Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 49 689 PLN

Wymiana uszkodzonych elementów konstrukcyjnych dachu budynku mieszkalnego przy ul. Mikołowskiej 29 w Rybniku

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00308735

Zamawiający

ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ

ul. Tadeusza Kościuszki 17

44-200 Rybnik, Śląskie

NIP: 6423147363

REGON: 271505550

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane Grzegorz Gąsior Rybnik 6420022224

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane Grzegorz Gąsior (Rybnik) Umowa podpisana 49 689 PLN 49 689 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45261100-5)

Najniższa cena

49 689 PLN

Średnia cena

478 059 PLN

Najwyższa cena

930 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Filip Baldy Industries Chorzów 2 408 360 PLN 408 360 PLN
Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane Grzegorz Gąsior Rybnik 1 49 689 PLN 49 689 PLN
P.P.H.U. CHOLMEX Ryszard Cholewka Zawiercie 1 524 188 PLN 524 188 PLN
Baugart sp. z o.o. Knurów 1 930 000 PLN 930 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 15 przetargów

Min: 49 689 PLN Średnia: 498 970 PLN Max: 930 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana uszkodzonych elementów konstrukcyjnych dachu budynku mieszkalnego przy ul. Mikołowskiej 29 w Rybniku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505550

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 17

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 42 94 865

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zgm.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zgm.rybnik.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana uszkodzonych elementów konstrukcyjnych dachu budynku mieszkalnego przy ul. Mikołowskiej 29 w Rybniku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bdfa06c-e844-43c5-8615-309dc40486d1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308735

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630574/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Wymiana uszkodzonych elementów konstrukcyjnych dachu budynku mieszkalnego przy ul. Mikołowskiej 29 w Rybniku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne:
Przeprowadzenie postępowania w proponowanym trybie jest konieczne ze względu na sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po zamawiającego, której nie można było przewidzieć. Wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia i nie jest możliwe zachowanie terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia z uwagi na stan, który zagraża bezpieczeństwu konstrukcji i wymaga pilnej interwencji. Z uwagi na fakt, że budynek jest zamieszkały niepodjęcie natychmiastowych działań może spowodować bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.212.0009.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 768639,95 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 46008,51 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana elementów konstrukcyjnych dachu budynku przy ul. Mikołowskiej 29, które są w stanie awaryjnym i grożą katastrofą budowlaną.
Charakterystyka obiektu:
Dach trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego wykonanego w technologii tradycyjnej, murowanej z drewnianymi stropami, dolną kondygnację stanowią sutereny. Dach kopertowy (czterospadowy). Pokryty dachówką ceramiczną karpiówką ułożoną w łuskę, od strony południowej, wschodniej i północnej dachu występują lukarny.
Konstrukcję dachu stanowi układ płatwiowo-kleszczowy z zastrzałami i płatwią kalenicową podpartą słupami i mieczami.
Układ pełny obejmujący krokwie, kleszcze, grzędę, słupy i zastrzały występuje w co trzecim lub czwartym układzie. Pomiędzy układami pełnymi występują układy niepełne, które stanowią pary krokwi wsparte na płatwiach.
Pomiędzy kleszczami i równolegle do nich występują belki stropowe wsparte na płatwiach pośrednich.
U dołu dachu krokwie wsparto na murłatach ułożonych na belkach stropowych stropu poddasza.
Słupy podpierające płatwie pośrednie wsparte są na drewnianych belkach stropowych.
Zakres zamówienia obejmuje remont części dachu wraz z robotami towarzyszącymi polegający na:
1) rozebraniu konstrukcji i pokrycia dachu,
2) wymianie belki konstrukcji wsporczej,
3) wymianie belki parapetowej,
4) wymianie podwalin i murłat,
5) wymianie krokwi lub jętki,
6) wymianie słupów,
7) wymianie mieczów i zastrzałów,
8) wymianie belki stropowej,
9) rozbiórce i odtworzenie lukarny,
10) uprzątnięciu terenu,
11) wywozie i utylizacji gruzu.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Szczegółowy zakres zamówienia precyzują: ekspertyza techniczna i przedmiar robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49689,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49689,19 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 49689,19 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane Grzegorz Gąsior

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6420022224

7.3.3) Ulica: Mikołowska 113a

7.3.4) Miejscowość: Rybnik

7.3.5) Kod pocztowy: 44-203

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 49689,19 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Dotyczy sekcji III 3.1.1)
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.06.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
49 689 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45261100-5
45261100-5 (Wykonywanie konstrukcji dachowych)