Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Zakup do zbiorów Muzeum albumu prac artystycznych byłego więźnia Auschwitz Alfreda Kantora.
Zamawiający
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
Oświęcim, Małopolskie
NIP: 5490005549
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Jerry Kantor | Dane zastrzeżone - Wykonawcy to osoby fizyczne | - |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Jerry Kantor (Dane zastrzeżone - Wykonawcy to osoby fizyczne) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 37820000-2)
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Jerry Kantor Dane zastrzeżone - Wykonawcy to osoby fizyczne | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Cała Polska — 4 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00296971 z dnia 2026-06-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup do zbiorów Muzeum albumu prac artystycznych byłego więźnia Auschwitz Alfreda Kantora.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276015
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Więźniów Oświęcimia 20
1.4.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@auschwitz.org
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.auschwitz.org/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc8ef1c7-c25e-4e8a-a007-426a18bfa70b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00296971
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-06-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup do zbiorów Muzeum albumu prac artystycznych byłego więźnia Auschwitz Alfreda Kantora.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż prawa własności oraz przeniesienie autorskich praw majątkowych do:
1. Kompletnego, oprawionego, oryginalnego, opatrzonego przypisami/adnotacjami graficznego dziennika Alfreda Kantora, pt. „Terezin, Auschwitz, Schwarzheide” („Dziennik”) w oryginalnych oprawkach, z oryginalnymi stronami tytułowymi, liczącym 127 stron z ręcznie wykonanymi akwarelą i tuszem rysunki oraz adnotacjami i podpisami w języku angielskim i czeskim, fotografiami, ręcznie narysowanymi mapami, oryginalnymi pocztówkami i dokumentami. Wymiary: 23.5 x 17.5 cm; każda ze stron ok. 22 x 17 cm; rysunki na cała stronę ok. 15 x 13.5 cm i podwójne rysunki na stronie od 7.5 x 11cm (najmniejsze) do 13 x 16 cm (największy).
2. Dodatkowych prac artystycznych autorstwa Alfreda Kantora nie zawartych w Dzienniku: akwa-reli oraz szkiców na dwunastu (12) oddzielnych arkuszach, niektóre arkusze zawierają kilka rysunków, większość z adnotacjami na awersie lub rewersie strony. Wszystkie po pełnej konserwacji i zdigitalizowane.
3. Archiwaliów gromadzonych w latach 1942-1945, po renowacji i zdigitalizowanych.
3.9.) Główny kod CPV: 37820000-2 - Wyroby artystyczne
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 92311000-4 - Dzieła sztuki
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-20
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
50 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Jerry Kantor
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Monica Kantor-Churchill
4.3.3.) Ulica: Dane zastrzeżone - Wykonawcy to osoby fizyczne
4.3.4.) Miejscowość: Dane zastrzeżone - Wykonawcy to osoby fizyczne
4.3.7.) Kraj: Stany Zjedn. Ameryki
4.4.) Wartość umowy: 300000 USD
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 334164-2026
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 300000 USD
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zmiana ta miała charakter nieistotny biorąc pod uwagę charakter postępowania i umowy, a wynikała z konieczności wydłużenia terminu na uzyskanie urzędowych dokumentów przez Wykonawcę.
W nawiązaniu do powyższego Strony zgodziły się na wydłużenie terminu na przekazanie Zamawiającemu dokumentów z pierwotnych 50 dni do 80 dni.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 18.06.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.15
- Próg unijny
- Powyżej progów UE