Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 467 388 PLN

Zakup ciągnika wraz z wyposażeniem do obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00303572

Numer referencyjny: DAP.264.1.2026

Zamawiający

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE "KOMES" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Elizy Orzeszkowej 4

87-500 Rypin, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8920001083

REGON: 910011344

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego, tj. Przedsiębiorstwa Komunalnego „KOMES” sp. z o.o., ul. Elizy Orzeszkowej 4, 87-500 Rypin, fabrycznie nowego kompletnego zestawu przeznaczonego do obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz zimowego utrzymania drogi dojazdowej i placu, składającego się z: 1) ciągnika rolniczego, 2) ładowacza czołowego (zainstalowanego na ciągniku) wraz z osprzętem, 3) pługa do odśnieżania, 4) piaskarki samozaładowczej. Wszystkie elementy zestawu muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji producenta oraz być wzajemnie kompatybilne technicznie i funkcjonalnie. Oferowany ładowacz czołowy, pług do odśnieżania oraz piaskarka samozaładowcza muszą być dostosowane do oferowanego ciągnika oraz umożliwiać ich prawidłową eksploatację bez konieczności dokonywania dodatkowych przeróbek, zakupów lub modyfikacji przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć kompletny zestaw gotowy do użytkowania, wraz z wszelkimi elementami montażowymi, przyłączami hydraulicznymi, elektrycznymi, przewodami, uchwytami, dokumentacją techniczną, instrukcjami obsługi, kartami gwarancyjnymi oraz dokumentami niezbędnymi do rejestracji pojazdu i poruszania się po drogach publicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Agromex Krystochowicz sp. z o.o. Kurzętnik 8771181328

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Agromex Krystochowicz sp. z o.o. (Kurzętnik) Umowa podpisana 467 388 PLN 467 388 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 15 rozstrzygniętych przetargów (CPV 16700000-2 - Ciągniki)

Najniższa cena

6 089 PLN

Średnia cena

247 178 PLN

Najwyższa cena

485 850 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
HYDRO-MASZ Sp. z o. o. Sp. k. Zapole 3 75 297 PLN 225 890 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo - Produkcyjne ROLSERWIS S.A. Płock 2 485 850 PLN 485 850 PLN
Agromex Krystochowicz sp. z o.o. Kurzętnik 2 467 388 PLN 467 388 PLN
HYDRO-MASZ Sp. z o.o. Sp. k. Zapole 79/5 2 239 235 PLN 239 235 PLN
PHU PERKOZ Sp. z o.o. Brodnica 2 - -
„EUROMASZ” S. J. Wioletta i Grzegorz Schienke Lipka 1 373 920 PLN 373 920 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO KALCHEM Sp. z o.o. Wielki Głęboczek 1 - -
Agromex Krystochowicz Sp. z o.o. 13-306 Kurzętnik 1 - 512 295 PLN
Agromex Krystochowicz Sp. z o.o. Kurzętnik 1 - -
KANIA WAŁCZ AGRO Sp. z o. o. Wałcz 1 74 389 PLN 74 389 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 089 PLN Średnia: 366 951 PLN Max: 982 770 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup ciągnika wraz z wyposażeniem do obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE "KOMES" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910011344

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Elizy Orzeszkowej 4

1.5.2.) Miejscowość: Rypin

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-500

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 542802461

1.5.8.) Numer faksu: 542802755

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pkkomes.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pkkomes.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup ciągnika wraz z wyposażeniem do obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9843e29c-7d1e-458f-b6d5-62d2fadd3d87

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303572

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330282

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330282

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo -aplikacyjne umożliwiające pracę na www.platformazakupowa.pl, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) Minimalne wymagania techniczne umożliwiające korzystanie ze strony www.platformazakupowa.pl to popularna przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki oraz łącze internetowe o przepustowości co najmniej 2 Mbit/s. platformazakupowa.pl jest zoptymalizowana dla minimalnej rozdzielczości ekranu 1280x768 pikseli. Zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
4) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
5) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do Zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
3. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na wnioski Wykonawców o wyjaśnienie treści SWZ, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w sekcji “Komunikaty”.
4. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
5. Pliki przesyłane za pomocą platformy należy opatrzyć:
1) kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub,
2) podpisem zaufanym lub ,
3) elektronicznym podpisem osobistym.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ( UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (zwanego dalej „RODO”), które weszło w życie 25 maja 2018 r. Przedsiębiorstwo Komunalne „KOMES” sp. z o.o. w Rypinie informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Komunalne „KOMES” sp. z o.o. z siedzibą w Rypinie przy ul. Elizy Orzeszkowej 4, 87-500 Rypin, adres e-mail: sekretariat@pkkomes.pl;
2) kontakt z inspektorem ochrony danych w Przedsiębiorstwie Komunalnym „KOMES” sp. z o.o. e-mail: dombrowski@pkkomes.pl;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym;
4) odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o zapisy ustawy z dnia 11 września 2019 roku ustawy Pzp;
5) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej;
6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z ustawą Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia realizacji umowy oraz dokonania rozliczeń z niej wynikających, zgodnie z Zasadami (Polityką) Rachunkowości obowiązującą w Przedsiębiorstwie Komunalnym „KOMES” sp. z o.o. z siedzibą w Rypinie przez okres 5 lat;

