Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie świadczenia usług serwisu pomp obiegowych w instalacjach wodnych i glikolowych w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
Zamawiający
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
Kraków, Małopolskie
NIP: 6750002236
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| WILO POLSKA Spółka z o. o. | Lesznowola | NIP: 123-002-99-01 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | WILO POLSKA Spółka z o. o. (Lesznowola) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50511000-0)
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| WILO POLSKA Spółka z o. o. Lesznowola | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Cała Polska — 15 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00355835 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie świadczenia usług serwisu pomp obiegowych w instalacjach wodnych i glikolowych w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
1.2.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych UJ
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001270
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Gołębia 24
1.4.2.) Miejscowość: Kraków
1.4.3.) Kod pocztowy: 31-007
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: a.lukasik@uj.edu.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uj.edu.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b5ae217-f5a0-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355835
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00278306
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie świadczenia usług serwisu pomp obiegowych w instalacjach wodnych i glikolowych w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa serwisu pomp obiegowych w instalacjach wodnych i glikolowych w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, ul. Czerwone Maki 98, 30-392 Kraków.
2. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje przeglądy gwarancyjne, eksploatacyjne, prace naprawcze i usuwanie awarii urządzeń.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagań dotyczących przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ oraz Załączniku A do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 50511000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2025-12-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): WILO POLSKA Spółka z o. o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 123-002-99-01
4.3.3.) Ulica: ul. Jedności 5
4.3.4.) Miejscowość: Lesznowola
4.3.5.) Kod pocztowy: 05-506
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 163196,40 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00329483/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Działając na podstawie postanowień art. 455 ust. 2 ustawy z dn. 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (tj. z dnia 19 sierpnia 2024, Dz. U. 2024 poz. 1320) oraz zapisów §10 ust. 1 Umowy, w związku z rezygnacją z części zakresu przedmiotu zamówienia obejmującego serwis dwóch urządzeń (pomp) – poz. 22 i 23 załącznika nr 1 do Umowy z uwagi na fakt objęcia tej usługi umową z innym Wykonawcą, Strony zgodnie postanawiały dokonać zmian w Umowie.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Strony zgodnie postanawiały, że zmianie ulega wynagrodzenie Wykonawcy za przeprowadzenie jednego przeglądu eksploatacyjnego (§6 ust. 1 Umowy), przypadającego – zgodnie z załącznikiem nr 1 do Umowy – w czerwcu/sierpniu 2025 r. Wynagrodzenie to ulega obniżeniu o kwotę 328,28 zł netto (słownie: trzysta dwadzieścia osiem złotych i 28/100 netto). Wynagrodzenie za przeprowadzenie tego przeglądu wynosić więc będzie 9 191,72 zł netto (słownie: dziewięć tysięcy sto dziewięćdziesiąt jeden złotych i 72/100 netto). Kwota ta zostanie powiększona o podatek VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2. W wyniku powyższego, obniżeniu ulega całkowite wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w §6 ust. 4 Umowy, które wynosi 132 351,72 zł netto (słownie: sto trzydzieści dwa tysiące trzysta pięćdziesiąt jeden złotych 72/100 netto).
5.4.6.) Wartość zmiany: 328,28
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Strony, działając na podstawie postanowień zapisów §1 ust. 3, §6 ust. 6, §8 ust. 2 oraz §10 ust. 6 lit. e) Umowy, zgodnie postanawiają skorzystać z prawa opcji zastrzeżonego w Umowie. Tym samym czas trwania Umowy ulega przedłużeniu na okres kolejnych 6 miesięcy, tj. do dnia 30.06.2026 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Strony, działając na podstawie postanowień zapisów §1 ust. 3, §6 ust. 6, §8 ust. 2 oraz §10 ust. 6 lit. e) Umowy, zgodnie postanawiają skorzystać z prawa opcji zastrzeżonego w Umowie. Tym samym czas trwania Umowy ulega przedłużeniu na okres kolejnych 6 miesięcy, tj. do dnia 30.06.2026 r.
Łączna wartość wynagrodzenia Wykonawcy (§6 ust. 4 Umowy) ulega zwiększeniu o wartość wynagrodzenia przypadającego z tytułu prawa opcji (§6 ust. 6 Umowy). W związku z powyższym, §6 ust. 4 Umowy (z uwzględnieniem zmian dokonanych Aneksem nr 1), przyjmuje poniższe brzmienie: “4. Maksymalna łączna wysokość wynagrodzenia Wykonawcy w okresie realizacji umowy wynosi 168 271,72 zł netto (słownie: sto sześćdziesiąt osiem tysięcy dwieście siedemdziesiąt jeden złotych 72/100).”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 35920,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Nowelizacja ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775, z późn. zm.) z dnia 1 lutego 2026 r. (wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z nowelizacją ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775, z późn. zm.) z dniem 1 lutego 2026 r. Uniwersytet Jagielloński zobowiązany jest do odbierania faktur zakupu przy zastosowaniu platformy informatycznej Krajowy System e-Faktur, w związku z powyższym, zapisy umowy zostały dostosowane do obowiązujących przepisów.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 196063,01 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 22.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.13
- Próg unijny
- Poniżej progów UE