Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 195 000 PLN

WYKONANIE ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH NA ISTNIEJĄCYCH SKWERACH, POSADZENIE NOWYCH ROŚLIN NA SKWERACH ORAZ KWIATÓW W KWIETNIKACH ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE MIASTA MYSZKOWA

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00148519

Numer referencyjny: ZP.271.5.2026.NŻ

Zamawiający

Gmina Myszków

Kościuszki 26

42-300 Myszków, Śląskie

NIP: 5771952646

REGON: 151398497

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na istniejących skwerach, posadzenie nowych roślin na skwerach oraz kwiatów w kwietnikach zlokalizowanych na terenie miasta Myszkowa. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Całosezonowe utrzymanie skwerów zlokalizowanych na terenie Gminy Myszków w prawidłowym stanie porządkowym i estetycznym w terminie obowiązywania umowy, w tym obowiązkowo dwukrotną w ciągu roku pielęgnację wiosenną i jesienną. 2) Wykonanie nasadzeń oraz pielęgnacji kwiatów na terenie miasta. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
F.P.H.U. „SZANTA” Klaudiusz Grochola Świętochłowice NIP: 6272260497

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 F.P.H.U. „SZANTA” Klaudiusz Grochola (Świętochłowice) Umowa podpisana 195 000 PLN 195 000 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 77300000-3 - Usługi ogrodnicze)

Najniższa cena

12 436 PLN

Średnia cena

116 421 PLN

Najwyższa cena

489 888 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Usługi Porządkowe KARWIKOL Michał Ławacz Gliwice 4 29 074 PLN 116 297 PLN
Izan+ Sp. z o.o. Kraków 2 - -
Pucuś Zakład Usług Kompleksowych Mateusz Grądzki Gliwice 2 65 091 PLN 130 181 PLN
GARDENPARK Bartosz Czerwiński Pielęgnacja terenów zielonych Bargłówka 1 489 888 PLN 489 888 PLN
Grzegorz Sobik Żory 1 - -
Marcin Gajda Architektura Krajobrazu Zabierzów 1 - -
F.P.H.U. „SZANTA” Klaudiusz Grochola Świętochłowice 1 195 000 PLN 195 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie nasadzeń roślin wraz z pielęgnacją – KRĘGI TANECZNE w Parku Śląskim

Marcin Gajda Architektura Krajobrazu -

2026-08-12 08:55:49Z

Świadczenie kompleksowych usług w zakresie utrzymania terenów zewnętrznych zielonych i utwardzonych oraz odśnieżania mechanicznego

Izan+ Sp. z o.o. -

2026-06-26 09:43:11Z

Świadczenie kompleksowych usług w zakresie utrzymania terenów zewnętrznych zielonych i utwardzonych oraz odśnieżania mechanicznego

Izan+ Sp. z o.o. -

2026-06-26 09:43:11Z

świadczenie usług kompleksowego utrzymania i pielęgnacji terenów zielonych przyległych do zasobów mieszkaniowych Katowickiego TBS Sp. z o.o.

GARDENPARK Bartosz Czerwiński Pielęgnacja terenów zielonych 489 888 PLN

2026-06-16 12:11:36Z

WYKONANIE ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH NA ISTNIEJĄCYCH SKWERACH, POSADZENIE NOWYCH ROŚLIN NA SKWERACH ORAZ KWIATÓW W KWIETNIKACH ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE MIASTA MYSZKOWA

F.P.H.U. „SZANTA” Klaudiusz Grochola 195 000 PLN

2026-04-24 10:03:43Z

Wykonanie usług w zakresie pielęgnacji zieleni niskiej na terenach TBS i Gminnych administrowanych przez Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach.

Usługi Porządkowe KARWIKOL Michał Ławacz 25 229 PLN

2026-04-20 13:00:40Z

Wykonanie usług w zakresie pielęgnacji zieleni niskiej na terenach TBS i Gminnych administrowanych przez Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach.

Usługi Porządkowe KARWIKOL Michał Ławacz 12 436 PLN

2026-04-20 13:00:40Z

Wykonanie usług w zakresie pielęgnacji zieleni niskiej na terenach TBS i Gminnych administrowanych przez Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach.

Usługi Porządkowe KARWIKOL Michał Ławacz 36 738 PLN

2026-04-20 13:00:40Z

Wykonanie usług w zakresie pielęgnacji zieleni niskiej na terenach TBS i Gminnych administrowanych przez Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach.

Pucuś Zakład Usług Kompleksowych Mateusz Grądzki 77 991 PLN

2026-04-20 13:00:40Z

Wykonanie usług w zakresie pielęgnacji zieleni niskiej na terenach TBS i Gminnych administrowanych przez Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach.

