Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (5 dni)

Wykonanie usług pralniczych na potrzeby Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu

Aktywny Usługi 2026/BZP 00418144

Numer referencyjny: D/Kw.2232.5.2026

Zamawiający

Zakład Karny w Nowym Wiśniczu

Leksandrowa 1

32-720 Nowy Wiśnicz, Małopolskie

NIP: 8681020780

REGON: 000319983

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia publicznego dla Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu są usługi prania sklasyfikowane w grupie CPV 98310000-9 (usługi prania i czyszczenia na sucho) i poboczne CPV: - CPV 98311000-6 – usługa odbierania prania, - CPV 98315000-4 – usługa prasowania, - CPV 98312000-3 – usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pralniczej zwanej dalej „PRANIE" - tzn. pranie wodne, czyszczenie chemiczne, suszenie, dezynfekcja, maglowanie, prasowanie, składanie oraz drobne naprawy krawieckie kierowanych do prania przedmiotów na które składają się: ręczniki, ścierki, prześcieradła, poszewki, koce (również z pokoi gościnnych), koszula więzienna, podkoszulki, piżamy, ubrania drelichowe, ubrania robocze, fartuchy drelichowe, ubrania kucharskie i materace oraz prywatna odzież osadzonych. Maglowanie wybranych składników: prześcieradła i poszewki. Składanie wszystkich przedmiotów poddanych praniu. Odbiór i dostawa prania na koszt Wykonawcy w wymiennych opakowaniach zbiorczych odpowiednich do przekazywanego towaru będących własnością WYKONAWCY. Podczas przekazywania prania pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym następować będzie odbiór ilościowy, jakościowy oraz wagowy. Wykonawca jest zobowiązany posiadać odpowiednie dokumenty bądź certyfikaty, potwierdzające, iż pralnia stosuje technologie gwarantująca pełną biobójczość wobec wszystkich wirusów łącznie z koronawirusem wywołującym COVID-19. Szacowana maksymalna ilość prania to ok. 35 000 kg w całym okresie obowiązywania umowy. Odbiór brudnych a dostawa czystych składników odbywać się będzie na koszt Wykonawcy do pomieszczeń na terenie Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, Leksandrowa 1, w każdym tygodniu w wyznaczonym dniu tj. (środa, a jeżeli przypada na dzień wolny od pracy, wtedy zamówienie musi być zrealizowane w następny dzień roboczy lub inny dzień, który zostanie ustalony z Zamawiającym) w godz. 900-1200. Wykonawca winien uwzględnić dodatkowy odbiór brudnych a dostawę czystych składników drugi raz w tygodniu w sytuacjach w których jednostka musi zapewnić odpowiednie warunki sanitarne. Każde inne lub dodatkowe zamówienie będzie uzgadniane telefonicznie lub e-mailem najpóźniej jeden dzień przed dostawą.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin płatności 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 31 rozstrzygniętych przetargów (CPV 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho)

Najniższa cena

6 PLN

Średnia cena

165 021 PLN

Najwyższa cena

954 240 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
SimplyQ Anna Twaróg Limanowa 5 34 093 PLN 170 467 PLN
Wrotom Sp. z o.o. Kraków 4 16 321 PLN 65 282 PLN
Firma Usługowo-Transportowa ESTETA Janusz Piętoń Tymbark 2 47 325 PLN 94 650 PLN
Pralnia Silesia Sp. z o.o. Katowice 2 194 635 PLN 194 635 PLN
TOP PRALNIA, A. Zając, Z. Pachel Spółka Jawna Kraków 1 206 213 PLN 206 213 PLN
SimplyQ Anna Twaróg Liman0owa 1 186 040 PLN 185 040 PLN
WROTOM Sp. z o.o. Kraków 1 - -
ROBERT MATUSIK ZAKŁAD USŁUGOWY PRANIA PRASOWANIA Kraków 1 61 307 PLN 61 307 PLN
TORUŃSKIE ZAKŁADY MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH - S.A. Toruń 1 954 240 PLN 94 240 PLN
Firma Usługowo-Transportowa ESTETA – Janusz Piętoń Tymbark 1 676 205 PLN 676 205 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Dębe)

PIWOWAR Sp. z o.o. -

2026-09-04 12:32:10Z

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem

Bluu Textile Service Wioletta Kuraś -

2026-09-03 10:13:46Z

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych

WROTOM Sp.zo.o. 522 258 PLN

2026-08-31 06:31:57Z

Kompleksowe usługi pralnicze dla WSO w Krakowie

WROTOM Sp. z o.o. -

2026-08-24 07:08:30Z

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

TOP PRALNIA, A. Zając, Z. Pachel Spółka Jawna 206 213 PLN

2026-08-12 07:02:34Z

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

PPHU BEMA Beata Piątkowska – Jonio 60 000 PLN

2026-08-12 07:02:34Z

świadczenie kompleksowej usługi pralniczej zgodnie z wymogami sanitarno - epidemiologicznymi dla Aresztu Śledczego w Krakowie

Pralnia Silesia Sp. z o.o. -

2026-07-24 12:22:07Z

Usługi pralnicze wraz z wynajmem bielizny pościelowej dla Domu Pomocy Społecznej w Bobrku (I-VI 2026 r.)

