Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

56 orzeczeń w bazie

KIO 584/23

14.03.2023 postanowienie
odrzucone
Miasto Rybnik
Meritum

Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy P.z.p. Wartość zamówienia wynosi 58 519 817,00 zł, co stanowi równowartość 13 139 890,66 euro. Ogłoszenie o przedmiotowym zamówieniu zostało opublikowane w Dz.U./S S219 628647-2022-PL w dniu 14 listopada 2022 roku....

KIO 257/23

14.02.2023 wyrok
uwzględnione
Miasto stołeczne Warszawa – Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów
Meritum

Zgodnie z informacjami zawartymi w Rozdziale I SWZ w pkt 17. SPOSÓB OBLICZANIA CENY, zamawiający określił następujący sposób obliczenia ceny oferty: „17.1. W formularzu oferty częściowej (dla wszystkich Rejonów) należy podać ceny bez VAT, kwoty podatku VAT oraz ceny z VAT za: 17.1.1.    za 100 m 2 powierzchni sprzątanej wewnątrz budynku w ciągu zleconego i przepracowanego dnia, 17.1.2....

KIO 2765/22

02.11.2022 wyrok
oddalone
Skarb Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu
Meritum

Zamawiający w pkt. 8.2.4. pkt 2 lit a specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) określił minimalny poziom wymagań dla kierownika budowy: - uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, -    doświadczenie zawodowe - co najmniej 5 lat od uzyskania uprawnień, -    doświadczenie przy realizacji co najmniej jednego zadania obejmującego budowę lub p...

KIO 1751/22

21.07.2022 wyrok
oddalone
Polską Grupę Górniczą Spółkę akcyjną
Meritum

Zamawiający w treści załącznika nr 5 do s.w.z. „Projektowane postanowienia, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego” w § 7 Zasady rozliczeń w przypadku zwrotu przedmiotu dzierżawy, wprowadził postanowienie o następującej treści: 1. W przypadku gdy na podstawie Protokołu zdawczo-odbiorczego przedmiotu dzierżawy sporządzanego zgodnie z Częścią 4 SOPZ po demontażu przedmiotu dzierżawy, stwierdzony zostanie brak części lub nadmierne zużycie części, przyjmuje się następują...

KIO 1578/22

29.06.2022 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 PUM
Meritum

Zgodnie z wymogami Rozdziału IX pkt 4 pkt 1 , wykonawca zobowiązany jest wykazać, że: wykonał, bądź w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum 1 usługę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia....

KIO 1571/22

29.06.2022 wyrok
oddalone
PL.2012+ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

W dniu 1 czerwca 2022 r. zamawiający zamieścił ogłoszenie o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wykonanie projektu oraz wymiana podzespołów oświetlenia metahalogenowego na oświetlenie typu LED na płycie boiska PGE Narodowego w Warszawie”. Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego, a jego wartość jest wyższa niż progi unijne, o którym mowa w art. 3 ustawy P.z.p....

KIO 3787/21

14.01.2022 wyrok
oddalone
Miasto Chełm
Meritum

Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte 17 listopada 2021 r. Termin składania ofert wyznaczono ostatecznie na dzień 8 grudnia 2021 r. Zgodnie z ust. 1.4.1.1 Programu Funkcjonalno-Użytkowego (dalej „PFU) stanowiącego załącznik do s.w.z., dopuszczalną średnicę naziemnej części pojemników dla pojemników o pojemności 5 000 l określono na maksymalnie 1800 mm, a dla pojemników o pojemności 3 000 l określono na poziomie maksymalnym 1500 mm.”. W dniu 26 listopada 2021 r....

KIO 3521/21

17.12.2021 wyrok
oddalone
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Odwołujący złożył ofertę w postępowaniu. Oferta oraz jej wszystkie załączniki zostały podpisane przez Pana J.C.P., który do ich podpisania użył zaawansowanego podpisu elektronicznego. Pismem z dnia 23 listopada 2021 roku zamawiający poinformował o odrzuceniu oferty odwołującego, podając następujące uzasadnienie: Uzasadnienie faktyczne: Zgodnie z zapisami art. 63 ust. 1....

KIO 3467/21

13.12.2021 wyrok
oddalone
Generalna Dyrektocja Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie Oddział w Katowicach
Meritum

Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. Zamawiający przewidział zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy P.z.p., tj. procedury odwróconej (pkt. 4.2 TOM I specyfikacji warunków zamówienia - s.w.z.). W niniejszym postępowaniu zamawiający wymagał złożenia wraz ofertą oświadczenia, o którym mowa w pkt. 10.2. Instrukcji dla Wykonawców (IDW), tj. oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy P.z.p....

KIO 3373/21

30.11.2021 wyrok
uwzględnione
Województwo Podkarpackie – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Meritum

Oferta odwołującego opiewała na kwotę 608.850,00 zł, natomiast kwota oferty Sagitum to 440.000,00 zł. Pismem z dnia 25 października 2021 roku zamawiający wezwał przystępującego do złożenia wyjaśnień w zakresie zaoferowanej ceny: Na podstawie art. 224 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 poz....