Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 09:00 (Jutro)
Wykonanie rozbiórki całkowitej budynków i budowli położonych w miejscowości Lubogoszcz, gmina Grzmiąca, powiat szczecinecki, województwo zachodniopomorskie na dz. nr 92/19, obręb Lubogoszcz
Numer referencyjny: KOS.WO.260.7.2026
Zamawiający
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
ul. Partyzantów 15A
75-411 Koszalin, Zachodniopomorskie
NIP: 5272818355
REGON: 367849538
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Zachodniopomorskie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Najniższa cena
36 741 PLN
Średnia cena
549 667 PLN
Najwyższa cena
2 081 838 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| SCB Sp. z o.o. Stobno | 2 | 36 741 PLN | 36 741 PLN |
| Admiral Yacht Anna Krupa Świnoujście | 2 | 1 098 000 PLN | 1 098 000 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO USLUGOWO-HANDLOWE "TOMAL" TOMASZ GOŁAWSKI WYBUDOWANIE 23 | 1 | 170 970 PLN | 170 970 PLN |
| "CERAMIKA-DEKOR" Mirosław Wrona Łobez | 1 | 109 470 PLN | 109 470 PLN |
| CERAMIKA DEKOR MIROSŁAW WRONA Łobez | 1 | - | - |
| CERAMIKA DEKOR Mirosław Wrona Łobez | 1 | 72 570 PLN | 72 570 PLN |
| Ceramika Dekor Mirosław Wrona Łobez | 1 | - | - |
| DRAKKAR WYBURZENIA MARCIN GALERA WROCŁAW | 1 | - | - |
| Drakkar Wyburzenia Marcin Galera Wrocław | 1 | - | - |
| RECYCLING GROUP Sp. z o.o. Sp. komandytowa Szczecin | 1 | 179 000 PLN | 179 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie robót rozbiórkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych przy ul. Nad Odrą 3A, 5, 7, 7A w Szczecinie
2026-08-28 07:55:47Z
Przebudowa budynku nr 25 (nr inw. WPN 0455) w celu jego adaptacji na bazę sprzętu do gaszenia pożarów lasu w zarodku oraz dogaszania po zakończeniu działań jednostek straży pożarnej (Biała Góra)
2026-08-12 08:20:22Z
Wykonanie rozbiórki budynku mieszkalnego, wraz z uprzątnięciem i uporządkowaniem terenu oraz robotami towarzyszącymi na nieruchomości przy ul. Skwarnej 5 w Szczecinie, działka nr 54, obręb 3050.
2026-08-04 06:39:46Z
Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi budynku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego 89 oficyna w Szczecinie
2026-07-30 10:43:20Z
Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi budynku przy ul. Małopolskiej 60 w Szczecinie.
2026-07-29 10:58:48Z
Przebudowa Przedszkola Publicznego nr 1 wraz z budową Żłobka w Kamieniu Pomorskim realizowana w ramach Programu Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH
2026-07-28 11:38:55Z
Rozbiórka budynków gospodarczych oraz muru ceglanego przy ul. Dobropole 15 w Szczecinie
2026-07-17 09:15:26Z
Wykonanie rozbiórki całkowitej budynków i budowli położonych w miejscowości Turowo, gmina Szczecinek, powiat szczecinecki, województwo zachodniopomorskie na dz. nr 15/25 oraz 15/36, obręb Turowo
2026-07-13 09:47:44Z
Rozbiórka budynków przy ul. Piłsudskiego 24, 24A, 24B i 24C w Szczecinie
2026-06-30 12:41:45Z
Wykonanie robót rozbiórkowych budynku mieszkalnego przy ul. Nad Odrą 46 w Szczecinie
2026-05-27 09:38:04Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388803 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie rozbiórki całkowitej budynków i budowli położonych w miejscowości Lubogoszcz, gmina Grzmiąca, powiat szczecinecki, województwo zachodniopomorskie na dz. nr 92/19, obręb Lubogoszcz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Partyzantów 15A
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-411
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.koszalin@kowr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kowr.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Rolnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie rozbiórki całkowitej budynków i budowli położonych w miejscowości Lubogoszcz, gmina Grzmiąca, powiat szczecinecki, województwo zachodniopomorskie na dz. nr 92/19, obręb Lubogoszcz
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c41cc93-8741-4441-98f4-c7834c6c8a8f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388803
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00113202/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rozbiórka Lubogoszcz dz. nr 92/18
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://kowr.eb2b.com.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert,
wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wyłącznie za pośrednictwem platformy zakupowej - pod adresem: https://kowr.eb2b.com.pl/ i pod numerem postępowania wskazanym w rozdziale 2 ust. 1 SWZ. Zapytania kierowane na adresy mailowe zamawiającego, skrzynkę ePUAP oraz przez eDoręczenia – nie będą rozpatrywane. Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne. Korzystanie z Platformy wymaga zarejestrowania konta na Platformie. Opis sposobu rejestracji oraz czynności technicznych koniecznych do złożenia oferty
lub innych dokumentów znajduje się w rozdziale 11 SWZ przedmiotowego postępowania - https://kowr.eb2b.com.pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z § 11 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r., poz. 2452), określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych: pliki o wielkości do 50 MB w formatach: .doc, .docx, .pdf, .zip, .rar., pades, xades, .xls, .xlsx. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy Zakupowej (dostępny pod adresem https://platforma.eb2b.com.pl/user/terms).
