Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 09:00 (Dziś)
Zagospodarowanie działek gminnych w Olmontach wraz z budową oświetlenia, monitoringu wizyjnego CCTV i renowacją boiska
Numer referencyjny: INW.271.39.2026
Zamawiający
Gmina Juchnowiec Kościelny
Jaśminowa 19
16-061 Juchnowiec Kościelny, Podlaskie
NIP: 9661813207
REGON: 050659355
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 9
Załącznik_nr_9_do_SWZ_Wykaz_robót budowlanych.doc
Załącznik nr 8
Załącznik_nr_8_do_SWZ_Oświadczenie o aktualności informacji.docx
Załącznik nr 5
Załącznik_nr_5_do_SWZ Oświadczenie Wykonawcy wskazanie robót budowl.docx
Załącznik nr 6
Załącznik_nr_6_do_SWZ Projektowane postanowienia umowy.pdf
Załącznik nr 10
Załącznik nr_10_do_SWZ_Wykaz_osób.docx
Załącznik nr 1
Załącznik_nr_1_do_SWZ Formularz ofertowy.docx
Załącznik nr 11
Załącznik_nr_11_do_SWZ Opis przedmiotu zamówienia.pdf
Załącznik nr 2
Załącznik_nr_2_do_SWZ Oświadczenie dot spełniania warunków udziału w postępowaniu.docx
Załącznik nr 7
Załącznik_nr_7_do_SWZ_Oświadczenie grupa kapitałowa.docx
Załącznik nr 3a
Załącznik_nr_3a_do_SWZ oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby.docx
Załącznik nr 11 dokumentacja techniczna
Załącznik nr 11 dokumentacja.zip
Załącznik nr 3
Załącznik_nr_3_do_SWZ oświadczenie dot przesłanek wykluczenia z postępowania.docx
Załącznik nr 4
Załącznik_nr_4_do_SWZ Zobowiązanie podmiotu trzeciego.docx
SWZ
SWZ.pdf
zmiana SWZ
2026.08.28 SWZ_zmiana.doc
Załącznik nr 11a
PR_Olmonty_2025.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Podlaskie — na podstawie 12 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)
Najniższa cena
47 724 PLN
Średnia cena
152 255 PLN
Najwyższa cena
353 660 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| AMPRI B-K Rafał Pycz Firma brukarsko-kamieniarska Jaświły | 2 | 189 915 PLN | 189 942 PLN |
| CIVIL CONSTRUCTION Sp. z o.o. Pabianice | 2 | 127 797 PLN | 164 328 PLN |
| Civil Construction Sp. z o.o. Pabianice | 2 | 200 692 PLN | 401 384 PLN |
| Hurtownia Kamienia Naturalnego Norbert Kalinowski Dąbrowa Białostocka | 1 | - | - |
| USŁUGI PORZĄDKOWE 4 PORY ROKU ŁUKASZ KUCEWICZ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Suwałki | 1 | - | - |
| Usługi Porządkowe 4 Pory Roku Łukasz Kucewicz spółka komandytowa Suwałki | 1 | - | - |
| CIVIL CONSTRUCTION SP. z o.o. Pabianice | 1 | 92 619 PLN | 92 619 PLN |
| Civil Construction SP. z o.o. Pabianice | 1 | 59 409 PLN | 59 409 PLN |
| Weran Sp. z o.o. Wrocław | 1 | 71 709 PLN | 127 797 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe KRYSTEX Żukowski Krzysztof Czarna Białostocka | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Gminie Juchnowiec Kościelny w formule zaprojektuj i wybuduj - Koplany, Solniczki.
2026-08-17 08:59:39Z
Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Gminie Juchnowiec Kościelny w formule zaprojektuj i wybuduj - Koplany, Solniczki.
2026-08-17 08:59:39Z
Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Lewickie
2026-07-24 11:55:19Z
Zwiększenie powierzchni zielonej na Placu M.Konopnickiej
2026-07-20 12:50:04Z
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa Psiego Parku na osiedlu Leśna Dolina w Białymstoku.
