Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
„Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie ”
Numer referencyjny: RI7013.9.2026
Zamawiający
Gmina Kamienna Góra
Aleja Wojska Polskiego 10
58-400 Kamienna Góra, Dolnośląskie
NIP: 6140102873
REGON: 230821322
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Zakłąd Ogólnobudowlany Tadeusz Gancarz | Błażejów | 6141011687 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Zakłąd Ogólnobudowlany Tadeusz Gancarz (Błażejów) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 31 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze)
Najniższa cena
149 564 PLN
Średnia cena
604 370 PLN
Najwyższa cena
1 147 016 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Leszek Skupin Cieszkowice | 4 | 927 723 PLN | 3 710 891 PLN |
| Zakład Blacharsko-Dekarski Marek Wawrzyniak Rydzyna | 3 | - | - |
| CHOMIUK Sp. z o.o. Oleśnica | 2 | - | - |
| Leszek Skupin Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Wąsosz | 1 | - | - |
| KUNZ CLEANING Mariusz Kunz Bożepole Wielkie | 1 | 149 564 PLN | 149 564 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO KAR-DACH GRZEGORZ KARLIC Kamienna Góra | 1 | 1 147 016 PLN | 1 147 016 PLN |
| Zakłąd Ogólnobudowlany Tadeusz Gancarz Błażejów | 1 | - | - |
| Al_MIR P.U.H.A.M. Buczek Opawa | 1 | 319 027 PLN | 319 027 PLN |
| Firma Architektoniczno-budowlana Restauracji Zabytków Architekton Głogów | 1 | - | - |
| PHB "TYLIŃSKI" Spółka Jawna Leszno | 1 | 596 624 PLN | 596 624 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wyk. robót budowlanych obejmujących termomodernizację budynku przy ul.Krasickiego 25 w Dzierżoniowie, w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn.:„Termomodernizacja budynku przy ul.Krasickiego 25”
2026-09-03 07:12:19Z
„Termomodernizacja części dachu budynku Zespołu Szkół w Pisarzowicach z wymianą pokrycia dachowego”
2026-08-25 07:23:33Z
"Przebudowa dachu budynku koszarowego na Ostrowie Tumskim w Głogowie"
2026-08-21 08:47:59Z
„Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie ”
2026-08-20 06:56:01Z
Prace przy zabytkowym budynku w Piotrkowiczkach gm. Wisznia Mała
2026-08-19 08:05:55Z
Modernizacja dachu budynku technicznego na terenie oczyszczalni ścieków w Sulistrowicach dz. nr 133/1 – drugie postępowanie
2026-08-13 06:29:14Z
ZZK - NZ/241/3408/151/25 Remont dachu budynku przy ul. Jedności Narodowej 153B we Wrocławiu
2026-08-07 09:06:12Z
"Przebudowa dachu budynku koszarowego na Ostrowie Tumskim w Głogowie"
2026-07-29 13:10:52Z
"Przebudowa dachu budynku koszarowego na Ostrowie Tumskim w Głogowie"
2026-07-29 13:03:47Z
Remont dachu budynku mieszkalnego przy ul. Tęczowej 33 we Wrocławiu
2026-07-29 11:54:33Z
Cała Polska — 154 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343021 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie ”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kamienna Góra
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821322
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 756106292
1.5.8.) Numer faksu: 757442857
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminakg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakamiennagora.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie ”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53e8c3bd-fef7-47f6-bba6-c6dde4dde72d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343021
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017361/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowi
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/gminakamiennagora3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakamiennagora
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja pomiędzy Zamawiającym
a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji (innych niż oferta
Wykonawcy), odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj.: za pośrednictwem Platformy zakupowej, dostępnej pod
adresem internetowym: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakamiennagora
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zamawiający zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuje że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Gmina Kamienna Góra reprezentowana przez Wójta Gminy Kamienna Góra z/s Kamiennej Górze (58-400), Aleja Wojska Polskiego 10
2) z administratorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: iod@gminakg.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
2. Posiada Pani/Pan:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
