Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 269 280 PLN
ZAGOSPODAROWANIE TERENU NA DZ. NR 267/1, 267/2 OBR. ŚWIERZNO PRZY DW 105
Numer referencyjny: ZP.271.7.2026
Zamawiający
Gmina Świerzno
Świerzno
72-405 Świerzno, Zachodniopomorskie
NIP: 9860157007
REGON: 811685533
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ARDEN MICHAŁ PIOTROWSKI | Rzęskowo 35B | 8571878875 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ARDEN MICHAŁ PIOTROWSKI (Rzęskowo 35B) | Umowa podpisana | 269 280 PLN | 269 280 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Zachodniopomorskie — na podstawie 76 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)
Najniższa cena
90 472 PLN
Średnia cena
1 598 436 PLN
Najwyższa cena
15 998 480 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| STRABAG Sp. z o.o. Pruszków | 6 | 1 682 094 PLN | 6 728 374 PLN |
| TRANS-MASZ SA. Stargard | 4 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO - TRANS Kołodziejczyk Adam Świeszyno | 2 | 734 536 PLN | 734 536 PLN |
| STB Spółka z o.o. Myślibórz | 2 | 128 051 PLN | 128 051 PLN |
| MALDROBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Myślibórz | 2 | - | - |
| ZUBWIT RESKO Sp. z o.o. sp. k. Resko | 2 | 3 549 780 PLN | 3 549 780 PLN |
| „MALDROBUD” Sp. z o.o. Sp. kom Myślibórz | 2 | 797 548 PLN | 1 595 096 PLN |
| POL-DRÓG Drawsko Pomorskie SA Drawsko Pomorskie | 2 | - | - |
| Usługi Budowlane Wiesław Furtak Szczecin | 2 | 472 000 PLN | 472 000 PLN |
| POL-DRÓG S.A. Drawsko Pomorskie | 2 | 1 470 097 PLN | 2 940 193 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Ołużna Gmina Gościno o długości 995 m.
2026-09-01 08:22:53Z
Budowa i przebudowa drogi gminnej w miejscowości Chłopska Kępa wraz z budową infrastruktury
2026-08-31 11:17:43Z
Rozbudowa parkingu dla samochodów osobowych przy wiacie edukacyjnej w Glinnej
2026-08-31 06:08:26Z
Budowa drogi rowerowej łączącej istniejącą Trasę Zachodnich Pojezierzy na odcinku Trzcińsko-Zdrój – Siekierki z miastem Moryń
2026-08-28 12:37:28Z
Modernizacja drogi powiatowej Nr 3907Z Szczecin – Dobieszczyn na odcinku Dobra - Stolec
2026-08-28 09:36:30Z
PRZEDUOWA DROGI GMINNEJ W GOSTYNIU I TRZEBIERADZU
2026-08-19 11:40:03Z
ZAGOSPODAROWANIE TERENU NA DZ. NR 267/1, 267/2 OBR. ŚWIERZNO PRZY DW 105
2026-08-19 11:34:16Z
Wykonanie robót drogowych na terenie Gminy Resko
2026-08-18 07:10:26Z
Przebudowa drogi leśnej Dziki – Ciosaniec etap 3a: km 3+551,50 do km 5+300,00
2026-08-12 11:23:13Z
Przebudowa dróg w gminie Dolice, w m. Bralęcin i Morzyca
2026-08-06 10:58:06Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00316555 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
ZAGOSPODAROWANIE TERENU NA DZ. NR 267/1, 267/2 OBR. ŚWIERZNO PRZY DW 105
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świerzno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685533
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świerzno
1.5.2.) Miejscowość: Świerzno
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-405
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.7.) Numer telefonu: p.szymczyk@swierzno.pl
1.5.8.) Numer faksu: p.szymczyk@swierzno.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: p.szymczyk@swierzno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.swierzno.biuletyn.net/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ZAGOSPODAROWANIE TERENU NA DZ. NR 267/1, 267/2 OBR. ŚWIERZNO PRZY DW 105
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25ebf1c8-54d8-4a14-a7cd-e27bfbb93fa2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316555
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029744/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa ul. Osiedle Leśne w Świerznie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13360813.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1336081
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w Oferta, wniosek oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli były wymagane) składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty, wniosku w tym przedmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany lub podpis osobisty Wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu.Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poprzez oryginał należy rozumieć dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Dane osobowe wykonawcy będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. Remont szatni na stadionie w Stuchowie.
Odbiorcami przekazanych przez wykonawcę danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym zostanie udostępniona dokumentacja postępowania zgodnie z art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp, a także art. 6 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Dane osobowe wykonawcy zawarte w protokole postępowania będą przechowywane przez okres 4 lat, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
Klauzula informacyjna, o której mowa w art. 13 ust. 1 i 2 RODO znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Tak
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zagospodarowanie terenu na dz. nr 267/1, 267/2 obr. Świerzno przy DW 105 zgodnie z dokumentacją projektową zawartą w załącznikach nr 6-8 do SWZ
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W celu obliczenia ceny oferty, wykonawca wypełnia formularz ofertowy , stanowiący załącznik nr 1 do SWZ:
2. Wykonawca wskazuje formularzu cenowym
a) cenę jednostkową BRUTTO za całość zadania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres wydłużenia gwarancji
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
a) Wykonawca musi wykazać zdolność kredytową lub dysponowanie środkami finansowymi w wysokości co najmniej 50 000,00 zł ( słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100)5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) art. 108 ust. 1 pkt 1, pkt 2, pkt 3, pkt 4, pkt 5, pkt 6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 5, pkt 7, pkt 8 i pkt 10 P.z.p. - oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy stanowiącym załącznik nr 9 do SW
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1) Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 3500 (słownie: trzy tysiące pięćset złotych zł. 00/00).2) Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 15.08.2026 roku
3) Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
4) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku BS Wolin, numer rachunku 04 9393 0000 0008 6075 2000 0040. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego).
5) Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być ważne do dnia 15.08.2026 roku ,
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
- kwotę gwarancji/poręczenia,
- termin ważności gwarancji/poręczenia,
- zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6) W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
7) Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp.
8) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
• Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, spośród których tylko jeden spełnia warunek dotyczący uprawnień, są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.• Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy polegających na wprowadzeniu zmian w zakresie terminu realizacji Przedmiotu Umowy, w zakresie zmiany sposobu wykonania robót oraz w zakresie zmiany wynagrodzenia7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-15 15:20
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1336081
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-15 15:25
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-14
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.07.2026
- Termin składania ofert
- 15.07.2026 13:20
- Wartość umowy
- 269 280 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
90 dni