Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 707 250 PLN
„Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem w ramach OL i OC na lata 2025-2026 na terenie Powiatu Łęczyckiego w zakresie zadań własnych – obszar II”.
Numer referencyjny: IZ.272.9.2026.PK
Zamawiający
Powiat Łęczycki
Pl. Tadeusza Kościuszki 1
99-100 Łęczyca, Łódzkie
NIP: 5070011299
REGON: 611016123
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
załącznik nr 7
Załącznik Nr 7 do SWZ - Charakterystyka ciągnik.docx
załącznik nr 1
załącznik nr 1 do SWZ - Formularz ofertowy.doc
załącznik nr 5
załącznik nr 5 do SWZ - wzór umowy.doc
załącznik nr 4
załącznik nr 4 do SWZ - Oświadczenie grupa kapitałowa.doc
Specyfikacja Warunków Zamówienia
SWZ tryb podstawowy - IZ.272.9.2026.pdf
załącznik nr 6
załącznik Nr 6 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia ciągnik 2.doc
załącznik nr 2
załącznik nr 2 do SWZ - Oświadczenie art. 125 ust.1.doc
załącznik nr 3
załącznik nr 3 do SWZ - Oświadczenie -Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby.doc
Odpowiedź na zapytanie z dnia 02.07.2026 r.
Odpowież na zapytania z dnia 02.07.2026 .pdf
Informacja o wykonawcach i ich ofertach
informacja o wykonawcach i ich ofertach.pdf
Zawiadomienie o wyborze oferty i odrzuceniu
Zawiadomienie o wyborze oferty najkorzystniejszej.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PT WANICKI Sp. z o.o. | Mogilany | 9442285530 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PT WANICKI Sp. z o.o. (Mogilany) | Umowa podpisana | 707 250 PLN | 707 250 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 42 rozstrzygniętych przetargów (CPV 16700000-2 - Ciągniki)
Najniższa cena
18 176 PLN
Średnia cena
377 345 PLN
Najwyższa cena
960 264 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Farmasz Sp. z o.o. Brzeziny | 4 | - | - |
| PT WANICKI Sp. z o.o. Mogilany | 3 | 833 757 PLN | 1 667 514 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne "Agros-Wrońscy" Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Strzelce Wielkie | 2 | 369 102 PLN | 369 102 PLN |
| HYDRO-MASZ Sp. z o.o. Sp. k. Zapole | 2 | 476 379 PLN | 476 379 PLN |
| AGROSKŁAD Sp. z o.o. Józefin | 2 | 574 164 PLN | 574 164 PLN |
| Hydro-Masz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Zapole | 2 | 367 217 PLN | 734 433 PLN |
| FARMASZ Sp. z o.o. Bogdanka | 2 | 573 180 PLN | 573 180 PLN |
| Marcinkowscy Group Sp. z o.o. Podtrzcianna | 2 | 121 032 PLN | 242 064 PLN |
| ZIMEX AGRO Spółka z o.o. Leszcze 29 | 2 | 418 692 PLN | 418 692 PLN |
| AGROSKŁAD sp. z o.o. Ujazd | 2 | 225 462 PLN | 450 923 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup i dostawa ciągnika rolniczego wraz z osprzętem
2026-09-02 12:23:31Z
„Zakup ciągnika do utrzymania terenów zielonych w pasach drogowych dróg powiatowych"
2026-09-01 11:01:10Z
Zakup wyposażenia pracowni w Zespole Szkół Centrum Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu w ramach projektu „Kształcenie zawodowe na 6 w ZS CKU w Wolborzu”.
2026-08-27 19:01:51Z
Zakup wyposażenia pracowni w Zespole Szkół Centrum Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu w ramach projektu „Kształcenie zawodowe na 6 w ZS CKU w Wolborzu”.
2026-08-27 19:01:51Z
Zakup wyposażenia pracowni w Zespole Szkół Centrum Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu w ramach projektu „Kształcenie zawodowe na 6 w ZS CKU w Wolborzu”.
