Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 125 248 PLN

Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce - zakup pasz do zimowego dokarmiania żubrów stada wolnościowego.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00178766

Numer referencyjny: S.270.9.2026

Zamawiający

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki

Dworcowa 8A

11-612 Kruklanki, Warmińsko-mazurskie

NIP: 8450006550

REGON: 790504881

Opis przedmiotu zamówienia

dostawa zielonki z kukurydzy w ilości 300 ton (na kiszonkę). Dostawa zielonki z kukurydzy na kiszonkę wraz z transportem, złożeniem w pryzmę, ugnieceniem oraz przykryciem folią kiszonkarską i siatką, dociśnięcie workami z piaskiem. Transport i wyładunek w magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Ze zbiorów tegorocznych, zebrana w pierwszej fazie dojrzewania kolb (początek twardnienia ziarna). Zielonka dobrej jakości tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla zielonki z kukurydzy, bez oznak zapleśnienia i zgnilizny oraz wszelkich zanieczyszczeń, o wilgotności odpowiedniej do zakiszania. Folię i siatkę zapewnia Wykonawca. Worki z piaskiem w celu dociśnięcia pryzmy zapewnia Zamawiający. Termin realizacji części zamówienia: do 10.10.2026 r.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia 40%

Część 2

Cena 60%
Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia 40%

Część 3

Cena 60%
Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia 40%

Część 4

Cena 60%
Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia 40%

Część 5

Cena 60%
Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Krzysztof Stankiewicz Kruklanki 8451386939
Krzysztof Stankiewicz Kruklanki 8451386939
Krzysztof Stankiewicz Kruklanki 8451386939
-
-

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Krzysztof Stankiewicz (Kruklanki) Umowa podpisana 80 099 PLN 80 099 PLN
2 Krzysztof Stankiewicz (Kruklanki) Umowa podpisana 31 799 PLN 31 799 PLN
3 Krzysztof Stankiewicz (Kruklanki) Umowa podpisana 13 350 PLN 13 350 PLN
4 - Unieważniono - -
5 - Unieważniono - -
Powód unieważnienia: art. 255 pkt 1 ustawy

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 5 rozstrzygniętych przetargów (CPV 15700000-5 - Pasza dla zwierząt)

Najniższa cena

9 540 PLN

Średnia cena

28 101 PLN

Najwyższa cena

80 099 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Krzysztof Stankiewicz Kruklanki 6 28 101 PLN 168 608 PLN
Zakład Usług Lesnych Zdzisław Dowejko Sobiechy 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 46 przetargów

Min: 3 658 PLN Średnia: 79 788 PLN Max: 646 618 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce - zakup pasz do zimowego dokarmiania żubrów stada wolnościowego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Borki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790504881

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 8A

1.5.2.) Miejscowość: Kruklanki

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-612

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: borki@bialystok.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.borki.bialystok.lasy.gov

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce - zakup pasz do zimowego dokarmiania żubrów stada wolnościowego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0011a6d8-0682-49ce-bff8-bf3b731a0ce3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00178766

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00083266/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 "Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 - zakup pasz do dokarmiania żubrów wolnościowych.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zarządzanie migracją żubra we wschodniej Polsce

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282479

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282479

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://platformazakupowa.pl/strona/45- instrukcje

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: S.270.9.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 5

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa zielonki z kukurydzy w ilości 300 ton (na kiszonkę). Dostawa zielonki z kukurydzy na kiszonkę wraz z transportem, złożeniem w pryzmę, ugnieceniem oraz przykryciem folią kiszonkarską i siatką, dociśnięcie workami z piaskiem. Transport i wyładunek w magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Ze zbiorów tegorocznych, zebrana w pierwszej fazie dojrzewania kolb (początek twardnienia ziarna). Zielonka dobrej jakości tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla zielonki z kukurydzy, bez oznak zapleśnienia i zgnilizny oraz wszelkich zanieczyszczeń, o wilgotności odpowiedniej do zakiszania. Folię i siatkę zapewnia Wykonawca. Worki z piaskiem w celu dociśnięcia pryzmy zapewnia Zamawiający. Termin realizacji części zamówienia: do 10.10.2026 r.

