Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

420 orzeczeń w bazie

KIO 1338/26

07.05.2026 wyrok
uwzględnione
Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 962/26

20.04.2026 postanowienie
umorzone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

Zamawiający – Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Świadczenie usług Centralnego Monitoringu Wizyjnego dla Polskiej Grupy Górniczej S.A.” (nr sprawy: 472501546). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 16 grudnia 2025 roku, numer publikacji ogłoszenia: 833533-2025, numer wydania: Dz.U....

KIO 1472/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Wojnicz
Meritum

ze względu na to, iż Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty odwołania poprzez dokonanie stosownych zmian w SWZ, Izba na podstawie art. 568 pkt 3 w zw. z art. 522 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), umorzyła postępowanie odwoławcze, orzekając w formie postanowienia na podstawie art. 553 zd. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art....

KIO 830/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Kancelaria Senatu w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Kancelaria Senatu w Warszawie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Rezerwacja, sprzedaż i dostawa biletów lotniczych na trasy międzynarodowe” - Numer sprawy: BPKO.SZP.350.25.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 11 grudnia 2025 r., numer publikacji ogłoszenia: 821794-2025. W dniu 23 lutego 2026 r. wykonawca Why Not Travel sp z o.o....

KIO 1376/26

14.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej
Meritum

powyższa czynność Zamawiającego (tj. unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej) doprowadziła do tego, iż wniesione odwołanie utraciło swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołanie merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp. W tej sytuacji dalsze postępowanie stało się zbędne. W konsekwencji Izba, na podstawie art....

KIO 874/26

10.04.2026 postanowienie
umorzone
Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku
Meritum

Zamawiający – Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pn. „Usługa sporządzania i dostawy całodziennych posiłków szpitalnych oraz odbioru odpadów pokonsumpcyjnych”, nr ref. DZP.261.3.2026. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 11 lutego 2026 r., numer publikacji ogłoszenia: 97308-2026....

KIO 778/26

10.04.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
Meritum

Zamawiający – Miejski Zarząd Dróg w Toruniu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pn. „Dostawa, instalacja, uruchomienie i kompleksowa obsługa systemu Toruńskiego Roweru Miejskiego (TRM) wraz z opcją ” , numer postępowania: NZP-281.52.2025. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 21.11.2025 r., nr wydania Dz.U. S: 225/2025, nr publikacji ogłoszenia: 774952-2025....

KIO 1216/26

08.04.2026 postanowienie
umorzone
43 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie
Meritum

Zamawiający – 43 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Obsługa zlecona kotłowni na opał stały administrowanych przez 43 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie, numer postępowania 24/26/PN/2026. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 150416-2026 z dnia 4 marca 2026 r. W dniu 16 marca 2026 r....

KIO 652/26

01.04.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, pn. „Wykonanie opracowania pt. Studium obsługi komunikacyjnej wschodniej części dzielnicy Białołęka”; numer postępowania: ZP/ABN/271/II-211/25. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 00618455/01 z dnia 2025-12-23. W dniu 11 lutego 2026 r. wykonawca Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp....

KIO 605/26

01.04.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....