Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 06:00 (5 dni)

Zakup usługi wyżywienia, usługi transportu, usługi ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grupy doradczej w terminie 17-18 września 2026 r.

Aktywny Usługi 2026/BZP 00415983

Numer referencyjny: AG.260.22.2026

Zamawiający

DOLNOŚLĄSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO

ul. Zwycięska 8

53-033 Wrocław, Dolnośląskie

NIP: 8961000264

REGON: 006011298

Opis przedmiotu zamówienia

Zakup usługi wyżywienia, usługi transportu, usługi ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grupy doradczej o tematyce Stosowanie innowacyjnych rozwiązań ułatwiających rozpoznawanie szkodników i chorób zbóż oraz zapobieganie ich występowaniu w terminie 17-18 września 2026 r. Wyjazd studyjny realizowany w ramach interwencji I.14.2 Kompleksowe doradztwo rolnicze – moduł 2 Doradztwo grupowe (I.14.2.2) w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1A do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 29 rozstrzygniętych przetargów (CPV 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków)

Najniższa cena

2 695 PLN

Średnia cena

88 594 PLN

Najwyższa cena

412 200 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
CATERING Michał Wójcik Wrocław 3 6 560 PLN 19 680 PLN
P.P.H.U Ewa Zając Jelcz-Laskowice 3 256 845 PLN 770 535 PLN
BREWICZ A.K. Kaniewscy Spółka Jawna Rawicz 2 3 780 PLN 7 560 PLN
Kanzeon Wrocławski Catering Sp. z o.o. Wrocław 2 10 638 PLN 21 276 PLN
Beperfect Joanna Janwoska-Giedz Wrocław 1 - -
Firma Usługowo Handlowa Konrad Socha Zgorzelec 1 - -
BARUŚ S.C. Krystyna Bednarska, Wiktor Bednarski Lubin 1 211 250 PLN 211 250 PLN
,,MOGADOR" s.c. Głogów 1 7 920 PLN 7 920 PLN
Krajowe Centrum Realizacji sp. z o.o. Lublin 1 8 382 PLN 8 382 PLN
Catering Michał Wójcik Wrocław 1 9 180 PLN 9 180 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup usł.wynaj.sali konf. wraz z usł.catering. dla łączn.liczby50uczest. z operacji pt Nowoczesna i opłacal.hodowla bydła mięsnego,genetyka,żywienie,pastwiska i technologie w służbie lepszych wyników

CATERING Michał Wójcik 6 278 PLN

2026-09-02 11:52:23Z

Zakup usł.wynaj.sali konf. wraz z usł.catering. dla łączn.liczby50uczest. z operacji pt Nowoczesna i opłacal.hodowla bydła mięsnego,genetyka,żywienie,pastwiska i technologie w służbie lepszych wyników

CATERING Michał Wójcik 6 278 PLN

2026-09-02 11:52:23Z

Usługa przygotowywania i dostarczania posiłków do ZSCKR w Rudnej w roku szkolnym 2026/2027

BARUŚ S.C. Krystyna Bednarska, Wiktor Bednarski 211 250 PLN

2026-08-31 17:57:24Z

ŚWIADCZENIE USŁUG CATERINGOWYCH NA RZECZ UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU – ZADANIA (Zadanie nr 1)

WROCŁAWSKIE EVENTY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3 207 PLN

2026-08-26 19:28:26Z

ŚWIADCZENIE USŁUG CATERINGOWYCH NA RZECZ UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU - ZADANIA

Impel Catering Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością 4 979 PLN

2026-08-26 19:15:52Z

ŚWIADCZENIE USŁUG CATERINGOWYCH NA RZECZ UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO WE WROCŁAWIU - ZADANIA

SAMBOR Luxury Moments Bartłomiej Sambor 2 695 PLN

2026-08-26 19:15:52Z

Świadczenie usługi cateringowej w zakresie przygotowania i dostawy jednodaniowych posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze

Restauracja-Pizzeria Piotr Matyszczak 190 820 PLN

2026-08-06 06:06:02Z

Zakup usł.catering.podczas 5 spotkań realiz.w ramach grupy doradczej o tematyce Główne założenia rolnictwa ekolog.oraz źr.finan.i sposoby pozysk.nowocz.rozwiązań technolog., wspier. ekolog. produkcję

Krajowe Centrum Realizacji sp. z o.o. 8 382 PLN

2026-07-30 09:39:48Z

Sporządzanie i dostarczanie dla dzieci gorącego posiłku w postaci dwudaniowego obiadu, dostarczonego do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie

Firma Usługowo Handlowa Konrad Socha -

2026-07-28 11:29:27Z

Przygotowanie i dostarczenie posiłków: zupa - w ramach art. 106a. [Gorący posiłek w szkole] Prawo oświatowe - w formie usługi cateringowej do Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach.