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 1) posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
2) nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
3) ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do PUODO (ul. Stawki 2, 00-913 Warszawa, tel. 22 531 03 00, fax. 22 531 03 01, kancelaria@uodo.gov.pl) gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
4) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest obowiązkowe, wynika bezpośrednio z przepisów ustawy PZP;
5) Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DAP.264.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego, tj. Przedsiębiorstwa Komunalnego „KOMES” sp. z o.o., ul. Elizy Orzeszkowej 4, 87-500 Rypin, fabrycznie nowego kompletnego zestawu przeznaczonego do obsługi Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz zimowego utrzymania drogi dojazdowej i placu, składającego się z:
1) ciągnika rolniczego,
2) ładowacza czołowego (zainstalowanego na ciągniku) wraz z osprzętem,
3) pługa do odśnieżania,
4) piaskarki samozaładowczej.
Wszystkie elementy zestawu muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji producenta oraz być wzajemnie kompatybilne technicznie i funkcjonalnie.
Oferowany ładowacz czołowy, pług do odśnieżania oraz piaskarka samozaładowcza muszą być dostosowane do oferowanego ciągnika oraz umożliwiać ich prawidłową eksploatację bez konieczności dokonywania dodatkowych przeróbek, zakupów lub modyfikacji przez Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć kompletny zestaw gotowy do użytkowania, wraz z wszelkimi elementami montażowymi, przyłączami hydraulicznymi, elektrycznymi, przewodami, uchwytami, dokumentacją techniczną, instrukcjami obsługi, kartami gwarancyjnymi oraz dokumentami niezbędnymi do rejestracji pojazdu i poruszania się po drogach publicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4.2.6.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

43250000-0 - Ładowarki czołowe

43313100-1 - Pługi odśnieżające lemieszowe

34144420-8 - Pojazdy do rozrzucania soli

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, którego oferta będzie przedstawia najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert (Cena oferty, okresu gwarancji - P = KC+KG). Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą sumę punktów kryterium oceny ofert.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawcy są zobowiązani spełnić warunki udziału w postępowaniu dotyczące (wymagane w postępowaniu) sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 100 000 zł.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: – W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej zamawiający żąda przedstawienia dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganych przez zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej, wykonawca składa inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia i w takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian umowy wyłącznie w przypadkach przewidzianych w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie:
1) zmiany przepisów prawa mających wpływ na realizację umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: 1. Ofertę wraz z wymaganymi w SWZ dokumentami należy umieścić na Platformie pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330282 - w myśl ustawy Pzp na stronie internetowej prowadzonego postępowania

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 09:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-01

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Termin wykonania zamówienia: 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy.
2. Za termin wykonania zamówienia uważa się dzień podpisania protokołu odbioru bez zastrzeżeń.
3. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji jakości na przedmiot umowy na okres minimum 36 miesięcy od daty odbioru końcowego całości zadania. Maksymalny okres gwarancji zaoferowany przez Wykonawcę jaki będzie podlegał ocenie w kryterium oceny ofert wynosi 60 miesięcy.
W przypadku braku wpisania terminu okresu gwarancji Zamawiający do oceny ofert przyjmie minimalny okres gwarancji akceptowany przez Zamawiającego tj. 36 miesięcy.
W przypadku zaoferowania dłuższego okresu gwarancji niż 60 miesięcy Zamawiający do oceny ofert przyjmie maksymalny okres gwarancji akceptowany przez Zamawiającego tj. 60 miesięcy.
4. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania –zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ
5. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępuje wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenie te potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa powyżej, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z
okoliczności, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 514).
2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
23.06.2026
Termin składania ofert
03.07.2026 07:00
Wartość umowy
467 388 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 16700000-2 - Ciągniki
16700000-2 (Ciągniki) 43250000-0 (Ładowarki czołowe) 43313100-1 (Pługi odśnieżające lemieszowe) 34144420-8 (Pojazdy do rozrzucania soli) 43250000-0 - Ładowarki czołowe 43313100-1 - Pługi odśnieżające lemieszowe 34144420-8 - Pojazdy do rozrzucania soli

Okres realizacji

14 dni