Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)
zakup wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych dla Poznańskiego Zespołu Żłobków
Numer referencyjny: CUW-SAZ.4440.50.2026.AS
Zamawiający
Miasto Poznań Poznański Zespół Żłobków
Os. B. Chrobrego
60-681 Poznań, Wielkopolskie
NIP: 2090001440
REGON: 387714805
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 40 rozstrzygniętych przetargów (CPV 39100000-3 - Meble)
Najniższa cena
3 660 PLN
Średnia cena
185 785 PLN
Najwyższa cena
702 709 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Drzewiarz Bis Sp. z o.o. Lipno | 5 | 11 378 PLN | 56 888 PLN |
| Konkret Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Chełmno | 4 | 599 255 PLN | 599 255 PLN |
| Mantis Łukasz Babulewicz Białystok | 2 | 533 882 PLN | 533 882 PLN |
| PHUP Wiesław Zajączek Krotoszyn | 2 | 189 420 PLN | 189 420 PLN |
| INTERIOR GROUP SP. Z O.O. DĄBRÓWKA | 2 | 25 946 PLN | 51 891 PLN |
| KONKRET Sp. z o.o. Chełmno | 1 | - | - |
| Brosco Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 23 446 PLN | 23 446 PLN |
| SIGMA sp. z o.o. Opole | 1 | 694 288 PLN | 694 288 PLN |
| Cesar Group Sp. z o. o . Częstochowa | 1 | 702 709 PLN | 702 709 PLN |
| Meble Merda Sp. z o.o. Skwierzyna | 1 | 411 981 PLN | 411 981 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa wraz z montażem wyposażenia na stanowiska pracy w ramach projektu ZDROWO – ZAWODOWO.
2026-09-04 12:56:39Z
Dostawa wraz z montażem wyposażenia na stanowiska pracy w ramach projektu ZDROWO – ZAWODOWO.
2026-09-04 12:56:39Z
Wyposażenie pomieszczeń w budynku przy ul. 17 Dywizji Piechoty w celu uruchomienia działalności Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie
2026-08-24 09:17:57Z
Wyposażenie budynku Gminnego Centrum Kultury w Gołuchowie
2026-08-20 06:05:16Z
Zakup wraz z dostawą mebli biurowych
2026-08-19 06:31:38Z
Zakup wraz z dostawą mebli biurowych
2026-08-19 06:31:38Z
Zakup wraz z dostawą mebli biurowych
2026-08-19 06:31:38Z
Zakup wraz z dostawą mebli biurowych
2026-08-19 06:31:38Z
Zakup wraz z dostawą mebli biurowych
2026-08-19 06:31:38Z
Zakup wraz z dostawą mebli biurowych
2026-08-19 06:31:38Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00421789 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
zakup wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych dla Poznańskiego Zespołu Żłobków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Poznański Zespół Żłobków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387714805
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Os. B. Chrobrego
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-681
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzz@m.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zlobekpoznan.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
opieka nad dziećmi
1.11.) Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania.
Podmiot 1
1.11.1.) Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie: Miasto Poznań Centrum Usług Wspólnych w Poznaniu
1.11.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2090001440
Adres podmiotu prowadzącego postępowanie:
1.11.3.) Ulica: al. Niepodległości 27
1.11.4.) Miejscowość: Poznań
1.11.5.) Kod pocztowy: 61-714
1.11.6.) Województwo: wielkopolskie
1.11.7.) Kraj: Polska
1.11.8.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.11.11.) Adres poczty elektronicznej: cuw@m.poznan.pl
1.11.12.) Adres strony internetowej: https://www.poznan.pl/cuw
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
zakup wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych dla Poznańskiego Zespołu Żłobków
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e5bd7ae-9040-43d8-b2e9-35b00e3ce1a5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421789
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00111087/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 zakup wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych z podziałem na części
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Program instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13680753.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368075
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja, wysyłanie i odbierania
korespondencji elektronicznej w postępowaniu prowadzona jest zgodnie z postanowieniami Rozp. PRM z dnia 30 grudnia 2020 r. w
sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz
środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. Zamawiający nie
przewiduje innego sposobu komunikowania się z Wykonawcami niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w
SWZ. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformazakupowa.pl, dalej: „platforma” pod adresem
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368075 Funkcjonalność platformy gwarantuje złożenie zaszyfrowanej oferty wraz z
załącznikami, w sposób uniemożliwiający Zamawiającemu zapoznanie się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert. W
toku postępowania komunikacja pomiędzy Zamawiającym oraz Wykonawcą, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia
oraz informacje przekazywane są za pomocą udostępnionego na platformazakupowa.pl, w linku postępowania formularza „Wyślij
wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się
datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij”. Zamawiający będzie przekazywał
Wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany SWZ,
zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja,
której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w postaci elektronicznej
za pośrednictwem latformazakupowa.pl do konkretnego Wykonawcy w wiadomości prywatnej. Zamawiający, zgodnie z ww.Rozp.,
określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:1)stały dostęp do sieci
Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2)komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji:
pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os
x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3)zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome,
FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością
korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki, 4)komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS
1.3 5)czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce
wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP. Wykonawca, przystępując do niniejszego
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego akceptuje warunki korzystania z platformy, określone w Regu. zamieszczonym
na stronie internetowej platformazakupowa.pl oraz uznaje go za wiążący oraz zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert
dostępnej pod linkiem wskazanym w swz.Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformy znajdują się w zakładce
„Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformy, w
szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty
w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy.
