Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 240 000 PLN

Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa chodnika z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej 1080K Osiek – Zawada – Gorenice w miejscowości Zawada”.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00319825

Numer referencyjny: OZP.272.19.2026

Zamawiający

Powiat Olkuski

Mickiewicza 2

32-300 Olkusz, Małopolskie

NIP: 6372024678

REGON: 276255045

Opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje budowę odcinka chodnika oraz kanalizacji deszczowej wzdłuż drogi powiatowej nr 1080K w miejscowości Zawada w km od 0+365,11 do km 0+495,10 zgodnie z dokumentacją techniczną. Zamawiający nie dopuszcza stosowania granulatu asfaltowego (destruktu) do warstwy ścieralnej w mieszankach mineralno-asfaltowych. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do opracowania we własnym zakresie projektu czasowej organizacji ruchu oraz zgodnego z nim oznakowania dróg na czas prowadzenia robót. Warunkiem rozpoczęcia robót jest przedstawienie przez Wykonawcę zatwierdzonego programu zapewnienia jakości robót (PZJ) oraz polisy ubezpieczeniowej, o której mowa w § 17 projektu umowy. Wykonawca w dniu przekazania placu budowy przedstawi Zamawiającemu szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji robót budowlanych opracowany przez Wykonawcę (wzór harmonogramu stanowi załącznik do SWZ). Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu rzeczowo-finansowego zostały zapisane w projekcie umowy. Wykonawca, w ramach wynagrodzenia określonego Umową, zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów zabezpieczeń dodatkowych, zleconych przez właścicieli urządzeń obcych znajdujących się w obrębie pasa drogowego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Przedłużenie okresu gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „GAMEX” Grzegorz Żurek Osiek NIP 637-011-26-68

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „GAMEX” Grzegorz Żurek (Osiek) Umowa podpisana 240 000 PLN 240 000 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)

Najniższa cena

7 500 PLN

Średnia cena

678 506 PLN

Najwyższa cena

7 920 997 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Rejon Robót Drogowych DROG -BUD Sp. z o.o. Alwernia 7 183 027 PLN 1 281 187 PLN
„MIREK” Firma Produkcyjno – Usługowo – Handlowa Stanisław Mirek Łabowa 6 47 917 PLN 287 500 PLN
TS BUD Tomasz Stachulak Jabłonka 5 670 411 PLN 3 417 487 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo –Mostowych S.A. Nowy Sącz 5 240 215 PLN 1 201 076 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "GODROM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Gorlice 4 239 140 PLN 717 420 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "LIMDROG" SP. Z O.O. Limanowa 3 813 813 PLN 1 627 626 PLN
EURO-BRUK Bartłomiej Dara Nowy Sącz 3 18 860 PLN 16 605 PLN
Zakład Budowy i Utrzymania Dróg Wojciech Fiut Nowy Sącz 3 551 998 PLN 695 200 PLN
FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "WANTA" PIOTR ZĘBOL Jordanów 2 - 1 348 736 PLN
FIRMA BUDOWLANO TRANSPORTOWA JANKOP KAROL JANUS Słomniki 2 398 472 PLN 796 943 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych „Zagroda” w miejscowości Zawadka, Gmina Tymbark

Kazimierz Dudzik FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA KADBUD -

2026-08-31 09:04:43Z

Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska

MASTER-BRUK Przedsiębiorstwo Budowlane Stanisław Gancarczyk -

2026-08-27 11:09:31Z

Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa chodnika z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej 1080K Osiek – Zawada – Gorenice w miejscowości Zawada”.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „GAMEX” Grzegorz Żurek 240 000 PLN

2026-08-26 09:31:55Z

Modernizacja dróg rolniczych oraz po scaleniowych na terenie gminy Lipnica Wielka – z podziałem na części w 2026 r.

PT BUD Sp. z o.o. 123 919 PLN

2026-08-25 07:52:42Z

Modernizacja dróg rolniczych oraz po scaleniowych na terenie gminy Lipnica Wielka – z podziałem na części w 2026 r.

TS BUD Tomasz Stachulak 177 507 PLN

2026-08-25 07:52:42Z

Modernizacja dróg rolniczych oraz po scaleniowych na terenie gminy Lipnica Wielka – z podziałem na części w 2026 r.

TS BUD Tomasz Stachulak 869 730 PLN

2026-08-25 07:52:42Z

Modernizacja dróg rolniczych oraz po scaleniowych na terenie gminy Lipnica Wielka – z podziałem na części w 2026 r.

TS BUD Tomasz Stachulak 236 182 PLN

2026-08-25 07:52:42Z

Modernizacja dróg rolniczych oraz po scaleniowych na terenie gminy Lipnica Wielka – z podziałem na części w 2026 r.

