Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 854 850 PLN

WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA BUDOWIE SYSTEMU RECYKLINGU WODY OPADOWEJ DLA KOMPLEKSU MCB UKSW, ZLOKALIZOWANEGO W DZIEKANOWIE LEŚNYM PRZY UL. MARII KONOPNICKIEJ 1

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00327926

Numer referencyjny: DZP.371.13.2026

Zamawiający

UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE

ul. Dewajtis 5

01-815 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5250012946

REGON: 000001956

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu robót budowlanych na podstawie zatwierdzonej Dokumentacji projektowej i udzielonego pozwolenia na budowę Decyzja nr 517/2026 z dnia 27 maja 2026 r. oraz STWIORB, uruchomieniu, sprawdzeniu i regulacji wykonanej instalacji oraz przekazaniu Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej systemu zagospodarowania i recyklingu wody opadowej dla kompleksu Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW zlokalizowanego w Dziekanowie Leśnym przy ul. Marii Konopnickiej 1. 2. System zagospodarowania i recyklingu wody opadowej obejmuje: 2.1. Budowę trzech zbiorników skrzynkowych rozsączających wody opadowe, 2.2. Budowę odcinków kanalizacji deszczowej, 2.3. Budowę studni filtracyjnych, 2.4. Budowę dwóch przyłączy wody opadowej z istniejących zbiorników retencyjnych przelewowych do budynków A i B, 2.5. Budowę central poboru wody opadowej oraz rozbudowę wewnętrznych instalacji wodociągowych, 2.6. Budowę kabla nn, 2.7. Wykonanie robót rozbiórkowych nawierzchni, 2.8. Wykonania robót ziemnych (wykopy, nasyp nad zbiornikami), 2.9. Uruchomienie, sprawdzenie i regulacja wykonanych instalacji, 2.10. Wykonanie robót odtworzeniowych nawierzchni po przeprowadzonych robotach zimnych i montażowych.

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
Doświadczenie Kierownika Budowy/Kierownika Robót Sanitarnych 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Instalacje Kamińscy Sp. z o.o. Pokrzywnica 5681632398

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Instalacje Kamińscy Sp. z o.o. (Pokrzywnica) Umowa podpisana 854 850 PLN 854 850 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 31 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Najniższa cena

57 000 PLN

Średnia cena

875 606 PLN

Najwyższa cena

4 666 929 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
IS-BUD Patryk Goliński Pionki 5 224 283 PLN 1 121 417 PLN
Tronix s.c. Rafał Sowiński, Krystyna Sowińska Warszawa 2 155 254 PLN 310 507 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-USŁUGOWE "BUD-INSTAL" Zygmunt Grzegolec Masłów Pierwszy 2 257 952 PLN 257 952 PLN
E.W.S Eugeniusz Świętochowski (E.W.S) Warszawa 1 1 361 487 PLN 1 361 487 PLN
Lider: E.W.S Eugeniusz Świętochowski (E.W.S) warszawa 1 - -
POSEJDON BIS Sp. z o.o. Warszawa 1 700 635 PLN 700 635 PLN
JAROSŁAW SZAWCOW ARSAN Warszawa 1 - -
Bartnicki Sp. z o.o. Warszawa 1 454 520 PLN 454 520 PLN
AMOZ Sp. z o.o. Warszawa 1 2 923 417 PLN 2 923 417 PLN
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe SAWENT Maciej Sawicki Opacz - Kolonia 1 2 735 118 PLN 2 735 118 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 190 przetargów

Min: 60 PLN Średnia: 610 170 PLN Max: 4 666 929 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA BUDOWIE
SYSTEMU RECYKLINGU WODY OPADOWEJ DLA KOMPLEKSU MCB UKSW, ZLOKALIZOWANEGO W DZIEKANOWIE LEŚNYM
PRZY UL. MARII KONOPNICKIEJ 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WARSZAWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001956

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dewajtis 5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-815

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@uksw.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/uksw

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA BUDOWIE
SYSTEMU RECYKLINGU WODY OPADOWEJ DLA KOMPLEKSU MCB UKSW, ZLOKALIZOWANEGO W DZIEKANOWIE LEŚNYM
PRZY UL. MARII KONOPNICKIEJ 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-719a3aed-7002-447f-a49c-24d814af138c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327926

