z wykonawców występujących wspólnie nie może podlegać wykluczeniu, o którym mowa w Rozdziale IV pkt 2 SWZ.
5. W przypadku złożenia oferty wspólnej warunki udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale IV pkt 3 SWZ zostają spełnione łącznie przez wszystkie podmioty składające ofertę wspólnie.
6. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem, za pośrednictwem platformy zakupowej na adres wskazany przy rejestracji konta wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany (aneksowania) postanowień umowy w przypadku okoliczności, których strony nie mogły wcześniej przewidzieć, a powodują, że jej realizacja na warunkach w niej zawartych nie będzie możliwa przez m.in.:
a) w przypadku ponadprzeciętnego czasu trwania procedur administracyjnych, mającego wpływ na termin wykonania, co nie wynika z winy Wykonawcy;
b) w przypadku wystąpienia ewentualnych nieprzewidzianych kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu, napotkania innych niezinwentaryzowanych sieci, niewybuchów, artefaktów archeologicznych, skutkujących niemożliwością prowadzenia prac. W przypadku wystąpienia tego typu utrudnień, termin realizacji Umowy zostanie wydłużony o czas uzyskania niezbędnych uzgodnień, wykonania zabezpieczeń kolidującego uzbrojenia i sieci;
c) w przypadku wystąpienia szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie prac m.in.: intensywne opady atmosferyczne (deszcz, śnieg, grad), niska / wysoka temperatura powietrza;
d) w przypadku zmiany stawki podatku VAT / akcyzowego;
e) w przypadku dopuszczalnej prawem zmiany Stron, ich przekształcenia lub zmiany oznaczenia Stron;
f) w przypadku zmian dopuszczonych przepisami prawa w szczególności art. 455 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych;
g) w przypadku wystąpienia siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z Umową - przez siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie zewnętrzne o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem Umowy, oraz którego Strony nie mogły uniknąć ani któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności; za siłę wyższą, warunkująca zmianę Umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe załamania warunków atmosferycznych, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia; stan pandemii, epidemii i zmiany związane ze stanami pandemii, epidemii, w tym ich przebiegiem;
h) wystąpienia zwłoki w realizacji przedmiotu umowy spowodowanej przyczynami, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będące następstwem nieterminowego przekazania protokołów typowania prac lub odebrania etapu prac;
i) konieczności zmiany wydanych decyzji administracyjnych, pozwoleń lub wystąpienia koniecznych zmian, które spowodują obniżenie kosztów ponoszonych przez Zamawiającego;
j) gdy, wystąpi brak możliwości koordynacji pracy z innymi wykonawcami realizującymi pracę na przyległych terenach;
k) wystąpienie dodatkowych zamówień w trybie zgodnym z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych mogących mieć wpływ na termin realizacji Umowy oraz zmianę wynagrodzenia, o którym mowa w § 8 ust. 2 projektu umowy,
l) przypadki losowe (awarie urządzeń, zniszczenia wywołane przez wiatrołomy, wyładowania atmosferyczne itp.).
2. Przedłużenie terminu realizacji umowy może nastąpić tylko o okres niezbędny do prawidłowego i całościowego wykonania przedmiotu umowy. Okres ten winien uwzględniać w szczególności czas trwania przyczyn uniemożliwiających wykonanie zamówienia, aż do czasu ich faktycznego usunięcia.
3. Na wniosek Wykonawcy i po spełnieniu warunków określonych w Umowie dotyczących podwykonawstwa, Wykonawca może modyfikować w trakcie wykonywania przedmiotu umowy złożone w ofercie deklaracje odnośnie podwykonawstwa poprzez:
a) wskazanie innych podwykonawców;
b) rezygnację z podwykonawców.
Z powodu ograniczonej ilości znaków, pozostała część możliwość zmiany (aneksowania) postanowień umowy znajduje się w SEKCJI IX - INFORMACJE DODATKOWE

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-02 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://powiat-lubin.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-02 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-31

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

c.d. Wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej:
9. Zamawiający zgodnie z § 3 ust. 1 ww. Rozporządzenia określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
a) plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert.
b) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar, który udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce.

c.d. Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
4. Poza przesłankami opisanymi w § 13 ust. 1-3 projektu umowy, Strony mają prawo dokonania następujących zmian Umowy:
a) w celu usunięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć lub sformułowań użytych w Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana treści Umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie jej zapisów w celu jej jednoznacznej interpretacji;
b) w każdym przypadku, gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np.: powoduje skrócenie terminu realizacji umowy, zmniejszenie wartości zamówienia);
c) zmiany numeru konta bankowego Wykonawcy wskazanego w § 7 ust. 3.
5. Wyżej wymienione zmiany mogą skutkować zmianą wysokości wynagrodzenia Wykonawcy lub terminu realizacji przedmiotowego zamówienia.
6. Zmiany przewidziane w Umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego oraz przez Wykonawcę.
7. Jeżeli Wykonawca wnosi o zmianę Umowy na podstawie wskazanych powyżej sytuacji, zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu wniosku dotyczącego zmiany Umowy wraz z opisem zdarzenia lub okoliczności stanowiących podstawę do żądania takiej zmiany. Jeżeli Wykonawca wnosi o zmianę Umowy na podstawie sytuacji wskazanej w § 13 ust. 1 lit c projektu umowy, zobowiązany jest wraz z wnioskiem dotyczącym zmiany Umowy złożyć również wykaz prac, których wykonanie było niemożliwe ze względu na zaistniałe warunki atmosferyczne. Wykaz powinien wskazywać również technologię realizacji prac, wymagane do ich wykonania konkretne warunki atmosferyczne oraz udokumentowanie na każdy dzień braku możliwości wykonywania prac (w szczególności wyciągami z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonywanie wskazanych prac.
8. Wszystkie wprowadzone zmiany do umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu.
9. Zmiany, wyżej wymienione mogą dotyczyć wszystkich istotnych postanowień umowy, w tym w szczególności w zakresie terminu realizacji, wysokości wynagrodzenia, itp.
2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.06.2026
Termin składania ofert
02.07.2026 09:00
Wartość umowy
291 492 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77211400-6 (Usługi wycinania drzew) 77211500-7 (Usługi pielęgnacji drzew)

Okres realizacji

4 miesiące