TS BUD Tomasz Stachulak 297 805 PLN

2026-08-25 07:52:42Z

Przebudowa dróg rolniczych w miejscowości: Harklowa, Dębno i Obidowa

ZIBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA 189 275 PLN

2026-08-24 11:58:58Z

Przebudowa dróg rolniczych w miejscowości: Harklowa, Dębno i Obidowa

TATRY INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 198 500 PLN

2026-08-24 11:58:58Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 10 455 PLN Średnia: 676 809 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa chodnika z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej 1080K Osiek – Zawada – Gorenice w miejscowości Zawada”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa chodnika z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej 1080K Osiek – Zawada – Gorenice w miejscowości Zawada”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38bc14d7-8dc6-416e-8d85-3bac31a51094

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319825

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1337006

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za
pośrednictwem platformazakupowa.pl . Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej oraz osobach uprawnionych
do komunikowania się z wykonawcami określone zostały w rozdziale XIV SWZ. adres strony: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1337006

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli były wymagane) składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty, wniosku w tym przedmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis zaufany lub podpis osobisty wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu oraz dodatkowo dla całego pakietu dokumentów w kroku 2 Formularza składania oferty lub wniosku (po kliknięciu w przycisk Przejdź do podsumowania). Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać „Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”. W przypadku wykorzystania formatu podpisu XAdES zewnętrzny. Zamawiający wymaga dołączenia odpowiedniej ilości plików, podpisywanych plików z danymi oraz plików XAdES. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia lub wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB. Niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s
b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c. zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca JavaScript, np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu "cookies" lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki.
d. komunikacja z platfromazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
g. Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce, wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a. akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b. zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf.doc.xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na pdf. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów:
a. .zip
b. .7Z
Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp.numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.Oferta złożona w ten sposób zostanie odrzucona. Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 25MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES. Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym. Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1. Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików. Szczegółowe informacje w tym zakresie określono w rodz. XI, XIII i XIV SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, informuję, że: 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Zarządu Drogowy w Olkuszu, 32-300 Olkusz, al. 1000-lecia 1A. Tel.: (32) 643 02 40, email:sekretariat@zd.olkusz.pl 2. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych przez Administratora Danych można uzyskać informację, kontaktując się z Inspektorem Ochrony Panią Angeliką Klimczak za pośrednictwem
1) poczty elektronicznej, przesyłając informację na adres e-mail: angelika@informatics.jaworzno.pl
2) listownie i osobiście pod adresem siedziby Administratora Danych: ul. Mickiewicza 2, 32-300 Olkusz.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej: „RODO” w związku z ustawą z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp” w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia przedmiotowego postępowania publicznego.
4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany (zgodnie art. 22 RODO);
8. posiada Pani/Pan:-prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii (art. 15 RODO);-prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych (art. 16 RODO) zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy Pzp skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą;-prawo do usunięcia danych osobowych (art. 17 RODO), w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się
z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;-prawo do ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 RODO), przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego prawa. Zgodnie z art. 19 ust. 3 Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1
rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania;-prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (art. 77 RODO), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy Pzp skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, nie może
skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: OZP.272.19.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje budowę odcinka chodnika oraz kanalizacji deszczowej wzdłuż drogi powiatowej nr 1080K w miejscowości Zawada w km od 0+365,11 do km 0+495,10 zgodnie z dokumentacją techniczną.
Zamawiający nie dopuszcza stosowania granulatu asfaltowego (destruktu) do warstwy ścieralnej w mieszankach mineralno-asfaltowych.
Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do opracowania we własnym zakresie projektu czasowej organizacji ruchu oraz zgodnego z nim oznakowania dróg na czas prowadzenia robót. Warunkiem rozpoczęcia robót jest przedstawienie przez Wykonawcę zatwierdzonego programu zapewnienia jakości robót (PZJ) oraz polisy ubezpieczeniowej, o której mowa w § 17 projektu umowy.
Wykonawca w dniu przekazania placu budowy przedstawi Zamawiającemu szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji robót budowlanych opracowany przez Wykonawcę (wzór harmonogramu stanowi załącznik do SWZ).
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu rzeczowo-finansowego zostały zapisane w projekcie umowy. Wykonawca, w ramach wynagrodzenia określonego Umową, zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów zabezpieczeń dodatkowych, zleconych przez właścicieli urządzeń obcych znajdujących się w obrębie pasa drogowego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Przewiduje się udzielenie zamówienia z wolnej ręki, (w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego) dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia. Zakres przewidywanego zamówienia polegać będzie na powtórzeniu podobnych robót budowlanych i obejmować będzie budowę chodnika z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej nr 1080K. Zamówienie podobne będzie obejmować max. 50 % zakresu rzeczowego zamówienia podstawowego. Zamówienie zostanie udzielone na warunkach określonych we wzorze umowy dotyczącej zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i odpowiadającymi im znaczeniami:
1. cena – 60 pkt,
2. przedłużenie okresu gwarancji- 40 pkt.
Oferty oceniane będą wg wzoru: P=P1+P2, gdzie:
P – ilość punktów przyznanych ofercie w łącznej punktacji ocenianych kryteriów,
P1 – ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium ceny oferty,
P2 – ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium przedłużenie okresu gwarancji
Kryterium „ Cena” (P1) – 60 pkt - będzie rozpatrywana na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę w Formularzu Oferty.