Wykonawca może również komunikować się z Zamawiającym za pomocą poczty elektronicznej, e-mail: cuw@m.poznan.pl (za
wyjątkiem przekazania oferty z zał.).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): szczegóły w pkt XXIII SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): szczegóły w pkt XXIII SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: CUW-SAZ.4440.50.2026.AS
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 4
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1
Dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Balbinka
Szczegółowy opis przedmiotu zmówienia dla części 1 zawarto załączniku nr 1A do umowy
Miejsce realizacji zamówienia- Żłobek Balbinka os. Bolesława Śmiałego 106 69-682 Poznań – placówka Poznańskiego Zespołu Żłobków
4.2.6.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami przez platformę, która zapewnia szyfrowanie ofert. Składanie ofert odbywa się poprzez stronę postępowania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki w zakończeniu przedmiotu umowy - dostawie produktów
4.3.6.) Waga: 12
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas usunięcia istotnych wad przedmiotu umowy w okresie gwarancji lub rękojmi
4.3.6.) Waga: 14
Kryterium 4
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja i rękojmia powyżej wymaganej
4.3.6.) Waga: 14
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2
Dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Michałki
Szczegółowy opis przedmiotu zmówienia dla części 2 zawarto załączniku nr 1B do umowy
Miejsce realizacji zamówienia- Żłobek Michałki os. Czecha 75 61-289 Poznań
– placówka Poznańskiego Zespołu Żłobków
4.2.6.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami przez platformę, która zapewnia szyfrowanie ofert. Składanie ofert odbywa się poprzez stronę postępowania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki w zakończeniu przedmiotu umowy - dostawie produktów
4.3.6.) Waga: 12
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas usunięcia istotnych wad przedmiotu umowy w okresie gwarancji lub rękojmi
4.3.6.) Waga: 14
Kryterium 4
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja i rękojmia powyżej wymaganej
4.3.6.) Waga: 14
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Przemko
Szczegółowy opis przedmiotu zmówienia dla części 3 zawarto załączniku nr 1C do umowy
Miejsce realizacji zamówienia- żłobek Przemko osiedle Rzeczypospolitej 77, 61-393 Poznań – placówka Poznańskiego Zespołu Żłobków
4.2.6.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39162100-6 - Pomoce dydaktyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami przez platformę, która zapewnia szyfrowanie ofert. Składanie ofert odbywa się poprzez stronę postępowania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki w zakończeniu przedmiotu umowy - dostawie produktów
4.3.6.) Waga: 12
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas usunięcia istotnych wad przedmiotu umowy w okresie gwarancji lub rękojmi
4.3.6.) Waga: 14
Kryterium 4
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja i rękojmia powyżej wymaganej
4.3.6.) Waga: 14
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 4
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 4
Dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Żurawinka
Szczegółowy opis przedmiotu zmówienia dla części 4 zawarto załączniku nr 1D do umowy
Miejsce realizacji zamówienia- Żłobek Żurawinka ul. Żurawinowa 5/7 61-455 Poznań placówka Poznańskiego Zespołu Żłobków
4.2.6.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami przez platformę, która zapewnia szyfrowanie ofert. Składanie ofert odbywa się poprzez stronę postępowania.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wysokość kary umownej za każdy dzień zwłoki w zakończeniu przedmiotu umowy - dostawie produktów
4.3.6.) Waga: 12
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas usunięcia istotnych wad przedmiotu umowy w okresie gwarancji lub rękojmi
4.3.6.) Waga: 14
Kryterium 4
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja i rękojmia powyżej wymaganej
4.3.6.) Waga: 14
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:spełniają warunki udziału w postępowaniu
dla części 1 - dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Balbinka
a) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie 1 dostawę mebli na kwotę co najmniej 15 000 PLN.