Pucuś Zakład Usług Kompleksowych Mateusz Grądzki 52 190 PLN

2026-04-20 13:00:40Z

Cała Polska — 151 przetargów

Min: 45 PLN Średnia: 197 873 PLN Max: 1 301 477 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
WYKONANIE ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH NA ISTNIEJĄCYCH SKWERACH, POSADZENIE NOWYCH ROŚLIN NA SKWERACH ORAZ KWIATÓW W KWIETNIKACH ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE MIASTA MYSZKOWA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Myszków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398497

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 26

1.5.2.) Miejscowość: Myszków

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 313-26-82

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@miastomyszkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.miastomyszkow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

WYKONANIE ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNYCH NA ISTNIEJĄCYCH SKWERACH, POSADZENIE NOWYCH ROŚLIN NA SKWERACH ORAZ KWIATÓW W KWIETNIKACH ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE MIASTA MYSZKOWA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9906a919-e615-4260-93e2-97cf8f6f8965

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00148519

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039407/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na istniejących skwerach, posadzenie nowych roślin na skwerach oraz kwiatów w kwietnikach zlokalizowanych na terenie miasta Myszkowa.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miastomyszkow.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/506750

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Adres platformy: https://miastomyszkow.eb2b.com.pl
Adres do składania ofert i komunikacji: https://miastomyszkow.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/506750

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy Zakupowej określa Regulamin Platformy Zakupowej, który jest dostępny pod adresem internetowym https://miastomyszkow.eb2b.com.pl/user/terms Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta w Platformie Zakupowej), akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący.
2. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4/1 mb/s;
2) komputer klasy PC lub lub Mac, o następującej konfiguracji: pamięć RAM min. 8 GB, procesor Intel IV 4GHz, jeden z systemów operacyjnych: MS Windows 7, Mac OS x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna najnowsza wersja przeglądarki internetowej, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 11.0;
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program obsługujący stosowane przez wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie .pdf).
3. Zalecenia Zamawiającego odnośnie podpisu elektronicznego:
1) odnośnie do kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
­dla dokumentów w formacie „pdf” zaleca się podpis w formatem PAdES,
­dokumenty w formacie innym niż „pdf” zaleca się podpisywać formatem XAdES.
2) odnośnie do podpisu osobistego:
­dla dokumentów w formacie „pdf” zaleca się podpis wewnętrzny (otoczony),
­dokumenty w formacie innym niż „pdf” zaleca się podpisywać podpisem zewnętrznym lub otaczającym;
3) odnośnie do podpisu zaufanego:
­wielkość dokumentów nie może przekraczać 10 MB (pojemność pliku wynikowego po jego podpisaniu), dostępny format podpisu „xml”.
4. Zamawiający zaleca wczytywanie na Platformę plików w maksymalnym rozmiarze do 50 MB, z ograniczeniem do 10 MB (pojemność pliku wynikowego po jego podpisaniu), kiedy do podpisywania dokumentów elektronicznych stosuje się podpis zaufany - patrz. ust. 3 pkt 3.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO dotycząca postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr referencyjny postępowania ZP.271.5.2026.NŻ stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
Prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026.NŻ

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 208333,34 PLN

4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 185185,19 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na istniejących skwerach, posadzenie nowych roślin na skwerach oraz kwiatów w kwietnikach zlokalizowanych na terenie miasta Myszkowa.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Całosezonowe utrzymanie skwerów zlokalizowanych na terenie Gminy Myszków w prawidłowym stanie porządkowym i estetycznym w terminie obowiązywania umowy, w tym obowiązkowo dwukrotną w ciągu roku pielęgnację wiosenną i jesienną.
2) Wykonanie nasadzeń oraz pielęgnacji kwiatów na terenie miasta.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium najniższej ceny.
2. Ocenie będą podlegać wyłącznie oferty nieodrzucone.
3. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta nieodrzucona z najniższą ceną.
4. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, wezwie on Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert lub innych składanych dokumentów lub oświadczeń. Wykonawcy są zobowiązani do przedstawienia wyjaśnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
6. Jeżeli w postępowaniu złożona zostanie oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm.), dla celów zastosowania kryterium ceny Zamawiający dolicza do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę podatku od towarów i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć. W takim przypadku Wykonawca w ofercie ma obowiązek:
1) poinformowania Zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego;
2) wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego;
3) wskazania wartości towaru lub usługi objętego obowiązkiem podatkowym Zamawiającego, bez kwoty podatku;
4) wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą Wykonawcy, będzie miała zastosowanie.
7. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę w terminie związania ofertą określonym w SWZ.
8. Jeżeli termin związania ofertą upłynie przed wyborem najkorzystniejszej oferty, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty.
9. W przypadku braku zgody, o której mowa w ust. 8, oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 13 ustawy Pzp, a Zamawiający zwraca się o wyrażenie takiej zgody do kolejnego Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Wg kolejności

