Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

ZAKUP I DOSTAWA 1000 Mg SOLI DROGOWEJ NA POTRZEBY AKCJI ZIMOWEJ 2025/2026

Rozstrzygnięty Dostawy 2025/BZP 00578716

Numer referencyjny: DOSSOL/ZP-31/2025

Zamawiający

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Grudziądzka 159

87-100 Toruń, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8790169280

REGON: 870525973

Opis przedmiotu zamówienia

ZAKUP I DOSTAWA 1000 Mg SOLI DROGOWEJ NA POTRZEBY AKCJI ZIMOWEJ 2025/2026

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
OLAN POŁUDNIE Sp. z o.o. Dąbrowa Tarnowska 8711755091

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 OLAN POŁUDNIE Sp. z o.o. (Dąbrowa Tarnowska) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 11 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34927100-2 - Sól drogowa)

Najniższa cena

47 601 PLN

Średnia cena

283 492 PLN

Najwyższa cena

644 975 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
KOPALNIA SOLI „KŁODAWA” S.A. Kłodawa 2 644 975 PLN 424 104 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe FRANPOL Barcin Wieś 2 47 601 PLN 47 601 PLN
OLAN POŁUDNIE Sp. z o.o. Dąbrowa Tarnowska 1 - -
OLAN Południe Sp. z o.o. Dąbrowa Tarnowska 1 - -
Kopalnia Soli „KŁODAWA” Spółka Akcyjna Kłodawa 1 - -
Keluva PL Sp. z o.o. Łódź 1 293 790 PLN 293 786 PLN
Handel Materiałów budowlanych i Przemysłowych, Skup i Sprzedaż Złomu, Usługi Transportowe Józef Niezgoda Piecewo 1 147 600 PLN 147 600 PLN
POLTIME Sp. z o.o Plemięta 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg powiatowych.

Keluva PL Sp. z o.o. 293 790 PLN

2026-06-24 06:10:59Z

ZAKUP I DOSTAWA 1000 Mg SOLI DROGOWEJ NA POTRZEBY AKCJI ZIMOWEJ 2025/2026

OLAN POŁUDNIE Sp. z o.o. -

2026-06-24 05:38:29Z

„Dostawa soli drogowej”

Kopalnia Soli „KŁODAWA” Spółka Akcyjna -

2026-05-13 07:12:16Z

Dostawa soli drogowej do 5 rejonów dróg wojewódzkich (RDW Toruń, RDW Tuchola, RDW Wąbrzeźno, RDW Włocławek, RDW Żołędowo)

KOPALNIA SOLI „KŁODAWA” S.A. -

2026-04-27 04:43:01Z

Sprzedaż i dostawa materiałów uszorstniających do zimowego utrzymania dróg powiatowych

Handel Materiałów budowlanych i Przemysłowych, Skup i Sprzedaż Złomu, Usługi Transportowe Józef Niezgoda 147 600 PLN

2026-04-24 12:00:38Z

DOSTAWA WRAZ Z TRANSPORTEM MATERIAŁÓW DO ZIMOWEGO UTRZYMYWANIA DRÓG 2025/2026

OLAN Południe Sp. z o.o. -

2026-04-23 09:42:50Z

Sprzedaż i dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe FRANPOL -

2026-04-20 07:02:22Z

Sprzedaż i dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe FRANPOL 47 601 PLN

2026-04-08 07:55:30Z

Dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg powiatowych

POLTIME Sp. z o.o -

2026-04-08 07:54:12Z

Dostawa soli drogowej do 5 rejonów dróg wojewódzkich (RDW Toruń, RDW Tuchola, RDW Wąbrzeźno, RDW Włocławek, RDW Żołędowo)

KOPALNIA SOLI „KŁODAWA” S.A. 644 975 PLN

2026-02-23 10:19:45Z

Cała Polska — 154 przetargów

Min: 498 PLN Średnia: 345 879 PLN Max: 1 034 757 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
ZAKUP I DOSTAWA 1000 Mg SOLI DROGOWEJ NA POTRZEBY AKCJI ZIMOWEJ 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870525973

