Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

52 orzeczeń w bazie

KIO 2283/13

21.10.2013 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa (dalej: „zamawiający” lub „PKP PLK”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na budowę nowych skrzy owań dwupoziomowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w obszarze LCS Działdowo, w ramach Projektu POIiŚ 71-41 „Modernizacja linii kolejowej E 65/C-E 65 na odcinku Warszawa - Gdynia - obszar LCS Działdowo”- przetarg 2E nr referencyjny: 9090/IRZR/000016/13/P....

KIO 2277/13

10.10.2013 wyrok
oddalone
Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego
Meritum

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego, 85 – 667 Bydgoszcz, ul. Chodkiewicza 44 (dalej: „zamawiający” lub „Szpital”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na usługi sanitarno – porządkowe i transportu wewnętrznego”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz....

KIO 2002/13

04.09.2013 wyrok
uwzględnione
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Meritum

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Franciszka Rogaczewskiego 9/19 80-804 Gdańsk (dalej: „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zamówienia publicznego pn. „Koncepcja ochrony przeciwpowodziowej Nowego Dworu Gdańskiego”. Postępowanie prowadzone jest w trybie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz....

KIO 1950/13

03.09.2013 wyrok
uwzględnione
Szpital św. Anny w Miechowie
Meritum

z treści ww. warunku udziału w postępowaniu nie sposób wywieść, e zamawiający wymagał od wykonawca ubiegającego się o udzielenie zamówienia legitymowania się doświadczeniem w wykonywaniu czynności pomocniczych przy obsłudze pacjenta, to samych do tych wskazanych w załączniku nr 5 do swiz. W takim przypadku zamawiający winien dać temu wyraz, chocia by przez odesłanie w treści warunku do załącznika nr 5 do siwz, czego nie uczynił....

KIO 1506/13

08.07.2013 wyrok
uwzględnione
Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze
Meritum

Okoliczności faktyczne sprawy, w szczególności postanowienia ogłoszenia, specyfikacji oraz zostały prawidłowo przytoczone w odwołaniu, co zostało zreferowane 6 powyżej. Izba włączyła w poczet materiału dowodowego dokumentację przedmiotowego postępowania. Na wstępie Izba stwierdza, że nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 Pzp, jak...

KIO 1445/13

04.07.2013 postanowienie
odrzucone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Z ustaleń Izby wynika, że zawiadomienie o wyniku postępowania zostało przesłane wykonawcom – w tym odwołującemu faksem w dniu 4 czerwca 2013 r. (pismo 3 zamawiającego z dnia 25 czerwca 2013 r. wraz potwierdzeniem przesłania ww. informacji w aktach sprawy) Izba z urzędu na podstawie art. 189 ust....

KIO 1341/13

24.06.2013 wyrok
oddalone
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego
Meritum

W pkt 3 załącznika nr 1 do siwz – Opis przedmiotu zamówienia dla zdania nr 1 – zamawiający sprecyzował następujące wymagania dla krzesła dla kontrabasisty: Profesjonalne krzesło dla kontrabasisty -12 szt.: 1. wysokość odpowiednia dla kontrabasisty, 2. musi posiadać regulowany podnóżek lub regulowane podnóżki, 3. konstrukcja nośna krzesła, nogi oraz wspornik wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości, 4. pneumatyczna regulacja wysokości krzesła. W treści ww....

KIO 749/13

19.04.2013 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Jastarnia
Meritum

Okoliczności faktyczne sprawy, w szczególności postanowienia specyfikacji wraz z jej zmianami zostały prawidłowo przytoczone w odwołaniu, co zostało zreferowane powyżej. Izba po przeprowadzeniu badania stwierdziła, że odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 Pzp....

KIO 694/13

10.04.2013 wyrok
uwzględnione
Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Elblągu
Meritum

Okoliczności faktyczne sprawy, w szczególności postanowienia ogłoszenia, specyfikacji oraz zostały prawidłowo przytoczone w odwołaniu, co zostało zreferowane powyżej. W poczet materiału dowodowego Izba włączyła kopię dokumentacji postępowania przesłaną przez zamawiającego oraz dokumenty załączone do odpowiedzi na odwołanie, a także złożone przez strony w toku rozprawy, tj.: 1....

KIO 186/13

12.02.2013 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSW
Meritum

Okoliczności faktyczne sprawy, w szczególności postanowienia ogłoszenia, specyfikacji oraz treść wyjaśnień oraz zmian ww. dokumentów zostały prawidłowo przytoczone w odwołaniu, co zostało zreferowane powyżej. Na wstępie Izba stwierdza, że nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 189 ust....