Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 280 500 PLN

Zakup samochodu w ramach projektu „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza”

Rozstrzygnięty Dostawy 2025/BZP 00600593

Numer referencyjny: SM.271.3.2025

Zamawiający

Gmina Krzeszowice

Grunwaldzka 4

32-065 Krzeszowice, Małopolskie

NIP: 5130233774

REGON: 351555750

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa uprzywilejowanego pojazdu dla Straży Miejskiej w Krzeszowicach zgodnie opisem przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia jest dofinansowany ze środków zewnętrznych w ramach umowy o dofinansowanie Projektu: „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze Europejskie dla środowiska, Działanie 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, Typ projektu A. Zapewnienie wyposażenia sprzętowego straży gminnych/ międzygminnych w zakresie przeprowadzanych kontroli przestrzegania przepisów ochrony środowiska. Umowa nr FEMP.02.05-IZ.00-0035/24. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: Załącznik nr 3 – Opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 4 – Wzór umowy

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji na pojazd 30%
Okres gwarancji powłoki lakierniczej 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Frank-Cars Sp. z o.o. Częstochowa 5732282035

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Frank-Cars Sp. z o.o. (Częstochowa) Umowa podpisana 280 500 PLN 280 500 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 40 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34110000-1 - Samochody osobowe)

Najniższa cena

189 000 PLN

Średnia cena

249 067 PLN

Najwyższa cena

304 230 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 3 299 725 PLN 299 725 PLN
ZIMNY AUTO Sp. z o.o. Łódź 3 - -
Sobiesław Zasada Kraków 2 - -
Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna Rzgów 2 189 949 PLN 189 949 PLN
Inter Auto Sp. z o.o. Kraków 2 - -
TOYOTA & LEXUS ROMANOWSKI Sp. z o.o. Kraków 2 304 230 PLN -
AUTO BĄCZEK Sp. z o.o. Sp. k. Tarnów 2 - -
KOLACZEK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Wieliczka 2 189 000 PLN 189 000 PLN
AUTO BROKER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin 2 222 600 PLN 222 600 PLN
Frank-Cars Sp. z o.o. Częstochowa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.

ZIMNY AUTO Sp. z o.o. -

2026-09-02 06:26:33Z

Zakup i dostawa samochodu osobowego - limuzyna klasy E z silnikiem benzynowym oraz świadczenie usług serwisu gwarancyjnego dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-09-01 11:24:29Z

Dostawa 2 fabrycznie nowych samochodów

PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 299 725 PLN

2026-09-01 09:34:50Z

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.

ZIMNY AUTO Sp. z o.o. -

2026-08-28 07:00:27Z

Dostawa samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice

Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna -

2026-08-26 12:20:15Z

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.

ZIMNY AUTO Sp. z o.o. -

2026-08-21 07:34:21Z

Dostawa samochodu 8-osobowego typu minibus

REN-CAR spółka z o.o. -

2026-08-10 09:08:05Z

Zakup samochodu w ramach projektu „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza”

Frank-Cars Sp. z o.o. -

2026-08-05 07:56:53Z

IR.ZP.271.22.2025 Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego do użytku służbowego na potrzeby Urzędu Gminy Grybów

Autoremo Sp. j. Andrzej Edward Kuchta -

2026-07-07 07:08:12Z

Zakup samochodu osobowego typu SUV na potrzeby Prokuratury Regionalnej w Krakowie

Inter Auto Sp. z o.o. -

2026-07-02 12:57:38Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 41 328 PLN Średnia: 247 059 PLN Max: 667 350 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup samochodu w ramach projektu „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzeszowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka 4

1.5.2.) Miejscowość: Krzeszowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-065

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.krzeszowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakrzeszowice.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup samochodu w ramach projektu „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3048e57-adf4-4eb2-9374-1abc652e2339

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00600593

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00047062/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup samochodu w ramach projektu „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza.”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze Europejskie dla środowiska, Działanie 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, , Typ projektu A. Zapewnienie wyposażenia sprzętowego straży gminnych/ międzygminnych w zakresie przeprowadzanych kontroli przestrzegania przepisów ochrony środowiska

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e3048e57-adf4-4eb2-9374-1abc652e2339

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-e3048e57-adf4-4eb2-9374-1abc652e2339

