Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)

Wykonanie klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych wybranych lokalizacji Wielkopolskiego OR ARiMR z zapewnieniem serwisu oraz przeglądów okresowych w trakcie trwania gwarancji.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00395581

Numer referencyjny: BOR15.2619.4.2026.NP

Zamawiający

Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Strzeszyńska 36

60-479 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 5261933940

REGON: 010613083

Opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż systemów klimatyzacji w wybranych lokalizacjach Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR i podległych biur powiatowych

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 80%
termin realizacji zamówienia 20%

Część 2

Cena 80%
termin realizacji zamówienia 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 5 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne (cała Polska)

Najniższa cena

453 870 PLN

Średnia cena

453 870 PLN

Najwyższa cena

453 870 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BS KLIMA Sp. z o.o. Rzeszów 2 - 202 704 PLN
AODC Serwis Sp. z o.o. Warszawa 1 453 870 PLN 453 870 PLN
CR PROJEKTY Marcin Szafrański Poznań 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wykonanie klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych wybranych lokalizacji Wielkopolskiego OR ARiMR z zapewnieniem serwisu oraz przeglądów okresowych w trakcie trwania gwarancji.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010613083

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzeszyńska 36

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-479

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.) Numer telefonu: 618453828

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wielkopolskie@arimr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.arimr.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Agencja platnicza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych wybranych lokalizacji Wielkopolskiego OR ARiMR z zapewnieniem serwisu oraz przeglądów okresowych w trakcie trwania gwarancji.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40ede609-7efa-4738-bab2-a389e40d8ce8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395581

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00062632/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa, montaż i serwis klimatyzacji precyzyjnej w serwerowni Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych wraz z demontażem istniejących urządzeń

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360022

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360022

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: określono w SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): określono w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BOR15.2619.4.2026.NP

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 403829,45 PLN

4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 154569,45 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż systemów klimatyzacji w wybranych lokalizacjach Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR i podległych biur powiatowych

4.2.5.) Wartość części: 93092,31 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: cena ofert 80 pkt, termin realizacji zamówienia 20 pkt

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Modernizacja instalacji klimatyzacji poprzez wymianę jednostek zewnętrznych i rozbudowę instalacji typu multi – split w Biurze Powiatowym w Kaliszu.
2) Dostawa i montaż kompleksowego systemu klimatyzacji typu multi – split w Biurze Powiatowym w Kaliszu.
3) Świadczenie usług serwisu/przeglądu w okresie trwania gwarancji.
Zamówienie obejmuje czynności związane z doborem i wykonaniem klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych w Biurze Powiatowym w Kaliszu.

4.2.5.) Wartość części: 61477,14 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: cena ofert 80 pkt, termin realizacji zamówienia 20 pkt

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1.2 Spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
1.2.1 Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie.
1.2.2 Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeśli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu we wskazanym zakresie, jeżeli wykaże, że posiada certyfikat dla przedsiębiorcy, o którym mowa w art. 29 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2065, ze zm.) uprawniających do wykonywania działalności w zakresie instalowania, konserwacji lub serwisowania urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane
1.2.3 Sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Zamawiający uzna, ze Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu we wskazanym zakresie, jeżeli i Wykonawca/ Podwykonawca wykaże, że posiada odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, obejmujące szkody mogące powstać w związku z realizacją przedmiotu zamówienia oraz jego późniejszą eksploatacją, w tym szkody wyrządzone Zamawiającemu lub osobom trzecim, na sumę gwarancyjną nie mniejsza niż 500 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100), dla jednego i wszystkich zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową łącznie w okresie obowiązywania.
1.2.4. Zdolności technicznej lub zawodowej.
Wykonawca spełni ten warunek jeśli wykaże, że wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: 3 (trzy) dostaw i usług (w ramach odrębnych umów, zakończonych lub będących w trakcie realizacji) polegające na dostawie, montażu oraz serwisu systemu klimatyzacji, w których usługi świadczone były nieprzerwanie przez okres minimum 12 miesięcy każda, a zrealizowana wartość umów wynosi: jednej Umowy minimum 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych) brutto, a dwie kolejne Umowy minimum 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) brutto.
Zamawiający nie dopuszcza sumowania usług z różnych kontraktów w celu uzyskania wymaganej wartości minimalnej.
Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień ukazania się ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdziale V, w pkt.1.2.2 SWZ należy złożyć następujące dokumenty:
- kopię certyfikatu dla przedsiębiorcy, o którym mowa w art. 29 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2065, ze zm.), uprawniający do wykonywania działalności w zakresie instalowania, konserwacji lub serwisowania urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane.
c) W celu potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdziale V, w pkt.1.2.3 SWZ należy złożyć następujące dokumenty:
- kopie polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej
Działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejsza niż 500 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100).
d) W celu potwierdzenia spełnienia warunku określonego w rozdziale V, w pkt.1.2.4 SWZ należy złożyć następujące dokumenty, zgodnie ze wzorem załącznika nr 9 do SWZ:
- wykaz dostaw i usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy i usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy i usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy i usługi zostały wykonane, w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Oświadczenia lub dokumenty, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia:
2.1 Zamawiający informuje, że najpierw dokona badania i oceny złożonych ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona (na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w SWZ) w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia za pośrednictwem Platformy Zakupowej, w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych oraz opisanych w niniejszym SWZ dokumentów/oświadczeń na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, w formie elektronicznej podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby upoważnione do tych czynności w poniższym zakresie:
a) braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia:
- odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych
nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu
do rejestru lub ewidencji;
- oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym
mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania
wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
c) art. 109 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp,
d) art. 109 ust. 1 pkt 7-8 ustawy Pzp,
e) art. 109 ust. 1 pkt 10 ustawy Pzp,
f) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2023 r. poz. 129, ze zm.), sporządzone według wzoru, który stanowi załącznik nr 6 do SWZ
- oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku
przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego
2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275, ze zm.), z innym
wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia
o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami
potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego
wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi
załącznik nr 7 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Kart katalogowych / folderu technicznego producenta oferowanego systemu klimatyzacji, zawierających dane techniczne pozwalające na ocenę zgodności oferowanego produktu z wymaganiami określonymi w SWZ i OPZ (zgodnie z dyspozycją art. 107 w zw. z art. 106 ustawy Pzp).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Kart katalogowych / folderu technicznego producenta oferowanego systemu klimatyzacji, zawierających dane techniczne pozwalające na ocenę zgodności oferowanego produktu z wymaganiami określonymi w SWZ i OPZ (zgodnie z dyspozycją art. 107 w zw. z art. 106 ustawy Pzp).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia przedkładają wraz z ofertą pełnomocnictwo,
2) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających o udzielenie zamówienia, każdy z warunków określonych w rozdziale V, pkt.1. SWZ, winien spełniać, co najmniej jeden z tych wykonawców albo wszyscy wykonawcy wspólnie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

określono w projekcie umowy który stanowi załącznik nr 12 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https:platformazakupowa.pl./pn/arimr

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.7
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
39717200-3 (Urządzenia klimatyzacyjne) 45331220-4 (Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych) 50730000-1 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących) 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych 50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

Okres realizacji

45 dni