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/uksw

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/uksw

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma” lub
„Platforma Zakupowa”) dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/uksw
Zamawiający, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0,
d. włączona obsługa JavaScript,
e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf.
Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania
wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu
platforma zakupowa.pl znajdują się w
zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.371.13.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu robót budowlanych na podstawie zatwierdzonej Dokumentacji projektowej i udzielonego pozwolenia na budowę Decyzja nr 517/2026 z dnia 27 maja 2026 r. oraz STWIORB, uruchomieniu, sprawdzeniu i regulacji wykonanej instalacji oraz przekazaniu Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej systemu zagospodarowania i recyklingu wody opadowej dla kompleksu Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW zlokalizowanego w Dziekanowie Leśnym przy ul. Marii Konopnickiej 1.
2. System zagospodarowania i recyklingu wody opadowej obejmuje:
2.1. Budowę trzech zbiorników skrzynkowych rozsączających wody opadowe,
2.2. Budowę odcinków kanalizacji deszczowej,
2.3. Budowę studni filtracyjnych,
2.4. Budowę dwóch przyłączy wody opadowej z istniejących zbiorników retencyjnych przelewowych do budynków A i B,
2.5. Budowę central poboru wody opadowej oraz rozbudowę wewnętrznych instalacji wodociągowych,
2.6. Budowę kabla nn,
2.7. Wykonanie robót rozbiórkowych nawierzchni,
2.8. Wykonania robót ziemnych (wykopy, nasyp nad zbiornikami),
2.9. Uruchomienie, sprawdzenie i regulacja wykonanych instalacji,
2.10. Wykonanie robót odtworzeniowych nawierzchni po przeprowadzonych robotach zimnych i montażowych.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie Kierownika Budowy/Kierownika Robót Sanitarnych

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Zamawiający określa poniższe warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
4.1) Zamawiający uzna, że Wykonawca, spełnia warunek jeżeli wykaże,
że w okresie ostatnich pięciu (5) lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej dwie roboty budowlane o wartości przekraczającej
500 000 zł każda, odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia tzn. polegające na budowie instalacji lub sieci kanalizacji deszczowej wraz
z systemem zagospodarowania wody opadowej w skrzynkach rozsączających w obiektach użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej powyżej 2 000 m2 i kubaturze powyżej 6 000 m3.
W przypadku gdy Wykonawca wykonywał w ramach jednej umowy większy zakres robót, powinien wyodrębnić i podać zakres i wartość zamówienia, spełniającego warunek podany powyżej.

Na potwierdzenie w/w warunku należy załączyć dowody, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (np. protokoły odbioru robót wraz z umowami na roboty budowlane, opinie Zamawiających, pozwolenia na użytkowanie itp.)

Zamawiający zastrzega sobie prawo do potwierdzenia lub doprecyzowania przedstawionych dowodów spełnienia warunku udziału dla Wykonawcy, poprzez wnioski o prawo dostępu do informacji publicznych

Wykonawca winien przedstawić, że dysponuje lub będzie dysponować:

4.2.) jedną (1) osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Budowy, który posiada:

 Uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej do kierowania robotami
w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń od minimum 8 lat,
 aktualne zaświadczenie o posiadanym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej wydane przez właściwą izbę samorządu zawodowego w zakresie projektowania.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, żąda poniższych podmiotowych środków dowodowych:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz
z podaniem ich rodzaju, wielkości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (Załącznik nr 7 do SWZ);
b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 8 do SWZ).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający określa kwotę wadium w wysokości 11 000,00 złotych (słownie złotych: jedenaście tysięcy 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofert.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy
nr Erste Bank Polska S.A. 68 1090 1014 0000 0001 2994 7766 z dopiskiem: „wadium do postępowania DZP.371.13.2026”
5. Wadium wniesione w pieniądzu uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto zamawiającego przed upływem terminu składnia ofert.
6. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2-4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

Szczegółowy opis wniesienia wadium zamawiający opisał w Rozdziale XXII - WADIUM

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Zamawiający zawarł w Załączniku nr 6 do SWZ (IPU)

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-24 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/uksw

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-24 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-22

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wizja lokalna:
Zamawiający wymaga dokonania wizji lokalnej w obiektach Zamawiającego i przy obecności przedstawiciela Zamawiającego, z zachowaniem dyspozycji art. 131 ust. 2 pkt 1) ustawy Pzp
Wizja jest możliwa w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach
8.00 – 14.00, po uprzednim uzgodnieniu terminu telefonicznie lub e-mailem.
Osobą właściwą do kontaktu dla celów wizji lokalnej ze strony zamawiającego jest: p. Radosław Konieczek tel.: 22 569 89 77, 508 324 416, adres mail: r.konieczek@uksw.edu.pl

Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej,
w przypadku gdy zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia.
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
07.07.2026
Termin składania ofert
24.07.2026 08:00
Wartość umowy
854 850 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45332200-5 (Roboty instalacyjne hydrauliczne) 45332300-6 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne) 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Okres realizacji

90 dni