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.7.) Kolejność kryterium: 1

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, w zakresie:
1) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie – co najmniej jedną usługę polegającą na pielęgnacji terenów zielonych na kwotę minimum 100 000,00 zł brutto w jednej umowie.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej winien spełniać co najmniej jeden z tych Wykonawców, który zrealizuje usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
3. Zgodnie z art. 58 ustawy Pzp Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. W przedmiotowym postępowaniu w odniesieniu do warunku udziału
w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca nie może polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, gdyż Zamawiający w ust. 5 Rozdz. 5 SWZ dokonał zastrzeżenia polegającego na obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących
1) Wykonania pielęgnacji wiosennej i jesiennej oraz bieżącej wszystkich skwerów określonych w Tabeli 1 w załączniku nr 1 do SWZ.
2) Wykonania nasadzeń w miejscach określonych w Tabeli 2 w załączniku nr 1 do SWZ i pielęgnacji tych miejsc.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, składane przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp:
1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia – podmiotowy środek dowodowy, które zostały wskazane przez Zamawiającego w SWZ i zawarte w złożonym wcześniej oświadczeniu Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu. Wzór tego oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
2. W wezwaniu dokonywanym na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, o którym mowa w ust. 1 , Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, składane przez Wykonawcę wraz z ofertą w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu:
1) oświadczenie Wykonawców występujących wspólnie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ;
2. Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu składane przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp:
1) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – podmiotowy środek dowodowy. Wzór tego oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
3. W wezwaniu dokonywanym na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Zgodnie z art. 58 ustawy Pzp Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę).
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo (nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę). Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej, może wynikać z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców:
1) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
2) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w zakresie jakim każdy z tych Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w przypadkach wskazanych w art. 455 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych.
2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-18 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy złożyć przy użyciu Platformy pod adresem https://miastomyszkow.eb2b.com.pl, poprzez zakładkę "Załączniki", bezpośredni link do przedmiotowego postępowania: https://miastomyszkow.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/506750

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-18 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-04-16

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Do oferty należy dołączyć:
1) w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania - odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów;
2) jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1) - pełnomocnictwo lub inny dokument (np. akt powołania na stanowisko prezesa zarządu, członka zarządu spółki lub, w przypadku spółek działających w systemie common law, członka rady dyrektorów spółki, a także umowa spółki cywilnej lub uchwała jej wspólników, wskazująca jednego ze wspólników jako umocowanego do reprezentacji spółki), potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy;
3) pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
4) oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu. Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu stanowi załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepoleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców;
5) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
Wzór oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowi załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składa podmiot, który w odniesieniu do warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie;
6) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia. Z treści oświadczenia wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy występujący wspólnie. Obowiązek złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, odnosić należy również do wykonawców, prowadzących działalność w formie spółki cywilnej. Wzór oświadczenia Wykonawców występujących wspólnie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, stanowi załącznik nr 5 do SWZ;
2. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 Pzp, określono w Rozdz. 21 SWZ.
3. Termin wykonania zamówienia od dnia zawarcia umowy do 31 października 2026 roku. Terminy realizacji poszczególnych prac:
1) wykonanie pielęgnacji wiosennej – od dnia zawarcia umowy do dnia 10 kwietnia 2026 roku, w tym nawożenie roślin i trawników,
2) wykonanie pielęgnacji jesiennej – od dnia 15 września do 31 października 2026 roku,
w tym nawożenie roślin i trawników,
3) nasadzenie kwiatów (bratków) w okresie wiosennym, tj. w okresie od dnia zawarcia umowy do 10 kwietnia 2026 roku;
4) nasadzenie kwiatów jednorocznych w okresie od 20 maja do 10 czerwca 2026 roku;
5) nasadzenie roślinności, dosypanie ziemi oraz kruszywa/kory w gabionach zlokalizowanych przy ul. 3 Maja – 5 sztuk – od dnia zawarcia umowy do 10 kwietnia 2026 roku;
6) plewienie terenu placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Słowicza i Bociania w obszarze koła wysypanego piachem pod urządzeniami zabawowymi w okresie od 10 kwietnia do 30 września 2026 roku w cyklicznych okresach od 1 do 10 dnia każdego miesiąca, za wyjątkiem kwietnia, gdzie dopuszcza się termin od 10 do 20 kwietnia 2026 roku.
2026-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.03.2026
Termin składania ofert
18.03.2026 09:00
Wartość umowy
195 000 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 77300000-3 - Usługi ogrodnicze
77300000-3 (Usługi ogrodnicze)

Okres realizacji

do 2026-10-31