Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

„Zakup i dostawa soli drogowej DR (z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich”

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00307627

Numer referencyjny: PZD/3/342/DP/SD/2026; PZD/5/332/DW/SD/2026

Zamawiający

Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach

Myszkowska, 59

42-310 Żarki, Śląskie

NIP: 5771746272

REGON: 151405866

Opis przedmiotu zamówienia

„Zakup i dostawa soli drogowej DR (z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich” Przedmiot zamówienia obejmuje: Sprzedaż i dostawę na bazę Zamawiającego tj. Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach, ul. Myszkowska 59, 42-310 Żarki soli drogowej DR (luzem z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach objętych zimowym utrzymaniem w sezonie zimowym 2026/2027 w całkowitej ilości 3000 Mg. W dwóch dostawach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX Boronów 575 138 34 87

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX (Boronów) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 23 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34927100-2 - Sól drogowa)

Najniższa cena

171 032 PLN

Średnia cena

171 032 PLN

Najwyższa cena

171 032 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA „TRASA” SP. Z O. O. Biała Podlaska 3 - 479 700 PLN
LARIX-SÓL sp. z o.o. Lubliniec 3 171 032 PLN 171 032 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "TRASA" Biała Podlaska 2 - 299 813 PLN
Keluva PL Sp. z o.o. Łódź 2 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo Uługowe Budownictwa "Trasa" Sp. z o.o. Biała - Podlaska 1 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA „TRASA” SP. Z O. O. BIAŁA PODLASKA 1 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa "Trasa" Sp. z o.o. Biała Podlaska 1 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa „Trasa” Sp. z o.o. Białapodlaska 1 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o. Biała Podlaska 1 - -
Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX Boronów 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Sukcesywna dostawa soli kamiennej suchej z antyzbrylaczem (tzw. soli drogowej typu DS) sypkiej w ilości 750 ton, do zimowego utrzymania nawierzchni miasta Jaworzna.”

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "TRASA" -

2026-08-17 08:56:19Z

„Zakup i dostawa soli drogowej DR (z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich”

Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX -

2026-07-28 12:34:06Z

„Sukcesywna dostawa soli kamiennej suchej z antyzbrylaczem (tzw. soli drogowej typu DS) sypkiej w ilości 750 ton, do zimowego utrzymania nawierzchni miasta Jaworzna.”

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "TRASA" 299 813 PLN

2026-07-22 07:37:11Z

Sukcesywny zakup oraz dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg

Przedsiębiorstwo Handlowo Uługowe Budownictwa "Trasa" Sp. z o.o. -

2026-07-16 12:37:07Z

Dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku w sezonie zimowym 2025/2026

LARIX-SÓL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-07-16 06:54:31Z

Dostawa soli drogowej luzem z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg

LARIX-SÓL sp. z o.o. 171 032 PLN

2026-07-10 12:12:10Z

Sukcesywne dostawy soli drogowej z antyzbrylaczem luzem w ilości do 400 t wraz z transportem i rozładunkiem

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa "Trasa" Sp. z o.o. -

2026-06-17 08:43:24Z

Dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich i powiatowych zlokalizowanych na terenie powiatu raciborskiego w końcówce sezonu zimowego 2025/2026

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA „TRASA” SP. Z O. O. -

2026-06-12 10:44:57Z

Dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich i powiatowych zlokalizowanych na terenie powiatu raciborskiego w sezonie zimowym 2025/2026

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA „TRASA” SP. Z O. O. -

2026-06-12 07:58:32Z

Dostawy soli do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026

Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o. -

2026-05-25 10:17:55Z

Cała Polska — 154 przetargów

Min: 498 PLN Średnia: 345 879 PLN Max: 1 034 757 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Zakup i dostawa soli drogowej DR (z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151405866

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Myszkowska, 59

1.5.2.) Miejscowość: Żarki

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-310

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 314 83 04

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dorota.andrychowska@pzd.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup i dostawa soli drogowej DR (z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44dfedd8-7d61-4fbf-a905-cbecd7c4fde6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307627

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078137/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup i dostawa soli drogowej z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzdmyszkow.ezamawiajacy.pl/pn/PZDMYSZ/demand/300070/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://pzdmyszkow.ezamawiajacy.pl/pn/PZDMYSZ/demand/300070/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Ilekroć w SWZ lub ustawie Prawo
zamówień publicznych lub w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy mowa jest o stronie internetowej
prowadzonego postępowania, to należy przez to rozumieć bezpośredni link do przedmiotowego postępowania:
https://pzdmyszkow.ezamawiajacy.pl/pn/PZDMYSZ/demand/300070/notice/public/details
Postępowanie prowadzone jest w języku polskim wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt
5) ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t. j. Dz. z 2017, poz. 1219 ze zm.), tj. za pomocą
elektronicznej Platformy Zamówień Publicznych Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie pod adresem:
https://pzdmyszkow.ezamawiajacy.pl do której dostęp możliwy jest również poprzez stronę internetową Zamawiającego pzd.com.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg; może Pani/Pan uzyskać informacje o przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg ul. Myszkowska 59, 42-310 Żarki;
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, którym jest Pani Anna Mstowska, email: iod@pzd.com.pl; tel. (34) 314-83-04;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy P.Z.P.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 P.Z.P. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (tj. Dz.U z 2011 nr 14, poz. 67 z późn. zm.) teczki aktowe będą przechowywane w archiwum zakładowym przez okres 5 lat w przypadku dokumentacji zamówień publicznych oraz 10 lat w przypadku umów zawartych w wyniku postępowania w trybie zamówień publicznych;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: PZD/3/342/DP/SD/2026; PZD/5/332/DW/SD/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zakup i dostawa soli drogowej DR (z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich”
Przedmiot zamówienia obejmuje: Sprzedaż i dostawę na bazę Zamawiającego tj. Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach, ul. Myszkowska 59, 42-310 Żarki soli drogowej DR (luzem z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach objętych zimowym utrzymaniem w sezonie zimowym 2026/2027 w całkowitej ilości 3000 Mg. W dwóch dostawach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

34927100-2 - Sól drogowa

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-01-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
Cena (C) – waga kryterium 100 %;
a) Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach oceny ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w tym zaoferowanej ceny.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Oświadczenie wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dn. 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i
konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami
lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, wzór oświadczenia załącznik nr 6 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Przed podpisaniem umowy Dostawca zobowiązany będzie przedstawić zamawiającemu:
1) atest higieniczny PZH,
2) opinię IBDM wraz z załącznikami (tj. wynikami badań soli drogowej lub dokumenty równoważne dopuszczające i potwierdzające parametry techniczne wydane przez odpowiednie jednostki na terenie UE) potwierdzające przeznaczenie soli do posypywania dróg. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji aktualności opinii i atestu PZH na każdym etapie realizacji umowy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które części zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://pzdmyszkow.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-01

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.06.2026
Termin składania ofert
03.07.2026 08:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34927100-2 - Sól drogowa
34927100-2 (Sól drogowa) 34927100-2 - Sól drogowa

Okres realizacji

do 2027-01-31