Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 659 655 PLN
Wymiana nawierzchni na DK 22 ul. Trasa Nadwarciańska Most Lubuski oraz Estakada rzeki Warty w Gorzowie Wlkp.
Numer referencyjny: BZP.271.33.2026
Zamawiający
Miasto Gorzów Wlkp.
Sikorskiego 4
66-400 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie
NIP: 5990019632
REGON: 000650181
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Drogowo-Usługowe DROMAX Ryszrad Kobierski Karol Kobierski s.c. | Strzelce Krajeńskie | 2810084283 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Drogowo-Usługowe DROMAX Ryszrad Kobierski Karol Kobierski s.c. (Strzelce Krajeńskie) | Umowa podpisana | 659 565 PLN | 659 655 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Lubuskie — na podstawie 51 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)
Najniższa cena
82 379 PLN
Średnia cena
1 282 860 PLN
Najwyższa cena
6 907 012 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE "KONTRAKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Krosno Odrzańskie | 2 | 434 926 PLN | 869 852 PLN |
| FIRMA TERBUD KOSTRZYN NAD ODRĄ | 2 | 121 603 PLN | 121 603 PLN |
| EUROVIA POLSKA S.A BIELANY WROCŁAWSKIE, KOBIERZYCE | 2 | 1 873 708 PLN | 1 097 499 PLN |
| Zakład Ogólnobudowlany Grzegorz Buda Chobienice 12 | 2 | 415 582 PLN | 831 165 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowe BUD – DRÓG sp. z o.o. Kożuchów | 2 | 565 629 PLN | 1 131 259 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowo-Usługowe „DROMAX” Ryszard Kobierski i Karol Kobierski s.c. ul. Gorzowska 36 , 66-500 Strzelce Krajeńskie Strzelce Krajeńskie | 2 | 1 338 215 PLN | 1 338 215 PLN |
| Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer Osiecznica | 2 | 123 441 PLN | 246 882 PLN |
| ZIB - INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (dawniej Mateusz Maćkowiak Zakład Instalacyjno-Budowlany) Lwówek | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. Kożuchów | 2 | 778 940 PLN | 778 940 PLN |
| Firma Drogowo-Budowlana Sławomir Herzog Sątopy | 1 | 623 752 PLN | 623 752 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę dróg na terenie miasta - Przebudowa ul. Piłsudskiego
2026-09-01 11:53:28Z
Wymiana nawierzchni na DK 22 ul. Trasa Nadwarciańska Most Lubuski oraz Estakada rzeki Warty w Gorzowie Wlkp.
2026-08-27 05:44:26Z
Odbudowa drogi gminnej 000597F w miejscowości Przewóz, gmina Bojadła
2026-08-25 09:36:39Z
Przebudowa drogi gminnej na odcinku ul. Kożuchowskiej pomiędzy ul. Łąkową i ul. Nowe Miasto wraz z odwodnieniem oraz skrzyż. - remont skrzyż. ul. Nowe Miasto z ul. Kożuchowską w Bytomiu Odrz.
2026-08-24 08:18:36Z
Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno
2026-08-24 05:58:42Z
Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno
2026-08-24 05:58:42Z
Remont drogi powiatowej 1388F - w m. Witnica - ul. Sportowa
2026-08-21 09:44:22Z
Remont drogi powiatowej nr 1166F Budachów - Dobrosułów na odcinku 1 km
2026-08-21 09:02:32Z
Remont drogi powiatowej nr 1132F Osiecznica – Czetowice na odcinku 1 km
2026-08-21 06:53:15Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 1151F ul. Kolejowa w Połupinie
2026-08-20 10:14:49Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00311557 z dnia 2026-06-29 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wymiana nawierzchni na DK 22 ul. Trasa Nadwarciańska Most Lubuski oraz Estakada rzeki Warty w Gorzowie Wlkp.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.duda@um.gorzow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wymiana nawierzchni na DK 22 ul. Trasa Nadwarciańska Most Lubuski oraz Estakada rzeki Warty w Gorzowie Wlkp.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c8c905e-227d-4888-8c4e-54020b138c2b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311557
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039462/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.41 Remont dróg
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://bip.um.gorzow.pl/3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
dotyczące korespondencji elektronicznej określono w Rozdziale XX SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.33.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wymiana nawierzchni na drodze krajowej Nr 22 ul. Trasa Nadwarciańska na odcinku o łącznej długości około 423,10 m w km 61+098,50 do 61+521,60 w miejscowości Gorzów Wlkp.