Praxima Krakpol Sp. z o.o. -

2026-07-21 07:36:27Z

Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55 – świadczenie usług pralniczych w I półroczu 2026 r.

ROBERT MATUSIK ZAKŁAD USŁUGOWY PRANIA PRASOWANIA -

2026-07-14 07:21:31Z

Usługa prania dla Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościach

SimplyQ AnnaTwaróg -

2026-07-14 07:16:55Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 PLN Średnia: 356 182 PLN Max: 1 184 832 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wykonanie usług pralniczych na potrzeby Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Karny w Nowym Wiśniczu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000319983

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Leksandrowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Wiśnicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-720

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_nowy_wisnicz@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie usług pralniczych na potrzeby Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-529205cf-8072-4fe9-8c05-8ef4c43275d1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418144

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00067563/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykonanie usług pralniczych dla Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu - 2026

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-529205cf-8072-4fe9-8c05-8ef4c43275d1

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub wiadomości e-mail na adres: zk_nowy_wisnicz@sw.gov.pl odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”)
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą PZP lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: dkw_nowy_wisnicz@sw.gov.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: D/Kw.2232.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia publicznego dla Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu są usługi prania sklasyfikowane w grupie CPV 98310000-9 (usługi prania i czyszczenia na sucho) i poboczne CPV:
- CPV 98311000-6 – usługa odbierania prania,
- CPV 98315000-4 – usługa prasowania,
- CPV 98312000-3 – usługi czyszczenia wyrobów włókienniczych.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pralniczej zwanej dalej „PRANIE" - tzn. pranie wodne, czyszczenie chemiczne, suszenie, dezynfekcja, maglowanie, prasowanie, składanie oraz drobne naprawy krawieckie kierowanych do prania przedmiotów na które składają się: ręczniki, ścierki, prześcieradła, poszewki, koce (również z pokoi gościnnych), koszula więzienna, podkoszulki, piżamy, ubrania drelichowe, ubrania robocze, fartuchy drelichowe, ubrania kucharskie i materace oraz prywatna odzież osadzonych. Maglowanie wybranych składników: prześcieradła i poszewki. Składanie wszystkich przedmiotów poddanych praniu.
Odbiór i dostawa prania na koszt Wykonawcy w wymiennych opakowaniach zbiorczych odpowiednich do przekazywanego towaru będących własnością WYKONAWCY.
Podczas przekazywania prania pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym następować będzie odbiór ilościowy, jakościowy oraz wagowy. Wykonawca jest zobowiązany posiadać odpowiednie dokumenty bądź certyfikaty, potwierdzające, iż pralnia stosuje technologie gwarantująca pełną biobójczość wobec wszystkich wirusów łącznie z koronawirusem wywołującym COVID-19.

Szacowana maksymalna ilość prania to ok. 35 000 kg w całym okresie obowiązywania umowy.
Odbiór brudnych a dostawa czystych składników odbywać się będzie na koszt Wykonawcy do pomieszczeń na terenie Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, Leksandrowa 1, w każdym tygodniu w wyznaczonym dniu tj. (środa, a jeżeli przypada na dzień wolny od pracy, wtedy zamówienie musi być zrealizowane w następny dzień roboczy lub inny dzień, który zostanie ustalony z Zamawiającym) w godz. 900-1200.
Wykonawca winien uwzględnić dodatkowy odbiór brudnych a dostawę czystych składników drugi raz w tygodniu w sytuacjach w których jednostka musi zapewnić odpowiednie warunki sanitarne. Każde inne lub dodatkowe zamówienie będzie uzgadniane telefonicznie lub e-mailem najpóźniej jeden dzień przed dostawą.

4.2.6.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a) Nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki zamówienia udziału w postępowaniu;
b) Spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej i zawodowej;
c) Złożył ofertę niepodlegającą odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 ustawy PZP
d) Nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy PZP (obligatoryjne przesłanki wykluczenia) oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7 ustawy PZP (fakultatywne przesłanki wykluczenia)

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje zmiany umowy w zakresie przewidzianym w załączonym projekcie umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho)

Okres realizacji

12 miesiące