2026-07-08 07:13:50Z
Zagospodarowanie działki gminnej w Juchnowcu Kościelnym
2026-07-03 06:12:16Z
Przywrócenie i ochrona bioróżnorodności nad rzeką Kumiałką wraz z zagospodarowaniem terenów nadbrzeżnych
2026-06-16 07:22:51Z
Zagospodarowanie terenu wokół zabytkowego budynku po byłej szkole podstawowej w Srebrnym Borku
2026-06-10 08:36:14Z
Rewitalizacja centrum miasta w Dąbrowie Białostockiej
2026-05-25 10:58:40Z
Rewitalizacja obszaru miejskiego: budowa tężni solankowej oraz fontanny w Bielsku Podlaskim
2026-05-11 06:27:40Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397378 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Zagospodarowanie działek gminnych w Olmontach wraz z budową oświetlenia, monitoringu wizyjnego CCTV i renowacją boiska
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Juchnowiec Kościelny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659355
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jaśminowa 19
1.5.2.) Miejscowość: Juchnowiec Kościelny
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-061
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@juchnowiec.gmina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.juchnowiec.gmina.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie działek gminnych w Olmontach wraz z budową oświetlenia, monitoringu wizyjnego CCTV i renowacją boiska
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30abf87a-e044-4882-b86f-7712dd9a767a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397378
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027094/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Zagospodarowanie działek gminnych w Olmontach wraz z budową oświetlenia, monitoringu wizyjnego CCTV i renowacją boiska
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-30abf87a-e044-4882-b86f-7712dd9a767a3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-30abf87a-e044-4882-b86f-7712dd9a767a
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 12. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w instrukcjach interaktywnych zlokalizowanych w Centrum pomocy Platformy e-Zamówienia.
13. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
14. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularz do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
15. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulaminu Platformy e-Zamówienia, a mianowicie:
W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest:
a) Komputer PC:
- parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD,
- zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04,
- zainstalowana jedna z poniżej wymienionych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowsza, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 lub nowsza,
lub
b) Tablet/Telefon:
- parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2 GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3,
- przeglądarka Chrome 61 lub nowa,
c) Dla korzystania z z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies,
d) Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych:
- specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2,
- format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8,
- oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: INW.271.39.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiot zamówienia jest podzielony na 4 zadania:
Zadanie 1: Budowa sieci oświetleniowej nN- 0,4 kV i monitoringu CCTV na terenie boiska
w m. Olmonty Etap I
Zadanie 2: Budowa sieci oświetleniowej nN- 0,4 kV na terenie boiska w m. Olmonty Etap II
Zadanie 3: Budowa elementów małej architektury – montaż urządzeń rekreacji
Zadanie 4: Renowacja boiska
3. Zakres robót obejmuje:
Zadanie 1 działka 16/3, 16/4, 16/5, 16/6 obręb Olmonty
-budowa sieci elektrycznej oświetleniowej nN -0,4 kV
- budowa szafki oświetleniowej i szafy monitoringu,
- budowa 5 słupów oświetleniowych nN (4 słupy o wysokości 5m, 1 słup o wysokości 10m)
- montaż 5 kamer monitoringu CCTV
- przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
Zadanie 2 działka 16/3, 16/4, 16/5, 16/6 obręb Olmonty
- budowa sieci elektrycznej oświetleniowej nN -0,4 kV
- budowa 5 słupów oświetleniowych o wysokości 10m (ilość poprzeczek w zależności od dok. projektowej)
- przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
Zadanie 3 Zagospodarowanie działki gminnej 17/42
- montaż tablicy informacyjnej – 1 szt.
- montaż betonowego stołu do gry w tenisa stołowego (prefabrykowanego)-1 szt.
- montaż leżaków w konstrukcji betonowej (prefabrykowanych) – 6 szt.
- montaż stojaków rowerowych, stalowych – 2 szt.
- ławki parkowe z oparciem – 5 szt.
- stoły piknikowe z ławkami – 2 kpl.
- wykonanie nawierzchni żwirowych
- uporządkowanie i rekultywacja trenów zielonych
Zadanie 4 Renowacja boiska o wymiarach 25m x 47m:
- likwidacja garbów przy bramkach,
- wertykulacja terenu boiska,
- aeracja boiska
- piaskowanie (wymieszane 50t piasek płukany + 25t czarna ziemia)
- dosiew wgłębny trawy sportowej ok. 65kg
- nawożenie
- oprysk przeciwko chwastom,
- kontrola czy istniejące bramki stoją równo, w przeciwnym razie przestawienie bramek,
- uporządkowanie terenu
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w opisie przedmiotu zamówienia tj. załączonej dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych branży elektrycznej, teletechnicznej opracowanych przez AB Projekt Adrian Białobrzewski z siedziba ul. Kręta 2/40, 15-345 Białystok oraz dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu branży architektonicznej opracowanej przez EN studio Marcin Tur ul. Wesoła 7/28, 15-307 Białystok. Całość robót objęta jest procedurą Zgłoszenia, a wszystkie dokumenty stanowią załącznik Nr 11 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45236119-7 - Naprawa boisk sportowych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie kierownika budowy wyznaczonego do realizacji zamówienia
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie potwierdzające spełnianie warunku oraz wykaże, że:
- wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną zbliżoną do przedmiotu zamówienia, obejmującą swoim zakresem budowę oświetlenia terenu/ ulicznego wraz z instalacją teletechniczną
i zagospodarowaniem terenu na kwotę co najmniej 200 000 zł brutto
W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, przynajmniej jeden z Wykonawców musi wykazać spełnienie powyższego warunku samodzielnie.
- osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialne za kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia równorzędne wydane przed wejściem w życie ww. rozporządzenia, posiadają co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe (od momentu uzyskania uprawnień) oraz są zrzeszeni we właściwej izbie samorządu zawodowego tj:
uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach:
- konstrukcyjno-budowlanej (do pełnienia funkcji kierownika budowy) – osoba winna posiadać doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych, przy realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej zbliżonej do przedmiotu zamówienia, obejmującej swoim zakresem budowę oświetlenia terenu/ ulicznego wraz z instalacją teletechniczną i zagospodarowaniem terenu na kwotę co najmniej 200 000 zł brutto
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji telekomunikacyjnych
Kierownik budowy powinien posiadać uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń.
3. Zamawiający dopuszcza równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. W przypadku osób, które uzyskały uprawnienia w innych krajach Unii Europejskiej a także osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Królestwo Norwegii, Księstwo Lichtensteinu, Republika Islandii) i obywateli Konfederacji Szwajcarskiej, posiadane uprawnienia muszą spełniać warunki określone w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w wysokości 3400,00 zł (słownie: trzy tysiące czterysta złotych), w terminie do dnia 03 września 2026 roku do godziny 11:00, tj. przed upływem terminu składania ofert.2. Wadium może być wniesione w następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności i będą dopuszczalne w granicach unormowania art. 454 i 455 ustawy pzp.2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany treści umowy, w zakresie wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadku zaistnienia co najmniej jednej z następujących okoliczności:
1) jeżeli konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, o ile zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, a wzrost ceny każdą kolejną zmianą nie przekracza 10 % wartości pierwotnej umowy,
2) na skutek ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT), mającej zastosowanie do przedmiotu zamówienia:
- zmiana ustawowej wysokości podatku VAT powoduje odpowiednią zmianę wynagrodzenia Wykonawcy od dary wprowadzenia zmiany,
- naliczenie podatku VAT w nowej wysokości dopuszcza się tylko od wynagrodzenia za te cześć umowy realizowana po dniu wejścia w życie przepisów ustalających zmiany stawki VAT,
- w przypadku zmiany stawki podatku VAT, wynagrodzenie brutto pozostałe do końca realizacji umowy może ulec zmianie o różnicę w wysokości tego podatku,
3) na skutek zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
4) na skutek zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne,
5) na skutek zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych – jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, każda ze stron umowy, w terminie od dnia opublikowania przepisów dokonujących tych zmian do trzydziestu dni od dnia ich wejścia w życie, może zwrócić się do drugiej strony o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia. Zmiana umowy na podstawie ustaleń negocjacyjnych może nastąpić po wejściu w życie przepisów będących przyczyna waloryzacji.
3. W razie zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 3, przez pojęcie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia należy rozumieć sumę wzrostu kosztów Wykonawcy zamówienia publicznego, wynikających z podwyższenia wynagrodzeń poszczególnych pracowników biorących udział w realizacji pozostałej do wykonania, w momencie wejścia w życie zmiany, części zamówienia, do wysokości wynagrodzenia minimalnego albo minimalnej stawki godzinowej, obowiązujące po zmianie przepisów lub jej odpowiedniej części, w przypadku osób zatrudnionych w wymiarze niższym niż pełny etat.
4. W razie zmiany wskazanej w ust. 2 pkt 4, przez pojęcie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia należy rozumieć sumę wzrostu kosztów Wykonawcy zamówienia publicznego oraz drugiej strony umowy o pracę lub innej umowy cywilnoprawnej łączącej Wykonawcę zamówienia publicznego z osobą fizyczna nieprowadzącą działalności gospodarczej, wynikających z konieczności odprowadzenia dodatkowych składek od wynagrodzeń osób zatrudnionych na umowę o pracę lub na podstawie innej umowy cywilnoprawnej zawartej przez Wykonawcę z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, a biorących udział w realizacji udział w realizacji pozostałej do wykonania, w momencie wejścia w życie zmiany, części zamówienia przy założeniu braku zmiany wynagrodzenia netto tych osób.
5. W razie zmiany wskazanej w ust. 2 pkt 5, przez pojęcie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia należy rozumieć sumę wzrostu kosztów realizacji zamówienia publicznego wynikająca z wpłat do PPK przez podmioty zatrudniające, uczestnicząca w realizacji zamówienia publicznego.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-30abf87a-e044-4882-b86f-7712dd9a767a
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 19.08.2026
- Termin składania ofert
- 03.09.2026 09:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-30