Zamawiający, zgodnie z § 11 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r., poz. 2452), określa następujące niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 mb/s; b) komputer klasy PC lub PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min. 4GB Ram, procesor Intel IV 4GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux lub ich nowsze wersje; c) zainstalowana dowolna najnowsza wersja przeglądarki internetowej; w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 11.0; d) włączona obsługa JavaScript; e) zainstalowany program Acrobat Reader. Zamawiający, zgodnie z § 11 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia2020r. w sprawie
sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r., poz. 2452), określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: a) plik załączony przez Wykonawcę na Platformie i zapisany, widoczny jest w systemie jako zaszyfrowany. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert; b) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi przypiętą do dokumentu elektronicznego datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss), znajdującą się po prawej stronie dokumentu w kolumnie „Data przesłania”.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacja o przetwarzaniu danych osobowych zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej jako „RODO” znajduje się w rozdziale 25 SWZ przedmiotowego postępowania.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: KOS.WO.260.7.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rozbiórki całkowitej budynków
i budowli wraz z infrastrukturą towarzyszącą położonych w miejscowości Lubogoszcz, gmina Grzmiąca, powiat szczecinecki, województwo zachodniopomorskie na dz. nr 92/19, obręb Lubogoszcz, to jest:
1) obora – nr inwentarzowy: 00087-87 (nr z ewid. gruntów: 141 oraz 206),
2) kuźnia-stelmacharnia – nr inwentarzowy: 00087-91 (nr z ewid. gruntów 27),
3) suszarnia – nr inwentarzowy: 00087-85 (nr z ewid. gruntów 100),
4) magazyn nasienny – nr inwentarzowy: 00087-84 (nr z ewid. gruntów 108),
5) budynek gospodarczy – nr inwentarzowy: 108/00055/SZ (nr z ewid. gruntów 158).
Zakres robót rozbiórkowych obejmuje:
1) całkowitą rozbiórkę ww. budynków i budowli wraz z posadzką i fundamentami oraz infrastrukturą towarzyszącą – taką jak np. zbiorniki na gnojowicę, zbiorniki bezodpływowe (szambo), rampy załadowcze, etc. – służącą do obsługi ww. obiektów,
2) zasypanie wykopów gruntem rodzimym,
3) wykonanie ogrodzenia z siatki o wysokości 1,5 m. na słupkach z rur stalowych o średnicy 70 mm w rozstawie 2,1 m. obetonowanych, po zewnętrznym obrysie budynków suszarni i magazynu nasiennego,
4) uprządkowanie i oczyszczenie terenu z gruzu i innych pozostałości po rozbiórce,
5) wywiezienie i utylizację materiałów pochodzących z rozbiórki oraz usunięcie ich w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, w szczególności zgodnie z ustawą o odpadach (UWAGA: AZBEST i PAPA ODPADOWA);
6) plantowanie do poziomu terenu otaczającego,
7) dostarczenie w terminie nie dłuższym niż 40 dni od dnia podpisania protokołu końcowego robót powykonawczej inwentaryzacji geodezyjno-kartograficznej z naniesionymi zmianami po przeprowadzonej likwidacji obiektów, wraz z oświadczeniem uprawnionego geodety o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji operatu technicznego we właściwym starostwie powiatowym lub potwierdzonej przez właściwe miejscowo starostwo powiatowe.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45262660-5 - Usuwanie azbestu
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania umowy
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c
Art. 109 ust. 1 pkt 3
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:1) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp (obligatoryjne przesłanki wykluczenia), na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1, 2, 3, 4, 5, 7 oraz 8 ustawy Pzp (fakultatywne przesłanki wykluczenia) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. zdolności występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli:
a) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 250.000,00 złotych.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców spełni powyższy warunek w całości samodzielnie,
4. zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli:
a) dysponuje jedną osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, który posiada uprawnienia budowlane do kierowania
robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców spełni powyższy warunek w całości samodzielnie
b) dysponuje co najmniej dwoma osobami przeszkolonymi przez uprawnioną instytucję w zakresie realizacji prac polegających na zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest, bezpieczeństwa i higieny pracy przy
zabezpieczaniu i usuwaniu tych wyrobów oraz przestrzegania procedur dotyczących bezpiecznego postępowania.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawcy spełnią powyższy warunek łącznie,
c) nie wcześniej niż w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie, rozbudowie, przebudowie lub rozbiórce obiektu/obiektów budowlanego/budowlanych o wartości zamówienia nie mniejszej niż 250.000,00 złotych brutto każda.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców spełni powyższy warunek w całości samodzielnie.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Do uczestnictwa w postępowaniu wymagane jest wadium.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2.