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grudziądzka 159

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mpo.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mpo.torun.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZAKUP I DOSTAWA 1000 Mg SOLI DROGOWEJ NA POTRZEBY AKCJI ZIMOWEJ 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df4ccf16-b8f4-4d04-8352-fb75089d1de4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00578716

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mpotorun.ezamawiajacy.pl/pn/mpotorun/demand/250773/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://mpotorun.ezamawiajacy.pl/pn/mpotorun/demand/250773/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://mpotorun.ezamawiajacy.pl/pn/mpotorun/demand/250773/notice/public/details

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DOSSOL/ZP-31/2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZAKUP I DOSTAWA 1000 Mg SOLI DROGOWEJ NA POTRZEBY AKCJI ZIMOWEJ 2025/2026

4.2.6.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

• pozytywna opinia techniczna wydana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów o dopuszczeniu do stosowania przy zimowym utrzymaniu dróg,
• atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny
• certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN – 86/C-84081/02, w zakresie wskazanych parametrów, wystawiony przez laboratorium producenta lub inne laboratorium lub certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 16811-1:2016-10 w zakresie wskazanych parametrów

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

• pozytywna opinia techniczna wydana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów o dopuszczeniu do stosowania przy zimowym utrzymaniu dróg,
• atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny
• certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN – 86/C-84081/02, w zakresie wskazanych parametrów, wystawiony przez laboratorium producenta lub inne laboratorium lub certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 16811-1:2016-10 w zakresie wskazanych parametrów

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

zgodnie z SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany Umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy wyłącznie w następujących kwestiach:
1) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT); w takiej sytuacji możliwa jest zmiana całkowitej ceny brutto, która podlegać będzie automatycznej, odpowiedniej zmianie wyłącznie w stosunku do dostaw i robót, które objęte zostaną nową stawką podatku od towarów i usług zgodnie ze znowelizowanymi lub wprowadzonymi przepisami;
2) zmiany sposobu spełnienia świadczenia, w szczególności poprzez zmianę sposobu wykonania, materiałów i technologii robót z uwagi na:
a) konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
b) zaistnienie innej okoliczności prawnej, ekonomicznej lub technicznej, skutkującej niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z umową.
3) zmiany terminu spełnienia świadczenia z uwagi na przedłużającą się procedurę wyłonienia Wykonawcy w postępowaniu przetargowym na kolejny okres..
4) w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy, na następujących zasadach:
1) zmiana cen jednostkowych przedmiotu umowy odbywać się będzie w oparciu o wskaźnik zmiany cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, lub inna podstawa uprawniająca do zmiany zgodnie z czynnikiem cenotwórczym.
2) strony mogą wnioskować zmiany cen jednostkowych wyłączenie w przypadku, gdy wskaźnik zmiany cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, zmieni się (ulegając zwiększeniu lub zmniejszeniu) co najmniej o 5 %,
3) maksymalna zmiana wartości umowy dopuszczona przez Zamawiającego w związku z waloryzacją wynosi 10 % wartości umowy brutto, o której mowa w § 4 ust. 1,
4) wniosek o zmianę wraz z uzasadnieniem, że zmiana cen materiałów lub kosztów wpłynęła na koszt przedmiotu zamówienia, może zostać złożony drugiej stronie nie wcześniej, niż po upływie 180 dni od dnia terminu składania ofert;
5) zmiana cen jednostkowych będzie miała zastosowanie od pierwszego pełnego miesiąca w którym zaistniała przesłanka określona w pkt. 2), z zastrzeżeniem pkt. 4) powyżej,
6) waloryzacji podlegać będą wyłączenie ceny jednostkowe za usługi pozostałe do wykonania w okresie podlegającym waloryzacji oraz za dostawy wykonane w tym okresie.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-12-18 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://mpotorun.ezamawiajacy.pl/pn/mpotorun/demand/250773/notice/public/details

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-12-18 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-01-16

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2025-12-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
05.12.2025
Termin składania ofert
18.12.2025 08:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34927100-2 - Sól drogowa
34927100-2 (Sól drogowa)

Okres realizacji

do 2026-12-31