dla części 2 – Dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Michałki
a) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie 1 dostawę mebli na kwotę co najmniej 30 000 PLN.
dla części 3 – dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Przemko
a) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie 1 dostawę mebli na kwotę co najmniej 30 000 PLN.
dla części 4 – dostawa wyposażenia oraz materiałów dydaktycznych dla Żłobka Żurawinka
a) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie 1 dostawę wyposażenia mebli na kwotę co najmniej 15 000 PLN.
Uwaga !
W przypadku składania ofert na więcej niż jedną cześć zamówienia Wymagane jest następujące spełnienie warunku dot. zdolności technicznej lub zawodowej
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie 1 dostawę mebli na kwotę co najmniej 30 000 PLN.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa na wezwanie w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualne na dzień złożenia następujące podmiotowe środki dowodowe:
1) odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie określonym w art. 109 ust 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (w przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności przedmiotowego dokumentu w formie elektronicznej pod wskazanym w oświadczeniu, o którym mowa w pkt. XII.A.1 SWZ adresem lub w formularzu ofertowym, Zamawiający samodzielnie pobierze go z bazy danych)
2) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi odpowiednio załącznik nr 7 do SWZ);
3) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w pkt. XII.A.1 SWZ (wzór oświadczenia stanowi odpowiednio załącznik nr 8 do SWZ);
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa na wezwanie w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualne na dzień złożenia następujące podmiotowe środki dowodowe:
1) wykaz dostaw wykonanych w zakresie określonym w pkt. XI 1.2) ppkt b odpowiedni dla danej części zamówienia, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. (wzór wykazu stanowi odpowiednio załącznik nr 6 do SWZ).
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
karty katalogowe lub inne dokumenty pozwalających na identyfikację produktu.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
karty katalogowe lub inne dokumenty pozwalających na identyfikację produktu.5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
dokumenty podpisane zgodnie z pkt XVI SWZ:1) formularz ofertowy – wypełniony w całości wg wzoru stanowiącego odpowiednio załącznik nr 2 do SWZ,
2) formularz cenowy - wypełniony w całości odpowiednio dla każdej części zamówienia wg wzoru stanowiącego odpowiednio załącznik 1A do wzoru umowy - dla części 1, 1B do wzoru umowy - dla części 2, 1C do wzoru umowy - dla części 3, 1D do wzoru umowy - dla części 4
3) karty katalogowe lub inne dokumenty pozwalające na identyfikację produktu
4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – wypełnione w całości wg wzoru stanowiącego odpowiednio załącznik nr 3 do SWZ,
5) oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie - wypełnione w całości wg wzoru stanowiącego odpowiednio załącznik nr 4 do SWZ (jeżeli dotyczy)
6) zobowiązanie do udostępniania zasobów – wypełnione w całości wg wzoru stanowiącego odpowiednio załącznik nr 5 do SWZ (jeżeli dotyczy),
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich wpostępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego (do oferty należy załączyć stosowne pełnomocnictwa). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie
przez wykonawców oświadczenie o którym mowa w pkt. XII SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o
zamówienie. Oświadczenie to musi potwierdzać brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu w
zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy występujący
wspólnie zobowiązani są do dołączenia do oferty wypełnionego załącznika nr 4 stanowiącego oświadczenie, z którego
będzie jednoznacznie wynikać które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy zgodnie z zapisami § 8 projektu umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami przez platformę, która zapewnia szyfrowanie ofert. Składanie ofert odbywa się poprzez stronę postępowania.
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:05
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust 1 ustawyz dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz
służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
30 dni