Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 478 135 PLN

ZP/01/2026 „Remont i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń II-go piętra budynku przychodni na pomieszczenia biurowe”

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00127332

Numer referencyjny: ZP/01/2026

Zamawiający

CENTRUM ZDROWIA W OPOLU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 2

45-062 Opole, Opolskie

NIP: 7543349584

REGON: 531570172

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i zmianie sposobu użytkowania części pomieszczeń II-go piętra budynku przychodni zlokalizowanego w Opolu na pomieszczenia biurowe. Roboty będą prowadzone w czynnym obiekcie. Wykonawca zobowiązany jest do organizacji prac w sposób zapewniający ciągłość funkcjonowania placówki medycznej oraz minimalizujący utrudnienia dla użytkowników obiektu. Szczegółowy zakres zamówienia określa dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót oraz SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
Skrócenie terminu realizacji 20%

Dokumenty zamówienia

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
APFI Budownictwo Sp. z o.o. Lewin Brzeski 7471924730

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 APFI Budownictwo Sp. z o.o. (Lewin Brzeski) Umowa podpisana 478 135 PLN 478 135 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)

Najniższa cena

478 135 PLN

Średnia cena

478 135 PLN

Najwyższa cena

478 135 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
APFI Budownictwo Sp. z o.o. Lewin Brzeski 2 478 135 PLN 478 135 PLN
Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Gliwice 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 20 przetargów

Min: 478 135 PLN Średnia: 5 591 036 PLN Max: 19 703 404 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
ZP/01/2026 „Remont i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń II-go piętra budynku przychodni na pomieszczenia biurowe”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM ZDROWIA W OPOLU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531570172

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 2

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-062

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@centrumzdrowia.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://centrumzdrowia.opole.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Sp. z o.o.

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP/01/2026 „Remont i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń II-go piętra budynku przychodni na pomieszczenia biurowe”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61113664-4316-4552-acfb-efbfbd09b6c1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00127332

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00123672/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń II-go piętra budynku przychodni na pomieszczenia biurowe

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-61113664-4316-4552-acfb-efbfbd09b6c1

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
Wykonawca składa ofertę wyłącznie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia.
Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korzystania z Platformy e-Zamówienia, w tym dotyczące:
– sposobu sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych,
– formatu przesyłanych plików,
– podpisów elektronicznych (kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis zaufany lub podpis osobisty),
– sposobu szyfrowania i składania ofert,
określone zostały w SWZ oraz w Regulaminie Platformy e-Zamówienia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Platformy e-Zamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/01/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i zmianie sposobu użytkowania części pomieszczeń II-go piętra budynku przychodni zlokalizowanego w Opolu na pomieszczenia biurowe.

Roboty będą prowadzone w czynnym obiekcie. Wykonawca zobowiązany jest do organizacji prac w sposób zapewniający ciągłość funkcjonowania placówki medycznej oraz minimalizujący utrudnienia dla użytkowników obiektu.

Szczegółowy zakres zamówienia określa dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót oraz SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Skrócenie terminu realizacji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. ZDOLNOŚĆ TECHNICZNA LUB ZAWODOWA
Wykonawca musi wykazać, że:
- w okresie ostatnich 5 lat wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie lub przebudowie pomieszczeń w czynnym budynku użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 350 000,00 zł brutto;
- dysponuje osobami posiadającymi uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej elektrycznej oraz instalacyjnej sanitarnej.
2. SYTUACJA EKONOMICZNA I FINANSOWA
Wykonawca musi wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 200 000,00 zł.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i musi obejmować cały okres związania ofertą.
Szczegółowe zasady wniesienia, zwrotu i zatrzymania wadium określa SWZ.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy w przypadkach określonych w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz w szczególności w następującym zakresie:
1) zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku:
– wystąpienia okoliczności niezależnych od stron, w tym siły wyższej,
– wstrzymania robót z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
– wystąpienia warunków technicznych lub organizacyjnych uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z harmonogramem;
2) zmiany zakresu lub sposobu realizacji robót w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych, dodatkowych lub wynikających z dokumentacji projektowej;
3) zmiany wynagrodzenia w przypadkach przewidzianych przepisami ustawy Pzp, w tym w związku ze zmianą stawki podatku VAT;
4) zmiany osób skierowanych do realizacji zamówienia, pod warunkiem spełnienia wymagań określonych w SWZ;
5) zmiany podwykonawców zgodnie z przepisami ustawy Pzp.

Zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-12 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-12 12:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-02-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.02.2026
Termin składania ofert
12.03.2026 11:00
Wartość umowy
478 135 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215100-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych) 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne) 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Okres realizacji

120 dni