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wskazano w SWZ w Dziale 13. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
- Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
- Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
- Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
- Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia KRI, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
- Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści „Formularza do komunikacji”).
- Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
- W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
- Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
- Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
- Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Krzeszowice z siedzibą ul. Grunwaldzka 4, 32- 065 Krzeszowice. Z administratorem można kontaktować się:
• Telefonicznie – 12 252 08 00;
• Elektronicznie – sekretariat@um.krzeszowice.pl;
• Pocztą tradycyjną na adres siedziby Administratora.
2. Wyjaśnień w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych udziela wyznaczony przez Administratora, inspektor ochrony danych, z którym można skontaktować się pod
adresem e-mail: iod@um.krzeszowice.pl lub telefonicznie – 12 252 08 97.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. -
Prawo zamówień publicznych (art. 6 ust. 1 lit. c RODO).
4. Dane osobowe mogą być udostępniane:
• podmiotom i organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa,
• osobom i podmiotom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego,
• podmiotom, z którymi Administrator zawarł umowę powierzenia przetwarzania danych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy PZP, przez
okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania
umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
6. Przysługuje Pani/Panu, z wyjątkami zastrzeżonymi przepisami prawa, możliwość:
• dostępu do danych osobowych jej/jego dotyczących oraz otrzymania ich kopii o którym
mowa w art. 15 RODO (Wyjaśnienie: w przypadku gdy wykonanie obowiązków wynikających
z uprawnienia do dostępu do danych osobowych wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku
zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji
mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu);
• żądania sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych na podstawie z art. 16 RODO,
przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku
postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia
publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą;
• w związku z art. 18 RODO żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych przy czym
prawo to nie ma zastosowania;
• w odniesieniu do przechowywania, przetwarzania danych w celu zapewnienia korzystania z
środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z
uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego
(Wyjaśnienie: wystąpienie z żądaniem ograniczenia przetwarzania nie ogranicza przetwarzania
danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ).
7. Nie przysługuje Pani/Panu:
• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż
podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi na realizowane przez Administratora
przetwarzanie do Prezesa UODO, z siedzibą ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa (uodo.gov.pl).
9. Podanie danych jest obowiązkiem wynikającym z przepisów ustawy PZP i przepisów
wykonawczych do ustawy i stanowi warunek wzięcia udziału w postępowaniu. Podanie
dodatkowych danych, których przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody jest dobrowolne, a
ich niepodanie nie będzie miało wpływu na wybór oferty.
10. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym
wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną
Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio
pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co
najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SM.271.3.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa uprzywilejowanego pojazdu dla Straży Miejskiej w Krzeszowicach zgodnie opisem przedmiotu zamówienia.

Przedmiot zamówienia jest dofinansowany ze środków zewnętrznych w ramach umowy o dofinansowanie Projektu: „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze Europejskie dla środowiska, Działanie 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, Typ projektu A. Zapewnienie wyposażenia
sprzętowego straży gminnych/ międzygminnych w zakresie przeprowadzanych kontroli przestrzegania przepisów ochrony środowiska. Umowa nr FEMP.02.05-IZ.00-0035/24.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
Załącznik nr 3 – Opis przedmiotu zamówienia
Załącznik nr 4 – Wzór umowy

4.2.6.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji na pojazd

4.3.6.) Waga: 30,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji powłoki lakierniczej

4.3.6.) Waga: 10,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składane wraz z ofertą:
a) Wykonawca zobowiązany jest złożyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że
Wykonawca nie podlega wykluczeniu, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik
nr 2 do SWZ;
b) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienia przez Wykonawców, oświadczenie o
którym mowa w pkt a) składa każdy z wykonawców.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. ofertę - wypełniony formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SWZ
2. aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu
z postępowania - załącznik nr 2 do SWZ.
3. jeśli dotyczy - pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (w przypadku, gdy oferta
nie jest podpisywana przez osobę/osoby wynikającą z dokumentów rejestrowych lub
w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie).
4. Wadium oryginał gwarancji lub poręczenia, zgodnie z zapisami Działu 15 SWZ, w przypadku
złożenia wadium w formie innej niż pieniądz

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę poprzez wniesienie wadium
w wysokości: 1000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych 0/100).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku oferty
wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka
cywilna) ich oferta musi spełniać następujące wymagania:
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wyznaczą spośród siebie
Wykonawcę kierującego (lidera), upoważnionego do zaciągania zobowiązań, otrzymywania
poleceń oraz instrukcji dla i w imieniu każdego, jak też dla wszystkich partnerów;
2. w formularzu oferty należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia;
3. oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców
wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca ofertę musi
posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści
pełnomocnictwa załączonego do oferty – treść pełnomocnictwa powinna dokładnie
określać zakres umocowania;
4. oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w
postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy składa każdy z wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw
wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy
z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
5. Oświadczenia i dokumenty należy złożyć zgodnie z wymaganiami SWZ.
6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą ponosić
odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy.
7. Zamawiający informuje o treści przepisu art. 117 ust. 3 Ustawy, zgodnie z którym
w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub
doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać
na zdolnościach tych z Wykonawców, do realizacji których te zdolności są wymagane.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Wskazano we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 4

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-12-23 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć na Platformie e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-12-23 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-01-21

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zgodnie z Ustawą z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (dalej: Ustawa UA), na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp
wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została
wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę
lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3.
W związku z powyższym wymaga się od Wykonawcy złożenia oświadczenia znajdującego się w treści Załącznika nr 2.
2025-12-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
15.12.2025
Termin składania ofert
29.12.2025 10:00
Wartość umowy
280 500 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34110000-1 - Samochody osobowe
34110000-1 (Samochody osobowe)

Okres realizacji

4 miesiące