Objęty inwestycją odcinek drogi krajowej obecnie posiada nawierzchnię bitumiczną. Przedmiotowa nawierzchnia posiada spękania i ubytki. Prace budowlane związane z wymianą nawierzchni będą prowadzone po istniejącym śladzie jezdni. Zakres prac przewiduje sfrezowanie istniejącej warstwy o grubości 5 cm i wykonanie nowej nawierzchni ścieralnej o gr. 5 cm z mieszanki SMA 11 .
Wykonanie oznakowania poziomego na przebudowanym odcinku drogi zgodnie z opracowanym Projektem Stałej Organizacji Ruchu.
Szczegółowa lokalizacja: działki o nr ewid. 1909; 1911/3; 1911/1 obręb 3 – Wawrów oraz 1; 463; 1900/2 obręb 10 - Zamoście , jedn. ewid. Gorzów Wlkp.
Roboty realizowane będą na podstawie dokonanego zgłoszenia robót do administracji architektoniczno – budowlanej oraz Decyzji Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że:
a) w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) należycie wykonał i ukończył zgodnie z przepisami prawa budowlanego co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie i/lub budowie i/lub przebudowie drogi posiadającej nawierzchnię z masy mineralno-bitumicznej o powierzchni minimum 6 000,00 m2 lub dwie takie roboty budowlane o łącznej powierzchni minimum
6000,00 m2.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub gdy Wykonawca powołuje się na potencjał innych podmiotów, wskazany powyżej warunek musi spełniać samodzielnie co najmniej jeden z tych podmiotów.
b) dysponuje lub będzie dysponował na potrzeby realizacji zamówienia co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję kierownika robót drogowych, która:
– posiada uprawnienia do kierowania robotami w specjalności drogowej (w ograniczonym zakresie lub bez ograniczeń);
– posiada doświadczenie w kierowaniu co najmniej jedną robotą budowlaną polegającą na remoncie i/lub budowie i/lub przebudowie drogi posiadającej nawierzchnię z masy mineralno-bitumicznej o powierzchni minimum 6 000,00 m2 lub dwoma takimi robotami budowlanymi o łącznej powierzchni minimum 6000,00 m2 oraz minimum 3 letni staż pracy ma stanowisku kierownika budowy/kierownika robót drogowych.
Uwagi:
1. Ocena spełniania powyższych warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia”, w oparciu o analizę oświadczenia Wykonawcy. Z treści tego dokumentu musi jednoznacznie wynikać, że Wykonawca spełnia wymienione warunki.
2. Zamawiający uzna odpowiadające wymaganym uprawnieniom budowlanym:
– ważne uprawnienia wydane na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418) oraz Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. poz. 831),
– odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniejszych przepisów,
– zagraniczne uprawnienia budowlane uznane w zakresie i na zasadach określonych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 334).
Osoby kierujące robotami budowlanymi muszą posiadać uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w odpowiednich specjalnościach dla poszczególnych branż objętych zakresem zamówienia.
3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie jego zasobów technicznych lub zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na należyte wykonanie zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie uregulowanymw art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w Projekcie Umowy stanowiącym integralną część SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-16 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-16 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-14
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 29.06.2026
- Termin składania ofert
- 16.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 659 655 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
2 miesiące