Zamawiający ofercie o najniższej cenie spośród ofert ocenianych przyzna 60 punktów a każdej następnej zostanie przyporządkowana liczb punktów proporcjonalnie mniejsza, według wzoru:

C= C min/ Cof x 60 pkt.
Gdzie
C min - najniższa cena brutto z ocenianych ofert (zł)
Cof- cena brutto badanej oferty (zł)
2) W kryterium przedłużenie okresu gwarancji (P2) oferty oceniane będą w następujący sposób:
Wykonawca, który oświadczy w formularzu ofertowym, że zapewnia 60-miesięczny (minimalny – wymagany) okres gwarancji otrzyma 0 pkt. w punktacji tego kryterium. Natomiast za zaoferowanie kolejnego półrocznego okresu gwarancji (aż do 84 miesięcy) wykonawca otrzyma dodatkowe 10 pkt. w punktacji ocenianego kryterium w następujący sposób:

 oferowana długość okresu gwarancji wynosi 66 miesięcy – 10 pkt.
 oferowana długość okresu gwarancji wynosi 72 miesiące – 20 pkt.
 oferowana długość okresu gwarancji wynosi 78 miesięcy – 30 pkt.
 oferowana długość okresu gwarancji wynosi 84 miesiące i więcej – 40 pkt.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużenie okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące:

1) zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający wymaga dysponowania co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
(Na potwierdzenie ww. warunku Wykonawca składa jedynie oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wg. wzoru z załącznika nr 2 do SWZ).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Dokumenty składane razem z ofertą przez wszystkich wykonawców.
a) Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wzór formularza ofertowego określa załącznik nr 1 do SWZ. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć kosztorys ofertowy (podpisany), sporządzony na podstawie przedmiaru robót.
b) Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
c) Wykonawca, który polega na potencjale podmiotu udostępniającego składa wraz z ofertą oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby– wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
d) Jeżeli Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia
Podwykonawcy, wówczas Wykonawca składa oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia dotyczące tego podwykonawcy – treść oświadczenia zawarta jest w zał. 2 do SWZ w pkt 3.
e)Dokumenty dotyczące samooczyszczenia wykonawcy, o którym mowa w art.110 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca korzysta z samooczyszczenia.
f) Do oferty wykonawca załącza również Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy)
g) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art.117 ust.4 Pzp (jeżeli dotyczy),
h)Zobowiązanie podmiotu trzeciego (jeżeli dotyczy) – wzór zobowiązania stanowi zał. 4 do SWZ.
i)Wykaz rozwiązań równoważnych (jeżeli dotyczy) – wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych z jego opisem lub normami.
j) Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa – w sytuacji, gdy oferta lub inne dokumenty składane w toku postępowania będą zawierały tajemnicę przedsiębiorstwa, wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzega, że nie mogą być one udostępniane, oraz wykazuje, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów
ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Szczegółowe informacje dotyczące składanych oświadczeń i dokumentów określone zostały w rozdziale IX SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 58-59 ustawy Pzp. W takim przypadku:- Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.- Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem;- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (tj. przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika). Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia składają odrębnie: każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
Zamawiający, zgodnie z art. 455 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w sprawie
zamówienia publicznego, w sposób i na warunkach określonych w § 23 wzoru umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-17 10:30

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1337006

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-17 10:45

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-15

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający wykluczy wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
narodowego w przypadku wystąpienia którejkolwiek z określonych w niej przesłanek. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie w/w przesłanki Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu potwierdzające brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zawarte w druku oświadczenia i niepodleganiu wykluczeniu. W przypadku składania oferty wspólnej przez kilku wykonawców, każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa powyższe oświadczenie.
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.07.2026
Termin składania ofert
17.07.2026 08:30
Wartość umowy
240 000 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2 - Roboty drogowe
45233140-2 (Roboty drogowe) 45233252-0 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic) 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania) 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Okres realizacji

4 miesiące