Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

108 orzeczeń w bazie

KIO 3542/24

14.10.2024 postanowienie
odrzucone
Miasto i Gmina Kaczory
Meritum

Izba na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron dokonała czynności formalnoprawnych i sprawdzających, w wyniku których stwierdziła, że w tak ustalonym stanie faktycznym przedmiotowe odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie z tym przepisem, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Zgodnie z art. 515 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 3514/24

10.10.2024 postanowienie
zwrócone
Miasto i Gmina Kaczory
Meritum

W dniu 26 września 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie wykonawcy A. L. prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Geoexpert 2 A. L. z siedzibą w Nowym Targu zwanej dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Budowa odcinka sieci wodociągowej w ramach przebudowy odcinka sieci wodociągu komunalnego Gminy Łapsze Niżne”, prowadzonym przez Miasto i Gminę Kaczory ....

KIO 3174/24

13.09.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba ustaliła, że nie nastąpiło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego. Pismem z dnia 9.09.2024 r. Zamawiający oświadczył, że: uwzględnia w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu i wnosił o umorzenie postępowania....

KIO 283/24

20.02.2024 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba ustaliła, co następuje: Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Pzp), tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 283/24

20.02.2024 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba ustaliła, co następuje: Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Pzp), tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 140/24

05.02.2024 wyrok
oddalone
Gmina Koluszki
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 3670/23

22.12.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Białe Błota
Meritum

Zamawiający – Gmina Białe Błota, ul. Szubińska 7, 86-005 Białe Błota, prowadzi w trybie podstawowym postępowanie pn. „Budowa ulicy Nizinnej w Białych Błotach”, numer referencyjny: RZP.271.44.2023.ZP1. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 06.10.2023 r., nr 2023/BZP 00431772. W dniu 05.12.2023 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie, wykonawcy Projbud Drogownictwo sp. z o.o., ul....

KIO 2583/23

15.09.2023 postanowienie
odrzucone
POLREGIO S.A.
Meritum

Na podstawie dokumentacji postępowania Izba ustaliła następujący stan faktyczny sprawy: SWZ została udostępniona na stronie internetowej prowadzonego postępowania od dnia 14 lipca 2023 r. Zgodnie z § 18 pkt 11. SWZ Aukcja odbywać się będzie według zniżkowej „aukcji angielskiej", co oznacza, że każda następna oferta zostanie przyjęta tylko wówczas, gdy będzie miała wartość niższą od wartości oferty uprzednio złożonej przez Wykonawcę. P ismem z dnia 3 sierpnia 2023 r....

KIO 2508/23

08.09.2023 wyrok
oddalone
3 Regionalna Baza Logistyczna - Wydział Techniki Lotniczej
Meritum

Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez Odwołującego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego. Do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca....

KIO 1978/23

25.07.2023 wyrok
uwzględnione
7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia kontradmirała Wiesława Łasińskiego w Gdańsku
Meritum

Zgodnie z art. 520 Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Stosownie do art. 568 pkt 1 Pzp w przypadku cofnięcia odwołania Izba umarza postępowanie odwoławcze w formie postanowienia. Mając powyższe na uwadze Izba postanowiła jak w pkt 1 sentencji. Zgodnie z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....