2026-08-27 19:01:51Z
Zakup ciągnika wraz z osprzętem
2026-08-27 11:54:03Z
Zakup ciągnika rolniczego
2026-08-27 08:19:56Z
Zakup ciągnika rolniczego wraz z cysterną przeznaczoną do transportu wody pitnej
2026-08-25 11:29:11Z
„Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem w ramach OL i OC na lata 2025-2026 na terenie Powiatu Łęczyckiego w zakresie zadań własnych – obszar II”.
2026-08-25 10:09:56Z
„Zakup z dostawą używanego ciągnika rolniczego”
2026-08-24 07:30:41Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310602 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem w ramach OL i OC na lata 2025-2026 na terenie Powiatu Łęczyckiego
w zakresie zadań własnych – obszar II”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Łęczycki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611016123
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Tadeusza Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Łęczyca
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-100
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@leczyca.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.leczycki.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem w ramach OL i OC na lata 2025-2026 na terenie Powiatu Łęczyckiego
w zakresie zadań własnych – obszar II”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-acb0c690-acc8-41e4-a545-d41d2c1c3441
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310602
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-acb0c690-acc8-41e4-a545-d41d2c1c34413.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Szczegóły w rozdziale XII SWZ
https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-
Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na
Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z
Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej http://ezamowienia.gov.pl
oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy".
5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być
zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie
podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy
(Dz.U. 2023 poz. 1824) oraz rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452)
Szczegóły w rozdziale XII SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegóły w rozdziale I SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegóły w rozdziale I SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IZ.272.9.2026.PK
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z pługiem na potrzeby Powiatu Łęczyckiego. Szczegółowy zakres określa załącznik nr 6 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz charakterystyka techniczna oferowanego nowego ciągnika wraz pługiem stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ.
Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu fabrycznie nowego ciągnika wraz
z fabrycznie nowym pługiem, zwanego dalej „ciągnik wraz z pługiem” zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia, załącznikami do niej oraz umową.
Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026
Wykonawca oświadcza, że przedmiot zamówienia, o którym mowa powyżej:
CIĄGNIK:
a) jest fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2026 roku, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, gotowy do rejestracji i użytkowania w celu wynikającym z Umowy,
b) nie jest ograniczony prawami osób trzecich, nie jest przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania),
c) jest zgodny z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, wraz
z aktami wykonawczymi do tej ustawy oraz innymi przepisami obowiązującego prawa krajowego oraz prawa unijnego. Spełniał wymagania normy emisji spalin min. STAGE V.
PŁUG:
a) jest fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2025 lub 2026 roku, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych gotowy do użytkowania w celu wynikającym z Umowy,
b) nie jest ograniczony prawami osób trzecich, nie jest przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania),
Ciągnik musi spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające
z ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (teks jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy w tym posiadać homologację.
Z chwilą wydania przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego własność rzeczy.
1) Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot zamówienia w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Odbiór przedmiotu zamówienia nastąpi na podstawie protokołu zdawczo - odbiorczego. Protokół ten będzie stanowił podstawę wystawienia faktury przez Wykonawcę za dostawę ciągnika rolniczego wraz z pługiem.
4.2.6.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
43313100-1 - Pługi odśnieżające lemieszowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Informacje na temat sposobu oceny ofert znajdują się w rozdziale XVIII SWZ.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VIII i IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający stawia warunku w powyższym zakresie. Wymagane jest wykazanie:
• opłaconego ubezpieczenia Wykonawcy od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych).
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki
dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
Dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616 ze zm.), z innym
wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz
z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ;
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wrazz ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IX pkt 1 SWZ;
2) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale X pkt 3 SWZ (jeżeli dotyczy);
3) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy);
4) charakterystyka techniczna oferowanego nowego ciągnika wraz z nowym pługiem (opis przedmiotu zamówienia) – załącznik nr 7 do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiająpełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w
Rozdziale IX pkt. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz
spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w
postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które
roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.06.2026
- Termin składania ofert
- 03.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 707 250 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
60 dni