3. Wysokość wadium ustala się w kwocie 4.000,00 zł (słownie złotych: cztery tysiące złotych, 00/100).
4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się wyłącznie przelewem na rachunek bankowy: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie
w banku BGK O/Szczecin na konto nr 10 1130 1176 0022 2115 1620 0002 z adnotacją: „Wadium – rozbiórka Lubogoszcz”.
6. Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu, powinno zawierać bezwzględne i nieodwołalne zobowiązanie podmiotu udzielającego gwarancji, do wypłaty kwoty wadium w przypadkach wymienionych w art. 98 ust 6 ustawy Pzp. W przypadku gdy oferent wybierze wadium w postaci niepieniężnej, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub
poręczenia w postaci elektronicznej.
7. Oferta wykonawcy, który nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3, zostanie odrzucona.
8. Zamawiający zwraca wadium w przypadkach, o których mowa w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium w przypadkach, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 8 niniejszego rozdziału, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2, 3, 4, 5, 7 i 8 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W przypadku, o którym mowa powyżej wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia terminu wykonania umowy, w przypadku zaistnienia niezależnych od Wykonawcy, szczególnych okoliczności uniemożliwiających terminowe wykonanie zamówienia. Przedłużenie terminuwykonania przedmiotu umowy może nastąpić na pisemny wniosek Wykonawcy zawierający opis zdarzenia, złożony w siedzibie Zamawiającego przed upływem terminu wykonania umowy. W przypadku konieczności wykonania robót
dodatkowych, tj. prac budowlanych wykraczających poza pierwotny zakres umowy, które będą niezbędne do osiągnięcia celu umowy, Zamawiający dopuszcza zmiany umowy, których łączna wartość jest niższa niż 20 % wartości pierwotnej umowy. Na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Pzp ustalone wynagrodzenie ryczałtowe brutto Wykonawcy może ulec zmianie, w drodze aneksu do umowy, w przypadku zaniechania wykonania określonych robót bądź konieczności wykonania robót dodatkowych, o których mowa w § 2 ust. 17 umowy, określonych i potwierdzonych protokołem konieczności sporządzonym
przy udziale inspektora nadzoru inwestorskiego i zatwierdzonym przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w przypadkach określonych w art. 455 ust. 2 ustawy Pzp.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://kowr.eb2b.com.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 11:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć:1) oświadczenie o posiadaniu wyposażenia technicznego i socjalnego zapewniającego prowadzenie prac oraz zabezpieczeń pracowników i środowiska przed narażeniem na działanie azbestu,
2) kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem zaświadczenia wystawionego przez uprawnioną instytucję o przeszkoleniu osób o których mowa w rozdziale 8, pkt 2), ppkt 4, lit b) SWZ, w zakresie realizacji prac polegających na zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest, bezpieczeństwa i higieny pracy przy zabezpieczaniu i usuwaniu tych wyrobów
oraz przestrzegania procedur dotyczących bezpiecznego postępowania,
3) kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem uprawnień do kierowania robotami budowlanymi o specjalności konstrukcyjno – budowlanej wraz z potwierdzeniem przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa osoby, która pełnić będzie funkcję kierownika rozbiórki – ww. dokumenty należy dostarczyć w 2 egzemplarzach,
4) oryginał oświadczenia o podjęciu obowiązków kierownika budowy / rozbiórki osoby, która będzie pełniła ww. funkcję,
5) wykaz pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Wykonawcę i Podwykonawcę, jeżeli ten wykonuje czynności określone w rozdziale 4 ust. 2 SWZ. Powyższe dokumenty Wykonawca składa w oryginale.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 12.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 09:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.7
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
90 dni