4.2.6.) Główny kod CPV: 15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-10

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa sianokiszonki (baloty) w ilości 100 ton. Dostawa balotów sianokiszonki wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu składowania paszy tj. w magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Sianokiszonka ze zbiorów tegorocznych z I lub II pokosu z traw o przybliżonym składzie: wiechlina łąkowa, rajgras angielski, tymotka z udziałem roślin motylkowatych (koniczyna, lucerna), dobrej jakości tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla sianokiszonki, bez oznak zapleśnienia i zgnilizny, chwastów oraz wszelkich innych zanieczyszczeń. Czas od momentu skoszenia do balotowania winien być jak najkrótszy (do 48 godzin). Owijanie folią (min. 4 warstwy) będzie odbywać się w magazynie paszowym w m. Wolisko, bezpośrednio po zbiorze. Nie dopuszcza się balotów z uszkodzoną, nieszczelną folią. Koszty zakupu folii ponosi Wykonawca. Termin realizacji części zamówienia: do 15.08.2026 r.

4.2.6.) Główny kod CPV: 15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-08-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa mieszanki zbóż (jęczmień 1/3, owies 1/3, pszenica 1/3) w ilości 15 ton. Dostawa mieszanki zbóż wraz z transportem i rozładunkiem do silosów w miejscu składowania paszy w m. Lipowo 1. Zboże ze zbiorów tegorocznych, w formie całego ziarna, dobrej jakości tj. posiadające ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla ziaren zbóż, bez obcych zapachów, oznak zawilgocenia, zgrzania, zapleśnienia, bez obecności szkodników. Ziarno suche, o wilgotności poniżej 13%. Termin realizacji zamówienia: do 10.09.2026 r.

4.2.6.) Główny kod CPV: 15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-10

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa buraków pastewnych w ilości 36 ton. Dostawa buraków pastewnych wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu składowania paszy tj. w piwnicach przy magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Buraki pastewne ze zbiorów tegorocznych, dobrej jakości tj. posiadające ogólny wygląd, barwę, smak, zapach charakterystyczny dla gatunku oraz odpowiednie stadium dojrzałości. Świeże, niezgrzane, niezaparzone, bez obcych zapachów i smaków, bez oznak nadmiernych uszkodzeń mechanicznych (zwiędnięcie, popękanie, zgniecenie) oraz uszkodzeń spowodowanych niskimi temperaturami powodujących obniżenie jakości przechowalniczej i pokarmowej, bez oznak chorobowych, gnicia, porażenia grzybami pleśniowymi, zebrane przed przymrozkami, oczyszczone z piasku, liści, korzonków i innych zanieczyszczeń, wolne od szkodników i uszkodzeń przez nie spowodowanych. Termin realizacji zamówienia: do 30.10.2026 r.

4.2.6.) Główny kod CPV: 15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 5

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

dostawa dyni w ilości 25 ton. Dostawa dyni wraz z transportem i rozładunkiem w miejscu składowania paszy tj. w piwnicach przy magazynie paszowym w m. Wolisko lub innym miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Dynie ze zbiorów tegorocznych, dobrej jakości, tj. posiadająca ogólny wygląd, barwę, zapach charakterystyczny dla gatunku, odpowiednie stadium dojrzałości, zebrana przed pierwszymi przymrozkami.
Nie dopuszcza się dyni:
- nadgniłej,
- zapleśniałej,
- nadmiernie uszkodzonej mechanicznie (pęknięcia, rozgniecenia zgnilizna),
- z oznakami chorób,
- zanieczyszczonej ziemią, kamieniami lub innymi ciałami obcymi.
Dynie powinny być dostarczone bezpośrednio po zbiorze, po 2-3 dniach należy ją zabezpieczyć poprzez przykrycie włókniną o gramaturze min. 110 g/m2 oraz słomą. Włókninę oraz słomę zapewnia Zamawiający.
Termin wykonania: do 30.10.2026 r.

4.2.6.) Główny kod CPV: 15700000-5 - Pasza dla zwierząt

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-08 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282479

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-08 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-03-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
31.03.2026
Termin składania ofert
08.04.2026 08:00
Wartość umowy
125 248 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 15700000-5 - Pasza dla zwierząt
15700000-5 (Pasza dla zwierząt)

Okres realizacji

do 2026-10-10