3. Nie przysługuje Pani/Panu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RI7013.9.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres prac obejmuje :
a) demontaż rynien i górnych odcinków rur spustowych,
b) demontaż instalacji odgromowej,
c) demontaż płotków przeciwśnieżnych i stopni kominiarskich,
d) demontaż starego pokrycia wykonanego z gontu bitumicznego wraz z utylizacją,
e) demontaż obróbek blacharskich,
f) wykonanie ekranu z membrany dachowej,
g) wymiana wiatrownic i desek czołowych z dostosowaniem do nowego pokrycia,
h) roboty impregnacyjne i malarskie elementów drewnianych;
i) wykonanie nowych obróbek blacharskich dachu,
j) montaż kontrłat i łat,
k) montaż pokrycia dachowego z blachodachówki powlekanej,
l) montaż rynien i rur spustowych,
ł) odtworzenie instalacji odgromowej wraz z jej badaniem,
m) montaż płotków przeciwśnieżnych i stopni kominiarskich,
n) montaż wywietrzaków dachowych,
o) obróbki blacharskie kominów,
p) montaż instalacji paneli fotowoltaicznych (45 szt. modułów PV z falownikiem) o mocy 30,15 kWp,
r) uporządkowanie terenu i oczyszczenie z resztek budowlanych.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej gwarancji i rękojmi
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1) w odniesieniu do sytuacji finansowej lub ekonomicznej Zamawiający wymaga aby:Wykonawca posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z
przedmiotem zamówienia na kwotę (sumę gwarancyjną) nie mniejszą jak 350 000,00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy
złotych).
2) w odniesieniu do zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający wskazuje na konieczność:
A) dysponowania przez Wykonawcę co najmniej:
a) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności
konstrukcyjnobudowlanej,
bądź odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
prawa, która pełnić będzie obowiązki osoby odpowiedzialnej za kierowanie robotami budowlanymi.
B) posiadania stosownego doświadczenia
polegającego na realizacji, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej
działalności jest krótszy – to w tym okresie, co najmniej jednego zadania o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł brutto
(słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych), polegającego na wykonaniu robót budowlanych obejmujących budowę,
przebudowę, lub remont pokrycia dachowego na budynku użyteczności publicznej lub budynku mieszkalnym
wielorodzinnym , które zostało wykonane w sposób należyty.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie Wykonawcy o
aktualności informacji zawartych w oświadczeniu w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) w odniesieniu do sytuacji finansowej lub ekonomicznej Zamawiający wymaga aby:
Wykonawca posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z
przedmiotem zamówienia na kwotę (sumę gwarancyjną) nie mniejszą jak 350 000,00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy
złotych).
2) w odniesieniu do zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający wskazuje na konieczność:
A) dysponowania przez Wykonawcę co najmniej:
a) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności
konstrukcyjnobudowlanej,
bądź odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
prawa, która pełnić będzie obowiązki osoby odpowiedzialnej za kierowanie robotami budowlanymi.
B) posiadania stosownego doświadczenia
polegającego na realizacji, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej
działalności jest krótszy – to w tym okresie, co najmniej jednego zadania o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł brutto
(słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych), polegającego na wykonaniu robót budowlanych obejmujących budowę,
przebudowę, lub remont pokrycia dachowego na budynku użyteczności publicznej lub budynku mieszkalnym
wielorodzinnym , które zostało wykonane w sposób należyty.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
4000,006.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia do oferty należy załączyć pełnomocnictwodla pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w
postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-30 08:50
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakamiennagora
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-30 09:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-28
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3
8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:
Najkorzystniejsze ofertyInformacje kluczowe
- Data publikacji
- 15.07.2026
- Termin składania ofert
- 30.07.2026 06:50
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-10-30