Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 07:00 (Jutro)

Zakup i dostawa 2 sztuk samochodów dla szkół biorących udział w projekcie pn. „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Krakowskim”

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00409351

Numer referencyjny: ZP.272.25.2026

Zamawiający

Powiat Krakowski

Aleja Słowackiego 20

30-037 Kraków, Małopolskie

NIP: 6772364194

REGON: 351554413

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i uruchomienie (wydanie) dwóch fabrycznie nowych samochodów osobowych: Część 1: samochodu o napędzie spalinowym z manualną skrzynią biegów przystosowany do nauki jazdy – 1 sztuka,

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Termin dostawy „T” 40%

Część 2

Cena 60%
Termin dostawy „T” 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 40 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34110000-1 - Samochody osobowe)

Najniższa cena

189 000 PLN

Średnia cena

249 067 PLN

Najwyższa cena

304 230 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 3 299 725 PLN 299 725 PLN
ZIMNY AUTO Sp. z o.o. Łódź 3 - -
Sobiesław Zasada Kraków 2 - -
Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna Rzgów 2 189 949 PLN 189 949 PLN
Inter Auto Sp. z o.o. Kraków 2 - -
TOYOTA & LEXUS ROMANOWSKI Sp. z o.o. Kraków 2 304 230 PLN -
AUTO BĄCZEK Sp. z o.o. Sp. k. Tarnów 2 - -
KOLACZEK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Wieliczka 2 189 000 PLN 189 000 PLN
AUTO BROKER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin 2 222 600 PLN 222 600 PLN
Frank-Cars Sp. z o.o. Częstochowa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.

ZIMNY AUTO Sp. z o.o. -

2026-09-02 06:26:33Z

Zakup i dostawa samochodu osobowego - limuzyna klasy E z silnikiem benzynowym oraz świadczenie usług serwisu gwarancyjnego dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-09-01 11:24:29Z

Dostawa 2 fabrycznie nowych samochodów

PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 299 725 PLN

2026-09-01 09:34:50Z

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.

ZIMNY AUTO Sp. z o.o. -

2026-08-28 07:00:27Z

Dostawa samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice

Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna -

2026-08-26 12:20:15Z

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.

ZIMNY AUTO Sp. z o.o. -

2026-08-21 07:34:21Z

Dostawa samochodu 8-osobowego typu minibus

REN-CAR spółka z o.o. -

2026-08-10 09:08:05Z

Zakup samochodu w ramach projektu „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza”

Frank-Cars Sp. z o.o. -

2026-08-05 07:56:53Z

IR.ZP.271.22.2025 Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego do użytku służbowego na potrzeby Urzędu Gminy Grybów

Autoremo Sp. j. Andrzej Edward Kuchta -

2026-07-07 07:08:12Z

Zakup samochodu osobowego typu SUV na potrzeby Prokuratury Regionalnej w Krakowie

Inter Auto Sp. z o.o. -

2026-07-02 12:57:38Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 41 328 PLN Średnia: 247 059 PLN Max: 667 350 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i dostawa 2 sztuk samochodów dla szkół biorących udział w projekcie pn. „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Krakowskim”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Krakowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554413

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Słowackiego 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-037

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zarzad@powiat.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.krakow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa 2 sztuk samochodów dla szkół biorących udział w projekcie pn. „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Krakowskim”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a2c672e-6beb-4e27-923e-1190b7bab5d1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409351

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051581/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.9 Zakup 2 samochodów w ramach projektu "Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Krakowskim"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Krakowskim”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363561

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363561

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej opisane zostały w Regulaminie korzystania przesyłania dokumentów dostępnych pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/regulamin oraz Instrukcji dostępnej na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1) Dane osobowe w Starostwie Powiatowym w Krakowie są przetwarzane zgodnie z art.
13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób
fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia
dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”.
2) Administratorem danych osobowych jest Powiat Krakowski reprezentowany przez Starostę Krakowskiego z siedzibą w Krakowie,
Al. Słowackiego 20, 30-037 Kraków, tel. 12-633-49-06, adres e-mail: zarzad@powiat.krakow.pl
3) Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować za pośrednictwem adresu poczty e-mail:
iod@powiat.krakow.pl lub adresu korespondencyjnego: Inspektor ochrony danych, Starostwo Powiatowe w Krakowie, al.
Słowackiego 20, 30-037 Kraków.
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie:
1. ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2026 r., poz.793.),
2. Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych
oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r., poz. 2415),
3. Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 18 grudnia 2020 r. w sprawie protokołów postępowania oraz
dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 2434),
4. Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie
Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2020 r., poz. 2439),
5. Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez
Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz. 2453),
6. art.6 ust. 1 lit. c RODO, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w Starostwie Powiatowym w
Krakowie w tym przygotowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w przypadku wybrania Pani/Pana oferty jako
najkorzystniejszej.
− prawo do ograniczenia przetwarzania, przy czym Pani/Pana żądanie ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1
RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania,
− wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania art. 21 RODO, prawo do przenoszenia danych art. 20 RODO, prawo do usunięcia
danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym) art. 17 RODO,
− prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie
danych osobowych odbywa się z naruszeniem prawa, w tym przepisów RODO.
8) Podanie przez osoby biorące udział w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego danych osobowych jest wymogiem
ustawowym wynikającym z zapisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
9) Przy przetwarzaniu danych osobowych Administrator nie stosuje zautomatyzowanego podejmowania decyzji i profilowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.272.25.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i uruchomienie (wydanie) dwóch fabrycznie nowych samochodów osobowych:
Część 1: samochodu o napędzie spalinowym z manualną skrzynią biegów przystosowany do nauki jazdy – 1 sztuka,

4.2.6.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1) Oferty będą oceniane wg następujących kryteriów:
1) Cena – 60 %
2) Termin dostawy – 40 %

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy „T”

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i uruchomienie (wydanie) dwóch fabrycznie nowych samochodów osobowych:
Część 2: samochodu z napędem hybrydowym – 1 sztuka

4.2.6.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1) Oferty będą oceniane wg następujących kryteriów:
1) Cena – 60 %
2) Termin dostawy – 40 %

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy „T”

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

2) Oferta powinna zawierać następującą dokumentację:
1) Formularz oferty – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ,
2) jeśli dotyczy – Załącznik nr 1A – Wykaz elementów ICT
3) Do formularza oferty należy załączyć:
a) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale 8 ust. 1 – stanowiące załącznik nr 2 do SWZ,
b) jeżeli dotyczy - pełnomocnictwo, o którym mowa w rozdziale 8 ust. 16 SWZ. Pełnomocnictwo to wymaga zachowania postaci elektronicznej (lub cyfrowego odwzorowania dokumentu w postaci papierowej – np. skan) podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym (lub zaufanym lub osobistym) przez mocodawcę.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie wskazanym w § 9 projektu umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363561

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 w/w
ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 w/w ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34110000-1 - Samochody osobowe
34110000-1 (Samochody osobowe) 34144900-7 (Pojazdy elektryczne) 34144900-7 - Pojazdy elektryczne

Okres realizacji

45 dni