Marcin Kmieciak -

2026-07-28 09:05:28Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 16 PLN Średnia: 339 575 PLN Max: 6 910 816 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Zakup usługi wyżywienia, usługi transportu, usługi ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grupy doradczej w terminie 17-18 września 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOLNOŚLĄSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006011298

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zwycięska 8

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 53-033

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@dodr.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dodr.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Działalność określona w ustawie z dnia 22 października 2004 r. o jednostkach doradztwa rolniczego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Doradztwo rolnicze

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup usługi wyżywienia, usługi transportu, usługi ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grupy doradczej w terminie 17-18 września 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25bdce50-4573-48c1-8d83-4620a247dcef

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415983

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00082818/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.20 Zakup wyżywienia oraz usługi transportowej i ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grupy doradczej w terminie 17-18.09.2026 r.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Operacja dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Instytucja Zarządzająca PS WPR 2023-2027 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367078

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367078
Zawarte są w Rozdziale X, XI SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zawarte są w Rozdziale X, XI oraz XII
SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula RODO zawarta w Rozdziale I pkt 3.4 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: AG.260.22.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup usługi wyżywienia, usługi transportu, usługi ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grupy doradczej o tematyce Stosowanie innowacyjnych rozwiązań ułatwiających rozpoznawanie szkodników i chorób zbóż oraz zapobieganie ich występowaniu w terminie 17-18 września 2026 r.

Wyjazd studyjny realizowany w ramach interwencji I.14.2 Kompleksowe doradztwo rolnicze – moduł 2 Doradztwo grupowe (I.14.2.2) w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1A do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków

66512000-2 - Usługi ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający będzie oceniać oferty przyznając im punkty. Punkty, których liczba będzie decydować o wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający obliczy z zachowaniem niżej wymienionych zasad: Punkty, w każdym z kryteriów, będą obliczane zgodnie z zasadą: 1%=1 pkt (analogicznie w stosunku do dziesiętnych i setnych części procent/punkt).

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

- informacja Wykonawcy o przynależności do grupy kapitałowej (zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VIII ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia z postępowania.
3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Na podstawie art. 455 ust.1 Ustawy, Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy w przypadkach:
1) zmian cen spowodowanych zmianami przepisów określających wysokość
należnego podatku VAT lub podatku akcyzowego, na podstawie
obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie – po uprzednim ich
udokumentowaniu przez Wykonawcę;
2) wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian spowodowanych siłą wyższą uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu umowy zgodnie ze szczegółowym opisem.
Siła wyższa rozumiana jest jako zdarzenie zewnętrzne, niezależne od woli Stron, niemożliwe do przewidzenia i do zapobieżenia, w szczególności takie jak wojna, klęska żywiołowa, epidemia, pandemia, blokada komunikacyjna o charakterze ponadregionalnym, strajk, zamieszki społeczne, katastrofa ekologiczna, katastrofa budowlana;
3) wystąpienia okoliczności niezależnych od stron umowy związanych z koniecznością zmiany okresu realizacji umowy;
4) jeśli zmiany będą korzystne dla Zamawiającego i nie będą miały charakteru naruszenia zasad konkurencji i równowagi ekonomicznej umowy na korzyść Wykonawcy w sposób, który nie był przewidziany w postanowieniach pierwotnego zamówienia oraz zmiany nie będą istotne w rozumieniu art. 454 ust. 1, 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Istotne zmiany postanowień zawartej umowy są możliwe również w innych przypadkach określonych w §9 wzoru umowy stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367078

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 08:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514 t. j.) wyklucza się:
a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3.
Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych w art. 7 ust. 1 pkt 3 cytowanej ustawy.
W przypadku wykonawcy lub uczestnika konkursu wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1, zamawiający odrzuca wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego lub ofertę takiego wykonawcy lub uczestnika konkursu, nie zaprasza go do złożenia oferty wstępnej, oferty podlegającej negocjacjom, oferty dodatkowej, oferty lub oferty ostatecznej, nie zaprasza go do negocjacji lub dialogu, a także nie prowadzi z takim wykonawcą negocjacji lub dialogu, odrzuca wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, nie zaprasza do złożenia pracy konkursowej lub nie przeprowadza oceny pracy konkursowej, odpowiednio do trybu stosowanego do udzielenia zamówienia publicznego oraz etapu prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Wyklucza się z postępowania również Wykonawcę wobec, którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, w szczególności dotyczące zakazu udzielania lub dalszego wykonywania zamówień publicznych na rzecz lub z udziałem podmiotów, o których mowa w lit. a), lit. b) lub lit. c) tego przepisu, w tym podmiotów będących własnością bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% obywateli rosyjskich lub podmiotów mających siedzibę w Rosji.

Pełna nazwa postępowania: Zakup usługi wyżywienia, usługi transportu, usługi ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu studyjnego realizowanego w ramach grupy doradczej o tematyce Stosowanie innowacyjnych rozwiązań ułatwiających rozpoznawanie szkodników i chorób zbóż oraz zapobieganie ich występowaniu w terminie 17-18 września 2026 r.
2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.09.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 06:00
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
55520000-1 (Usługi dostarczania posiłków) 55300000-3 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków) 55521200-0 (Usługi dowożenia posiłków) 66512000-2 (Usługi ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych) 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego) 55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków 55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków 66512000-2 - Usługi ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczeń zdrowotnych 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Okres realizacji

2 dni